Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2017, 22:46   #61
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

probaj da tražiš enter bios fast boot
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
ickoman (2.7.2017)
Stara 2.7.2017, 19:50   #62
ickoman
Član
 
Član od: 10.1.2012.
Poruke: 51
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Uspeo sam.Dva puta sam vadio bateriju i udje u bios na del.Hvala,pozdrav
ickoman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 21:08   #63
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Da ne otvaram novu temu napisacu ovde problematiku,pa ako je neko imao slicnih problema,neka se javi i neka kaze sta bi moglo da bude uzrok.

Sad cu morati bas da se raspisem.Pre jedno mesec dana ugasim ja normalno racunar posle nocnog igranja multiplayera bf1....Probudim se ujutru i krenem da ga startujem.Odjednom cuje se 2x3bipa sto mi je odmah bilo sumnjivo...Resetujem ja komp nekoliko puta i win se normalno upali.Sve okej radi,nema nikakvih problem...Prodje nekoliko dana i opet isto...Ugasim racunar i ono tap,opet 2x3bipa....Nista ja tu nisam cacka,reset par puta i tap pojavi mi se slikica koju sam postovao upravo....

Odradi on lepo proces kao sa slike i komp radi bez problema...Upustim se ja sa kolegama sa foruma u neku raspravu oko memorije i brzine iste i to me nesto navede na ideju da nesto probam oko klokova memorije da promenim..Nije sad ni bitno oko cega je bila tema,ali koga zanima i na forumu u jednoj od tema...Uglavnom promenim ja frekvencije i krenem da startujem komp,medjutim on se totalno zamrzao,pali se,gasi se kao sumanut i nista....Pojavi se samo dualbios,ali ne dozvoljava nista,znaci aman bas nista..Ne mogu da udjem ni u bios da vratim na def podesavanja...

Stacu,alat u ruke,otvaraj kuciste,vadi bateriju,cackaj.pokusavaj reset,nista...Cupaj module memorije,jedan po jedan,isprobavaj na integrisanu graficku,jok,baci sliku,dual bios i to je to,pali se i gasi se do mile volje..Kada mi je nestalo ideja resim ja da odnesem komp u servis.Inace ovde u sm ga nedam nikom jer niko mi i ne moze nista reci,sto ja sam znam,cak sta vise,mislim da mogu da im drzim mnogima casove,ali dobro,ne bi da se hvalim...Uglavnom odnsem ja komp u servis kod jednog jedinog coveka za koga sam smatrao da mozda moze nesto da uradi..Jok,ne moze covek nista.Zove,kaze,crkla ploca,ne moze i da se flesuje,nema leka...jedino nova ploca..

Meni klapna pred oci...Kako,zasto,kako moze bios da pukne zato sto sam ja cacnuo frekvencije rama....Nije moguce da nece da ga vrati na def podesavanja...Dzamperovanje,nista ne pomaze...Vec sam poceo da vrtim oglase.Besan i ne znam sta cu sa sobom..Da kupujem polovnu plocu,macku u dzaku,da dajem 50,60 e od onoga sto stedim za novu graficku,stvarno bedak...Sine meni jedna ideja i reko ajd da pokusam jos to....RESET + POWER zajedno.Probam ja i op,pokrenem opet DUALBIOS kao sa slike i startuje se komp...U tom nekom periodu sam bio i odsutan i sa foruma u pola rasprave oko memorije...Nisam hteo ni da kazem kolegama tamo u temi kakva me beda snasla zbog radoznalosti....

Radilo je to sve super upravo do ovog momenta...Odem ja u device manager kad ono imam sta i da vidim....Moj komp vise ne radi u ahci modu .Znaci imam bogalje,a ne hard disk i ssd....Posto sam svoje vremeno ispostovao proceduru u regedit,svuda upisao 0,podesio sve,kontam da se to jednostavno samo u biosu promenila vrednost i reko,sad cu da caskom skocim do biosa....Epilog price je da sam promenio sa IDE na AHCI i da komp opet nije hteo dase upali...Ajd kontam nece da se digne win,par puta pokusao i jok...Verovatno se opet u registrima vrednosti zeznule,ali sta se desava.Resetujem ja komp i opet nece ni u bios...Potpuno ista fora kao ona kada sam promenio vrednosti za memoriju...NI vau,pali se,gasi se,ali nista od njega..Uci u bios nemoguca misija..Cak sta vise posle prvog reseta kada sam video da nece u ahcio,mogao sam ustvari uci u bios i vratio sam na IDE,li nakon toga,niti je hteo win da se podigne,niti bilo sta...U bios da udje nece,opet mrtav...JA ponovo reset + power i opet dobijem prozorce od DUALBIOS I updating...Evo sad komp radi .Zna li neko sta se desava,jel ja to ne smem da cacknem nista u biosu da komp ne bi se upokoio.
Priložene slike
Tip fajla: jpg 81901062_2196828757279480_1376530717650976768_n.jpg (98,4 KB, 38 puta viđeno)
Tip fajla: jpg Untitled.jpg (89,5 KB, 35 puta viđeno)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 21:28   #64
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom BIOS POST kodovi "Beep"...

