Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: koliko provodite vremena igrajuci video igre
do 3 sata dnevno 91 46,43%
od 3 do 6 sati dnevno 73 37,24%
preko 6h dnevno 32 16,33%
Glasova: 196. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2013, 16:03   #81
birokrata
Član
 
Član od: 7.1.2013.
Poruke: 35
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Ljudi,pređite na Linux i nećete imati problema sa igricama.
birokrata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2013, 16:09   #82
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Linux? Pa bas cu da tad imam problema sa igrama, necu moci da ih pokrenem.

Bez mnogo pametovanja, summa summarum ove teme je:
sve moze da bude bolest, kada se konzumira previse i kada covek zbog toga gubi kontakt sa drugim aspektima svog zivota.

Sve ostalo je cist BULLSHIT.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
DragonSlayer (28.1.2013), Skenderevo (23.1.2013)
Stara 23.1.2013, 16:42   #83
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Svako ima pravo da izabere svoj smisao zivota, dok god taj smisao ne remeti postojanje drugih ljudi. Provodjenje citavog slobodnog vremena uz igre je nuzno lose samo ako se zapostave druge obaveze, jer je prezivljavanje ipak imperativ. Ako je nekog bas briga za socijalizaciju, sport i tako dalje, ne sme niko nista da mu zameri, jer je to njegova stvar, njegov smisao. Vecina ljudi kao smisao, pored prezivljavanja, vidi ljubav (tu i ja spadam), pa im je tesko da zamisle da bi se neko radije igrao nego socijalizovao, ali je i tom sto bi se radije igrao tesko da razume ove druge. Poenta - live & let live, fanaticni igraci koji provode mnogo vremena uz igre nisu nuzno niza klasa kojoj je potrebna pomoc
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2013, 17:41   #84
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

ja kad igram onda igram po celu noć, i duže
ali shvatam da je to ipak gubljenje vremena pa izbegavam
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 22:31   #85
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Dok sam bio mladji kao tinejdzer da se kaze, igrao sam dosta igrice i po 5-6 sati dnevno nekad i po celu noc, sad u ovim godinama nemam vise snage da igram toliko igrice, igram najvise do sat vremena i onda mi je potreban odmor.
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 19:55   #86
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Mora bolje da se hranis, pravilne cikluse spavanja da imas i telo da ojacas. Ako te jedan sat sedenja ispred racunara "zamori" da moras da pravis pauzu... to nije dobro. To bi vec sa lekarom morao da se konsultujes.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 20:00   #87
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

ima i lečenje kod onog sveštenika što leči narkomane
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2013, 21:10   #88
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Kolicina vremena provedena nad igrama je obrnuto srazmerna sa godinama.
Dok sam bio mladji mogao sam ceo dan da igram igre. Ustanem ujutru i igram sve do ponoci, nekad i do ujutru. I predjem igru za dan dva.
Danas je to teze. Trenutno imam 36 godina i dalje aktivno igram igre ali ne mogu vise toliko da ih igram. Posle 2-3h vec pocinje da mi pada koncentracija i da zelim da prekinem. Mada sada igram u etapama nekoliko puta po par sati.
Ovaj fenomena sam primetio jos kod par mojih drugara koji isto igraju igre.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku singularity na korisnoj poruci:
doctor (28.1.2013), filpan (27.1.2013)
Stara 27.1.2013, 21:52   #89
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Zato je najbolje igrati Farmville. Posadis i oberes farmu (kao moja keva) za 30 minuta ,pokupis neke kokoske, krave ,guske... i onda cekas 24h da to ponovo uradis !

Vrhunac gejminga i resenje za problem zavisnosti
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 3:21   #90
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Ovaj fenomena sam primetio jos kod par mojih drugara koji isto igraju igre.
Normalna stvar... Ja sam sa 8. godina (kad sam dobio prvi PC a pre toga se igrao na NES-u i sličnom, ali to da ne računamo) bio u stanju dan-noć da sedim za kompom. To je tako ostalo negde do treće godine srednje. Od tada retko igram igre, a i kad igram retko koja me natera da je pređem a kamoli da se zalepim za ekran i kao kreten igram po nekoliko sati dnevno i jedva čekam da sednem opet. Poslednja koja je to uspela je Deus Ex Human Revolution. Jedan površan prelazak a nakon toga 3 ultra-detaljna i 2 polu-prelaska u za manje od mesec dana.

