Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2011, 18:54   #61
gomboc
Novi član
 
Član od: 9.5.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Izvinjavam se ako sam postavio na pogresnom mestu... Ako bi neko mogao da mi pomogne za seminarski radim bazu podataka "Vozni red jedne autobuske stanice" ako neko ima neki primer ili bi mogao malo da mi pomogne sa entitetima ili da kaze kako bi on to uradio...veoma bi mi bio od pomoci... Hvala unapred
gomboc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 20:50   #62
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Koliko je trazen danas posao sql programera? Sto se vise trazi: mreze, programiranje(java) ili sql? Cega ima najmanje

Zanima me recimo kad instaliram joomlu kreiram bazu u php my admin i zasto ja ne moram da pravim te baze ostale za vijesti nego je sve samo napravljeno? To me vazda zanimalo
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 21:26   #63
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Java i SQL često idu zajedno (isto kao C# i SQL), tako da uči oba.
Mreže često znaju da budu terenski posao (bez obzira na fakultet, sertifikate itd), a kod programiranja 99% vremena provodiš u kancelariji.

Ovo drugo pitanje, napravljeno je da bi skratilo vreme i trud i da ne bi svi ponavljali te česte poslove bezveze ako već koriste isti softver i prave sajtove na sličan šablon.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 21:44   #64
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Po mom nekom misljenju trazen je malo do osrednje. Bas se jedan moj kolega sa faxa skoro zaposlio na takvoj jednoj poziciji. Inace SQL se obicno trazi kao dopuna nekoj drugoj poziciji tipa C# programer uz poznavanje SQL (dizajna, programiranja), znaci dodatak.
Vise se trazi java programiranje od to troje, a kao sto rekoh za SQL tako isto vazi i za mreze, trazi se da poznajes i rad sa mrezama. Takvo ti je trziste rada u IT, moras jbno sve da znas ako zelis da budes konkurentan za neki posao...
Najmanje ima embeded developera. Izguglaj... ili nek ti neko drugi razjasni, smor mi da kucam.

Joomla je posebna prica, mozes ti i rucno da pravis te tabele samo to nigde veze nema, bolje da napravis neki svoj cms sa custom layoutom i custom bazom, to je pravi posao, samo ako ga radis za novac u suprotnom sviranje ***** ili vezbanje/ucenje ako si novajlija, to je onda ok.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 22:00   #65
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Ja sam embedded developer i stvarno nas malo ima ali to ne bih preporučio nikome ko nema debelo predznanje, znači nikakvo priučavanje iz onlajn kurseva ne pomaže nego temeljno učenje od kulina bana, arhitektura i organizacija računara, razne procesorske arhitekture (doduše danas se kod punokrvnih procesora sve svodi na x86 i ARM), po potrebi embedded varijante Linuxa ili neki od real-time operativnih sistema koji se koriste u industriji ako je u pitanju složeniji uređaj koji obavlja kritične poslove itd. Kao i sposobnost da izguglaš sve što te interesuje umesto da po forumima postavljaš pitanja "šta je ovo i čemu služi"

I naravno učiš se dok radiš, popunjavaš rupe u znanju, upoznaješ se sa novim stvarima zavisno od trenutnog projekta itd. Daleko od šablonskog posla, ali jako zanimljivo.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 21:47   #66
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Da probudim malo temu.

Da Vas pitam, u skoli ucim SQL i ucicu jos neke jezike.

Ono sto hocu da pitam, odnosno vise mi treba objasnjenje.

U skoli preko VMware-a pokrecemo SQL Server 2005 i onda tu otvaramo SQL Studio Express verovatno iz 2005 god. i radimo. E sada, da li je SQL Server neophodan za rad, odnosno programiranje baze i zasto.

Da li se noviji drasticno razlikuju?
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 22:02   #67
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
CoFigamer kaže: Pregled poruke
E sada, da li je SQL Server neophodan za rad, odnosno programiranje baze i zasto.