Proveri ti kondezatore na ploči, da li ima naduvenih ili slično.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 21:30   #65
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

@ Sajevac
Odradi reflash BIOS-a, to je najbrze resenje. Ukoliko to nije moguce onda je verovatno cip na ploci ostecen.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 21:43   #66
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Lex,sada radi i radice ko zna dokle.Ako si pratio moje izlaganje kompletno....Problem nastaje kada se promeni neko od podesavanja....Okej su kondezatori,nema naduvenih...Gledao sam...Da ih skidam i da merim vrednosti,za to nemam zivaca..Mislim da nije vredno toga....Inace u jednom momentu kada mi je win bio zakucao usled svog tog cackanja odradio sam i system restore,da li je moguce da su se u registru podesavanja promenila i da zato nece da se vrati u ahci...To naravno nema veze sa tim sto ploca i bios brljave.....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 22:46   #67
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

to sa prve slike ti je restore beckup biosa koji se pokrenuo jer je primarni corrupted, pa ako se restorovao moguće da je starija verzija, probaj prvo zameni bateriju, load optimized defaults, achi se namešta u biosu pa se instalira windows, obično neće da radi win ako ga promeniš posle...


Znači stavi novu bateriju i vidi koja ti je verzija biosa
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 23:01   #68
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
to sa prve slike ti je restore beckup biosa koji se pokrenuo jer je primarni corrupted, pa ako se restorovao moguće da je starija verzija, probaj prvo zameni bateriju, load optimized defaults, achi se namešta u biosu pa se instalira windows, obično neće da radi win ako ga promeniš posle...


Znači stavi novu bateriju i vidi koja ti je verzija biosa
Ali vodeni ja znam da se to namesta pre instalacije,ili u suprotnom moras u registru da pojedine vrednosti stavis na 0 pa onda da prebacis na AHCI da bi radio...To sam milion puta radio i nije bilo problema...Ubrzanja su prilicna na ssd.....Cak i da nisam uspeo da podesim,ne bi smeo bios da puca...Ne znam sta se desava...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 23:25   #69
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

vidi prvo bios da se stabilizuje pa posle ćeš da rešavaš windows
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 0:15   #70
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Sad nece da udje uopste u win....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 0:19   #71
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

jel namešten achi u bios?
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 0:20   #72
mihailo.b
Član
 
Član od: 26.9.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 47
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Povadi memorijske štapiće i očisti bakarne kontakte na njima, zatim clear cmos. Popij kafu pa lagano
mihailo.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 0:51   #73
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Odradio sam instalaciju wina,nisam imao drugog izbora,a najzesce je od svega sto sam stavio win 10 sa diska iz 2015 godine ...Sad se samo nadam da ce uspeti da odradi updatove sve da to bude krsteno zakrpljeni win 10,ako ne onda cu morati opet da radim instalaciju...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 8:07   #74
mihailo.b
Član
 
Član od: 26.9.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 47
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Da li se meni čini ili možeš da uradiš upgrade sa novijeg instalacionog medija za win 10?
mihailo.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 19:59   #75
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: BIOS POST kodovi "Beep"...

Nema tu resenja...Cim sam ga ugasio sve opet po starom.Bios opet pukao..Mora nova ploca,novi procesor i ram i da se prelazi na novu arhitekturu.....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
beep code, bios

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MSI RX2600Pro (MS-V093) DDR2 trebam bios SkyneT-026 Grafika 2 5.4.2009 11:44
Beep ili ne beep mistery... :( Projectlord Kvarovi 7 19.6.2008 20:05
8800GT BIOS Vmod KOLOS Overklok 29 2.3.2008 15:20
BIOS update problem Alexandar Osnovne komponente 17 28.6.2006 22:51
BIOS pomoc!!!!! buyjoon Operativni sistemi 4 15.1.2006 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com