Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2014, 12:59   #221
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Rise of the Tomb Raider

Složio bih se sa pohvalama na račun Uncharted serijala, a isto tako ne mogu da se otmem utisku koliko u zadnje vreme Uncharted i TR utiču jedni na druge po pitanju dizajna i izvođenja. To je više nego očigledno i teško je reći ko od koga prepisuje. TR jeste rodonačelnik ovog žanra u 3D formi, ali nakon prvog Uncharted-a evidentno je da evolucija TR ide istom linijom kojom ide i Uncharted. Uncharted je u prvoj igri pokupio mnoge elemente izvođenja iz TR serijala, ali ih je kasnije doveo do perfekcije kroz 2. i 3. deo i kroz TLoU. A poslednji TR je više nego očigledno iskoristio neka Naughty Dog rešenja i načinio otklon od klasične tomb raid formule sa mnogo prostorno-logičko-akrobatskih mozgalica. Sada je TR mnogo više orijentisan na adrenaline rush epizode, kojih ima na pretek u Uncharted serijalu.

Sve je to isprepletano i teško je razlučiti ko se čega setio prvi, ali za jednu stvar se iskreno nadam... Iskreno se nadam da će dalji razvoj TR franšize da se vrati korenima po tomb raid atmosferi, da to tako krstim. Ta atmosfera je bila najizraženija u The Last Revelation, sve je bilo puno logičkih problema, mozgalica i adekvatnih nagrada. Okruženja su bila zaista istraživačka, konstantno je bio prisutan Indiana Jones osećaj, a toga sada nema. TR treba da se distancira od adrenaline rush koncepta i da postane ono što je nekada bio. Uncharted je odličan u onome što radi, a i TR bi bio odličan, samo kada bi se distancirao od Uncharted-a i vratio se starom osećaju.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.12.2014)
Stara 8.12.2014, 14:38   #222
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Мислим да Tomb Raider има за право да узме ореол оригиналности само када је у питању први део из 1996-те, следећих 4 дела су само жвакала ту формулу, Angel of Darkness је само донекле рафинисао ту формулу са пар катастрофалних решења, а у међувремену се појављује Prince of Persia SANDS трилогија са својим оригиналним решењима и gameplay механиком коју је онда TR углавном ископирао у Legend-y и Anniversary-ју са минорним личним печатом. После тога TR почиње да копира Uncharted, опет са пар својих детаља. То што је TR много старији од Uncharted-a не значи ништа, јер се његова идентитет што се тиче механике завршио са Chronicles/Angel of Darkness. Е сада, не искључујем могућност неких оригиналних решења у будућности.
То не значи да је нови TR плагијат или лоша игра, напротив, него чисто говорим о еволутивним помацима у gameplay механици.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.12.2014), BrutaLiS (11.12.2014), pentraksil (12.2.2015), simke85 (10.12.2014), Yonai (5.2.2015)
Stara 8.12.2014, 14:45   #223
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Složio bih se sa pohvalama na račun Uncharted serijala, a isto tako ne mogu da se otmem utisku koliko u zadnje vreme Uncharted i TR utiču jedni na druge po pitanju dizajna i izvođenja. To je više nego očigledno i teško je reći ko od koga prepisuje. TR jeste rodonačelnik ovog žanra u 3D formi, ali nakon prvog Uncharted-a evidentno je da evolucija TR ide istom linijom kojom ide i Uncharted. Uncharted je u prvoj igri pokupio mnoge elemente izvođenja iz TR serijala, ali ih je kasnije doveo do perfekcije kroz 2. i 3. deo i kroz TLoU. A poslednji TR je više nego očigledno iskoristio neka Naughty Dog rešenja i načinio otklon od klasične tomb raid formule sa mnogo prostorno-logičko-akrobatskih mozgalica. Sada je TR mnogo više orijentisan na adrenaline rush epizode, kojih ima na pretek u Uncharted serijalu.

Sve je to isprepletano i teško je razlučiti ko se čega setio prvi, ali za jednu stvar se iskreno nadam... Iskreno se nadam da će dalji razvoj TR franšize da se vrati korenima po tomb raid atmosferi, da to tako krstim. Ta atmosfera je bila najizraženija u The Last Revelation, sve je bilo puno logičkih problema, mozgalica i adekvatnih nagrada. Okruženja su bila zaista istraživačka, konstantno je bio prisutan Indiana Jones osećaj, a toga sada nema. TR treba da se distancira od adrenaline rush koncepta i da postane ono što je nekada bio. Uncharted je odličan u onome što radi, a i TR bi bio odličan, samo kada bi se distancirao od Uncharted-a i vratio se starom osećaju.

