Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2014, 23:20   #1
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Ovako razmisaljam da napravim svoj kucni studio
Znaci hocu da kupim:
1)http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...R-MICROPHONE-/
2)http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...ger-XENYX-802/
E znaci to cu sigurno da kupim i takodje imam komp i koristicu verovatno Audacity
E sada me zanima sta mi jos treba za svoj kucni studio i da li moze da se poveze ova mikseta i mikrofon i direktno na komp ili mi treba jos nesto (I ako moze misljenje o mikrofonu i mikseti).
Hvala unapred
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 23:33   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Trebaće ti zvučna kartica koja može iole valjano da snima.

Može mikrofon na miksetu, ali samo preko XLR-XLR kabla jer zahteva fantomsko napajanje.

Neki OK zvučnici bi bili dobri pošto kontam da nemaš baš da se iskeširaš za monitore, ili neke slušalice.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (24.5.2014)
Stara 18.5.2014, 1:07   #3
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Ja ne umem krakto kod ovakvih tema pa se nadam da mi neće zameriti. Nisi baš precizirao kakav studio? Samo za podcast ili mini studio za kreiranje muzike... Za podcast imaš na istom sajtu gde si gledao miksetu i mic. komplet, a možeš i sam da ga kreiraš ali onda ideš na najjeftiniju varijantu mikrofona. Pre no što se odlučiš za tu miksetu (koju i sam imam u vidu i planu duže vreme) razmisli o zvučnoj kartici da budem precizniji o eksternoj kartici. Ne preporučujem ti ništa od internih pošto ne mogu da se mere sa eksternim po pitanju latencije itd. Iz prakse i prve ruke mogu ti reći da posedujem LINE 6 UX1 i to parče hardvera radi kao babaroga - cena je oko 13.000 RSD, a namenjen je prvenstveno gitaristima - fantoma za mic. nema. Kod izrade daje utisak jeftinoće i nije nešto "nabildovan" sa komponentama - moj utisak je da se u kutiji nalaci jedan tranzistor ;p

Moj drugar kupio je skoro za ćerkicu (mala ima glas i peva ko đavo) Steinberg UR 22 (cena oko 15.000 RSD naklonjen više vokalima), video sam ga, "čuo" ga i ostao bRez teksta.

Treći predlog i favorit je Focusrite SCARLETT 2i2 koji košta otprilike isto koliko i Steinberg, a koji nisam kupio je ga da tada nije bilo. Mnogo ozbiljnija sprava od mog UX-a.

Kod poslednja dva možeš da odrediš ograničenje signala tj. max pick, tako da nećeš morati da se brineš oko finalnog snimka i bB - nećeš otići u distorziju i u "crveno".

Još jedan prijatelj ima Emu 0404, lično nisam ljubitelj, radi to ok ali ne može da se meri sa prva dva modela koja sam ti naveo, doduše kod Emu-a tip se bavi samo elektronskom muzikom, ništa vokali, ništa line input.

Sumiranje - UX i Steinberg imaju neverovatno čist signal i kao što rekoh najvažnije ZERO latencije kod snimanja. Za one koji se neće složiti oko moje konstatacije interna/eksterna kartica, da kažem da sam imao GUS MAX-a, a potom SB live gold edition i to je kako znam bila poslednja kartica od SB-a (krajem devedesetih) iole naklonjena muzičarima. Imala je sve potrebne inpute i svega dva out kanala a ne 5.1 i ostale preverzije. Ovo novo (interne kartice) su sve za film i gejming koliko sam zapazio. Govorim o našem tržištu i ograđujem se od SB eksternih modela ne pratim više...

Ehhh... sad ti znaš sa koliko para raspolažeš pa tako uradi. Mikrofon sa tom miksetom jednostavno "nakačen" na LineIn integrisane zvučne neće biti dobro rešenje.

Dakle, moj predlog je jaka eksterna kartica i neki jeftiniji mic. Behringer što da ne, nešto iz njihove srednje klase. Tu malo uštediš (ako ima nedostataka u DAW-u doteraš) ali posle uložiš u zv.karticu.

Zvučnici da ne budu sa efektima (to obavezno, radi što realnijeg uvida u snimak), što jednostavniji, 2.0 ili maksimalno 2.1, ako nećeš kako SirDuck reče da ulažeš odmah u monitore. A monitori... to je već jedna sasvim druga tema i nauka. O kakvim efektima na zvučnicima govorim? THX, dolbi, filter ovaj, filter onaj ugrađen u pojačalo itd.

