Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2006, 21:26   #1
Marija_G
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom vegas video

Dakle, prvi put kada sam instalirala vegas sve je radilo sjajno, zbog 'nepredvidjenih situacija' (pad sistema) sam ga instalirala drugi put i sad mi na nekim fajlovima ne prepoznaje video stream, u properties pise stream : 2, ali dalje stoje karakteristike za audio ali ne i za video stream, ne razumem zasto jer je prvi put sve rdilo OK i nije bilo problema....
Marija_G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 13:03   #2
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: vegas video

Reinstaliraj Windows pa Vegas nanovo.To ce sigurno da prodje a ko nista drugo nece
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 13:06   #3
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: vegas video

Isto bas vegas.Meni je mnogo zagdzidzen interfejs.Probaj Canopusov Edius 4 pro recimo,ili Adobe Premijere 2.0.Imaju mnogo bolji interfejs ,ako nista drugo
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 13:40   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Da li ste neke video kodeke imali ili instalirali u medjuvremenu?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 22:23   #5
Marija_G
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Pa kodeke sam menjala kad mi je pao sistem, ali problem je u tome sto ne znam koje sam kodeke pre toga imala.... I rekli su mi da to moze biti problem, pa sam sinoc skinula novi full k-lite pack,u nadi da ce pomoci, ali ni to ne pomaze... grrr...
Izgleda da cu stvarno menjati taj vegas...
Marija_G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:08   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: vegas video

K lite ti nikako ne moze pomoci, moze jos vise da odmogne, jer ce da napravi jos vecu katastrofu u sistemu, no koliko ja znam o vegasu on trazi da se neki decoderi/encoderi dodatno registruju. Gde si tacno dobila ovu poruko kod uvlacenja kakvof video fajla, avi, mpeg?, ukoliko je avi koji codec je koristen u kompresiji? itd, daj neki info.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 2:40   #7
Marija_G
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Pa u pitanju su .avi fajlovi, ali mene zbunjuje i dalje to sto je sve radilo sjajno, a sad on meni ne ispise nikakvu poruku, nego jednostavno ne registruje video stream, kao da ne postoji otprilike, a zanimljivo je to sto jedan fajl koji sam obradjivala u vegasu pre pada sistema (tj. kada je sve radilo) cita sasvim normalno, iako je u istom formatu kao i ovi ostali, pa i kao i original te 'obrade' ... Ja jednostavno ne znam sta sam menjala od pada sistema, i besmisleno mi deluje da redom instaliram i menjam kodeke dok ne ubodem odgovarajuci... Ja mozda nisam najbolje objasnila problem , ali tek sam u fazi ucenja tako da ne mogu mnogo da detaljisem, jer ne znam, uglavnom ucim po principu probaj-pa-vidi, a sad bas nisam u mogucnosti da probam ...
Marija_G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 10:19   #8
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
Marija_G kaže:
Pa u pitanju su .avi fajlovi, ali mene zbunjuje i dalje to sto je sve radilo sjajno, a sad on meni ne ispise nikakvu poruku, nego jednostavno ne registruje video stream, kao da ne postoji otprilike, a zanimljivo je to sto jedan fajl koji sam obradjivala u vegasu pre pada sistema (tj. kada je sve radilo) cita sasvim normalno, iako je u istom formatu kao i ovi ostali, pa i kao i original te 'obrade' ... Ja jednostavno ne znam sta sam menjala od pada sistema, i besmisleno mi deluje da redom instaliram i menjam kodeke dok ne ubodem odgovarajuci... Ja mozda nisam najbolje objasnila problem , ali tek sam u fazi ucenja tako da ne mogu mnogo da detaljisem, jer ne znam, uglavnom ucim po principu probaj-pa-vidi, a sad bas nisam u mogucnosti da probam ...
OK, ali mene sada konkretno zanima kakav je taj avi file, da li je nekompresovan, kompresovan i scime. Jer po svemu sudeci u starom windowsu si imala neki decoder koji je ucitavao sve. A meni ovo sve zvuci kao da vegas nema najacu licencu
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 12:51   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
NenadN kaže:
OK, ali mene sada konkretno zanima kakav je taj avi file, da li je nekompresovan, kompresovan i scime. Jer po svemu sudeci u starom windowsu si imala neki decoder koji je ucitavao sve.
Tacno. Avi moze da bude i DV iz kamkodera i divx i mpeg,... Sve to moze da radi i sa ekstenzijom Avi.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 13:56   #10
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Naisao sam na takav problem i ja,a resio sam ga tako sto sam uninstalirao Vegas4.0,pa instalirao kodeke i tek onda opet instalirao SonyVegas.Mozda pomogne i kod tebe.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 18:54   #11
Marija_G
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
firefly kaže:
Naisao sam na takav problem i ja,a resio sam ga tako sto sam uninstalirao Vegas4.0,pa instalirao kodeke i tek onda opet instalirao SonyVegas.Mozda pomogne i kod tebe.
nije uspelo....
Marija_G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 22:32   #12
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: vegas video

Batali vegas.Predji na neki bolji softver.Za editovanje fajlova u formatu mpeg4
( moze biti sa ekstenzijom .avi ili moze biti .wmv ili .mkv ili .mov itd) ne postoji
dobar editor.Za editovanje avi formata najbolje je da avi bude u DV kompresiji, eventualno MPEG 2 za neki softver (EDIUS recimo).Rvanje sa komlpikovanim softverom kao sto je vegas donosi samo glavobolje.Batali vegas dok si jos u fazi ucenja , i probaj neki dokazani softver.

