Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2011, 1:04   #921
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Ne dopada mi se toliko ovaj mod, kao recimo mod za GTA.
Svidja mi se sto je ubacio screen space refleksije i image based lightning, ali mi se ne svidja sto su mu povrsine toliko reflektivne, kao recimo beton u skladistu (mada kaze da je to problem do developera, jer su "hardkodovali" nivo refleksija za objekte u mapama).
Nekako se izgubio originalni graficki stil, sad je sve realisticnije dosta, a to mi se ne dopada
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 13:03   #922
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Deus Ex 3

jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Leonida (23.9.2011), LoshMeeBre (22.9.2011), matrix_ninja (22.9.2011), Nikola95 (24.9.2011), r0nIn (24.9.2011)
Stara 23.9.2011, 3:28   #923
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Ljudi treba mi pomoc.
Imam rusku verziju igre i skinuo sam engleski big file i zamenio ga umesto ruskog fajla u instalaciji i takodje izmenio konfiguraciju u settings fajlu i ne radi.
Pretpostavljam da je razlog sto nisam izmenio deo teksta na ruskom u settings fajlu.

Moze li neko da mi posalje na PM celokupni tekst settings za engleski jezik?

Hvala mnogo.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 18:53   #924
GATTUSO88
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Poruke: 250
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 119 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

http://www.youtube.com/watch?v=N6QAj...&feature=feedu
preview za dlc.
GATTUSO88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 21:08   #925
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
... koji RPG elementi ti fale? Po meni ima odlican C&C gamplay... igra me tera da trazim najbolje nacine najbogatije XP-om, puna je skrivenih okidaca novih puteva i kvestova koji se aktiviraju ili ostaju skriveni zavisno od mog izbora, a i ti kvestovi i manji zadaci mogu da imaju svoje okidace i dalje grananje... Cak i izbor trosenja praxi u pocetku moze da odigra veliku ulogu za razvoj nekih dogadjaja. Mene davno nije neki RPG ovako dobro uvukao u svoj svet...
Vec nekoliko puta me je igra dovela da preispitujem svoje neke stavove, i uz kombinaciju muzike i ostalog ambijenta nisam uspeo da ostanem ravnodusan...

Sve je to fino, ali daleko je ovo od RPGa.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 21:29   #926
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

pa dobro i?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 21:30   #927
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Sve je to fino, ali daleko je ovo od RPGa.
^... zasto mislis? Zato sto nema sekira, maceva i magija?

edit:
Pre neki dan mi dosao onaj pandur da mi kuka kako je dobio otkaz zbog mene, i ja mu namestim posao u mojoj firmi. A znam da je baba i da ce i tu nesto da za****e, i samo cekam da vidim koliko veliko ***nje ce da napravi... Da sam izabrao drugi put u pandursku stanicu verovatno ga ne bih ni sreo, a mozda bi jadnik bio mrtav da sam odabrao treci pristup... i nije RPG? Nema veze meni je dobra i zanimljiva igra...

Poslednja ispravka: Uruk (23.9.2011 u 22:03)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
talenat (23.9.2011)
Stara 23.9.2011, 21:57   #928
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Banalna definicija RP igre: igra u kojoj postoji lik koji leveluje i budže mu se sposobnosti.
Očigledno je da ne znaš šta je RPG, ili si pogrešno shvatio RP igre.
Uostalom, možda si samo trol koji potpaljuje poštenu gamersku populaciju na ovom ozbiljnom forumu.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 22:02   #929
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Banalna definicija RP igre: igra u kojoj postoji lik koji leveluje i budže mu se sposobnosti.
To je običan H&S, pored toga lik mora da ima mogućnost interakcije sa okolinom na način koji omogućava više različitih ličnosti za RP.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 22:14   #930
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
pored toga lik mora da ima mogućnost interakcije sa okolinom na način koji omogućava više različitih ličnosti za RP.
...ovde citanje mejlova moze da ti pomogne kod nekih po meni jako bitnih odluka koje ti se nude... npr:
Spoiler za npr.:
... ne smem ni da zamislim sta bi mi se desilo da sam ugradio one raspale cipove... A da nisam citao mejlove, verovatno bih kao dingospo otisao u limb kliniku i stao u red sa onim slepcima...
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 2:27   #931
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Zvala se RPG sa akcionim elementima, ili akciona igra sa RPG elementima, za mene je najbolja igra koju sam odigrao ove godine (upravo igram Witcher 2, ali mislim da nece biti bolji od DE).
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (25.9.2011)
Stara 24.9.2011, 11:54   #932
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Banalna definicija RP igre: igra u kojoj postoji lik koji leveluje i budže mu se sposobnosti.
Očigledno je da ne znaš šta je RPG, ili si pogrešno shvatio RP igre.
Uostalom, možda si samo trol koji potpaljuje poštenu gamersku populaciju na ovom ozbiljnom forumu.
Banalna definicija RPa je igranje uloga, sto sam naziv kaze i sto sam vise puta lepo objasnio na ovom podforumu, po tebi je jedan Godfather RPG jer mozes da budzis lika, come on, C&C je sve u RPGu ako ga nema u dovoljnoj meri igra nije RPG mozes ti da budzis lika koliko hoces.

