Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2007, 12:21   #61
Melted
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ping ne bi smeo da ti bude mnogo preko ovoga kad nista ne skidas. Ja koristim 768/128 i pogledaj ping. a Download preko ftp-a mi je oko 75-80k. Imao sam 256 Adsl i ne bi smeo ispod 25k.
To je slika mog pinga
Melted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 14:08   #62
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

to je neka patka sigurno.
ja imam od augusta kod njih i pici dobro. skinuo sam brdo fajlova i nista
(pu, pu, pu.. nadam se da ne ureknem sada )
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 12:21   #63
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja sam isto kod njih i imam isti paket, ali za razliku od tebe meni sve ide normlno i vrlo sam zadovoljan njihovom uslugom. Skoro sve skida brzinom od 23kbs-25kbs, pa cak i torente.
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 13:18   #64
vlajkoni
Novi član
 
Član od: 16.2.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja sam kod njih vec nekih 8-9 meseci. U pocetku sam imao 256, a od pre 2 meseca uzeo sam paket 512 i stvarno nisam imao nikakvih problema, a ako neko downloaduje onda sam to ja. Po njihovom brojacu, imam skinuto vise od 250Gb. Pocastio sam se ovih dana i rapidshare nalogom za sledeca 3 meseca. Napunio sam FlashGet linkovima i download varira od 52-57k, sto je sasvim ok.

Prijatno sam bio iznenadjen kada sam pre mesec dana presao na vistu, a modem koji sam dobio od njih nije imao drivere. Pozvao sam tehnicku podrsku, rekli su mi da dodjem da zamenim modem, sto sam i uradio istog trenutka. Otisao, i za 2 min dobio novi modem bez ikakve suvisne papirologije, potpisivanja i sl.

E sada, da nije sve tako sjajno, uvideh jutros. Budim se, nema neta. Ne mogu da se konektujem, izbacuje mi stalno 'Connecting through WAN mini port (PPPoE)...' i tako stoji 30-ak sekundi i onda izbaci neku glupavu gresku. Zovem teh.podrsku, lik mi kaze da se konektujem preko dial up-a i skinem drivere za PPPoE protokol. Zurio sam na posao, tako da sam na brzaka skinuo taj driver, pratio uputstvo, ali nisam uspeo da se konektujem. Nisam imao vise vremena da se bakcem i zovem ponovo teh. podrsku, tako da cu popodne da se zezam sa tim.

Je l' imao neko slicnih problema?
vlajkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 14:17   #65
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Nemoj da brzaš. Veze može da nema iz mnogo razloga, od kojih je najčešći gubitak veze u Telekomu ili pad nekog servera kod provajdera.

Ako ti je veza dan pre toga radila, a sada ne radi, nemoj čačkati drajvere nego se prvo raspitaj da li postoji neki drugi problem (ili samo sačekaj, za sada se nikad nije desilo da prekid bude duži od jednog dana).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 15:13   #66
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
vlajkoni kaže: Pregled poruke
Ne mogu da se konektujem, izbacuje mi stalno 'Connecting through WAN mini port (PPPoE)...' i tako stoji 30-ak sekundi i onda izbaci neku glupavu gresku. Zovem teh.podrsku, lik mi kaze da se konektujem preko dial up-a i skinem drivere za PPPoE protokol. Zurio sam na posao, tako da sam na brzaka skinuo taj driver, pratio uputstvo, ali nisam uspeo da se konektujem. Nisam imao vise vremena da se bakcem i zovem ponovo teh. podrsku, tako da cu popodne da se zezam sa tim.

Je l' imao neko slicnih problema?
Imam ja identičnih problema i to sve češće! Zvao sam i ja tehničku podršku nekoliko puta, rekli mi isto što i tebi. Čak ni Dial up nalog nije hteo da se konektuje (da je Telekom čačkao oko ADSL-a, radio bi bar dial up). Sve mi se čini da je neki problem do njih. I ja sam promenio modem, dali su mi U.S. Robotics LAN, ali situacija je ista. Ako ovako nastave, menjam provajdera. Jesu fini i korektni, ali ako imam već ADSL, onda hoću pristup 24h a ne kad se njihovom serveru navrne.