DAW Softver:
Audacity kao besplatno rešenje ok ali po meni kod preslušavanja suvog vokala ili snimljenog instrumenta (onako sirovo nasnimljeno) malo iskaču u prvi plan visoki tonovi i to mi se nije dopalo. Inače prg. kao prg. sasvim je ok i stabilan, veoma intuitivan editor.

Predlozi za razmisliti:
AbletonLive - ide besplatno u Lite verziji (samo 8 kanala) uz UX i Steinberg ako se ne varam. Prg. kao prg. je užasno nestabilan i potrebno je često sejvovati svoje projekte. Testirao sam obe verzije - "narodnu" i licenciranu. Što se editora tiče bog ti bio u pomoć. Visićeš na YT sa večitim upitom how to ovo, how to ono, no to je sve zbog toga što program ima nebrojene mogućnosti, a sve se to nauči za kratko vreme samo treba biti strpljiv i uporan. Inače ima puno dobrih saveta YT-u koji su od pomooi.

Moj favorit je Reaper - besplatan, a po isteku probnog perioda ostaje besplatan sa tim da te opominje da platiš ako si zadovoljan. Program je veoma stabilan, a na net-u ćeš naći komentare da je najstabilniji od svih DAW rešenja. Reaper bilo koju verziju od dvojke pa na dalje...

Kod mikrofona razmisli i o dinamičkom, pročitaj malo po net-u šta kažu o izdržljivosti na spoljašnje uticaje, vek trajanja, kvalitet zvuka jedne i druge vrste mic-a pa prelomi...

Srećna kupovina.

Poslednja ispravka: modd4fun (18.5.2014 u 1:16)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2014, 1:23   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Citat:
modd4fun kaže: Pregled poruke
Kod mikrofona razmisli i o dinamičkom, pročitaj malo po net-u šta kažu o izdržljivosti na spoljašnje uticaje, vek trajanja, kvalitet zvuka jedne i druge vrste mic-a pa prelomi...
Kondenzatorski su poprilično izdržljivi (mnogo manje od dinamičkih ali opet nisu od šećera), u poslednje vreme mnogo jeftini i imaju mnogo bolji zvuk od dinamičkih u istom cenovnom rangu.

Ovo je ok kinta za kondenzatorski mikrofon.

E da, treba ti i stalak za mikrofon sa shock mountom, uglavnom se mount dobija uz mikrofon, ali ako se ne dobija moraš da ga kupiš jer ćeš u suprotnom snimati sve zvuke iz poda i/ili sa stola.

Ima malih tripoda za sto ili kupi stalak koji sstoji na podu.

Poslednja ispravka: SirDuck (18.5.2014 u 19:06) Razlog: pobrkao lončiće
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2014, 17:35   #5
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Ok mozes da mi nadjes negde odgovarajucu zvucnu kartizu i XLR kabal da vidim ja to posto se bas ne razumem u to i ako moze vise objasnjenja



Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Trebaće ti zvučna kartica koja može iole valjano da snima.

Može mikrofon na miksetu, ali samo preko XLR-XLR kabla jer zahteva fantomsko napajanje.

Neki OK zvučnici bi bili dobri pošto kontam da nemaš baš da se iskeširaš za monitore, ili neke slušalice.
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2014, 18:38   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Pa, XLR kabl je standardna stvar, kupiš tamo gde bi kupio i mikrofon, znaće i oni šta ti treba.

Samo mora da bude sa obe strane XLR jer fantomsko napajanje ne radi na 6.3mm konektoru. (6.3 je onaj kao za električnu gitaru)


Za zvučne kartice nisam pametan, ja bi pre išao na varujantu sa miksetom koja ima AD konvertor u sebi u kači se preko USB-a na kompjuter.

Napisaću ti kasnije ime jednog modela koji košta oko 100€ kod nas, sad ne mogu da se setim. Ima ortak i pristojna je.
Naravno to znači da ti neće trebati ta mikseta.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (25.5.2014)
Stara 24.5.2014, 19:38   #7
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Uhhhh hvala ti
Zbog manjka para kupicu behringer C-1 i miksetu Behrinher XENY 502USB (tako nesto),znaci ja nepravim nikakav profesionalni studio vec za neki rep sa drugovima ali da ispadne normalno
Znaci tebe cu da pitam posto vidim da imas iskustva znaci kad bi povezao ovu miksetu i taj mikrofon sta bi jos morao da kupim i predlog nesto do 5000 maksimalno uz mikrofon i miksetu . Tj sta bi to trebalo da bi mogla da se snimi neka dobra rep stvarcica