Da li se noviji drasticno razlikuju?
Nije. Sve novije Visual Studio verzije dolaze sa integrisanim LocalDB sistemom koji služi za SQL razvoj bez potrebe da se instalira SQL Server. Pošto je LocalDB kompatibilan sa SQL serverom prelaz između ta dva sistema (recimo tokom deploymenta) je neprimetan.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 22:11   #68
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije. Sve novije Visual Studio verzije dolaze sa integrisanim LocalDB sistemom koji služi za SQL razvoj bez potrebe da se instalira SQL Server. Pošto je LocalDB kompatibilan sa SQL serverom prelaz između ta dva sistema (recimo tokom deploymenta) je neprimetan.
Znaci, ja mogu preko Visual Studio 2013 (taj imam) da radim sa bazama?
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 22:17   #69
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
CoFigamer kaže: Pregled poruke
Znaci, ja mogu preko Visual Studio 2013 (taj imam) da radim sa bazama?
Da, tako je.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 22:23   #70
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Hvala na pomoci! Pozdrav!
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 22:55   #71
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da, tako je.
Kad je već otvorena tema, nr bi trebalo da je off topic, ima li kakvih promena u ovoj besplatnoj verziji, ili je i dalje isto - preko Server Explorer u 13-ici nema pristupa Query Designer-u? To je, bar za mene bilo "bolno" saznanje! xD

Poslednja ispravka: Dzungla (17.11.2014 u 23:37) Razlog: lapsus
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2014, 0:07   #72
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
Dzungla kaže: Pregled poruke
Kad je već otvorena tema, nr bi trebalo da je off topic, ima li kakvih promena u ovoj besplatnoj verziji, ili je i dalje isto - preko Server Explorer u 13-ici nema pristupa Query Designer-u? To je, bar za mene bilo "bolno" saznanje! xD
Sve što ima Visual Studio Professional sada ima i Visual Studio Community.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2014, 0:53   #73
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Sve što ima Visual Studio Professional sada ima i Visual Studio Community.
To je stvarno lepo čuti, i konačno jedan potez "solidarnost alike"
Mada, mislim da ni ultimate nema tu opciju (Query Designer), već mora da se koristi SSMS za proveru, pa zato pitah ima li kakvih promena, misleći po tom pitanju ...
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2014, 1:10   #74
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Citat:
Dzungla kaže: Pregled poruke
To je stvarno lepo čuti, i konačno jedan potez "solidarnost alike"
Mada, mislim da ni ultimate nema tu opciju (Query Designer), već mora da se koristi SSMS za proveru, pa zato pitah ima li kakvih promena, misleći po tom pitanju ...
Sad sam proverio, Visual Database Tools je uklonjen u verziji 2013 za sva izdanja ali iskreno ne sećam se kad sam ga poslednji put koristio.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/y5a4ezk9.aspx
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Dzungla (18.11.2014)
Stara 24.11.2014, 11:33   #75
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Zelio bih da znam - na fakultetu smo imali pristup oracleovoj bazi podataka, na kojoj smo kreirali , dodavali, mjenjali , radili upite..

Poceo bih sa bazama ponovo, iz pocetka, pa me zanima da li mogu downloadovati neki klijent kako bih vjezbao kod kuce razne upite, kreirao izvjestaje i sl.

Sta mi predlazete?

Pozdrav,
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2014, 13:08   #76
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Treba ti Oracle Express Edition server.

Uputstvo za instalaciju možeš da nađeš na https://docs.oracle.com/cd/E17781_01...c.htm#XEINW113

Vodi računa, Oracle serveri traže dosta dobar hardver, čak i za Express izdanja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 12:51   #77
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Pozdrav! Hocu da napravim database.. Javlja mi ovu gresku http://prntscr.com/9xkayo. Probao sam i na VS13 Ult., Prof. i VS15 Community.
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 0:17   #78
sreckomrk
Novi član
 
