Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2020, 13:39   #221
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

https://www.phoronix.com/forums/foru...e4#post1215694

tl,dr; amd smart access memory već radi na linuxu odavno, potvrdio lik što piše drajvere, nije ograničeno samo na rx6xxx. Što znači da bi možda u teoriji amd kasnije mogao da otključa to i na windowsu za ranije grafike/procesore.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Psychon@ut (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 14:08   #222
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

da se nadfovezem na raspravu pa uvek je bilo da nanovije i sve trazi svoju cenu
i posle tolko najava i hvalospeva kako je puno isplativije imati najnoviju konzolu sad se pojavljuje cinjenica da ko hoce da uziva u xbox najnovijoj konzoli i da iskoristi sve prednosti da slika bude maksimalna-uglavno se mora menjati tv.al taj podatak tako tiho se provlaci da retko ko obrati paznju na njega
eto do cega dovodi samo vecita svadja pristrasnih fanova,proizvodjaci mogu gurnu pod tepih svoje brljotine,ni nvdijijina serija 3xxx nije prosla bez stvari koja ozbiljna firma sebi nebi trebala da dozvoli,nece ni amd tu biti bolji,zar nije u startu na prezentaciji amd rekao sve cete ovo imati al pod uslovom ako kupite sve novo samo od nas?bez obzira sto sam godinama uglavnom sve od amd meni je to delovalo kao da su mi lupili samarcinu
da amd se naveliko hvalio sa svojim partnerstvom sa sony i microsoftom i sad ce to iskoristiti
nvdia kupila arm tehnologiju ukratko sve monopolisti postali
ray tracing i ostala cuda,svaka kompanija ima svoj naziv a na kraju svega malo igara ce to koristiti i biti iskorisceno a pojavice se nesto novo sto ce opet da izmami pare
jeste da forum ozivi kad krenu rasprave pristranih pa se zaboravi na staro pravilo,sacekati da prodje vreme,odluciti kupovinu graficke koja najvise odgovara da se uklopi u konfiguraciju koji imas ili koju planiras u buducnosti i na osnovu koje igre preferias
sto proizvodjaci da koriste pristrasnost konzumenata,bolje da mi sacekamo pa mi da profitiramo sad kad su izjednaceni a uskoro se i intel ukljucuje u trku ,makar im prve graficke bile kljakave al vazna je konkurencija
kad se svi ishvale onda doci de dan kad ce se setiti i nas ostatka sveta
kad smo pregurali ludnicu sa rudarenjem sve cemo preziveti
tako d ane razumem kad neko napadne nekog sto kupi novi hardver sem ako je bas neki teski overkil sa nekom hardverom
zivot me naucio da se radujem i pozelim mu sve najbolje i da sutra ode pa kupi nvdiu gtx 710 ili rx530
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 14:18   #223
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Mene uopste ne bi iznenadilo da AMD i Nvidia imaju neke skrivene zajednicke kanale preko kojih rade zajedno a mi se ovde ubismo od razmisljanja.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 15:02   #224
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Nema ljubavi u kapitalizmu. U fazonu sam PC master race ali se iskreno nadam da će PC da dobije takvu šamarčinu od konzola zbog pohlepnosti. Nego je AMD tu u prednosti njima kapa sa dvije česme.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 15:39   #225
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@ognjen_ogi
Bas to, bilo je situacija da su se i 5-6 proizvodjaca dogovarali oko cena a da nece jedina dva koja postoje na svetu.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 15:47   #226
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ali za DOOM i DOOM Ethernal znam da je lepa prednost taj dodatni RAM.
Doom Eternal traži više od 8GB vram-a jedino u 4K, na max podešavanjima i sa ultra nightmare texturama. U tom scenariju postoji penal kod 3070-ce, ali je prosečan fps i dalje 120, a 1% low oko 100 fps-a.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 16:11   #227
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Ok, ali nisam pisao u tom kontekstu (vise od 8GB rama), vec razlika izmedju 3GB i 4GB, i 6GB i 8GB.
Uporedjivao sam starije zelene i crvene karte, i iz toga moze da se izvuce neki zakljucak za buducnost (8, 10, 12 i 16GB)...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 17:05   #228
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Vrlo sam srećan što AMD ima zaista konkurentne karte u najvišoj klasi posle duže vremena. To je svakako dobro.

