Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2006, 0:16   #1
dukaslk
Novi član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom bucni kuler ili sta?..intel 805!

Imam chieftec 350w;intel pentium d 805;mb asus p5ld2....naime problem je u tome sto mi hladnjak procesora(koji dobijas uz procesor) pravi veliku buku,uy koju ide i neko kao priguseno pistanje,verovatno zbog brzine kojom se ventilator okrece i tada je nepodnosljivo sedeti pored i raditi nesto.Ploca ima opciju Q-Fan koja omogucava podesavanje rada kulera prema uposlenosti (temperaturi) procesora,naime,kada je na optimal radi prilicno tiho ali kada pocnem nesto da radim lako se ugreje i do 65stepeni sto mu je gornnja granica,na nivou performance radi podnosljivo glasno i temperatura ne prelazi 60,ploca mi radi na 46-47stepeni ne znam da li je to normalno za nju....a pitanja su:ako neko ima ovaj procesor i kuler na kolikoj temp radi i da li je bucan(bez opcija koje ga stisavaju)?da li ovo mozda znaci da mi se procesor pregreva,ili mi ne valja kuler ili ako neko ima bilo kakvu ideju sta se desava,,,u servisu mi govore da je to ok i da ukljucim neku od opcija!!!
unapred hvala!
dukaslk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 0:26   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

Nemam taj procesor ali sam cuo da se ljudi bune da je box kuler bucan.Verovatno je sve u redu, samo je kuler preglasan.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 1:07   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

Tačno, kuler je previše bučan kada se vrti na maximumu. Promeni ga i uzmi neki bolji i tiši.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 1:19   #4
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

Nije novo sto je Intelov BoX kuler veoma bucan i savetovao bih ti da iskljucis opciju Q-Fan,zato sto na nekim Asus plocama jednostavno ne radi kako treba i da u BIOS-u voltazu procesora sa AUTO (ako je tako podesena) postavis na minimalnu voltazu (1.25V za D805 http://processorfinder.intel.com/det...px?sSpec=SL8ZH ),jer tako bi se temperatura smanjila,a samim tim i kuler bi bio tisi!Kada smanjis voltazu testiraj nekim programom (prime95) stabilnost sistema da bi se uverio da je sistem stabilan sa postavljenom voltazom i u slucaju da nije postavi na nesto vecu voltazu pa probaj ponovo!Druga solucija bi bila novi kvalitetniji kuler za procesor i da postavis par dodatnih ventilatora u kuciste zbog boljeg protoka vazduha.
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 13:43   #5
dukaslk
Novi član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

hvala vam svima,probacu sta ste rekli,u krajnjem slucaju cu promeniti i kuler, a vec sam razmisljao da ubacim jos jedan ventilator u kuciste,pa cu videti kako radi sa tin...jos jednom hvala!!!!!!!!!
dukaslk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 15:47   #6
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

veruj mi 1 kuler nece ti znaciti.
ja sam kupio d805, asus p5nd2 koji na sebi ima 3 pasivna hladnjaka, i u kucistu chieftec kuler od 8cm(uvlaci). kuciste je bilo bucno kao avion, ona stranica koja se ne skida se tresla, i to je bilo previse, pa sam dokupio cooler master od 12cm koji izvlaci vazduh. mnogo je bolje ali procesor je i dalje bucan u igrama. pa razmisljam o novom kuleru za proc.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 14:31   #7
dukaslk
Novi član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

U radnji gde sam kupio komp su mi ponudili dve vrste ventilatora za kuciste tj.razlika je u nacinu postavljanja,jedan se postavlja kao kartica(horizontalan polozaj),a drugi ide na stranicu kucista...zanima me ako neko zna koji od ove dve vrste je bolji,a da ne povecava,previse,nivo buke i ako ima,konkretno,da preporuci neki? ..hvala!!!
dukaslk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 16:13   #8
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

Taj sto ide ko kartica po opiisu u sk kazu da samo uvlaci prasinu i ne radi nista dobro, bolje ti je da uzmes bocni.

Kad smo vec kod kulera, danas sam menjao kuler i stavio sam mu termaltake r2, sta mislite o njemu, uzgred skidanje box kulera je bila komedija(mogla je da bude tragedija) nikad mi se nija desilo da se ovako procesor zalepi za kuler, 2 sata sam ga ja mic po mic skidao sa hladnjaka, katastrofa. Inace proc je AMD AThlon64, winchester.


Jos nesto, ako se odlucis za bocni kuler, nemsti ga na gornji drzac, (obicno ima mesta za dva kulera na zadnjem panelu, tako da ti svez vazduh odma baca na kuler od procesora!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 16:22   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

Citat:
optimus_prime kaže:
nikad mi se nija desilo da se ovako procesor zalepi za kuler, 2 sata sam ga ja mic po mic skidao sa hladnjaka, katastrofa.
To je zato što je ona pasta koja dolazi uz BOX kulere (tzv. "žvaka") nešto najgore što može da stoji između hladnjaka i proc-a. Uvek se zalepi i što je duže tu, teže ju je skinuti.
Citat:
optimus_prime kaže:
Jos nesto, ako se odlucis za bocni kuler, nemsti ga na gornji drzac, (obicno ima mesta za dva kulera na zadnjem panelu, tako da ti svez vazduh odma baca na kuler od procesora!
Čekaj, kažeš bočni (onaj koji stoji na stranici) a onda pominješ zadnju stranu! Ako stoji na stranici, treblo bi da uvlači vazduh. Ako stoji na zadnjoj strani kućišta trebalo bi da izvlači vazduh.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 16:30   #10
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: bucni kuler ili sta?..intel 805!

U pravu si,izvinjavam se, na trenutak sam izgubio iz vidia koji kuler je u pitanju. Ali ipak je bolje bocni nego ta kartica sa kulerom.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Intel Pentium D vs. AMD Athlon64 roza+ Osnovne komponente 34 19.6.2006 21:04
Bucni kuler na grafickoj diab10 Grafika 1 13.6.2006 17:38
Kuler na grafickoj kartici Gagic Grafika 5 20.4.2006 19:54
Cudan zvuk kuler na 6600GT Prolink Nikola_BN Grafika 6 22.3.2006 12:15
DFI Nf4 Ultra Infinity chipset kuler... RaLe Osnovne komponente 21 11.1.2006 14:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com