Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Igre za mobilne telefone

Igre za mobilne telefone Igre za obične i pametne mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2010, 0:53   #21
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

@Njegovawisost,
daleko od toga da ja pljujem bilo sta.samo je stvarno trenutna cinjenica da sve igre naspram igara na iphone-u izgledaju zalosno.sad,sta ce biti kada sonyericsson izda neki iphone killer(kao sto su i ostali do sada)onda mozemo da pricamo o tome,do tada,stoji ovo sto sam rekao.a ove nokia igre,tek tu nemam komentar...
jos jedna bitna stvar,nije sve ni u grafici(iako iphone i u tome prednjaci)
jednostavno ima izuzetno puno igara koje su neverovatno zarazne i dobre.verovao ti ili ne,ja upravo sada sedim pored svog prilicno dobrog kompa,sa ekranom od 22 incha,i igram creeps na iphone-u i izludjuje me!
nadam se da shvatas sta zelim da kazem.ponavljam,nisam pljuvac,samo mislim da je to realno stanje...
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 6:53   #22
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Quake 2 na Nokiji N97


Pogledajte obaveZno video Mada, nisam baš siguran kako je ovo odradio, moram potražiti uputstvo
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 2:27   #23
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Quake 2 na Nokiji N97


Pogledajte obaveZno video Mada, nisam baš siguran kako je ovo odradio, moram potražiti uputstvo
Ovo je meni nesto mnooogo sumnjivo
Super je grafika ali i nije bas najbolje odradjen sistem upravljanja
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 3:40   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ovo je meni nesto mnooogo sumnjivo
Super je grafika ali i nije bas najbolje odradjen sistem upravljanja
Nije laž:

http://www.persian-forums.com/f212/t...-ii-n97-21607/

Uostalom, kad mi prođe ispitni rok, instaliraću i ja pa ću vam reći kako je bilo.
Ali glupa pucačina kao i na svakoj konzoli bez miša...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 3:13   #25
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Jao ljudi kolko nista ne znate,a mnogo pricate
N82 moze lagano da parira Iphone3G-u(jer 3GS vec ima shader-e,pa njemu ne moze),iako ima duplo veci ekran.Upravo radim na igri za N82,koju pokrece AJ's Open GL 3D engine,koji se zasniva na python-u(i programiranje igre ide preko python-a,logicno)Engine moze da drzi model od 36 000 poligona,sa texturom 256x256(512x512 je limit,ali je to sasvim nepotrebno na ekranu rezolucije 240x320),ili da ocita 20-ak modela sa oko 2000 poligona po modelu,bez laga u 30-40 fps(0.02 verzija engine-a,a tek dok bude doslo do 1.0 )Takodje tu su alpha maske,AA,AF itd.....Prosto neverovatno koju snagu grafickog cipa nokia nije iskoristila pre 3 godine kada je izbacila N95 8GB,N82 kasnije itd.....Postoji mogucnost prikljucivanja bluetooth misa(za FPS igru),multiplayera preko bluetooth-a/Wi-fi-a itd....Ako neko zna da programira u pythonu,ili da odlicno texturira modele moze da mi se javi.Takodje ako bi neko umeo da 'prevede' engine iz pythona u Symbian C++,bio bih mu veoma zahvalan Modeli se rade u Max-u ili bilo kom programu za modeliranje,vazno je da se exportuju u .obj format

Neki primeri(ja sam ih radio,zato su losi )

Demonstracija alpha maske



Mala scena (7230 poligona) kockasto je jer su teksture veoma detaljne i sadrzi mnogo modela


Primer neteksturisane zgrade(sa senkama) (nisam ja radio)


O,i da....Vecina N-gage igara su prilicno bedne....Npr Crash Nitro Racing u n-gage verziji koristi softversko renderovanje,a u symbian verziji koristi filtriranje tekstura ako postoji graficki cip.Ista stvar za Need For Speed-Undercover.Takodje Brothers In Arms iz 2006 koristi graficki cip ako postoji,a za n-gage je toliko ruzan da je to nemoguce opisati.Jedine vredne igre za n-gage su One(naravno),Bonuce i recimo System Rush
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jimmy94 na korisnoj poruci:
federer (10.4.2010), NjegovaWisost (5.2.2010)
Stara 5.2.2010, 4:47   #26
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Eto, o tome ja pričam, i zbog toga je Nokia izbacila čip iz N96/N97 - niko ali niko ga ne koristi

