Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2009, 17:53   #21
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

^^
Bilo sta i na bilo kom telefonu moze da se slomi, ne samo ekran a tad je najcesce kupovina novog proizvoda najbolje ako ne i neizbezno resenje.
Na kraju krajeva ja da sam razmisljao da nesto moze da se slomi i da mi zbog toga kupovina nekog proizvoda dodje kao bacanje para verovatno bih jos koristio CRT Monitor, TV star 30 godina umesto LCD etc, niti bih kad kupovao nesto novije i skuplje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 0:53   #22
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Ma nisam mislo na to eh polomice se. NEgo na ono da je Omnia malo osetljiva bas zbog tog ekrana.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 1:09   #23
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Ma nema nema veze, pazicu je i mazicu joj kljun i lepo perje...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 2:50   #24
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Ajde pa kad kupis da nam das overview telefona...Srecno sa kupovinom. Da ne pitah da li je u pitanju nov ili polovan?
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 8:05   #25
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Ajde pa kad kupis da nam das overview telefona...Srecno sa kupovinom. Da ne pitah da li je u pitanju nov ili polovan?
Ma zato ga i nisam kupio. Naravno, uzeo bih nov ali jos nisam tip-top sa novcem za novi, tako da ostaju samo dve odluke - da se strpim jos malo dok ne ustedim dovoljno novca za novi ili me izda strpljenje i kupim neku macku u dzaku u vidu polovnog.
Zasad sam daleko blizi opciji novom telefonu, bas zbog gore pomenute macke, sto znaci da cu morati jos malo da pricekam.
Bitno je da je sto se mene tice odluka pala.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 10:36   #26
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

I sta mislis vredi li dati 400e za njega ?
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 14:34   #27
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

A za N95 ili N96?

Kad vidim kolike novce ljudi daju na mnooooogo losije telefone samo zato sto na njima pise Prada (LG), Armani (Samsung) ili Sapphire Arte (Nokia 8800) smatram da vredi - i to sva cetiri modela pomenuta u ovoj temi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 21:54   #28
Andja87
Novi član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Evo da se i ja malo prudruzim trilemi sta kupiti? Svako treba sam da odluci sta mu najbolje odgovara, da li os wm ili symbian?, ja sam se odlucila za Omniu iz mnogo razloga. Smatram da je wm os ozbiljnija plartforma od symbiana, veci i pregledniji ekran, odlicna izrada, nije presudno, ali po meni(o ukusima i bojama se ne raspravlja) Omnia je mnogo lepsa. Najbolje ti je da ih sva tri probas u svojoj ruci, a ne da odlucujes na osnovu slika i video klipova sa interneta i naravno procitas iskustva onih koji imaju doticne telefone , koje su im mane, a koje prednosti svakog od njih, ali opet ponavljam sam donesi odluku, ja sam je donela, Pozdrav.
Andja87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 0:13   #29
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
Andja87 kaže: Pregled poruke
Evo da se i ja malo prudruzim trilemi sta kupiti? Svako treba sam da odluci sta mu najbolje odgovara, da li os wm ili symbian?, ja sam se odlucila za Omniu iz mnogo razloga. Smatram da je wm os ozbiljnija plartforma od symbiana, veci i pregledniji ekran, odlicna izrada, nije presudno, ali po meni(o ukusima i bojama se ne raspravlja) Omnia je mnogo lepsa. Najbolje ti je da ih sva tri probas u svojoj ruci, a ne da odlucujes na osnovu slika i video klipova sa interneta i naravno procitas iskustva onih koji imaju doticne telefone , koje su im mane, a koje prednosti svakog od njih, ali opet ponavljam sam donesi odluku, ja sam je donela, Pozdrav.
Draga Anjda, nazalost moram ti reci da si se zaje*ala. Ja koristim symbian telefon od 2003-e godine, i mogu reci da svi telefoni koji imaju windows mobile su s*anje. Zasto? Sto nisu napravili podrsku za ekran preko 65.536 boja? Uzasno ruzno i nemastovito. To je napravljeno samo da bi ljudi aaa ima windows to imam na kompu, tj obican marketinski trik. Nokija svoje symbian telefone usavrsava i razvija od 2001-e goine. Kad je samsung uopste radio smartphonove? Omnia je samo WANNA BE IPHONE! Probao sam skoro sve novije samsungove smartphonove svi su krajnje nekvalitetno napravljeni u poredjenju sa n96 i n95. Ali ta dva telefona su najnapredniji trenutno na trzistu najsvrseniji. Ima 1.000.000 cyber klinaca koji su ljubomorni na drugare koji imaju n96 pa sad kao da bi ispali mangupi lupetaju kako je neka omnia bolja posto je ljudima krivo. Meni ne smeta sto n95 ima svaki drugi, ali zapravo svaki 1000 tek zna njene prave funkcije i da iskoristi sve sto nudi jedan tako kvalitetan smartphone.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 0:21   #30
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Izgleda da ja kupujem N96, telefon za igre mi ne treba, da sam mislio da se igram kupio bi PSP, e sad me muči jedno pitanje, da li n96 može da rotira sliku na ekranu nao omnija, znači kada se okrene u ruci da se okrene slika, neko kaže ne može neko da može, i da li postoji neki programčić za MSN sa kojim bih mogao da ostvarim video/audio komunikaciju na MSN, znači kao preko kompa? Da li je n96 sporija od N95 jer je u pirtanju malo slabiji procesor ?

