Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2022, 15:19   #61
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Kakav je Amazon Games publisher sto se tice RMT, da li tolerisu?
Igrao sam par godina MMO Tera, publisher je bio Gameforge i sve su dopustali...pa sad ako je i ovde slicno, bice lepo.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2022, 15:41   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Njihov prethodni MMO New World je B2P, u item shopu imaš samo kozmetiku, makar za sad, pošto su rekli da će u 2022. možda dodati još nešto. Mada, s obzirom da je igra mrtva...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2022, 16:02   #63
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
Znam da su ljudi spominjali Guilds War 2 i njihove megaservere...
Megaserver dolazi sa svojim setom nedostataka pa ga zato većina MMO naslova ne koristi.

Kao prvo, automatsko razvrstavanje igrača po instancama megaservera stvara problem kada ljudi hoće da igraju zajedno u grupi pa algoritam mora da koristi nekakve voodoo kriterijume da odredi ko će da završi u kom distriktu (instanci).

GW2 je imao ogromnih problema kada je Megaserver lansiran 2014. jer je bilo praktično nemoguće oformiti bilo kakvu grupu za world evente ili čak nešto trivijalno kao što je nalaženje u istoj instanci sPvP lobija.

ArenaNet je zbog toga morao da provede skoro godinu dana na uvođenju dodatnih kriterijuma (pripadnost gildi, lista prijatelja itd.) i da na kraju doda dugme za on-demand transfer u instancu osobe iz grupe ili squada.

Bilo je dosta kritika na račun toga što Arena Net nije prosto preslikao sistem iz GW1 gde je praktično bilo sve isto kao kod Megaserver kad je lansiran osim što je postojala opcija da se ručno izabere distrikt iz liste dostupnih distrikta.

Međutim, veliki problem sa tim pristupom je što bi "puni" distrikti onda morali stalno da imaju određeni broj slobodnih slotova da bi transfer mogao da se obavi. Dakle, takav pristup i dalje troši solidne resurse "u prazno".

Imao sam nekoliko veoma interesantnih razgovora na tu temu sa Bill Freist-om, koji je zadužen za arhitekturu i performanse svega što na backendu pogoni GW2 i GW1.

Arhitektura visoko-konkurentnih mikroservisa je prosto izuzetno složena tematika, bez obzira na to koliko možda na prvi pogled izgleda jednostavno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Arcibalde (11.2.2022)
Stara 11.2.2022, 8:33   #64
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Ok, mada iz perspektive igraca pre bih uzeo to sa megaserverom nego ovo gde sada nikda necu moci igrati sa prijateljem ili ce on morati da ostavi svoj founder acc na zakljucanom serveru da bi se pridruzio meni na otkljucanom.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 10:43   #65
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 12:15   #66
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Ha.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 14:52   #67
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

https://steamcommunity.com/app/15993...ements_detail_
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 15:12   #68
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
Ok, mada iz perspektive igraca pre bih uzeo to sa megaserverom nego ovo gde sada nikda necu moci igrati sa prijateljem ili ce on morati da ostavi svoj founder acc na zakljucanom serveru da bi se pridruzio meni na otkljucanom.
Pa to je sad već glupost specifična za igru a ne za tehnikalije.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 18:48   #69
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Hitla' kaput

https://twitter.com/playlostark/stat...78267138244609
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 21:38   #70
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

unrelated
Astalgia of Phantasm /LOST ARK Official Soundtrack
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 0:50   #71
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Ponovo radi bioskop
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 3:26   #72
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Drug i ja smo na Antaresu, guild Midnight Shadow. Ako neko ne upadne gde hoće može da se pridruži.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 14:35   #73
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Njihov prethodni MMO New World je B2P, u item shopu imaš samo kozmetiku, makar za sad, pošto su rekli da će u 2022. možda dodati još nešto. Mada, s obzirom da je igra mrtva...
Pored oskudnog endgame koji su otežali dodatno kao da kompenzuju to što neki su iskoristili explointe ranije, strašno jadne itemizacije tj. statsi na itemima su bedni i nije moguće ništa stackovati da pravi razliku, nebalansiranih oružija i da ne pričam o istim modelima nekog boss/elite monstera koji se svugde pojavljuje. A kolko mi na živce su išli questovi (tipa nađi 7 nekih *****a koje imaš u 4-5 chesta u nekoj zoni).

Mehanika kompanija koje vode gradove i bogate se je glupa i da ne pričam da rat nije moguće dobiti osim ako svi što napadaju nisu lvl 60 sa skoro perfect itemima i dobrom kordinacijom.
Do trash engina koji lepo izgleda ali zato prži grafičku.

Ali povrh svega najveći problem je što AGS zabole šta community kaže samo redovno brišu postove na forumu koji iznose činjenice gde su problemi i izjasne svoje mišljenje zašto to ne valjda. I sa svakim patchom oni više pokvare a skoro ništa ne isprave od prošlih bugova.

Igra u sledećih 6 meseci će biti mrtva osim ako je prebace na F2P model i to će je samo malo oživeti.

EDIT: Lost Ark za sada što sam igrao, imaš tipa 2-3 stvari max tako da skupiš ili ubiješ mobove koji nisu na drugom kraju mape, i ako jesu to je lokalna mapa gde na konju stigneš za max 20 sekundi, a ne u NW sam po samo desetak minuta putovao do lokacije, čak i da se TP najbliže što mogu, glupi walkig simulator.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 21:25   #74
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Queue 9700+, a već danas kad sam stigao u one "slane pustare" nema naroda kao u prvim zonama, praznjikavo.