Vratili su ga u N900 posle ogromnog pljuvanja ljudi kojima su u životu najvažnije karakteristike na papiru... Ali i tu slaba vajda. Evo pola godine prođe, ni jedna igra se nije pojavila...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 21:02   #27
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Cek zar moraju da se prave posebno igre da bi koristile akcelerator ??
Ja sam to ukapirao kao graficku na kompu,sto imas bolju sve igre je koriste i primecuje se razlika u igrama naravno.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 22:16   #28
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Cek zar moraju da se prave posebno igre da bi koristile akcelerator ??
Ja sam to ukapirao kao graficku na kompu,sto imas bolju sve igre je koriste i primecuje se razlika u igrama naravno.
Moraju posebno da se isprogramiraju....Graficki cip rasterecuje procesor kod symbian telefona,kad su igre u pitanju,pa rade i do 20x brze (moj drug ima N73 i njemu ova scena radi u 1-2 fps,a meni u 35 fps,samo zbog grafickog cipa)
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 2:32   #29
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Ali malo je glupo sto moraju posebno da se prave za akceleratore.Jer koliko ja znam na iPhone-u sve cepa od grafike samo tako i sve ide smooth.A cekaj on takodje i ulepsava grafiku ??
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 4:34   #30
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Pa naravno da je ulepsava....Zavisi koji je cip u telefonu.Iphone 3GS vec ima sejdere,tako da postoji vecina efekata koju sejderi mogu da prikazuju(bumpmap,normalmap......?),a Omap 2420 u N82 radi sa OpenGL ES 1.1 API-jem i ima smooth-ovanje tekstura,AA,AF....Znaci ulepsava grafiku i to dosta

Edit:A sta ako vam kazem da ovo moze da ide na N82 u stabilnih 30 fps?












Poslednja ispravka: Jimmy94 (6.2.2010 u 4:38) Razlog: Dodati podatci o Mirrors Edge:Low Poly
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 5:25   #31
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

No way . . ..

E Jimy vidim da se razumes u igre za mobile pa jel bi mogla igra assasins creed da sljaka u toj grafici kao za iPhone 3g isto i na nokia n900 ?Pitam zbog tih akceleratora ...

Ako je tako onda je bas suck sto ljude ne prave igre za akceleratore spec jer iPhone je izgradio karijeru na tome.


Ispravi me ako gresim u kapiranju cele price .
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 13:03   #32
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.


ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ivan.a na korisnoj poruci:
Nikola16789 (7.2.2010), nikola987 (17.2.2010), Sh0m1 (19.2.2010), toxic (6.2.2010)
Stara 6.2.2010, 16:10   #33
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Dzimi ,mogu ti ja oko tekstura pomoci,imao sam iskustva sa pravljenjem BKRemakea.. INace svaka cast za ono,ako ikad izadze,nadam se da ce moci na mom N95 8GB a ako Bog da ,i na tatinom N97...
Nego,ima li N95 8GB graficki akcelerator? Gledo ja na iPhoneu igricu Guitar Rock Tour, i ono 3D likovi i to! Nadam se da to isto moze i na mom telefonu jer moj pokrece Quake III Arenu ko zmaj! Ja msm da ljudi prave bolje igre za iPhone zbog napumpane reklamne kampanje i $$$ i zbog toga sto je laksa arhitektura i programski jezik na iPhone nego na Symbian..Ali Nokia raspolaze sada sa Maemom i Symbianom ,dve jaaake platforme,pa da vidimo,ako Nokiji na pamet padne da potrose barem 2% svog ogromnog kapitala na reklamu ,bice svacega..
Gogogogogogo Nokia. Ove godine dodji na sajam do Tokia i pokazi Appleu sta znas!
btw.Jimmi smanji slike BOGA TI!
Edit: Symbian je sad 100% open source kao sto je i Maemo od pocetka..
aw,yes:


Sasvim solidne n95 8gb igre.