Inače, iako nisam baš happy zbog činjenice da su ovu višu srednju klasu uspešno popeli na ~500$, što sam više puta i pominjao, treba biti realističan i priznati da ovo što se sad prodaje za taj veliki novac je vidno veće iživljavanje od karti koje su nosile naziv više srednje klase pre 10-15 god. Zato je objektivno poređenje cena po klasama skoro nemoguće. Iako je proizvodni proces napredovao, to se nije desilo dovoljnom brzinom da dobijemo ove performanse, već se one velikim delom guraju na mišiće. Kako? Tako što su čipovi osetno veći, i do preko 50%, pa samim tim i skuplji za proizvodnju. Ali tu nije kraj već se klokovi guraju ekstremnije, karte troše više i zagrevaju se više, pa zahtevaju napucanija hlađenja. Bukvalno su fizički postale osetno veće i teže, a to podiže troškove i proizvodnje i transporta. Još jedna posledica tih ekstremnih klokova i boost-ova je npr. da za stabilan rad kartama treba ne samo više snage već i stabilniji naponi, pa su i napajačke sekcije u proseku kompleksnije i naravno skuplje. Videli smo šta se desilo sa modelima 3080-ke koji su pokušali da naprave malo ekonomičniju napajačku sekciju.

Drugim rečima, iako se neki deo napretka performansi dobija napretkom arhitekture i proizvodnog procesa, veliki deo se dobija prosto tako što se svesno pravi elitniji, glomazniji i skuplji GPU nego ranije. Zašto? Zato što postoji dovoljno kupaca kojima je usporavanje tehnološkog napretka smor, u mogućnosti su a i spremni da plate ovaj brute force pristup podizanju performansi. Tako su praktično napravljene više klase nego što su ikada ranije postojale, samo se i dalje koriste sledivi nazivi modela koji to ne čine očiglednim.

Ako bismo performanse merili prema jedinoj pravoj referenci, a to su koliko te karte dobro guraju aktuelne igre, priča dobija malo drugačiji tvist. Da ne navodim sada detaljne primere, danas su i karte koje su nominalno niže na lestvici često mnogo snažnije i upotrebljivije u aktuelnim igrama nego što su nazivno jače karte bile pre 10-15 godina u tada aktuelnim igrama.

Tako da bi jedini način da se flagship karta ponovo dobije za novac koji smo nekada davno plaćali za njih bio da se ne prave ovako jake i velike karte. Manji die, manja potrošnja, manji hladnjaci... Top karta bi koštala 350-400€ i zvala se flagshipom ali joj performanse svejedno ne bi bile više od ovoga što trenutno kupujemo za sličan novac. Većina igrača bi bila srećna time jer bi imali hardver "više klase", a igre bismo smatrali zahtevnijim i čekali po par godina da ih vidimo na najvišim podešavanjima i sa glatkim frejm rejtom, baš kao što se nekada i radilo.

Ono što sam hteo reći je da cene jesu kliznule gore ali nije stanje baš tako crno i nisu karte tek tako postale skuplje 2x nego ranije, već se ponuda realno proširila ekstavagantnim proizvodima koji ranije nisu ni postojali u toj formi. Pogledam jednu 5700XT koja se sada nalazi od 350€, izuzetno sposobna karta. Da na tržištu ne postoji ništa brže, nikom realno ne bi ni falilo jer je karta sposobna da nabije skoro sve igre na Ultra na 1440p sa super frejmrejtom. Nju bismo zvali flagship i bili srećni. Činjenica je da ekstravagantne karte od 1000€ postoje i po svemu sudeći tu su da ostanu, treba samo naučiti da nas to ne pogađa previše sve dok mi imamo dobre proizvode po ceni koja nam je prihvatljiva, sa kojima igre baš lepo teku.