I coop mod SC Chaos Theory koji sam prešao sa bratom iz cuga i coop SC Convictiona koji sam sa curom takođe prešao iz cuga (igralo se trči-skači-pucaj). Pre toga se ne sećam kada sam neku igru igrao sa apetitom... Možda Bioshock 2 i BS 1, Jedi Knight 2, RTCW i originalni Deus Ex... Eh, da i period kada mi se CoD dopadao pa se svaki nastavak prelazio u cugu...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Rockstar (28.1.2013)
Stara 28.1.2013, 3:41   #91
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Kolicina vremena provedena nad igrama je obrnuto srazmerna sa godinama.
Dok sam bio mladji mogao sam ceo dan da igram igre. Ustanem ujutru i igram sve do ponoci, nekad i do ujutru. I predjem igru za dan dva.
Danas je to teze. Trenutno imam 36 godina i dalje aktivno igram igre ali ne mogu vise toliko da ih igram. Posle 2-3h vec pocinje da mi pada koncentracija i da zelim da prekinem. Mada sada igram u etapama nekoliko puta po par sati.
Ovaj fenomena sam primetio jos kod par mojih drugara koji isto igraju igre.
Mislim da nije problem u godinama, nego u igrama. Sve su postale toliko lake i pravljene za COD generaciju (pucaj, zaklon nije potreban), da je jedino sto je ostalo da neku igru odvoji od drugih PRICA. Iako se skoro sve danasnje igre reklamiraju kao igre koje imaju extra pricu, retko koja to stvarno i ima. Mass Effect serijal je bio odlican do treceg dela, AC serijal takodje do treceg dela (sve je postalo konfuzno i nikako nisam uspeo da nadjem konekcije izmedju likova i dogadjaja). Dosli smo u doba dvojki i trojki. Sve sami nastavci, a svaki napravljen tako da poveca sadrzaj koji se svidja, slobodno mogu reci, masi koja povremeno igra igre, a smanji sve ovo sto bi oni mogli da protumace da je tesko.

Onda se pojave igre sa takvom pricom da te oduvaju sa stolice i bez problema mozes da ih predjes u cugu. Walking Dead je jedna od retkih novih igara koja to uspeva, stvarno fantasticna prica (sam gameplay je nula, ako izuzmemo sistem odlucivanja). Spec Ops takodje, udjes u igru da pucas malo i zezas se, a zavrsis je sa hiljadu pitanja o samom sebi i svom junaku.

Cinjenica da i dan danas mogu bez problema da upalim neke NES i SNES (SEGA) klasike, N64 i PS1 igre, GC i PS2 igre i igram ih po nekoliko sati neprekidno, dok sam jedva isto uspevao sa bilo kojom igrom izaslom ove godine (sem ove dve (+ Binary Domain, Darksiders II) koje sam napomenuo), samo govori u prilog ovome dosta. Svi gledaju grafiku, sve sto nije uber nije vredno njihovog postovanja i vremena, a kad bi se malo osvrnuli i bolje pogledali igre koje igraju videli bi da grafika nije nikakav preduslov za dobru igru. Cak mislim da developeri previse vremena provode polirajuci istu. Danasnje AAA igre su smece, to je cinjenica!

@doctor: Kako si igrao Conviction Co-Op? Jer mora na dva kompa ili moze na jednom? Nisam nikad igrao taj SC (posle PT serijal je otisao dodjavola)!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (28.1.2013)
Stara 28.1.2013, 10:46   #92
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

sat-dva...
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 13:41   #93
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
mora bolje da se hranis, pravilne cikluse spavanja da imas i telo da ojacas. Ako te jedan sat sedenja ispred racunara "zamori" da moras da pravis pauzu... To nije dobro. To bi vec sa lekarom morao da se konsultujes.
Хихихи Мислим да није мислио на физички замор, пре на "душевни" Нама старим кукама ове нове игре су једноставно јако досадне... Не све, наравно, али већина, поготово оне популарне..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 13:45   #94
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Уз неке омиљене ми игре, лако могу и 8+ сати да проведем, прелазећи кампању или слично.. Међутим, ове новије игре и нису баш за мене.. FEAR серијал ми се рецимо свидео, Deus Ex... Ове остале играм док не "погинем" и онда правим паузу до сутра/или кад већ
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 2:55   #95
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@doctor: Kako si igrao Conviction Co-Op? Jer mora na dva kompa ili moze na jednom? Nisam nikad igrao taj SC (posle PT serijal je otisao dodjavola)!
Posle Chaos Theory* je otišao dođavola. Ako nisi igrao Chaos Theory onda nisi igrao Splinter Cell - to je bio vrhunac franšize! (i ona me je držala dok je nisam prešao)