Član od: 16.3.2016.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Pre svega, novi sam na forumu, i pozdrav za sve. Nisam hteo da postavljam novu temu, pa reko u sklopu ove da pitam za odgovore.
Evo sta mene muci. Naime, vezbam za ispit, pa su ovo neki primeri zadataka. Jedan zadatak glasi ovako:
Potrebno je kreirati bazu podataka za stomatolosku radnju. Baza treba da sadrzi podatke o klijentima(ime, prezime, adresa, grad), stomatolozima (ime, prezime) i terminima objavljenih usluga(kada je neki stomatolog izvrsio pregled na nekom klijetnu, vrstu usluge i cenu). E sad, glavni problem mi je samo projektovanje baze. Ja mislim da bi jedna tabela trebala da bude o klijentima sa svim atributima unutar nje( i jos bih u tu tabelu stavio izvrsen pregled, vrsta usluge, cena), i o stomatolozima. A vezne tabele bi mi bile grad-klijenti(jer valjda bi trebalo i posebna tabela da se napravi i za grad radi nepotrebnog ponavljanja podataka), druga vezna bi bila stomatolozi-klijenti.
Samo ako bi neko mogao da mi kaze da li sam ja to dobro zamislio, posto mi to najveci problem predstavlja.
Unapred hvala ljudi.
Pozdrav
sreckomrk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 2:28   #79
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Tu si ti potrebne 4 tabele, baš kako si i naveo, stomatolozi, klijenti, cenovnik (usluga) i konkretna (izvršena) usluga. Veza ti je potrebna u uslugama (izvršenje) prema ostalim tabelama. Kada praviš zapis o nekoj izvršenoj usluzi neophodno je da tu povezeš i klijenta i stomatologa koji je izvršio uslugu, kao i samu uslugu sa cenom (cenovnik tabela). Možeš da napraviš i relaciju stomatolozi - klijenti zarad mogućnosti odabiranja stomatologa od strane klijenta. Grad - klijenti je nepotrebno obzirom da su većina klijenata stomatološke ordinacije iz istog mesta. Tu možeš da postaviš neku predefinisanu vrednost npr.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
sreckomrk (26.3.2016)
Stara 19.4.2016, 19:56   #80
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SQL baze podataka

Pozdrav... evo upravo radim vezbam MYSQL i trenutno sam stao kod IMPORT-a u bazu...Imam jedan problem pa ako mozete da mi pomognete.Imam WAMP i preko php my admin-a sam pravio bazu cisto radi vezbe.Tabela korisnici i sada zelim da importujem vecu bazu podataka u tu tabelu.Prvo da napomenem da kada sam vezbao INSERT komandu desavalo mi se da dobijem gresku
#1366 - Incorrect integer value: '' for column 'korisnik_id' at row 1
kod je bio ovakav:<?php
if(isset($_POST['ime']))
{
$conn=mysqli_connect("localhost","root","password" ,"prodavnica5");
mysqli_query($conn,"
INSERT INTO korisnici VALUES('{$_POST['ime']}','{$_POST['prezime']}','{$_POST['adresa']}','{$_POST['jmbg']}')");
}
?>
ali kada sam posle insert into korisnici ubacio(`ime`,`prezime`,`adresa`,`jmbg`) sve je proradilo tacnije:
INSERT INTO korisnici(`ime`,`prezime`,`adresa`,`jmbg`)VALUES(' {$_POST['ime']}','{$_POST['prezime']}','{$_POST['adresa']}','{$_POST['jmbg']}')");
e sada kada napravim txt fajl sa podacima koje hocu da importujem ( uradim utf 8 encoding,stavim CSV fajl ,stavim za separator | znak i kad kliknem na go dobijem istu gresku kao ranije tj #1366 - Incorrect integer value: '' for column 'korisnik_id' at row 1...zna li neko sta je problem?
ps ako ima neko znacenje gore gde pise password stvarno ima lozinka
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kurs za SQL administriranje i programiranje baza podataka? catwoman Programiranje 0 11.2.2010 12:21
Kako da importujem/exportujem formu iz Accessove baze podataka preko VB6? zWest Programiranje 0 9.7.2008 0:08
povezivanje baze podataka sa serverom deus[awesome] Programiranje 5 23.12.2006 2:02
Kako probiti sifru Access baze podataka Vlado78 Aplikativni softver 1 4.2.2006 11:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com