U nekim drugim sferama smo na to odavno navikli, pa se recimo većina ne oseća neugodno što ne želi da vozi ništa skuplje od npr. WV, Opela i sl. iako su super auti iz godine u godinu sve luđi i sa cenama koje su kada sam ja bio klinac bile apsolutno nepojmljive.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020), nameless1 (29.10.2020), NastyB (29.10.2020), Partybreaker (29.10.2020), Picard (29.10.2020), zeljo (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 17:40   #229
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Ako je verovati glasinama, RX 6700XT biće nešto slabija od RTX 3070, ali će imati 12GB vram-a i koštaće 400$.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 18:12   #230
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ako je verovati glasinama, RX 6700XT biće nešto slabija od RTX 3070, ali će imati 12GB vram-a i koštaće 400$.
6800 (non-XT) je trebalo da bude 500$ i da oduva RTX 3070 po svemu osim DLSS-u, ali AMD je odlucio da se igra Samsunga i da jedan proizvod predstavi samo da bi skuplji izgledao kao bolja ponuda (Note 10 i Note 10+, Note 20 i Note 20 Ultra).

5700XT je fantasticna karta ali ona nije dosla do tih 350e preko noci, kada je izasla cena je bila oko 500E i sustini taj porez od 100 do 150e si platio za uzitak u njenim performansama godinu dana ranije (a tada su te performanse bile relativno vece nego danas).

U svakom slucaju je dobro sto AMD konacno konkurise i u high end segmentu, to bar znaci da ce postojati kakav takav rat cenama (makar i 6m nakon izlaska karti) i Nvidija nece moci da se izivljava kao za vreme Touringa.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020), Mocko (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 21:32   #231
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
@ognjen_ogi
Bas to, bilo je situacija da su se i 5-6 proizvodjaca dogovarali oko cena a da nece jedina dva koja postoje na svetu.
Jesi li nekad mozda razmisljao zasto oba tabora ne izbace graficke u pribliznom vremenskom intervalu,planovi se znaju,vec se stalno mesecima ceka na odgovor jednih odnosno drugih.
Neka misli ko sta hoce,vladarima sveta savrseno odgovara ovakva situacija,da se zaglupljujemo za sve pare.Onaj ko nista ne zna sa njim se lakse manipulise.Ako bismo teorije zavere ostavili po strani,da mi je sad neophodna graficka ne bi isao na 3070 vec na nesto za nijansu jace,moguce i neki Radeon ako se dobro pokaze.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 21:34   #232
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ono što sam hteo reći je da cene jesu kliznule gore ali nije stanje baš tako crno i nisu karte tek tako postale skuplje 2x nego ranije, već se ponuda realno proširila ekstavagantnim proizvodima koji ranije nisu ni postojali u toj formi. Pogledam jednu 5700XT koja se sada nalazi od 350€, izuzetno sposobna karta. Da na tržištu ne postoji ništa brže, nikom realno ne bi ni falilo jer je karta sposobna da nabije skoro sve igre na Ultra na 1440p sa super frejmrejtom. Nju bismo zvali flagship i bili srećni. Činjenica je da ekstravagantne karte od 1000€ postoje i po svemu sudeći tu su da ostanu, treba samo naučiti da nas to ne pogađa previše sve dok mi imamo dobre proizvode po ceni koja nam je prihvatljiva, sa kojima igre baš lepo teku.
Sve si lepo objasnio, a ja bih samo da dopunim sa nečim što je moje mišljenje.
Cene tehnike su otišle u nebo ponajviše zbog korone. Ljudi na zapadu su svoje pare trošili na letovanja, putovanja, izlaske, a sada im je sve to poprilično uskraćeno - ne mogu da putuju, izlasci su se pretvorili u sedeljke maskiranih robota, a već se očekuju izvesna zatvaranja i šta da rade ljudi - kupuju ono što može da ih zabavlja kući. Moj ortak koji živi u Švajcarskoj i koji je pare trošio na putovanja, koncerte i zezanje, koji nikada nije razmišljao o kompjuterima, sada je, sa svojim društvom tamo, silom prilika postao PC entuzijasta i konzolaš, a Sony Bravia od 75 inča će uskoro da mu bude u skoro svakoj prostoriji. Dobro, malo karikiram, ali zaista je tako. A takvih ima na milione.
A tu je i još nešto. Nema ni godinu-dve kako sam čitao ovde na forumu o tome koliko je veće uživanje igrati sa 60 frejmova u sekundi umesto sa 30. A danas je 90% postova o tome koje kartice kupiti za 4K, 10GB VRAM je malo, monitor je bezveze ako nije 144Hz, procesor bez osam jezgara nije za igranje... Ukratko, i mi smo, kao teška sirotinja, potpali pod uticaj marketinga i postali razmaženi. Zamisim se kako li je tek na zapadu, tamo gde imaju para.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 23:22   #233
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Jesi li nekad mozda razmisljao zasto oba tabora ne izbace graficke u pribliznom vremenskom intervalu,planovi se znaju,vec se stalno mesecima ceka na odgovor jednih odnosno drugih.
Neka misli ko sta hoce,vladarima sveta savrseno odgovara ovakva situacija,da se zaglupljujemo za sve pare.Onaj ko nista ne zna sa njim se lakse manipulise.Ako bismo teorije zavere ostavili po strani,da mi je sad neophodna graficka ne bi isao na 3070 vec na nesto za nijansu jace,moguce i neki Radeon ako se dobro pokaze.
Ako se neki nebitni likovi udruze pa vrse prevare i sto sta muljaju, oni se zovu prevaranti i muljatori.
Ali kada se to isto kaze za svetsku top elitu onda to zovu teorijom zavere, nema to veze sa teorijom zavere, jednostavno te prevare i muljanja rade mnogo pametnije osobe koje je daleko teze provaliti.
U sistemu kakav vlada svetom, bilo bi izuzetno glupo da jedina dva proizvodjaca necega, kopaju jamu jedan drugom.
Tako da sam ja siguran da tu ima poprilicno dogovora i nepisanih pravila kojih se oboji pridrzavaju.