Citat:
modd4fun kaže: Pregled poruke
Ja ne umem krakto kod ovakvih tema pa se nadam da mi neće zameriti. Nisi baš precizirao kakav studio? Samo za podcast ili mini studio za kreiranje muzike... Za podcast imaš na istom sajtu gde si gledao miksetu i mic. komplet, a možeš i sam da ga kreiraš ali onda ideš na najjeftiniju varijantu mikrofona. Pre no što se odlučiš za tu miksetu (koju i sam imam u vidu i planu duže vreme) razmisli o zvučnoj kartici da budem precizniji o eksternoj kartici. Ne preporučujem ti ništa od internih pošto ne mogu da se mere sa eksternim po pitanju latencije itd. Iz prakse i prve ruke mogu ti reći da posedujem LINE 6 UX1 i to parče hardvera radi kao babaroga - cena je oko 13.000 RSD, a namenjen je prvenstveno gitaristima - fantoma za mic. nema. Kod izrade daje utisak jeftinoće i nije nešto "nabildovan" sa komponentama - moj utisak je da se u kutiji nalaci jedan tranzistor ;p

Moj drugar kupio je skoro za ćerkicu (mala ima glas i peva ko đavo) Steinberg UR 22 (cena oko 15.000 RSD naklonjen više vokalima), video sam ga, "čuo" ga i ostao bRez teksta.

Treći predlog i favorit je Focusrite SCARLETT 2i2 koji košta otprilike isto koliko i Steinberg, a koji nisam kupio je ga da tada nije bilo. Mnogo ozbiljnija sprava od mog UX-a.

Kod poslednja dva možeš da odrediš ograničenje signala tj. max pick, tako da nećeš morati da se brineš oko finalnog snimka i bB - nećeš otići u distorziju i u "crveno".

Još jedan prijatelj ima Emu 0404, lično nisam ljubitelj, radi to ok ali ne može da se meri sa prva dva modela koja sam ti naveo, doduše kod Emu-a tip se bavi samo elektronskom muzikom, ništa vokali, ništa line input.

Sumiranje - UX i Steinberg imaju neverovatno čist signal i kao što rekoh najvažnije ZERO latencije kod snimanja. Za one koji se neće složiti oko moje konstatacije interna/eksterna kartica, da kažem da sam imao GUS MAX-a, a potom SB live gold edition i to je kako znam bila poslednja kartica od SB-a (krajem devedesetih) iole naklonjena muzičarima. Imala je sve potrebne inpute i svega dva out kanala a ne 5.1 i ostale preverzije. Ovo novo (interne kartice) su sve za film i gejming koliko sam zapazio. Govorim o našem tržištu i ograđujem se od SB eksternih modela ne pratim više...

Ehhh... sad ti znaš sa koliko para raspolažeš pa tako uradi. Mikrofon sa tom miksetom jednostavno "nakačen" na LineIn integrisane zvučne neće biti dobro rešenje.

Dakle, moj predlog je jaka eksterna kartica i neki jeftiniji mic. Behringer što da ne, nešto iz njihove srednje klase. Tu malo uštediš (ako ima nedostataka u DAW-u doteraš) ali posle uložiš u zv.karticu.

Zvučnici da ne budu sa efektima (to obavezno, radi što realnijeg uvida u snimak), što jednostavniji, 2.0 ili maksimalno 2.1, ako nećeš kako SirDuck reče da ulažeš odmah u monitore. A monitori... to je već jedna sasvim druga tema i nauka. O kakvim efektima na zvučnicima govorim? THX, dolbi, filter ovaj, filter onaj ugrađen u pojačalo itd.

DAW Softver:
Audacity kao besplatno rešenje ok ali po meni kod preslušavanja suvog vokala ili snimljenog instrumenta (onako sirovo nasnimljeno) malo iskaču u prvi plan visoki tonovi i to mi se nije dopalo. Inače prg. kao prg. sasvim je ok i stabilan, veoma intuitivan editor.

Predlozi za razmisliti:
AbletonLive - ide besplatno u Lite verziji (samo 8 kanala) uz UX i Steinberg ako se ne varam. Prg. kao prg. je užasno nestabilan i potrebno je često sejvovati svoje projekte. Testirao sam obe verzije - "narodnu" i licenciranu. Što se editora tiče bog ti bio u pomoć. Visićeš na YT sa večitim upitom how to ovo, how to ono, no to je sve zbog toga što program ima nebrojene mogućnosti, a sve se to nauči za kratko vreme samo treba biti strpljiv i uporan. Inače ima puno dobrih saveta YT-u koji su od pomooi.

