Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2009, 19:21   #1
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Administracija i nadgledanje mreže?

Nema nekog iskustva sa radom i održavanjem mreže. Radim u firmi koja ima mrežu od 10 računara. Potreban mi je program (besplatan) i naravno moguće bjašnjenje (na srpskom) oko podešavanja koji može da radi sledeće: da potpuno nadgledam rad u mreži i šta svako radi na svom računaru (pristup internetu, pregledanje fajlova na drugim računarima i slično).
Dodeljivanje prava pristupa fajlovima i internetu (brzinu svačije konekcije). Napominjem da moj računar nije server već samo deo mreže. Ili ako neko ima informaciju na kom sajtu bi mogao da sve ovo potražim i naučim (po mogućstvu na srpskom).
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 19:52   #2
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

Probaj Second Sight.
on je za nadgledanje drugih racunara i spijunazu
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 20:33   #3
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

Koliko vidim ovaj program moras da instaliras na svakom racunaru koji zelis da nadgledas? Kako instalirati ovaj program na racunar kom ne znas admin password... :S
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 11:27   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Koliko vidim ovaj program moras da instaliras na svakom racunaru koji zelis da nadgledas? Kako instalirati ovaj program na racunar kom ne znas admin password... :S
Ako si negde ti administrator, a ko bi drugi osim tebe trebao da zna administratorske passworde???
A ako nisi administrator, onda je to što pokušavaš čisti kriminal
Ja znam za progam Network assistant, s tim da on nije besplatan i da se, takođe, mora instalirati na svaki računar. Onda jedan može da služi kao računar preko koga možeš da gledaš sadržaj ekrana ostalih korisnika, da vidiš šta radi njihov računar, da im gasiš aplikacije ili ih pokrećeš sa svog računara itd. Da, može da služi i za dopisivanje porukama između korisnika.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 17:50   #5
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

Hvala na predlozima, ali biće da je malo ksno da išta činim jer je mreža p.j.b.n. Ubačeni su novi računari i ono što je bilo uredu sada ne šljaka. Moj računar nikako ne mogu da ubacim u mrežu. Niti ga neko prepoznaje niti ja nekog mogu da vidim. Kad svako čačka gde mu nije mesto.
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 18:02   #6
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

A sto za pocetak ne podesis neke osnovne stavke u mrezi (pretpostavljam da je Windows XP u pitanju), kao sto su ip adrese, workgroup, kreiras limited account za korisnike, stavis pass na admin account, podesis detaljnije NTFS dozvole, disk quota i sl. da bi izbegao te nazovi "Admin friendly" programe. Ne kazem da su beskorisni, vec da su oni tu samo da upotpune tj. olaksaju administratoru posao na neki nacin. Pogledaj NetSupport program koji se distribuira u vise modula, mozda ti moze koristiti ako hoces da nadgledas sta ti ostali useri u grupi rade. I on je takodje zasnovan na server/klijent infrastrukturi tako da ga moras instalirati na svim racunarima koje zelis pratiti.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 1:08   #7
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Administracija i nadgledanje mreže?

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Ako si negde ti administrator, a ko bi drugi osim tebe trebao da zna administratorske passworde???
Ako je admin, moze sve naloge da limitira i da ih detaljno podesi pomocu grupnih polisa, cemu onda potreba za nekim od odvih programa ako u startu podesis sve kako treba? Cemu spijuniranje? Ako je administrator...

kakve sam ja sve "administratore" upoznao, to je da se valjas od smeha, ne znas da li te zeza ili stvarno ne zna da podesi neku banalnu stvar

Dosta Off topic-a, prilazem jedan zanimljiv program

Advanced Lan Scaner - skenira lokalnu mrezu i vraca podatke o uredjajima na mrezi kao i dodatne podatke o blokiranim i otvorenim portovima...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SK Hamachi mreže B@NE Online susreti 245 3.10.2012 11:38
Mreže marbm Aparati i oprema 7 2.12.2008 21:35
Temperature grafičke i neki program za nadgledanje lobanja Grafika 6 29.10.2008 20:53
zaustaviti nadgledanje servera jale Zaštita 15 12.1.2008 22:46
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com