PS: Da li ću moći telefon da nakačim na net preko wireless routera koji imam u stanu, pošto mi je frend rekao da te novije nokije ne održavaju neki protokol koji potreban za konekciju na net iako poseduje wireless?
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 0:39   #31
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
DJ_MY_SOUL kaže: Pregled poruke
Probao sam skoro sve novije samsungove smartphonove svi su krajnje nekvalitetno napravljeni u poredjenju sa n96 i n95. Ali ta dva telefona su najnapredniji trenutno na trzistu najsvrseniji.
Stvarno smesna izjava, i tipicna za one koji misle da samo Nokia pravi mobilne telefone i niko drugi. Odavno nisam cuo nesto ovako samouvereno, a bez ikakvog pokrica.
Prijatelju, ta dva telefona ne da nisu kao sto kazes najnapredniji i najsavrseniji, nego vise nisu ni blizu vrha, i Omnia ih sije samo tako, kao i innov8 a tu je i Xpiria, da ne bude da pricamo samo o Samsungu.
Hajde malo da STVARNO govorimo o kvalitetu, a ne samo prazne price koje jedino pokrice imaju u imenu Nokia i nicemu vise.

Doduse, da to ne bi bilo samo moje licno misljenje proguglaj malo, i pogledaj neke revewe o tim telefonima i njihova poredjenja na sajtovima koji se bave tom tematikom i videces za tebe porazavajucu cinjenicu, koja kaze da su Omnia i innov8 daleko ispred tih Nokia. A te revewe ne verujem da su davali da pisu ljubomorni cyber-klinci.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (21.3.2009 u 0:52)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 0:42   #32
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

"Meni ne smeta sto n95 ima svaki drugi, ali zapravo svaki 1000 tek zna njene prave funkcije i da iskoristi sve sto nudi jedan tako kvalitetan smartphone." To si u pravuuu... A hoće li neko odgovoriti na moj post iznad ?
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 1:24   #33
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

@Otherside naravno da ima rotiranje slike. To sam cak ubacio u n95 tako sto sam ubacio najnoviju verziju softvera. Ima windows live messenger za symbian!