Tomb Raider nije bio odlican zato sto se nije prodavao, a kad se nesto ne prodaje to ne moze da bude odlicno. Tebi, meni, nekom trecem mozda jeste ali vecini nije.
Svako ko ocekuje da se TR vrati korenima je u zabludi i nema sta da trazi vise od TR. Rekli su da ce ovaj TR da prilagode starijoj generaciji i da malo vise paznje svemu tome posvete ali ne treba ocekivati cuda.

Po mom misljenju ova prekretnica je krenula od Legenda (Od koga je Uncharted najvise i pokupio), ne od TR 2013, TR 2013 je takav kakav je zato sto je to prosto reboot serijala. Oni su sa Underworld probali da se polovicno vrate korenima i da igra opet ima tu neku atmosferu ali nije im poslo za rukom, prosto glupava, razvucena i prozvakana prica po 10-ti put to nije dozvolila i morali su da urade to sto su uradili. Po mom misljenju nikako losa odluka, daleko od toga i mislim da ce Rise of the Tomb Raider to i da dokaze i mnogima zacepi usta. Igra ce biti hejtovana naravno, ali prvenstveno zbog toga sto je XONE eksluziva.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 16:47   #224
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

^To što nije prodavana je relativna stvar, da je tako, ne bi pravili do sad. A imao sam priliku skoro da malo obrnem Uncharted 1, i ako se to traži i prodaje... Napucavanje sa povremenim pentranjem, i to je to. U ovome su mnogo bolji FPS-ovi pa mislim da bi TR trebao da se drži zagonetki jer je po tome jedinstven u žanru(ako nisu baš i jedini u žanru) i jedini razlog zašto je opstao do sad.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 17:27   #225
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Problem sa ovim zadnjim reboot-om je u tome sto su autori hteli da se dodvore Uncharted publici...zato su mnogi popi...oko TR 2013, meni licno igra kao igra nije bila losa, odlicna ali kao nesto sto nosi Tomb Raider...ne naravno...ali to je reboot i to je (novi) pravac kojim se krece TR...neki ce prihvatiti neki ne ali to je sto je. Za mene licno TR se zavrsio onim finalnim obracunom iz Underworld-a (Lara vs Natla)

Btw...dobre pare je SQ uzeo od M$ (definitivno)

Square Enix confirms Microsoft will publish Rise of the Tomb Raider

Poslednja ispravka: Exia (9.12.2014 u 17:35)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
ColdBoot (9.12.2014), Ichigo222 (10.2.2015)
Stara 9.12.2014, 17:57   #226
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

I dalje ni MS ni Square nece da progovore i informisu svoje kupce o kakvom je dogovoru rijec. Sony je bio kratak i jasan sa Street Fighter najavom kao i sa svakom najavom do sada. Za koje platforme je ekskluziva i kakav tip ekskluzive. Stvarno MS nije fer u ovom slucaju. Neka skupe hrabrosti i neka kazu sve o TR dogovoru.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 18:13   #227
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ne bi me cudilo da je ovaj dogovor izmedju njih nesto mnogo vise od "samo" timed eskluzive...mada Sony je vec godinama daleko vise smooth u ovakvim stvarima neko MS.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 19:47   #228
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Маркетингом ће бити напумпан до лудила, макар био и просечан.

Иронија је само да шквадра у Sony-ju, првенствено Shue, који би требао максимално да буде упућен, нису ни знали да се овај уговор спрема али добро, када немају комуникацију између одсека унутар компаније и SCE, онда ни то не треба да чуди. Човек отворено каже да не зна за ствари које нису у његовом одсеку, да комуникација не постоји и да не зна зашто се PS4 тако добро продаје. Има срећу што су и у конкурентима исти такви корпоративни имбецили иначе би се ствари искристалисале на тржишту врло брзо.

Врло је могуће да Мајкрософт подигне игру на виши ниво па обезбеди трајну ексклузиву, ексклузиван DLC или тако нешто... компанија која је у стању да прода и псеће го*но (не кажем да је TR то), која преко новца + медија врло лако укопа конкуренцију и са којом нема скрштених руку ако хоћеш да победиш. Ове инвалиде у Sony врху је у ствари игром случаја посрећило са Cerny-јем, појма они немају са киме играју коло, нити шта играчи суштински желе, чак и после оволико година.

Такође, ево једно пророчанство - када (и ако) игра изађе за PS4 без обзира на дуже кашњење у односу на Bone верзију биће пуна цена, 60 долара. Нећемо љутити наше QueerEnix другаре, зар не?
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 19:54   #229
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Bas me ali BAS me zanima kakav bi prica bila da je Rise of the Tomb Raider PS4 ekskluziva.
Igra 99% dolazi na PC, najverovatnije godinu dana nakon XONE. Za PS4 nisam siguran.

