Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2009, 12:24   #1
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Vršac u svečanom ruhu

Prodjose i praznici Nova godina 1 i 2, Bozic 1 i 2 a Vrsac je ovako izgledao. Pomalo leden, praznicno osvetljen, kao i vecina gradova u Srbiji.
Pa pogledaj te fotke:









Pozdrav drustvu. Srecna nova...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
dex3108 (14.1.2009), galebns (14.1.2009), Gordon Freeman (15.1.2009), hacker_aca (15.1.2009), kinteC (15.1.2009), Notorious B.I.G (15.1.2009), oluja (15.1.2009), Stojadin (14.1.2009), Wolverine (15.1.2009)
Stara 15.1.2009, 2:58   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vrsac u svecanom ruhu

Hvala svima koji su pogledali fotke i onima kojima su se svidele.
Nazalost nema Exif zbog sajta na koji kacim fotke jer ga automatski brise.
Ako je nekome potreban napisacu za svaku fotku posebno.
Inace fotkano je sa Fuji S6500fd.
Svaki komentar bio pozitivan ili negativan, dobro je dosao samo da je konstruktivan.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 4:23   #3
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Vrsac u svecanom ruhu

Sta da ti kazem kad vec verovatno znas, tj fotografisao si iz ruke, umesto sa stativa. I jos si fotografisao u dubokoj noci, tako da je nebo crno-crno. A to ne ide bas tako...tj trebalo bi fotografisati uvece, tj dok jos nije potpuni mrak. Aparat na stativ, F5.6 ili F8, iso sto nizi, i koliko da treba sekundi

Ako se izostave te tehnikalije, kod fotografija mi smeta sto ima i suvise stvari koje dominiraju, te pogled luta.

Ne bi bilo lose videti po kojeg prolaznika, makar bio i razmrljan, mislim da bi to dalo neko drugo znacenje fotografijama...

Dakle, iskoristi priliku sto imas fujija, moze da se koristi i kineski stativ za male pare. (za razliku od dSLR-a gde je potreban stativ od po par kilograma, + cena im je oko 200e)
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku kinteC na korisnoj poruci:
AstraLogos (15.1.2009), oluja (15.1.2009)
Stara 15.1.2009, 10:05   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vrsac u svecanom ruhu

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Sta da ti kazem kad vec verovatno znas, tj fotografisao si iz ruke, umesto sa stativa. I jos si fotografisao u dubokoj noci, tako da je nebo crno-crno. A to ne ide bas tako...tj trebalo bi fotografisati uvece, tj dok jos nije potpuni mrak. Aparat na stativ, F5.6 ili F8, iso sto nizi, i koliko da treba sekundi

Ako se izostave te tehnikalije, kod fotografija mi smeta sto ima i suvise stvari koje dominiraju, te pogled luta.

Ne bi bilo lose videti po kojeg prolaznika, makar bio i razmrljan, mislim da bi to dalo neko drugo znacenje fotografijama...

Dakle, iskoristi priliku sto imas fujija, moze da se koristi i kineski stativ za male pare. (za razliku od dSLR-a gde je potreban stativ od po par kilograma, + cena im je oko 200e)
Hvala druze na konstruktivnom kazivanju. Znam ja da su najlepse fotke u sumraku kad je nebo jos tamno plavo ili tamo gde ima bas jake rasvete. Stativ imam i to jedan od boljih. Ali ova zima, poledica tako da su sve fotke slikane iz ruke uglavnom na ISO 400 i 1/6 i 1/8 za ekspoziciju.
Koristim trazilo kako bi umirio aparat jer kao sto i sam znas nema stabilizaciju, pa ruka mora da bude mirna.
Nocu slikati na glavni displej je nemoguce sa ovim aparatom a da fotka nije stresena. Jeste poneki prolaznik je mogao da prodje, ali od ove zime kada sam slikao ama bas nikoga nije bilo. Dakle nisam birao kadar kada nema prolaznika jer ih jednostavno nije ni bilo.
U svakom slucaju razumeli smo se. Kada malo otopli radice stativ i manji iso sa duzom ekspozicijom.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 18:15   #5
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Vrsac u svecanom ruhu

Nezavisno od tehnikalija, imaju ove fotke neku svoju priču, naročito ona druga je tu karakteristična. Naime, kad vidite ukrasnu rasvetu vi očekujete neku karnevalsku atmosferu, a ono pustoš. OK, znam da A nije hteo taj efekat da postigne i da mu to nije bio cilj, ali tako je ispalo i to nije nezanimljivo.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
AstraLogos (15.1.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vršac noću AstraLogos Fotografija 21 31.3.2009 15:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com