@Marti Misterija Po cemu su oni bolji ? Mani se brojki i ostalih gluposti koje si video na netu. U cemu ih omina sije? Da nije moza po brzini ? Po kvalitetu rada? Po mogucnostima koje pruza symbian software? Najvise programa defintivno se moze naci za symbian to je bilo i ostalo, zato sto su symbian telefoni kako sam ranije naveo imaju tradiciju koja pocinje od 2001. Sto se tice tog innov8 kako vec se zove, jasno se na slici vidi WANNA BE N95! Imao sam priliku da probam i710i i G810 kao predstavnike samsungovog symbian osvajanja trzista. Ovaj prvi je toliko neudoban za rad da je to... neopisivo ne znam kako su se usudili da izbace nesto tako. Dok G810 izgleda ko kineska kopija n95. Jeste sve je to lepo imaju symbian, ali nije to to. Jos su zeleni. Sonny ericsson od P910i nije imao posten smartphone, cini mi se da ce ovom XPERIA a da vrate staru slavu... Ehh samo da su se ugledali na tradiciju i ubacili symbian... I dalje tvrdim od n95,n96 i sad kad izadje n97 nema boljih telefona. Svi ostali pokusavaju da budu nokia hejteri da bi se kao razlikovali i bili u fazonu.... Pomirite se sa tim.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 2:46   #34
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Ma pusti sad i710i (inace pravilno je i7110) i G810, nemoj da uporedjujes babe i zabe, ni ja nisam pominjao N78 ili N81. Radi se o telefonima koji su izasli ranije, koji nisu ni namenjeni za taj segment i koji uopste nisu planirani da budu ta kategorija. Mi sada pricamo o innov8 i omniji nasuprot N95 i N96, mada i omnia kao touchscreen pre treba da se poredi sa npr. 5800 (ups jos jedan wannabeiphone, vidi cuda iz Nokie), ali on je tako nedostojan konkurent da je izlisno govoriti o njihovom duelu.
Kada vec govoris o nekim wannabe izgledima, odgovori mi na prosto pitanje - jel to Nokia ima ekskluzivno pravo, da ne kazem tapiju na taj izgled, tako da posle njih niko drugi ne sme da napravi telefon slicnog izgleda?
Za innov8 (pogodio si tako se zove) si samo video kako izgleda i komentarises ga na osnovu toga, misleci da je to dovoljno, ali eto da ti kazem da nije.
U prethodnom postu pominjes nedostatak zato sto WM ima 65.536 boja,pa te zato pitam jel smatras da je ljudskom oku stvarno na telefonu potrebno vise od toga? E to sa vise boja na mobilnom i ekranu od 2" ili nesto vise - to je vec marketinski trik.
Gluposti koje sam video na netu, tako kazes. Znaci svi ostali grese i nemaju pojma samo si ti u pravu. Ili kazes da su gluposti zato sto ne misle isto kao ti?To sam naveo cisto da znas da to nije samo moje subjektivno misljenje, vec daleko vise ljudi misli tako, nego suprotno.
Brzinu Omnije daje Marvell PXA312 procesor koji radi na taktu od 624 MHz i koji je trenutno jedan od najbrzih a ti postavljas pitanje Omnijine brzine. Takodje ima daleko vecu autonomiju rada, HSDPA, veca rezolucija ekrana, rad sa office dokumentima (ne samo pregled istih), veci ekran (touchscreen) koji ima i onscreen qwerty tastaturu, divx/xvid (innov8 moze da rukuje sa vise media fajlova ukljucujuci i navedena dva), lakse koriscenje interneta koriscenjem touchpada, daleko bolja kamera kod innov8 nego kod N95 i N96 (procitaj, ovo je samo jedna od komparacija) video kod innov8 sa VGA sa 24 fps i QVGA sa 120 fps naspram N96 VGA sa samo 30 fps etc. Kao sto sam vec rekao prednosti innov8, pa i Omnie nad N95 i N96 (koji btw. na stranim forumima karakterisu i kao Nokijin promasaj i korak nazad u odnosu na N95) i misljenja da su ova dva Samsungova modela bolja se mogu naci svuda po netu, pa proguglaj malo.
Ili procitaj nase casopise koji se bave mobilnim telefonima, npr. Mobilni gde je innov8 najbolji aparat u 2008. godini, Mobi gde je innov8 opet po misljenju autora zadao jak udarac N96 koliko je ispred (da ne kazem pojeo ga je), Mobilmega gde je takodje ista situacija kao u prethodna dva etc. Ali naravno sta autori kolumni u specijalizovanim casopisima znaju o tome, narocito kada svi pisu isto. Pixon i S8300 ovom prilikom necu ni da pominjem, da ne bi bilo mnogo.
Zatim pominjes N97 - kad ga vec pominjes, da pomenemo sa druge strane i Omniu HD sa 3,7" OLED ekranom rezolucije 640X360 pixela, 8 Mpix fotoaparatom, HD videokamerom rezolucije 720p sa 24 fps, Symbianom S60v5, HSDPA do 7,2 Mbps i da ne nabrajam dalje koji je na Mobile World Congressu 2009 u Barceloni (15-20.02.2009. godine) po misljenju svih prisutnih oduvao konkurenciju, racunajuci tu i Nokiu sa svim novitetima i vec predstavljenim telefonima. Znam, znam, reci ces sta tamo prisutni znaju.
Da zakljucim - ne treba biti Nokia hater pa videti nesto sto je jasno vidljivo - da su i drugi poceli da prave telefone, ne samo Nokia i to jako kvalitetne, da ne kazem kvalitetnije nego Nokia. Da ne zaboravim, Nokia je jos uvek vodeci proizvodjac mobilnih u svetu ali joj udeo na trzistu vec drugu godinu zaredom pada, dok nasuprot tome Samsungu raste i na kraju 2008. godine izbio je na drugo mesto. Hmm, pitam se jel to zbog kvaliteta koji potvrdjuje ili zbog ljubomornih, cyber-klinaca, fancera i Nokia hatera koji posto - posto hoce da se razlikuju?! Mislim da je odgovor manje vise jasan, samo sto je nekima tesko da prihvate cinjenice i brojke koje dovoljno govore o nekim stvarima.
Na kraju da dodam - Get over it, iliti sto bi mi Srbi rekli preboli istinu!

