Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2008, 17:28   #921
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

E malocas je legla plata, konacno, sutra uplacujem.
Mame mi!
FiresnakE je offline  
Stara 25.1.2008, 14:15   #922
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Uplaceno, Simke vidi samo proveri jel sve leglo kako treba, ako nije javi da intervenisem.Nije mnogo, ali toliko sam mogao.
E sad mi je srce na mestu!
FiresnakE je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
Mrka Kapa (25.1.2008), Simke (28.1.2008)
Stara 26.1.2008, 21:35   #923
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Rasa kaže: Pregled poruke
Pismo je odlicn, ali kao sto kolega iznad recevec vise puta su kontaktirani. Nadajmo se da ovog puta sledi i odgovor.
Čisto sumnjam...
Spawn BG je offline  
Stara 29.1.2008, 12:58   #924
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Simke si proverio?
FiresnakE je offline  
Stara 6.2.2008, 21:42   #925
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Jel pala neka odluka? Stalno sam u putu pa nemam net, evo da iskoristim par minuta kojih sam kuci pa da se raspitam
Rasa je offline  
Stara 7.2.2008, 16:03   #926
Svrbisha
Banned
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: CyberSpace
Poruke: 235
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 61 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Imam ja jedno pitanje:
Vama treba Windows XP Pro original, ja imam serial za FPP verziju koja moze da se instalirava na vise racunara i nemora da se aktivira, ali taj serial nije moj nego taj serial koriste studenti u USA, doduse je legalno pa moze da se iskoristi, ali nisam siguran pa pitam vas?
Svrbisha je offline  
Stara 7.2.2008, 16:28   #927
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Takva kopija Windows-a ne bi bila legalna.
Bryan Fury je offline  
Stara 7.2.2008, 16:32   #928
Svrbisha
Banned
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: CyberSpace
Poruke: 235
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 61 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Takva kopija Windows-a ne bi bila legalna.
Zasto ne bi? Windows XP FPP se instalirava na vise racunara, pa ako su studenti US podelili sa ostalima zasto ne bi mogli da ga instalirate na taj racunar i FPP nema nikakvu nalepnicu koja mora da se nalepi da bi se videlo da je win orginalan!
edit: evo ss u prilogu
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	win.JPG
Viđeno:	56 puta
Veličina:	99,6 KB
ID:	17761  
Svrbisha je offline  
Stara 7.2.2008, 16:44   #929
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

A kako su to podelili? Na crack tačka kom? Koliko ja znam, FPP licenca može da se prenosi s jednog računara na drugi, ali pod uslovom da je uklonjena s prethodnog računara, odnosno ne može (legalno) biti na obadva.
U ovom slučaju nema ni pakovanja, ni nalepnice, ni bilo kojeg drugog dokaza da je ta kopija legalno nabavljena (serial koji prolazi validaciju nije dokaz).
Bryan Fury je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Svrbisha (7.2.2008)
Stara 7.2.2008, 18:37   #930
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Mene zanima jel se pristupilo kupovini komponenata/celog računara ili se još uvek razmatra šta bi trebalo da ide a šta ne? Takođe bih voleo da znam da li se odredilo gde računar ide, tj. u koji dom? Hvala.
Pelagijska Argosija je offline  
Stara 7.2.2008, 22:24   #931
Svrbisha
Banned
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: CyberSpace
Poruke: 235
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 61 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

@Bryan Fury
Sry zbog moje ne informisanosti oko FPP verzije XP-a

Kome mogu da posaljem, ako treba naravno imam ja jedan kurs Windows XP Virtuelna ucionica Multisoft Original je CD i imam jednu igru Zima i Nova Godina za mladju decu ako ce nekom koristiti, CD-ovi nisu nimalo osteceni!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image007.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	59,0 KB
ID:	17776  

Poslednja ispravka: Svrbisha (7.2.2008 u 22:30) Razlog: zaboravih sliku cd-ova
Svrbisha je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Svrbisha na korisnoj poruci:
Simke (12.2.2008)
Stara 12.2.2008, 19:46   #932
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Kontaktiraj me na e-mail: simke.forum.sk.co.yu dalje ide @gmail.com, pa ćemo se dogovoriti kako i gde da pošalješ diskove.
Simke je offline  
Stara 8.3.2008, 14:34   #933
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Izvinite sto ovako upadam ali ljudi koliki je buzdet za taj komp ??
stewazy je offline  
Stara 8.3.2008, 19:49   #934
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
stewazy kaže: Pregled poruke
Izvinite sto ovako upadam ali ljudi koliki je buzdet za taj komp ??
Valjda ovoliki, ali je nesto akcija stala u zadnje vreme.
Rasa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rasa na korisnoj poruci:
stewazy (8.3.2008)
Stara 9.3.2008, 18:33   #935
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Mislim da je u računu ipak previđena jedna stvar a to je operativni sistem oko koga je pao dogovor da će biti legalni Windows. To u računicu uvodi i još nekih 9000 dinara za Home verziju Windows-a.
holodoc je offline  
Stara 9.3.2008, 22:35   #936
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
A zasto imam taj cudan osecaj u stomaku da od ove akcije nista nece biti?
Ma bice sigurno, stanimo da se Simke javi pa da vidimo sta se desava.
A jel odluceno kojoj ustanovi ide Komp?
Rasa je offline  
Stara 10.3.2008, 10:24   #937
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Nije me bilo na forumu iz ličnih razloga o kojima ne želim da pričam u ovoj temi a na kraju nisam preterano ni želeo da se pojavljujem sa svojim porukama iako sam se u prvo vreme svakodnevno a potom često logovao i bio prisutan.