P.S. Nikakvo čačkanje drajvera ti neće pomoći, pa ni ta glupost za koju su ti dali link (kao TCP/IP protokol u Win-u ima bug a oni su ga ispravili ). Nema svrhe ni da isključuješ modem na "10-15 min." Jednostavno, proradiće kad serveru dune da prihvati tvoj login i to je to.

Poslednja ispravka: Iris (19.3.2007 u 15:31) Razlog: falilo R u reci server ;)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 11:26   #67
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Da li neko ima problema sa P2P programima kod Neobee-ja? Meni poslednjih par dana Ares uopšte ne radi, kao ni bilo koji drugi P2P. Ništa nisam čačkao, sve je bilo u najboljem redu, ali sada nijedan program neće da se konektuje. Jel' znate nešto o ovome? Ako su počeli da filtriraju portove , odo' ja kod drugog provajdera. Posle problema sa konektovanjem, samo mi je još filtriranje saobraćaja falilo!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 14:25   #68
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Wink Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja kad sam vam pricao niste mi verovali. Eto vam ga sada.
Inace kod Neobee-a sam raskinuo ugovor kad mi je istekla novembarska uplata. Cekao sam Telekom, ali mi ne odgovara da potpisujem ugovor na godinu dana tako da je sada Verat moj izbor. Pozz
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 18:51   #69
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

evo ja koristim mesec dana paket na neobee 512/128 i down sa rapida ili bilo kog drugog sajta je 50 preko toga ne moze.Konekcija sa msn puca svakih nekoliko minuta,u jutranjim satima radi bolje.Torrenti da ne spominjem imam veliko iskustvo sa torentima i koristim router tp link 8840 i torenti krenu prvih 5. minuta 45 kb/s max,to mi drug pusti seed od 12 mbit-a u Kanadi.Slao mailove zvao itd sve isto bude,za 25 dana sam skinuo 105 gb,niko nije slao upozorenja,upload je ocajan na torentima 2-3 kb/s.Sad mene interesuje kakvih Vi imate iskustava sa paketom 768/192 na neobee koliko ide down i up? i koji provajder savetujete kao velikom potrosacu i nekom ko pravi ogroman trafic

Telekom,Neobee.net(da ostanem),Sezampro,Eunet(po prici ljudi salju preteca pisma)
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 18:06   #70
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Jedno pitanje u vezi neobee-vog ADSL, u stvari opreme.Da li je bolji Asus modem ili US Robotics.Tj. koji bolje funkcionise na njihovoj konekciji.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 19:22   #71
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje u vezi neobee-vog ADSL, u stvari opreme.Da li je bolji Asus modem ili US Robotics.Tj. koji bolje funkcionise na njihovoj konekciji.
Ne znam konkretno o kojim modelima govoris. Ali generalno gledajuci US Robotics i Asus ne mogu da se porede. USR je USR.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 0:54   #72
Milan91
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 30.12.2006.
Poruke: 320
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 57 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Asus vs USR,e ovako posto sam sa njima imao velikih problema zamenio USR za Asus,i ovako uopste gledano isto sr**** drugo pakovanje,ako mislis da neki bolje radi ili je brzi DL grdno se varas sve je isto,sem sto je Asus veoma mali modem i onako sexy dok je USR bio glomazan,ali evo naisao je problem posto sam od pre nekoliko meseci instalirao SuSE 10.2(linux) sad mogu da se pozdravim sa netom,ovaj asus nema sanse da poteram na njemu,dok je USR radio odlicno samo se kofigurise konekcija i kraj.
Milan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milan91 na korisnoj poruci:
choi (17.4.2007)
Stara 19.4.2007, 9:11   #73
Marko Ivanoic
Novi član
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja imam taj problem sa neobee-jem sto mi se cesto desava da kada neko digne slusalicu telefona veza sa internetom se prekine. Da li je to njih ili do nacina na koji je modem prikljucen sa zidom i telefonskim uredjajima ne znam , ali ako je neko imao ovakav problem...svaka rec je dobrodosla.
Marko Ivanoic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 16:57   #74
Srdjan889
Novi član
 
