Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2008, 12:14   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Prebacivanje danskog XP-a na engleski XP, da li je moguce i kako

Pozdrav,

Zadesila mi se situacija, da mi je komšija na poklon dobio notebook. Radi se o Fujitsu Siemens Lifebook S7020. Međutim, dobio je komp sa operativnim sistemom, tj sa XP-om na Danskom jeziku.

Između ostalog, nije dobio ni diskove sa drajverima. Njih sam našao na netu, ali mi se nešto neskidaju mislim, mnogo vremena će mi to oduzeti na ovu moju tugu od 64k WiFi flata.

Između ostalog, on je na istoj WiFi mreži kao i ja, ali dobijanjem Laptop-a, crko mu stari komp, i tako sada što pre, to bolje, moramo mu osposobiti komp....pa me zanima, da li postoji mogućnost da Danski Xp, prebacim da bude Engleski Xp, bez reinstalacije....

Znači to bih hteo uraditi, da mu se neyeyam dva dana oko drajvera, već odmah da prebacim na engleski Xp, jer bi to bio jedini raylog za rušenje sistema i ponovno instaliranje ali sada Engleske verzije...znači, da li je moguće, i ako bi neko hteo pomoći, kako?

Pozdrav svima
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 12:39   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Danskog XP-a na Engleski XP, da li je moguce i kako

Bez reinstalacije nema šanse.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 13:06   #3
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Danskog XP-a na Engleski XP, da li je moguce i kako

Probaj ovo, licno nisam probao pa ne znam dal i kako radi.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 14:20   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Prebacivanje Danskog XP-a na Engleski XP, da li je moguce i kako

Jedino da nadjes neki Language pack (google it). Ako to ne uspe onda ti nema pomoci .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 19:28   #5
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Danskog XP-a na Engleski XP, da li je moguce i kako

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Probaj ovo, licno nisam probao pa ne znam dal i kako radi.
Verovatno radi ali je ovo za verziju za SP1... trebalo bi da pokusa da otkrije koji XP ima lap top pa da onda skine odgovarajuci paket poput ovog gore...

Ako ne uspe, reinstal i sve ok...

A mozda mozes i da instaliras XP english preko ove danske instalacije... kao kad radis upgrade pa da se onda englenizuje a da zadrzi fajlove i drajvere... Mislim, mozes da probas...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 13:04   #6
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje sanskog XP-a na engleski XP, da li je moguce i kako

Hvala ljudi, ali bez reinstalicije se ne moze. ustvari moze, ali vreme koje bi bilo potroseno za skidanje Language Pack-a za Xp SP3, pa potom podesevanje MUI okruzenja je za mene pocetnika ( po tom pitanju ) isto, ako ne i duze...

Znaci sledi skidanje drajvera, moj omiljeni CD ide u DVD-rom a to je Hirens Boot...nastavak znate sami Sve u svemu hvala na pomoci ljudi

BTW, tri teme sam postavio, zato sto mi posle napisanog teksta i kliktanja na "postavi odgovor" forum nije davao znake zivota, a kamoli objasnjenje da je tema postavljena..i tako dva tri puta, al neide...sva sreca pa sam slucajno proverio, kad ono postavljene tri teme. Tada sam odmah napisao moderatorima ovog dela foruma sta je bilo i zamolio ih da obrisu suvisne poruke, medjutim vidim da i oni slabo navracaju, verovatno zbog svojih obaveza, pa verujem kada pristignu na forum da ce to srediti.

Pozdrav svima i hvala svima na ukazanoj pomoci

Poz
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 13:19   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Danskog XP-a na Engleski XP, da li je moguce i kako

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Verovatno radi ali je ovo za verziju za SP1... trebalo bi da pokusa da otkrije koji XP ima lap top pa da onda skine odgovarajuci paket poput ovog gore...
Ne radi sigurno. To na linku je Windows XP Embedded koji nije isto što i XP Home/Professional. Dalje, takvi dodaci se mogu instalirati samo na englesku verziju, a ne obrnuto, itd.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu? Maverick78 Nosači podataka 13 19.1.2007 5:07
Half-Life 2, kako ga vratiti na engleski jezik? Dark_Runger Akcione igre 0 23.11.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com