Nego treba svi forumasi sveta da se udruze i dogovore sta cemo kupovati a sta necemo kupovati, tako bi mi odlucivali ko ce opstati na trzistu a ko ce propasti.
Mozda se u nekom neparalelnom univerzumu tako nesto i dogadja
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 0:30   #234
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

nije to teorija zavere to smo učili iz ekonomije kada se dogovaraju oko cene, u razvijenom svetu postoje antimonopolski zakoni još iz 19 veka
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 8:58   #235
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Nije bitno,to ja malo pokusavam da okrenem diskusiju u drugom pravcu da se ne 'prica' samo o cenama.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 10:44   #236
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Problem je sto ljudi ne mogu da utuve u glavu da nema takvih kao ti koji kupuju PC hardver koji se po njihovom "uvazenom" miljenju ne isplati kupovati, cene bi bile sumanute da ni bubreg vise ne bi bio dovoljan da se priuste najnovije stvarcice.
Omalovazavanje onih koji kupuju proizvode od suprotnog tabora, nije bas pametno ponasanje jer to ne ide u finansijsku korist obicnih kupaca u koje i oni sami spadaju.
Nikada nisam razumeo mentalitet tipa "zasto nesto da platim jeftinije kad mogu skuplje".
Pa i naveliko popljuvani AMD FX je koliko toliko doprinosio razumnijim cenama Intelovih procesora.
Oni koji su tada kupovali Intel, umesto da daju podrsku kupcima AMD-a, oni su ih pljuvali iz sve snage.
Jednostavno do njihovog mozga nije mogla dopreti cinjenica, da jaka konkurencija iz suprotnog tabora ide u njihovu finansijsku korist.
Ama najsmješnije mi je u svemu ovome što vidiš prava lica ljudi konačno. Dok je Intel muzo besomučno šta ćeš kad AMD ne može da se takmiči *sleg ramenima*, može im se, meni dobar još ovaj dual-core, tera sve opet... Uz obavezno "ali ako AMD ponudi nešto bolje ja ću kupiti AMD, ali sad ovako stoje stvari", naravno, to su govorili jer prvi nisu očekivali da će taj dan ikad doći. Iz godine u godinu izgovor za izgovorom, te nema 5GHz, te sporiji u igrama, sad ih prestigoše u svemu MA 50 DOALRA NJIIIIII.