Član od: 20.5.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

ja od 15. ovog meseca sam na neobee adsl paketu 256
ne rade mi shareza, limwire, utorrent (skida 1-2kb/s desetak sekundi, pa prekine "error - acess denied) , probao sam da skidam modove za neke igrice sa sajtova tipa fileshack, fileplanet, itd. isto ne radi lepo (radi sa nekom smesnom brzinom za ovaj paket), probao sam da skinem neke osprey knjige sa #bookz na undernet serverima, isto smesna brzina (bolje je radilo na dial-up), takodje nece sa rapidshare nista da skida... probao sam da skidam nove pesme Hladnog Piva sa hitparada.com opet neka smesna brzina, probao sam sa drugom da igram bilijar P2P preko nekog sajta, meni ne radi dok njemu lepo ocita, kad probam da gledam neki snimak na youtube otvori stranicu sa nekim ogromnim tekstom..... dok neke ove da kazem obicne programe (google earth, msn, icq, winamp, nod32) skida normalno 25-27kb/s ..

ISP menjam u svakom slucaju, zanima me samo ako mozete da preporucite nekog ADSL provajdera. posedujem sopstveni modem (neki ActionTEC home dsl modem, kupio sam ga kod lokalnog neobee dilera), i bitno mi je da taj isp ne obavezuje ugovorom da koristim njihov adsl na neki duzi period (kao telekom na godinu dana) zato sto pocinjem da studiram i prelazim u bgd.

svako dobro

Poslednja ispravka: Iris (20.5.2007 u 17:41)
Srdjan889 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 18:18   #75
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja sam vec preporucio provajdera - pogledaj moj post iznad. Po mom iskustvu 100% ne filtriraju portove! FTP je uvek iznad 20 KB do 30, MSN ponekad pukne ali nije strasno, multiplayer igre su 120 odziv, torrenti su vec diskutabilni ali brzina uvek varira od 1-2 do 25 KB tako da ni na tome ne zakidaju. Sve u svemu, POSTENO (u pitanju je naravno 256 paket).
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 18:23   #76
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Marko Ivanoic kaže: Pregled poruke
Ja imam taj problem sa neobee-jem sto mi se cesto desava da kada neko digne slusalicu telefona veza sa internetom se prekine. Da li je to njih ili do nacina na koji je modem prikljucen sa zidom i telefonskim uredjajima ne znam , ali ako je neko imao ovakav problem...svaka rec je dobrodosla.
A jel imas ti spliter.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 18:39   #77
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Evo ja sam se sada nasao u nekoj nedoumici:
naime, do recimo petka, download sa rapidshera mi je radio super (znaci brzina 25-26) i onda odjednom pocelo 12-13 kb/s download (koristeci Operu 9.2), a sa Firefoxom se nakane nekada i oko 18-19 kb/s, ista stvar i sa megauploadom....
Hteo sam juce da ih zovem, ali zbog obaveza nisam stigao, a danas ne rade... Pa me zanima ima li neko slicnih problema?
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 19:27   #78
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ja imam kod Sezama 512/128, i sasvim sam zadovoljan download mi je od 54-60kb/s, nemam problema ni sa torrentima ni sa rapidshareom, ni sa klasicnim P2P programima tipa Emule i Ares, brzina je uvek izmedju 54-60 kb/s.
dexlab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 19:43   #79
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
dexlab kaže: Pregled poruke
Ja imam kod Sezama 512/128, i sasvim sam zadovoljan download mi je od 54-60kb/s, nemam problema ni sa torrentima ni sa rapidshareom, ni sa klasicnim P2P programima tipa Emule i Ares, brzina je uvek izmedju 54-60 kb/s.
Ista stvar i sa Telekomom samo sto imam 256
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 12:41   #80
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

To ne bi trebalo da bude vezano za provajdera, nego za samo rapidshare i za fajl koji skidaš. Popularnijim i dužim fajlovima daje se manja brzina skidanja za free korisnike.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL u manjim mestima? dm@ricn Internet usluge 196 28.6.2015 17:48
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com