Poslednja ispravka: Marti Misterija (21.3.2009 u 12:36)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 3:12   #35
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Pretera ga mrzi me da citam :S Sta god da si pisao ne moze da promeni. Nokini symbian telefoni su najbolji samsung je jos zelen da bi im zadao konkurenciju. To sto ce se javiti neki pojedinac koji kaze u sebi. A gle svi imaju n95, aj sad da se napravim mangup i krenem da pricam kako je neki tamo samsung bolji. omfg grow up. Onaj kome telefon sluzi za normalne stvari shvatice.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 3:39   #36
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
DJ_MY_SOUL kaže: Pregled poruke
Pretera ga mrzi me da citam :S Sta god da si pisao ne moze da promeni. Nokini symbian telefoni su najbolji samsung je jos zelen da bi im zadao konkurenciju. To sto ce se javiti neki pojedinac koji kaze u sebi. A gle svi imaju n95, aj sad da se napravim mangup i krenem da pricam kako je neki tamo samsung bolji. omfg grow up. Onaj kome telefon sluzi za normalne stvari shvatice.
Zato tako i pricas, jer si se ucaurio u svom pogresnom uverenju i zivis u neznanju, odbijajuci da kao malo dete prihvatis istinu da deda mraz ne postoji i ubedjujuci sam sebe u nesto sto armija ljudi, a ne pojedinac, kazu, pravdajuci se time kako te mrzi da procitas. Opet tvoj problem - nemoj samo da dezinformises ljude kad vec nemas pravih argumenata.
Kad bi procitao sta sam napisao znao bi takodje da telefon ne cini samo symbian, kog si se uhvatio kao pijan plota vec i neke druge stvari, kao i da innov8 takodje ima Symbian S60v3.2 kao i N96, a napredniji nego sto ga ima N95 sto ocito ne znas cim tako potenciras taj Symbian dok je po drugim pitanjima innov8 bolji od N96.
Takodje kad bi malo koristio internet i za korisne stvari i poslusao sta tamo kazu ljudi koji se bave mobilnim telefonima, saznao bi jednu po tebe bolnu istinu koja glasi innov8 i Omnia jesu bolji i koju sam i argumentovao.
Da dodam jos jednu bitnu stvar, da bi ti jos neke stvari bile jasnije, ako ista moze da ti bude jasnije.
Kao osoba koji radi u ozbiljnoj firmi i na ozbiljnom mestu vec vise od deset godina, kao neko ko koristi mobilne telefone preko decenije (gotovo od njenog pocetka) za normalne stvari (ko se seca Siemensa S6 znace o cemu pricam) i ko je odavno prerastao decje bolesti foliranja pred klinkama u svojoj srednjoj skoli sa nekim telefonom, nemam razloga da se pravim mangup i na konto toga tvrdim nesto sticuci jeftine poene, tako da nema potrebe da mi tamo neki klinac, koji jos nije znao ni da hoda kad sam ja znao za mobilne telefone govori da odrastem.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (21.3.2009 u 4:03)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 7:50   #37
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Ljudi, polako polako, mislim da bi u sukobu između ova 4 telefona trebalo ubaciti i peti, koji je po meni bolji - N85
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 8:14   #38
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
DJ_MY_SOUL kaže: Pregled poruke
Pretera ga mrzi me da citam :S Sta god da si pisao ne moze da promeni. Nokini symbian telefoni su najbolji samsung je jos zelen da bi im zadao konkurenciju. To sto ce se javiti neki pojedinac koji kaze u sebi. A gle svi imaju n95, aj sad da se napravim mangup i krenem da pricam kako je neki tamo samsung bolji. omfg grow up. Onaj kome telefon sluzi za normalne stvari shvatice.
OMG ovo je zvanicno nesto najruznije sto sam do sada video na forumu. DIskutujes o necemu i covek napise veliki post u kome je sve argumentovao, a ti kazes "mrzi me da citam, ostajem pri svom stavu", brate
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (21.3.2009), NjegovaWisost (21.3.2009)
Stara 21.3.2009, 10:20   #39
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Симбијан телефони су најраспрострањенији јер су генерално лакши за коришћење од телефона са виндоузом али то никако не значи да су мање кориснији , јер већину ствари којих имаш на вин мобајл телефонима имаш и на симбијану за који постоји више апликација и игара.