Poslednja ispravka: federer (6.2.2010 u 16:31)
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 18:24   #34
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
No way . . ..

E Jimy vidim da se razumes u igre za mobile pa jel bi mogla igra assasins creed da sljaka u toj grafici kao za iPhone 3g isto i na nokia n900 ?Pitam zbog tih akceleratora ...

Ako je tako onda je bas suck sto ljude ne prave igre za akceleratore spec jer iPhone je izgradio karijeru na tome.


Ispravi me ako gresim u kapiranju cele price .
Nokia N900 ima iste specifikacije kao Iphone 3GS,pa samim tim sve sto sljaka na Iphone-u moze tako da sljaka na N900,ako se dobro(savrseno) portuje.Symbian C++ je vrlo tezak za programiranje,jer se prakticno 90% vremena svodi na trazenje gresaka u kodu,dok se igre za Iphone stancuju ko za PS2.Zato je Iphone tako popularan,a najvise zbog multi-touch screen-a(to N900 nema ,ali ima tastaturu )

P.S. Na koji Assassins Creed mislis? Na ovaj HD za symbian ili ovaj scroling 3D za Iphone?
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 18:35   #35
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Dzimi ,mogu ti ja oko tekstura pomoci,imao sam iskustva sa pravljenjem BKRemakea.. INace svaka cast za ono,ako ikad izadze,nadam se da ce moci na mom N95 8GB a ako Bog da ,i na tatinom N97...
Nego,ima li N95 8GB graficki akcelerator? Gledo ja na iPhoneu igricu Guitar Rock Tour, i ono 3D likovi i to! Nadam se da to isto moze i na mom telefonu jer moj pokrece Quake III Arenu ko zmaj! Ja msm da ljudi prave bolje igre za iPhone zbog napumpane reklamne kampanje i $$$ i zbog toga sto je laksa arhitektura i programski jezik na iPhone nego na Symbian..Ali Nokia raspolaze sada sa Maemom i Symbianom ,dve jaaake platforme,pa da vidimo,ako Nokiji na pamet padne da potrose barem 2% svog ogromnog kapitala na reklamu ,bice svacega..
Gogogogogogo Nokia. Ove godine dodji na sajam do Tokia i pokazi Appleu sta znas!
btw.Jimmi smanji slike BOGA TI!
Edit: Symbian je sad 100% open source kao sto je i Maemo od pocetka..
aw,yes:
N95 8GB ima graficki cip,ali nesto onakvo nikada nece moci da radi na N97,jer ona nema graficki cip(mislim,radilo bi,ali mozda u 5-10 fps)Vecina Iphone igara bi mogla da se portuje na symbian,i da koristi graficki akcelerator,ali tu je piraterija,sertifikati,bagovi itd.Jos da ne pricam da je symbian star OS,ali eto ima jos malo vremena da se kolko tolko ozivi.Najveci problem vezan za symbian je to sto Nokie imaju relativno malu rezoluciju ekrana(240x320),a Iphone (320x480),pa je problem smestiti nesto kompleksno na tu rezoluciju,a da dobro izgleda.

Btw te igre su nista prema onome sta mozemo da napravimo
P.S. ne mogu da smanjujem slike,nisu moje!!Ali taj tip ce mi pozajmiti taj nivo da ga isprobam na N82,ja radim na necemu drugom

P.S.S mozda portujemo neke buduce igre na Maemo
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 20:40   #36
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
Jimmy94 kaže: Pregled poruke
N95 8GB ima graficki cip,ali nesto onakvo nikada nece moci da radi na N97,jer ona nema graficki cip(mislim,radilo bi,ali mozda u 5-10 fps)Vecina Iphone igara bi mogla da se portuje na symbian,i da koristi graficki akcelerator,ali tu je piraterija,sertifikati,bagovi itd.Jos da ne pricam da je symbian star OS,ali eto ima jos malo vremena da se kolko tolko ozivi.Najveci problem vezan za symbian je to sto Nokie imaju relativno malu rezoluciju ekrana(240x320),a Iphone (320x480),pa je problem smestiti nesto kompleksno na tu rezoluciju,a da dobro izgleda.