Moj favorit je Reaper - besplatan, a po isteku probnog perioda ostaje besplatan sa tim da te opominje da platiš ako si zadovoljan. Program je veoma stabilan, a na net-u ćeš naći komentare da je najstabilniji od svih DAW rešenja. Reaper bilo koju verziju od dvojke pa na dalje...

Kod mikrofona razmisli i o dinamičkom, pročitaj malo po net-u šta kažu o izdržljivosti na spoljašnje uticaje, vek trajanja, kvalitet zvuka jedne i druge vrste mic-a pa prelomi...

Srećna kupovina.
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2014, 19:49   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Citat:
FilipCantrak kaže: Pregled poruke
Uhhhh hvala ti
Zbog manjka para kupicu behringer C-1 i miksetu Behrinher XENY 502USB (tako nesto),znaci ja nepravim nikakav profesionalni studio vec za neki rep sa drugovima ali da ispadne normalno
Znaci tebe cu da pitam posto vidim da imas iskustva znaci kad bi povezao ovu miksetu i taj mikrofon sta bi jos morao da kupim i predlog nesto do 5000 maksimalno uz mikrofon i miksetu . Tj sta bi to trebalo da bi mogla da se snimi neka dobra rep stvarcica
Pa ništa, kabl, shock mount, stalak i eventualno mrežu.

Dobar je ovaj beringer za to što ti treba.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (24.5.2014)
Stara 24.5.2014, 20:05   #9
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Znaci moze ovaj behringer C-1 i Behrinher XENY 502USB
Uzmem jos ovaj kabl sa fantomskim napajanjem to jek kolko sam gledao oko 1000-2000 dinara i stalak sam nabavio . E sad jel mi treba jos nesto (zvucna kartica ta, ili jos neki kablovi)/

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa ništa, kabl, shock mount, stalak i eventualno mrežu.

Dobar je ovaj beringer za to što ti treba.
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2014, 20:20   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Citat:
FilipCantrak kaže: Pregled poruke
Znaci moze ovaj behringer C-1 i Behrinher XENY 502USB
Uzmem jos ovaj kabl sa fantomskim napajanjem to jek kolko sam gledao oko 1000-2000 dinara i stalak sam nabavio . E sad jel mi treba jos nesto (zvucna kartica ta, ili jos neki kablovi)/
Ne razumeš, ta mikseta 502USB je sama po sebi zvučna kartica, kači se preko USB-a na komp i direktno mu šalje digitalizovani snimak u realnom vremenu.

I nije kabl sa fantomskim napajanjem Mikseta ima fantomsko napajanja, ovaj kabl samo omogućava da ono radi
Mislim da je 2000 dranje za taj kabl, al ne znam kako se kreću cene, ja ih sam pravim jer generalno deru za gotove kablove.

Dakle osim toga što si rekao ti ne treba ništa da bi mogao da snimaš (sa hardverske strane).

A za miksovanje i slušanje kupi neke slušalice, nek te neko drugi savetuje koje, samo nemoj canyone i ostale kineze za 1000 dinara
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (25.5.2014)
Stara 24.5.2014, 20:25   #11
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

OK hvala ti puno
Imam sluske platio sam 5000
1)http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...el-BULK250LU5/
2)http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...-ROADP220LU10/
Koji je bolji kabl za behringer C-1?
A mozda ako skupim pare uzmem i ovu miksetu Behringer Q802USB i Behringer C1!







Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ne razumeš, ta mikseta 502USB je sama po sebi zvučna kartica, kači se preko USB-a na komp i direktno mu šalje digitalizovani snimak u realnom vremenu.

I nije kabl sa fantomskim napajanjem Mikseta ima fantomsko napajanja, ovaj kabl samo omogućava da ono radi
Mislim da je 2000 dranje za taj kabl, al ne znam kako se kreću cene, ja ih sam pravim jer generalno deru za gotove kablove.

Dakle osim toga što si rekao ti ne treba ništa da bi mogao da snimaš (sa hardverske strane).

