Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2008, 14:13   #1
FilipZivkovic
Novi član
 
Član od: 1.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Nemam narocito mnogo iskustva sa ovim stvarima,ali sam se ipak odlucio za jedan full hd lcd televizor od 42inca(mozda i veci),zanima me sta se desava sa kvalitetom slike.
Znam da u inostranstvu vecina kablovskih kompanija postuje nov hdtv standard,pitanje je da li ce mi slika biti razvucena (mala rezolucija preko velike povrsine),ili ne.Da li uopste mogu da prikljucim cable prikjucak na LCD TV?Da li mi treba nekakva dodatna oprema?Inace moj operater je SBB.

Unapred hvala na odgovoru,

Filip Zivkovic
FilipZivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 14:27   #2
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

što se tiče sbb-a najavili su da će biti uvođenje hdtv standarda ali će morati dodatno da se uzme diditalni risiver odnosno od njih da se iznajmi i to je to e sad ko zna kad ce to stupiti na snagu,funkcionisace na principu Pay TV ,VOD i PPV. Ima da se načekamo tj. načekaš jer je kod mene smrdljivi ikom...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 14:43   #3
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Moj drug ima Sony Braviu 40" i kaze da je SD slika fantasticna, mnogo bolja nego na SD TV-u.
Pretpostavljam da noviji televizori upscaluju signal na 720p/1080p. kao sto rade sa DVD-ovima.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 15:29   #4
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Ja imam Total TV i u planu nam je da uzmemo neki LCD TV. Jos uvek nista ne znamo koje velicine, ali smo 99% sigurni da ce to biti Samsung. Pitanje: Da li je bolja slika sa Total-a ili sa klasicne kablovske? (Naravno na LCDu). Da li se primeti razlika u kvalitetu slike Totala na klasicnom CRT-u i na LCD-u? Hvala.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 15:55   #5
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Citat:
alesandro kaže: Pregled poruke
Ja imam Total TV i u planu nam je da uzmemo neki LCD TV. Jos uvek nista ne znamo koje velicine, ali smo 99% sigurni da ce to biti Samsung. Pitanje: Da li je bolja slika sa Total-a ili sa klasicne kablovske? (Naravno na LCDu). Da li se primeti razlika u kvalitetu slike Totala na klasicnom CRT-u i na LCD-u? Hvala.
velicina ti zavisi sa koje ćeš daljine da gledaš a što se tiče slika jeste bolja na total tv-u jer je digitalna (satelitska) televizija dok je klasicna kablovsa analogna. Analogni signal je bolji na CRT-u nego na LCD-u jer lcd ima veću rezoluciju i može se primetiti pixelizacija...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
alesandro (1.2.2008)
Stara 1.2.2008, 16:48   #6
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Pa, razdaljina sadasnjeg TV i sofe je max 3m. Ima i jedno poprecna koja je kada bih seo na kraj, bila nekih 1m od TV. Koju velicinu TV mi predlazes? Video sam, cini mi se, na Samsung.com ima da se odredi najpozeljnija velicina za odredjenu sobu, ali je u stopama, a ja se, naravno, ne razumem u stope, jarde, ince i ostale ne evropske jedinice.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 16:53   #7
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Za 3 metra mislim da bi 37" bio optimum.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
alesandro (1.2.2008)
Stara 1.2.2008, 18:14   #8
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

evo jedan link koji će ti pomoći
http://www.carltonbale.com/wp-conten...tion_chart.png

kada je u pitanju određivanje daljine sedenja od televizora onda lepo uzmeš i računaš malo. Dijagonalu kod običnih televizora (CRT) množiš sa 3feet (stope) a kod hdtv 2.5feet (stope). Ja planiram da kupim 37" LCD, mada bih kupio veći ali da imam pare nema dovoljno mesta za veći. E pazi sad 37" je 93cm,posto je u pitanju HD televizor množićemo sa 2.5feet (stope)

37x2.5feet = 93
93/37 = 3
3x2.5feet = 8feet = 2.5 metra

Znači da je za 37" LCD ili PLASMA televizor najidealnija daljina za gledanje 2.5metra. Nadam se da ti je pomoglo
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
alesandro (1.2.2008)
Stara 3.2.2008, 13:58   #9
FilipZivkovic
Novi član
 
Član od: 1.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Sto se tice SBB-ovih korisnika zapoceo sam topic (http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php...142600#p142600) o HD televiziji
FilipZivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 15:30   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Citat:
alesandro kaže: Pregled poruke
Pa, razdaljina sadasnjeg TV i sofe je max 3m. Ima i jedno poprecna koja je kada bih seo na kraj, bila nekih 1m od TV. Koju velicinu TV mi predlazes? Video sam, cini mi se, na Samsung.com ima da se odredi najpozeljnija velicina za odredjenu sobu, ali je u stopama, a ja se, naravno, ne razumem u stope, jarde, ince i ostale ne evropske jedinice.
Ako uzimas lcd plafon 26" ili 27", eventualno 32", ali mislim da ce ti biti preveliki. Sto se tice plazme moze naravno veci.
Svaki bolji mobilni telefon ima converter pa proveri mere. Takodje postavi pitanje Na net.
Ovo gore sto navode da je idealna mera za 37" , u najmanju ruku nema veze. To je preveliko. Jednostavno idi u radnju i posmatraj neki model sa 2,5 metara, i brzo ces ukapirati da ti se pred ocima nalazi bioskopsko platno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 23:14   #11
FilipZivkovic
Novi član
 
Član od: 1.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako uzimas lcd plafon 26" ili 27", eventualno 32", ali mislim da ce ti biti preveliki. itd brzo ces ukapirati da ti se pred ocima nalazi bioskopsko platno.
Ma znam,posebno ako si navikao na 21 incni CRT kao ja ali ja i hocu bioskposko platno (tako da bi recimo hteo 42 ili vise najverovatnije 46)
FilipZivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za stampanje slike na cd-u sharlo_03 Aplikativni softver 6 15.1.2011 11:09
nema slike na laptopu... dejan86 Osnovne komponente 1 28.1.2008 16:35
Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :( polarnimeda Kvarovi 56 5.2.2007 13:55
Divx - kvalitet slike na TV-u i monitoru. Nicolas Video/TV softver 6 4.11.2006 4:16
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com