Gtalk mi je svakodnevno upaljen i nikakav problem nije bio da me bilo ko kontaktira, zadnji put je sa mnom sa ovog foruma razgovarao Holodoc i pominjali smo dizajn kućišta ...


Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Bilo bi u redu da neko ga neko ko ga zna i ima njegov broj pozove i pita šta se dešava.
Brojeve mojih telefona ima kopletan stariji moderatorski sastav na čelu sa upravom foruma, takođe imaju i e-mail adrese a gtalk mi je kao što rekoh svakodnevno uključen ... ali kao što već rekoh na početku, ponoviću preciznije.

Izvinjavam Vam se što me nije bilo iz ličnih razloga i molio bih Vas da o tome ne razgovaramo.
Nadam se da možete prihvatiti moje izvinjenje i da možemo da idemo dalje.

Poslednja ispravka: VojaM (10.3.2008 u 17:33) Razlog: Izbrisano ono što se odnosi na izbrisanu poruku
Simke je offline  
Stara 10.3.2008, 10:50   #938
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Izgleda da nisam bio u toku desavanja........
FiresnakE je offline  
Stara 10.3.2008, 15:02   #939
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Elem, dame i gospodo...

Davno se pričalo o potrebi da se ova akcija na neki način oglasi u medijima. Iz očiglednih razloga to je bilo teško uraditi u Svetu kompjutera, tako da je kao mogući "kandidat" pomenut "Politikin zabavnik".

Sa urednikom "Zabavnika" nije nešto posebno pričano. Prvo, zbog osetljivog položaja "SK-a" kao "bratskog lista", drugo, što je u "Polititici" od decembra do sada u toku velika reorganizacija ilustrovanjih izdanja u koju je glavni uradnik "Zabavnika" veoma mnogo uključen.

Ja sam se ponudio da celu stvar realizujem, ali ispalo je da sam pravi antitalenat za tekstove te vrste (mnogo više mi leže oni stručni, inženjerski). Posle ko zna koje verzije koja ništa nije valjala, požalio sam se Mrkoj Kapi, a ona se pak ponudila da ona pokuša. Taj tekst sam nedavno dobio i njega treba da ponudim "Zabavniku". Uopšte nema garancije da će tekst biti objavljen, ali ako se ništa ne ponudi, onda sasvim sigurno ništa ni neće biti objavljeno.

Dakle, treba da ponudim tekst o akciji... a kada neki čitalac "Zabavnika" pročita tekst i dođe na forum da bi video o čemu se radi... NA ŠTA ĆE OVDE DA NALETI? Na svađe, prebacivanja, tužakanja, okrivljavanja? Šta će onda urednik Zabavnika da kaže meni ("Šta si mi to uvalio?!"), šta će taj potencijalni čitalac da pomisli o "Zabavniku", "Svetu kompjutera" i Forumu "Sveta kompjutera", celoj akciji i svima nama?

Nisam pametan šta da uradim: da zaboravim na taj tekst, oko kog se Kapa toliko trudila? Da ga predam u Zabavnik, pa ako odluče da ga objave, da pukne bruka?

Ili možda da pobrišem sve poruke u poslednja dva dana u ovoj sobi da se ne brukamo?
Šta vi mislite? Simke, Covenante, Bojane, Holodoc?

Lako je započinjati svađe, problem je "samo" u tome što je forum javna stvar. Čak i bez reklame u nekom časopisu, svako može da dođe i pročita ružne stvari koje su ovde napisane. I šta smo onda uradili? Da li su svađe morale da budu javne? Da, da, potegnuće se i argument "on je mene javno prozvao, morao sam javno da mu odgovorim", ali i za to postoji mnogo prihvatljivijih načina.

Dakle, izvolite mi se javiti LIČNOM PORUKOM i predložiti rešenje za ovu papazjaniju. Dok se nešto ne iskristališe, tekst neću slati "Zabavniku". Ako se ništa pametno ne desi, svakojake opcije su u igri, a dalji opstanak tema u vezi sa akcijom postaće veoma problematičan. Jeste, radi se o plemenitoj i humanitarnoj stvari, ali način na koji se u poslednje vreme ovde razgovara niti je plemenit niti je humanitaran i baca veoma veliku senku na sve pozitivno što je do sada postignuto.
VojaM je offline  
Sledećih 20 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
aerochivija (10.3.2008), che daboli guz (9.4.2008), cyberserbia (11.3.2008), Dio37 (10.3.2008), DobroslaV (10.3.2008), FiresnakE (10.3.2008), gagi_ns (10.3.2008), holodoc (10.3.2008), JoKeR `90 (10.3.2008), MilanSM (12.3.2008), Mrka Kapa (10.3.2008), Nergal (10.3.2008), next (10.3.2008), noisy (11.3.2008), PeTkO (10.3.2008), Rasa (10.3.2008), steve89 (10.3.2008), todos (10.3.2008), Ulmawen (10.3.2008), urial_septim (10.3.2008)
Stara 10.3.2008, 20:02   #940
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Evo, samo da se javim da su cene komponenti ostale maltene iste. Tako da nemamo bojazni od skoka cena. Sve što mi treba je Simketov izveštaj da je sve otvoreno, i da je ponuda koju sam ja ranije dao dobra. Naravno, treba mi i budžet pa da krenemo najzad u tu realizaciju.
Bojan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
aerochivija (10.3.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com