Марти офис документи могу да се едитују и на симбијан телефонима само што треба да докупиш лиценцу.Нормално је да innov8 бољи јер је новији(сачекај N86 8MP па упореди) али по мени н95 има једну доста велику предност а то је 3д акцелератор.
А QVGA sa 120 fps наспрам VGA sa 30 fps је резолуција са 4 пута мање пиксела а људско око разлику у фрејмовима ће слабо приметити.И да не заборавим ти телефони високе класе слабо допуњују буџет произбођача већ је то средња класа а онај ко има разноврснију и бољу понуду средње класе имаће највећи удео на тржишту а то је наравно Нокија.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 10:58   #40
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N95 vs N95 8GB vs n96 VS Omnia

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
....
Марти офис документи могу да се едитују и на симбијан телефонима само што треба да докупиш лиценцу.Нормално је да innov8 бољи јер је новији(сачекај N86 8MP па упореди) али по мени н95 има једну доста велику предност а то је 3д акцелератор.
А QVGA sa 120 fps наспрам VGA sa 30 fps је резолуција са 4 пута мање пиксела а људско око разлику у фрејмовима ће слабо приметити.И да не заборавим ти телефони високе класе слабо допуњују буџет произбођача већ је то средња класа а онај ко има разноврснију и бољу понуду средње класе имаће највећи удео на тржишту а то је наравно Нокија.
3D akcelerator 98% ljudi koji ga kupuju ne znači ništa. Da se igra 100x prežvakani doomili quake? Daj...

Al opet to je moje subjektivno mišljenje.

Opet je glupo upoređivati same proizvođače telefona.

To je isto kao da kažeš: VW ne valja ništa, Peugeot je bolji.

E sad, ipak tu ima razlike. Recimo, SE telefoni (ovi malo skuplji, srednje klase) su očajni što se tiče padova i opštećenja - lično sam gledao kako je mom drugu SE k530i pao sa pola metra visine i ekran se odmah polomio.

Moja dobra stara Nokia 6630 je jedno 100 000 puta u najekstremnijim uslovima padala (bio sam aktivan planinar u srednjoj, a vam ne pričam kuda smo sve išli), često i kad se tuširam uzmem da nekome odgovorim i sl.
Moj jedan drug sa svojom 3100 mislim, kupao se je zaboravivši da mu je ista u džepu kupaćeg šorca... Samo ju je prosušio na suncu
Opet, imao sam samsung SH E700 (dosta davno) koji je koštao oko 320e.... e on mi je pao u vodu (lokvu bolje rečeno) i nije mu više bilo spasa.


E sad zašto ovoliko pričam svoju istoriju?

Zato što postoje predrasude. Ja nikada ne bih kupio samsung zbog ovoga (tj. možda bih ga kupio, ali kada bi neko u mojoj blizini imao isti taj telefon pa kad se dobarno uvjerim da valja, onda bih ga tek uzeo).

Što NE ZNAČI da telefon ne valja. Da je kopija iPhona - jeste. Da ima izuzetne opcije i karakteristike - ima. Ako je nešta kopija, ne znači da ne valja.

Stojadine, ne bih se složio sa tvojom konstatacijom. Nokia je na N95 grdne pare uzela...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com