Btw te igre su nista prema onome sta mozemo da napravimo
P.S. ne mogu da smanjujem slike,nisu moje!!Ali taj tip ce mi pozajmiti taj nivo da ga isprobam na N82,ja radim na necemu drugom

P.S.S mozda portujemo neke buduce igre na Maemo
Mozes li ga prosvercovat meni da ga isprobam na N95 8 GB?
A vidis ove dole igrice: sve sam ih igro na N95 8G i one rokaju 50 FPS.
EDIT: Pa i Windows je star,stariji od Symbiana,'85., pa roka i dalje!
Nego evo sad vidjoh Mirror's Edge na iPhoneu,bi li se to moglo na symbian portovat i radit na mom telefonu? Ovi screenshotovi sto postavi dzimi mi bas lice na iPhone verziju mirror's edgea..
Gle kako Mirror's Edge izgleda na iPhoneu:
A toliko lijepo izgleda na snimku...

Poslednja ispravka: federer (6.2.2010 u 21:08) Razlog: ME
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 21:51   #37
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Znam da nije topic za ovo,nego za igre,ali brate moram demonstrirati snagu nokija..

http://www.youtube.com/watch?v=xbNaPLgmQt4

Pazite fore: ako OVO moze ovako da ide na n82,na n95 ide ko zmaj!
E sad,pokretanje Windowsa 95 se postize tako sto nadjete DOS emulator za symbian i na njemu pokrenete windows 95 koji skinete (on ga detektuje kao igricu,svi znamo da je 95ica MS DOS exeutable)..E sad potrebna je bezicni mis i tastatura i da se podesi dobra rezolucija i jak telefon (moram spomenuti moj n95 8gb)
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 2:42   #38
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Brate,samo da te obavestim da je N82 malo jaci od N95 8GB.Hmm koje to igre rade u 50 fps?Kako si to izmerio?Moguce je portovati,vrlo tesko,ali Mirrors Edge je bedan za Iphone,jer je neka vrsta side scronig igre.Ne smem nikome da dajem fajlove za onaj nivo,zao mi je .Btw dosad najaca demonstracija snage nokia je Quake 3 na VGA rezoluciji,bluetooth misem,koji se igra u multiplayeru sa PC-em
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 12:00   #39
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
Jimmy94 kaže: Pregled poruke
Brate,samo da te obavestim da je N82 malo jaci od N95 8GB.Hmm koje to igre rade u 50 fps?Kako si to izmerio?Moguce je portovati,vrlo tesko,ali Mirrors Edge je bedan za Iphone,jer je neka vrsta side scronig igre.Ne smem nikome da dajem fajlove za onaj nivo,zao mi je .Btw dosad najaca demonstracija snage nokia je Quake 3 na VGA rezoluciji,bluetooth misem,koji se igra u multiplayeru sa PC-em
Pa jeste jaci,a jes i noviji,ali n95 je dobra masina..u 50 FPS mi rade AC,A4,REE i ostale..
AC: Assasin's Creed HD
A4= Asphalt 4 HD
REE= Resident Evil Episodes..
ME za iPhone jeste sidescroll ali je dobra grafika ... A to sa Quake 3: to sam ja i uradio i sasvim fino je bilo ali nemam BT mis i tastaturu.Kad nabavim,javim se!
EDIT: FPS mjerim pomocu ugradjenog programa.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 17:45   #40
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others


http://www.youtube.com/watch?v=-pr-ZUZGCJQ
Evo vidite ovo,ja ovo gledam i placem..Bil se 3D verzija ovoga mogla portovat na symbian?? konkretno za moj telefon koji sam 1000000000000000000000 puta spomenuo.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
iPhone - ima li neko konkretnog iskustva u portingu igre na iPhone? goran-cmean Pravljenje igara 12 26.7.2010 10:49
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com