Sory ako smaram sa insistiranjem na drugom softveru, al vegas mi je zadavao puno galavobolje, i bas ga ne volim
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 23:08   #13
Marija_G
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Batalila sam Vegas jer ne postoji sansa da saznam koje sam kodeke imala ranije, a sad padam u ocaj zbog Adobe Premier-a, neverovatno!!!!
Sad mi ne radi zvuk ,ustvari nista ne radi (tj. verovatno ja na znam kako sta da uradim) tako da imam osecaj da cu bataliti sve softvere za obradu video fajlova i postacu sujeverna, bas me nece
Marija_G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 23:33   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
Marija_G kaže:
Batalila sam Vegas jer ne postoji sansa da saznam koje sam kodeke imala ranije, a sad padam u ocaj zbog Adobe Premier-a, neverovatno!!!!
Sad mi ne radi zvuk ,ustvari nista ne radi (tj. verovatno ja na znam kako sta da uradim) tako da imam osecaj da cu bataliti sve softvere za obradu video fajlova i postacu sujeverna, bas me nece
Koji premiere? Pokusaj za pocetak Premiere Elements 2.0 (znam da je izasao 3.o ali je dosta bagovit).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:09   #15
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
Marija_G kaže:
Batalila sam Vegas jer ne postoji sansa da saznam koje sam kodeke imala ranije, a sad padam u ocaj zbog Adobe Premier-a, neverovatno!!!!
Sad mi ne radi zvuk ,ustvari nista ne radi (tj. verovatno ja na znam kako sta da uradim) tako da imam osecaj da cu bataliti sve softvere za obradu video fajlova i postacu sujeverna, bas me nece
A sto ne bi lepo ponovo reinstalirala win.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:23   #16
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
Marija_G kaže:
Batalila sam Vegas jer ne postoji sansa da saznam koje sam kodeke imala ranije, a sad padam u ocaj zbog Adobe Premier-a, neverovatno!!!!
Sad mi ne radi zvuk ,ustvari nista ne radi (tj. verovatno ja na znam kako sta da uradim) tako da imam osecaj da cu bataliti sve softvere za obradu video fajlova i postacu sujeverna, bas me nece
Imas u bilo kojem premiere-u sa leve strane na zvucnim sinama onu strelicu, pa klikni na nju da ti se otvori cela sina. Sad, ako vidis one wave-ove kad zumiras, onda imas zvuk, ako je ravna linija, onda nemas.
Nego, kakav si video importovala? Nija valjda neki dvx?
Uzmi, probaj prvo da materijal koji imas iskonvertujes u nekompresovani format ili neki microsoft dv format.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2006, 20:15   #17
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: vegas video

Citat:
Marija_G kaže:
Batalila sam Vegas jer ne postoji sansa da saznam koje sam kodeke imala ranije, a sad padam u ocaj zbog Adobe Premier-a, neverovatno!!!!
Sad mi ne radi zvuk ,ustvari nista ne radi (tj. verovatno ja na znam kako sta da uradim) tako da imam osecaj da cu bataliti sve softvere za obradu video fajlova i postacu sujeverna, bas me nece
Nemoj da se razocaravas.Ako ti zvuk ne radi u premijeru, verovatno nije do premijera jer je on prilicno pouzdan za te stvari, nego do windowsa.Mozda ti mije dignut neki klizac ili tako nesto u volume controll (ona mala ikonica zvucnik u tray-u).Pocni sa premijere Premijere 6.5.Kad njega savladas, savladala si osnove za bilo koji video editing softver.Posle je sve stvar prilagodjavanja razlicitim interfejsima i koja opcija manje ili vise.
Predlazem da reinstaliras Windows i sve instaliras na cist sistem.To ce ti napraviti malo vise posla ali ce te postedeti razocaranja i fokusirati na ono sto je bitno a to je video editing.Ako nisi vicna instalaciji sistema pozovi nekog vicnijeg tonme a ako jesi, zasuci rukave pa na posao.Znaci no disapointment.

Poslednja ispravka: srlle (16.12.2006 u 21:05)
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 11:54   #18
djura.net
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vegas video

ovo poslednje srlletovo potpisujem 100%.
sve ostalo je zaobilazak pravog problema, sa kojim se tesko bore i vrhunski hakeri
djura.net je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35
vegas 4.0 Cvrcak Aplikativni softver 3 23.6.2006 11:17
MPEG2 video audio sinhronizacija holodoc Video/TV softver 11 20.4.2006 16:09
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com