A za miksovanje i slušanje kupi neke slušalice, nek te neko drugi savetuje koje, samo nemoj canyone i ostale kineze za 1000 dinara

Poslednja ispravka: FilipCantrak (24.5.2014 u 20:33)
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2014, 21:08   #12
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Kabl ko kabl, nema tu neke razlike, kupi koji ti lepse izgleda
Za tvoje potrebe je ova jeftinija mikseta dovoljna, ovu drugu jedino ako planiras da koristis dva mikrofona.

EDIT: Sad vidim da si pitao koji od ta dva što si postavio
Odgovor: Prvi.

Ovaj drugi nije XLR-XLR.

Poslednja ispravka: SirDuck (24.5.2014 u 21:16)
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (25.5.2014)
Stara 24.5.2014, 22:07   #13
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

OK uzecu prvi onaj kabal
Pa ja bih uzeo tu miksetu ali dal ce dobro da se cuje sve to dal ce dobro da se uklope da moze normalno da se snima pesma ?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Kabl ko kabl, nema tu neke razlike, kupi koji ti lepse izgleda
Za tvoje potrebe je ova jeftinija mikseta dovoljna, ovu drugu jedino ako planiras da koristis dva mikrofona.

EDIT: Sad vidim da si pitao koji od ta dva što si postavio
Odgovor: Prvi.

Ovaj drugi nije XLR-XLR.
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 0:08   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Eh, pa ne kalemiš stvari koje nisu predviđene jedna za drugu, naravno da će "se uklopiti".
Opet, za tvoje potrebe će biti sasvim dovoljno, sve bolje je mnogo skuplje.
Ove dve miksete su 90% ista stvar samo što druga ima nekoliko ulaza više, koji ti ni ne trebau.

Malo pročitaj po netu kako treba koristiti kardioidni mikrofon, kako se ponašati prema kondenzatorskim mikrofonima (ne smeš da ga nabiješ odma do usta i da vičeš, ne smeš da duvaš u njega itd.).
Nije sve u tome da kupiš opremu i da ona magično zvuči dobro, treba malo i da se vežbaš i da naučiš kako se snima.

Takođe moraš da obratiš pažnju i na sobu u kojoj snimaš, ne sme da bude jekovita, što manje spoljašnje buke itd.

Ima previe toga za kucanje tako da potraži savete po netu, ima ih podosta.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FilipCantrak (25.5.2014)
Stara 25.5.2014, 18:23   #15
FilipCantrak
Novi član
 
Član od: 17.5.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Izvini sto te smaram ali bolje da pitam dal je dobar sklop behringer B-1 mikrofon i mikseta behringer XENYX 502USB?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Eh, pa ne kalemiš stvari koje nisu predviđene jedna za drugu, naravno da će "se uklopiti".
Opet, za tvoje potrebe će biti sasvim dovoljno, sve bolje je mnogo skuplje.
Ove dve miksete su 90% ista stvar samo što druga ima nekoliko ulaza više, koji ti ni ne trebau.

Malo pročitaj po netu kako treba koristiti kardioidni mikrofon, kako se ponašati prema kondenzatorskim mikrofonima (ne smeš da ga nabiješ odma do usta i da vičeš, ne smeš da duvaš u njega itd.).
Nije sve u tome da kupiš opremu i da ona magično zvuči dobro, treba malo i da se vežbaš i da naučiš kako se snima.

Takođe moraš da obratiš pažnju i na sobu u kojoj snimaš, ne sme da bude jekovita, što manje spoljašnje buke itd.

Ima previe toga za kucanje tako da potraži savete po netu, ima ih podosta.
FilipCantrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 19:08   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoc (Studio,mikrofon,mikseta....)

Ono što ti izgleda ne shvataš je da ne kupuješ zubčanike nego mikrofon i miksetu.

Ne postoji sklop koji radi bolje od drugog sklopa, ne prave se da se slažu modeli nego se prave da svaki model radi na svakoj mikseti.
Dakle mikrofon je određenog kvaliteta i mikseta je određenog kvaliteta i samo od toga zavisi kako će raditi ceo sistem, a ne od toga kako se slažu međusobno.

Kupi mikrofon koji hoćeš, jeftiniji, i miksetu jeftiniju od one dve i miran si.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mikrofon, mikseta, pomoc, studio

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno Kobilic Aparati i oprema 34 13.8.2015 11:24
Pomoc oko odabira konfiguracije i komponenti LieSerj ŠDK - Konfiguracije 10 15.12.2013 21:58
Pomoc oko izbora plottera braca86 Grafički softver i radovi 0 30.3.2009 17:51
Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming - Mandrak ŠDK - Osnovne komponente 2 27.8.2008 9:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com