Može da se igra u LAN samo... Sreća što može i tako, s obzirom da sad sve ide online.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Уз неке омиљене ми игре, лако могу и 8+ сати да проведем, прелазећи кампању или слично.. Међутим, ове новије игре и нису баш за мене.. FEAR серијал ми се рецимо свидео, Deus Ex... Ове остале играм док не "погинем" и онда правим паузу до сутра/или кад већ
Eto i FEAR sam zaboravio... Prvi pravi adrenalinski FPS ako mene pitate... Kada sam prvi put seo da ga igram ujedno sam i prvi put osetio pravi nalet adrenalina a koji je provociralo igranje obične "igrice"... I to sam prešao za par dana

Half-Life sam igrao 3 dana danonoćno, iako sam ga kasno otkrio... A prvi Deus Ex da ne pričam...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 3:14   #96
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

ja sam igrao SC1 i 2, i još neki deo, eto, par delova sam propustio.. nije da ne bih mogo po 12 sati da igram, nego imam i druge obaveze... prošle zime sam 2x igrao skyrim do 70+ levela.. legnem ujutru, ustanem ono mrak.. ajd sedaj za komp i teraj dalje
erepublik ne računam, to mi stoji skoro po ceo dan otvoreno u drugom prozoru, ali tu je više druženje nego igranje...

Poslednja ispravka: water wizard (29.1.2013 u 3:21)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 3:39   #97
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Posle Chaos Theory* je otišao dođavola. Ako nisi igrao Chaos Theory onda nisi igrao Splinter Cell - to je bio vrhunac franšize! (i ona me je držala dok je nisam prešao)

Može da se igra u LAN samo... Sreća što može i tako, s obzirom da sad sve ide online.
Chaos Theory mi je zadavao takve probleme, imao je uzasnu zastitu a dosao je u doba kada internet nije bio tako popularan. Odigrao sam ga, ali mi je u najboljem secanju ostao Pandora Tomorrow, zasto ne znam. Iako se slazem da je mozda vrhunac dostignut Chaos Theory-em.

Sve u svemu, kako god okrenes, vise ih ne prave tako!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 4:20   #98
Dusan-DDY
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 274
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

kada sam bio mladji razbijao sam se od igranja i danju i nocu a sada tesko koja bi me igra toliko privukla, mozda sam ipak izgubio volju a mozda vise i ne mogu da nadjem igru koja bi me zabavila, imam tek 18god mozda sam vec porastao nebuloze osecam se kao beba zadnje sto sam presao iz cuga je bio arkham city kada dobijem sada novi komp nemam predstavu koju bih igru igrao, mislim da igranje nije bolest nego je bolest to sto izgubis zelju da igras ili uopste ne zelis da igras bilo kakvu igru
Dusan-DDY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 19:33   #99
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Arkham Asylum sam prešao sa dosta interesovanja... Arkham City me jednostavno nije zadržao... Kao ni bilo koji AC posle drugog dela.

Dušane, to je posledica preterane konzumacije

@dragomix Sedi pa odigraj opet CT Ni ja nisam uspeo da je igram kada je izašla zbog pomenute zaštite, tek godinu ili dve kasnije... I bilo je
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2013, 2:15   #100
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
@dragomix Sedi pa odigraj opet CT Ni ja nisam uspeo da je igram kada je izašla zbog pomenute zaštite, tek godinu ili dve kasnije... I bilo je
Rekoh ti da sam odigrao. I mene je igra oduvala. Ali mi je PT ostao u secanju zbog toga sto mi je to bila prva SC igra. Bio sam odusevljen, bukvalno. Steta sto su upropastili tako dobar serijal.

Koliko sam zeleo CT, jurio po kraju da je nabavim, a onda udario u zid sa zastitom. Cekao sam dobrih 2-3 godine da odigram igru kako valja.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar oluja O igrama uopšte 321 19.10.2008 14:43
video igre i vashe vrijeme bobo cc 2001 O igrama uopšte 54 26.3.2008 12:15
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com