Sustigoše i nVidiju, posle svih godina manje troše i griju te ovo i ono, sad imaš i brže kartice, i manje potrošače, i koštaju manje, i imaju više memorije, ĐE DLSS *skrič* Isto kao da su svi pokupovali 8k televizore i treba im očajno. A igara sa RT podrškom ni za 'ljeba, kartica i da ne pričam, 3070 skalpovi preko 1000$ na ebayu već, a neki recenzenti čak dobijaju i qualification semplove za recenziranje:

https://twitter.com/uzzi38/status/13...252052992?s=19
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 11:55   #237
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@ Renner

Pola foruma preslo na Ryzen a ti opet vrtis neku svoju pricu... Kakvi izgovori, ljudi ovde bez femkanja kupuju AMD procesore, ne blamiraj se. Imas teske posledice zbog 10-15 godina dominacije Intela.
Intel je tada za ~200e ponudio CPU koji je mleo skoro citavu deceniju, i onda dodju AMD botovi da trube kako je to bilo lose vreme. Lose za vas zagrizene fanbojeve jer je Buldozer bio kornjaca u igrama, nije vam smetalo da igrate strategije sa padovima na 10fps, mnogo vam je znacila usteda od 30-40e u odnosu na tadasnji i5. Sad vam 300-400e za CPU i 500e za GPU postalo normalno...
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 12:26   #238
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@Lex987

A sta bi trebali, da budemo mazohisti koji ce uzivati u decenijskom tavorenju sa cetvorojezgarnim procesorima?
Da ceo zivot uzivamo u monopolizmu jednog proizvodjaca, istom broju jezgara i na kasicicu povecanim perfomansama svakom novom generacijom?
E pa nece moci, ja cu da navijam za Intel da izbaci dobar GPU.
Navijam da Zhaoxin koji je kupio x86 lincencu od tajvanske VIA, pocne praviti koliko toliko konkurentne procesore.
Navijacu za to da bude sto vise proizvodjaca CPU i GPU, neka se krljaju izmedju sebe i ubijaju cene jedni drugima.
Bas me zabole za interese mega korporacija, ja kao obican i nebitan lik u svemu ovome, gledam sopstveni interes i bas me briga za njihove super bitne i mega vazne interese.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 13:17   #239
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke

A sta bi trebali, da budemo mazohisti koji ce uzivati u decenijskom tavorenju sa cetvorojezgarnim procesorima?
Da ceo zivot uzivamo u monopolizmu jednog proizvodjaca, istom broju jezgara i na kasicicu povecanim perfomansama svakom novom generacijom?
Sa quad-core procesorom mogao si da se igras skoro 10 godina bez problema. Zasto to posmatras kao nesto lose? Zar mislis je bolja varijanta da nam CPU zastari posle 3 godine?! Tebe kao kupca ne bi trebalo da zanima nista osim ulozeno/dobijeno. To sto je Intel "usporavao razvoj" procesora i nije neki argument kada istices licni interes.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 13:28   #240
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

meni je i dalje dobar quad core, pre mesec dana sam kupio i5-3570s za 23e, sasvim lepo radi posao..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Ryzen Vlad Cepesh Vesti 2485 27.1.2023 21:26
Dota 2 GrimReaper Mrežne igre 5427 16.4.2018 8:54
[Mobilni telefon] Nokia X6 16GB Navi Borko Motorko Opisi, recenzije i testovi 11 13.1.2011 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com