Iskreno, ne znam šta da mislim. Nas dvojica smo probavali da budemo party, dodali se još u prologu... treba neko vreme da se uđe u taj open world, i vidimo se... ali nismo pravi party/group, nema deljenja questova, zajedničkog travela, ništa od tog očekivanog mmo aspekta... a opet sama činjenica da 500 ljudi juri po mapi i tepa monstere, koji se vraćaju 10 sekundi kasnije, da treba 1 ajtem pipnuti umesto 6 ovo-ono... razvodnjava arpg aspekt. Sve čekam da postane dobra, za sad samo šetam između bandita i rokam bosove i teleportujem se dalje. Nije nezanimljivo, samo nije... ništa posebno. Nekako mi se više igra Diablo III opet, ili Grim Dawn.
To je neki rani utisak posle 3-4 sata, al' vidim da još nisam ni sve tutorijale prošao, tako da ono, videćemo.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Telepatic (12.2.2022)
Stara 12.2.2022, 21:31   #75
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

@Eni
Hehe ja sam trenutno tamo i neki lik mi pomogao da koknem Salt Gianta inače njegovih 11m HP bi skidao jedno sat vremena i verovanto potrosio vecinu napitaka.

Inače ko se razmišlja da igra ako sad pokrene tek negde posle ponoći se upasti na server, najbolje rano ujtru pre 9 krenuti.
Ja se danas zeznuo ustao ranije ali pokrenuo igru tek u pola 1 tek u 5 i nešto sam upao na server.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 21:48   #76
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Nisam još Gianta našao, u kampu sam prekinuo ranije danas, posle gledanja onih kamenih tabli i spašavanja zarobljenika i spaljivanja nekih vreća itd. Al evo uključio sam u 8.15 da stignem malo da odigram pre ponoći... trebalo je da uključim mnogo ranije sad bih već igrao Trenutno je na 6300, znači jedno 40 min sigurno ću čekati.

Taj open world me podseća na GW2, svako trči radi svoje a mogu zajedno da lemaju sudden questove i veće mobove...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 22:11   #77
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Inače ko se razmišlja da igra ako sad pokrene tek negde posle ponoći se upasti na server, najbolje rano ujtru pre 9 krenuti.
Ja se danas zeznuo ustao ranije ali pokrenuo igru tek u pola 1 tek u 5 i nešto sam upao na server.
Ja sam oko 5-6 popodne za malo jače od sat vremena upao na server, queue bio 12k.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 22:22   #78
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Zavisi i koji server ja sam u prelaunchu počeo na Zinnervale pa nisam hteo da izgubim onih 8 sati igranja (20 sati na steamu timeru).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 22:40   #79
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Torchlight u korejskom izdanju.

Samo što je u Torchlightu izometrijski point&click dobro funkcionisao jer nije bilo previše dumadi "za pritisnuti", ovde je to baš preterano.

Osam za osnovne skillove, šest za heal,napitke,pesmice i tako to, plus četiri za napitke, bombe itd. Pa sve to puta četiri zbog profila (CTRL+q/w/e/r).

Najgore od svega je što igra ima neki čudan lag, da li zbog servera šta li već, pa se ponekad dešava čak i da skillovi ne okinu već mora bar dva puta da se pritisne taster ili drži da bi bio siguran da će skill da se aktivira.

Plus, gorak utisak prokletog korejskog hentai satanizma nije mogao da izostane ni ovde. Gde god se okreneš igra te podseća na to da je ovo originalno bilo namenjeno korejskom tržištu.

Sadržaj je ono... Idi ovde, pritisni iste tastere 5 miliona puta, gledaj kako za to vreme dobiješ više achievementa nego kod nekih Steam igrama sve ukupno

Generalno da nema globalnog chata, ne bi čovek nikada pomislio da igra MMO.

U stvari ako ni po čemu drugom onda po chatu može da se vidi da je ovo F2P naslov... A vala ni naše govorno područje ne nedostaje jer na koji god server da odeš ima bar pola tuceta njih koji kolektivno verovatno nemaju dovoljno godina ni da se upišu u obdanište.

Neke reestrikcije za F2P naslove takođe nemaju smisla... Recimo ne možeš da pošalješ poruku direktno ako nemaš ono Crystaline čudo šta god već, već to možeš da uradiš samo kod NPC-a... Kapiram da je cilj ovoga da spreče spamere ali opet $15 je mala prepreka za iste da premoste tu restrikciju.

Sve u svemu, neće ovo još dugo ostati na mom računaru. Vraćam se Maloj Sireni 4: Osveta sirene da se ko čovek izigram...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2022, 23:37   #80
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Lost Ark

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Plus, gorak utisak prokletog korejskog hentai satanizma nije mogao da izostane ni ovde. Gde god se okreneš igra te podseća na to da je ovo originalno bilo namenjeno korejskom tržištu..
Onaj priest Morpheus na početku kao da je iz nekog K-pop boy banda došao
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lost Chronicles of Zerzura Acanen Avanturističke igre 6 8.5.2014 8:16
Lost Planet 3 MitraljezaC Akcione igre 36 20.10.2013 22:28
NecroVisioN: Lost Company Uros12 Akcione igre 16 20.1.2011 12:12
Lost Planet lucifer Akcione igre 55 30.1.2008 14:17
The Museum of Lost Wonder steve89 Zanimljive Web lokacije 0 7.11.2007 0:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com