Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2016, 22:56   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom POLOZENO ILI USPRAVNO (Cooler Master Elite 361)

uzeh kuciste cooler master elite 361, i da uglavim napajanje - kad ono ide odmah iza front panela, a sa ventilatorom okrenutom prema (otvorenoj) strani kucista, onoj na koju se stavlja i maticna! reko, nema veze...

da gurnem rezac - kad ono ide uspravno (tik do napajanja)! totalno sam prevideo to, tako da je beskorisan osim ako ne polozim celo kuciste. to je u ovom slucaju i otvorena opcija - u paketu stizu i 4 gumena nosaca koja se zalepe na stranu kucista, ako hoces da ga oboris....



ALIIIII.... kao sto sam sugerisao, problem je sto se u slucaju polaganja kucista u prirodnijem smeru kuler od napajanja okrece nadole!!? od podloge ga odvaja samo nekoliko cm, odnosno visina pomenutih navedenih nosaca...
pa se pitam, koliko je to u stvari dobra ili losa ideja? da ne dodje do pregrevanjaa, jer vazduh koji napajanje izbacuje nema previse prostora da se razleti...

a, da ga polazem tako da mi maticna stoji "kao na plafonu" mi ne pada na pamet.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2016, 23:31   #2
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: POLOZENO ILI USPRAVNO (Cooler Master Elite 361)

Ja sam imao slican problem kad sam kupio Thermaltake V4. Napajanje je na donjoj strani kucista, sa ventom okrenutim na dole (cirkulacija vazduha kroz napajanje je na taj nacin totalno odvojena od cirkulacije kroz ostatak kucista), sam otvor za protok je isto tako veoma malo odvojen od poda (za visinu 'nogica', nekih 1cm). Nisam primetio neki veci problem cak ni proslog vrelog leta, a igrao sam se bez prekida po onim najvecim vrucincinama, tako da mislim da nece biti problema ni kod tebe.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.1.2016)
Stara 3.1.2016, 0:27   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: POLOZENO ILI USPRAVNO (Cooler Master Elite 361)

pa, kapiram da nisu bas toliko ludi da prave takva kucista, ako to zaista znacajno smeta, ali ne smem ni da iskljucim mogucnost, zato i pitam. hvala!
ako jos neko ima slicno iskustvo ili misljenje...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2016, 1:24   #4
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: POLOZENO ILI USPRAVNO (Cooler Master Elite 361)

Ako i budes primetio nesto, ima da se kupi onaj gusti sundjer samolepljivi, 1cm debljine, pa iseces velicinu koja tebi treba i dolepis ispod tih gumica koje su oni dali, podignes za onoliko koliko smatras da je potrebno. Ja sam dodao po 2 kom ispod svake nogice, cisto da se napajanje ne udavi u prasini i djubretu koje se standardno skuplja oko kompa.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.1.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cooler Master elite 334 nvidia edition Aleksandar76 ŠDK - Ostale komponente 2 8.2.2013 18:04
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
[Kućište] Cooler Master Elite 360 veseliburek Opisi, recenzije i testovi 5 9.4.2010 22:47
Cooler Master Elite 332 ili Thermaltake WingRS sa Codegen 500 W napajanjem? Salito Ostale komponente 10 27.7.2009 11:31
cooler master elite 332 volf ŠDK - Ostale komponente 10 29.9.2007 6:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com