Uzgred muka mi je od "RPG elementa", "action RPGa" i svih ostalih nedavno izmisljenih termina koji se oslanjaju na misljenje koj ei ti delis. Akcioni RPG apsolutno nista ne znaci pogotovo kad se primenjuje na tipa Witchera, sta cRPG mora da ima nevidljive kockice? Kockice su izmislili ljudi za stoni RPG jer nisu mogli drugacije da odrade borbu da bude uvrljiva i postena. cRPG nije isto sto i stoni RPG, zato mi je muka od npr D'n'D cRPGeva jer pravila jednostavno nisu prilagodjena za to i komp nema tu fleksibilnost kao zivi GM koji moze da modifikuje pravila kako bi odgovarali trenutnoj partiji.

Poslednja ispravka: Equilibrium (24.9.2011 u 12:03)
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 11:57   #933
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
To je običan H&S, pored toga lik mora da ima mogućnost interakcije sa okolinom na način koji omogućava više različitih ličnosti za RP.
Hack & Slash ne znaci samo budzenje lika, vec je to vrsta RPG-a u kojoj borba nije potezna nego "real time" ili ti "akciona". To je prava definicija H&S, dok je pojavom Diablo serijala to H&S dobilo nesto drugacije znacenje. Sad su sve H&S igre one koje podsjecaju na Diabla.
Sta kao Diablo nema pricu ili Titan Quest, osim to budzenje lika?! Sve te igre imaju neku pricu, sporedne i glavne "kvestove", odredjenu interakciju sa NPC-evima i ostalo sto sadrzi svaki drugi RPG. Samo u nekoj "osakacenoj" varijanti - od svega po malo, ali najvise akcije.

Mozes li da pojasnis malo to "mogucnost inerakcije sa okoinom na nacin koji omogucava vise razlicitih licnosti za RP"?

Poslednja ispravka: r0nIn (24.9.2011 u 12:05)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 12:15   #934
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Hack & Slash ne znaci samo budzenje lika, vec je to vrsta RPG-a u kojoj borba nije potezna nego "real time" ili ti "akciona".
To ne mora da znaci. Dosta old-shool starih H&S naslova ima poteznu takticku borbu, ali ono sto ih cini H&S je sto je fokus na borbi, a ne na "role-play" elementima ili prici.

Inace, Hack&Slash kao izraz je nastao kao opis igranja stonog RPG gde se igraci i dungeon master foksiraju na borbe, umesto na pricu i role-playing.

Oni i dalje igraju RPG, samo im je fokus na "mehanickim" elementima RPG-a, umesto na uzivljavanje u svet i lika koga igraju. Stavise H&S nacin igranja, je mnogo blizi preteci stonog RPG-a, tj. raznim taktickim igrama sa figuricama, kao nekadasni Chainmail ili i dalje popularni Warhammer.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
r0nIn (24.9.2011)
Stara 24.9.2011, 12:23   #935
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

^Da, to je prava definicija H&S-a.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 12:55   #936
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Mozes li da pojasnis malo to "mogucnost inerakcije sa okoinom na nacin koji omogucava vise razlicitih licnosti za RP"?
Pa ono, mogućnost da u razgovoru sa NPC-ovima oblikuješ ličnost svog lika kroz odluke u dijalogu, i da se okolina odnosi prema tebi u zavisnosti od toga kakvog si lika napravio i kakve odluke doneo. Naravno, ne mora svaki dijalog da nosi posledice, dovoljno je samo proširiti character development (razgovor sa Kasandrom Reed o augmentacijama, savršen primer toga).
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 13:10   #937
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Mozes li da pojasnis malo to "mogucnost inerakcije sa okoinom na nacin koji omogucava vise razlicitih licnosti za RP"?
... da probam i ja.
Kad kroz igru dolazis do nekih informacija(od NPC*ova, nekih zapisa, mejlova, ucenja vestina, resavanja kvestova, stvaranje reputacije), ti posle ta svoja znanja ili informacije koristis da bi resio neke vece probleme... Sto vise tih znanja pokupis(nacini za resavanje vecih problema ili nastavak igre) to ce ti izbor biti veci i moci ces da biras za sebe najbezbolnije ili najbolje resenje, koje naravno ima svoje posledice(najcesce je to kolicina XP-a, a mogu biti kazne, ili nagrade u vidu nekog dobrog itema ili novog znanja)... Ja obicno biram resenja sa najbogatijim XP-om.
Cesto se propuste neka znanja ili informacije pa i igra postane suvise linearna i losa... ali za to onda nije kriva igra, nego nacin igranja ili igrac.