Samo imam neki osecaj da ce igra i za XONE da bude odlozena, ne znam zasto ali imam.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 20:03   #230
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Bila bi ista prica sto se moze vidjeti iz Street Fighter V primjera. Kupovanje ekskluzivnosti vec izgradjenih fransiza je nizak potez. Ali stvarno ne znam zasto se Square odlucio na ovaj potez kada su kukali o prodaji TR2013 na 3 platforme.

@Grond

Ako si tako pametan ajde ti meni objasni kako bi Shu ili bilo ko od Sony-ja mogao da zna za dogovor ako je MS prisao Square-u iponudio im uslove? Da nece mozda Square da odma otrci do Sony-ja i kaze e MS nam je ponudio dogovor ajde vi nama nesto ponudite. Lupas ko Maksim po diviziji. Ako i jedan sektor Sony korporacije zna sta radi to je PlayStation sektor. Ulazu u sopstvene studije, podrzavaju indie developere i daju im minimalne restrikcije za razliku od MS-a, izgradili su brdo spostvenih fransiza tako da nemaj u potrebe da kupuju fransize (SF5 dogovor vise vidim kao odgovor na TR "provokaciju", cisto da pokazu i mi to mozemo) i imaju uvijek korektan i jasan odnos sa igracima.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Yonai (10.12.2014)
Stara 9.12.2014, 20:26   #231
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Za mene licno TR se zavrsio onim finalnim obracunom iz Underworld-a (Lara vs Natla)
I to što kažeš.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 20:55   #232
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

A jbg, Sony je bar finansirao SF 5, ko zna kada bi izasao da nije njih, ovako cemo ga dobiti u sledece dve godine. A Tomb Raider je prvo bio najavljen za next gen konzole, a onda je odjednom postao Xbox ekskluziva, postoji razlika. Ali sigurno ce izaci za PC kasnije, jedino je Playstation upitan.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
Yonai (10.12.2014)
Stara 9.12.2014, 23:38   #233
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

@ dex:

Пошто сам изашао доста ван приче о TR, одговорих ти на PS4 теми.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 21:11   #234
illusion_88
Član
 
Član od: 12.11.2011.
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Tako ja uzivam igrajuci The Last Revelation, dodjem na forum da napravim predah i procitam da ko zna kada ce Rise of the Tomb Raider izaci za PC. Pa dovoljno dugo se radi na razvoju igre, izaci ce nesto manje od tri godine nakon poslednjeg dela, i jos da cekam dodatnih godinu dana da se pojavi na PC...Stvarno je mnogo!
illusion_88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 21:20   #235
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Bolje tako nego krs igru svake godine.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Grond (13.12.2014)
Stara 13.12.2014, 21:55   #236
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Bolje tako nego krs igru svake godine.
Igra ce biti potpuno ista kao i na X1 samo sto ce Square i CD sjediti na njoj dodatnih nekoliko mjeseci. Jednostavno nije koretna odluka kao ni SFV ali sta se moze. Cekace se rasprodaja kao sto cu cekati i za GTA V jer ne zelim da podrzim takvo ponasanje izdavaca/developera.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 22:08   #237
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Moj odgovor se odnosio na period od skoro 3 godine kad igra izlazi na One. Nisam mislio na PC i PS4.
A kako ce igra na PC-u da izgleda i koja ce dodatna podesavanja da ima to ni ja ni ti ne mozemo da znamo. Ja kazem da ce da izgleda bolje.

Ok, tvoje pare tvoja odluka, radi kako hoces. Ne izdvajam ni ja pare za beta igre sa 10 patcheva u 3 meseca. Tako da to podrzavam.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 22:35   #238
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

^^Kako ste slatki... On je tebi uvredio Square Enix, a ti si njemu spustio za Ubisoft....rasprava na akademskom nivou, nema sta.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 22:38   #239
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ja niti volim SE niti mrzim Ubisoft i obrnuto. Ja volim igre, dobre igre koje rade kako treba i znaju da zabave jer igre za to i sluze.

Moj komentar se nije odnosio samo na Ubisoft.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 19:40   #240
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ne bumpujem temu nego da se korigujem u vezi Uncharted jer upravo imam priliku da prođem "Među Lopovima". I dalje Lazarevićevih ljudi u talasima što me koji put smara, ali zbog ubačenih istraživačkih deonica(što bar izdaleka podseća na TR), lepih lokacija, sasvim zanimljivo i ne toliko dosadno kao prvi deo.

Ima li toga i u 3.-em delu ili su se "vratili korenima", pitam da ne jurim igru bespotrebno jer se ne bih vraćao nečemu što je samo čista napucačina?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tomb Raider (2013) Emix Akcione igre 2153 16.8.2023 5:09
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com