Moglo bi se reci da je interakcija sa okolinom kamen temeljac za RPG.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 19:43   #938
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
To je običan H&S, pored toga lik mora da ima mogućnost interakcije sa okolinom na način koji omogućava više različitih ličnosti za RP.
То није истина. Hack&Slash су игре у којима се играч опредељује на само једног противника и онда га убија, претежно користећи оружја и то у реалним околностима.

Постоји разлика између H&S игара.

Hack & Slash типичан јесте TES, односно Mount & Blade. Чак и да не поседују RPG елементе који дефинишу D&D систем буџења скилова, односно ниво успеха приликом борбе и остале математичке калкулације - и даље би били једноставни Hack & Slash наслови обзиром да се ради о борбама прса у прса, односно бирању противника и нападању истог.

Hack & Slash Point & Click су игре типа Sacred & Diablo и њихове копије попут Torchlight, Fate и сл томе који су више H&S P&C Dungeon Crawler-и.

Ипак, за компјутер не постоји прави RPG у смислу FRP-а, али најприближније могуће остварење јесте Arcanum обзиром да дозвољава онолико слободе колико је било могуће остварити у оквиру те видео-игре.

Што потврђује да типичне BioWare игре нису H&S наслови, али нису ни чистокрвни RPG наслови обзиром да им је битан акценат постављен на комуникацију с NPC светом, а не интеракцију с објектима осим уколико дати објекти нису потребни за quest или неки одређени део игре.

Сада, то што је BioWare најпопуларнији када је реч о wRPG играма, поред Bethseda, Obsidian & Troika games - не значи и да су имплементирали најбољи RPG систем већ имају свој фазон и свој штос, али то не значи и да су чистокрвни RPG креатори.

Алудирам на све који мисле да је D&D систем безвезе да одиграју нешто од Lone Wolf, Seventh Sense, Seventh Son *рецимо*...

Neverwinter Nights је најприближнији RPG-у у одређеним аспектима и модовање је савршено, али код типичних интеракција постоји Dialog Tree који НИЈЕ суштина RP-a већ опција истог. Што се самог RP-a тиче дијалог скоро да уопште није потребан, али је битан у компјутерском RPG да би људи могли да се усмере на одређени циљ, доживе свет, игру итд.

RP је апсолутно sandbox и једино ограничење је човекова машта. Због тога не могу постојати прави RPG кроз било које видео игре, а то што недостаје разноразне игре које се сматрају RPG-ем то маскирају убацивањем гомилом skill-ова, огромним световима, инфинитивним item-има (који су генерични у већини случајева) или, када је реч о BioWare и jRPG - занимљивим компањонима.

---

Дакле, поседовање ових или оних елемената не чини игру чистокрвним RPG-ем, али то не значи да су те игре лоше због тога што неко не може да иплементира oFRP на њих. Једноставно је немогуће у једну игру убацити толико слободе. Увек морају постојати елементи који поседују смернице које евентуално доводе до НЕКОГ резултата, што игре саме по себи не чини нелинеарним већ неке игре више теже к нелинеарности, а неке мање. Зависно од перспективе и укуса то може бити лоше за једно, а добро за друго, али никако не може да представља de facto да су једино игре које поседују више нелиенеарности "чистокрвни RPG" обзиром да је то булшит на квадрат.

Највећа грешка код RPG-а јесте када људи поверују у то да је тиме што имају опције шта ''да кажу'' заправо некакав вид слободе, али то је неистина. Најбољи фактор у датом делу јесте тај што је немогуће не пожелети поново прећи игру.
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 19:56   #939
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Како нема везе с буквалним преводом xD

H&S се осврће на борбу. Док код Pen & Paper стила се освртао на буџење тенка, односно str лика, у модернијем добу и претежно код игара термин се узима да дефинише далеко шири спектар од пуког термина који је жаргонска одредница...


У суштини као што у играма имамо термин "фармовање" тако се за многе игре које се баве време-новац може направити израз "фармовање" илити фармерска игра. То је то. H&S није прави RPG, далеко од тога, али ја тврдим да се ниједна видео-игра не може окарактерисати чистокрвним RPG-ем обзиром да све имају свој setting и предодређености... ово чисто кажем у одбрану action based RPG наслова.


Edit : шта би? o_o
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 20:09   #940
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Naravno da nema te igre koja se može karakterisati kao RPG u pravom tabletop smislu, ali stvaranjem cRPG žanra (i njegovim razvodnjavanjem u poslednje vreme) imamo određene naslove za koje se može reći da su epitomi tog žanra i filozofije iza njega.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
deus ex, human revolution


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Wii U Stranger2 Konzole 2705 13.1.2017 10:20
Deus ex human revolution squer otpaTci 2 3.11.2011 19:25
Deus Ex: Human Revolution koji kraj ste izabrali (spoiler)? KengurBGD otpaTci 10 6.9.2011 14:37
Deus Ex 3 Human Revolution miregrobar otpaTci 3 14.4.2011 20:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com