Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2018, 22:22   #21
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

I to stoji. Mada on uzima covek grafu od 4k, tako da do 9 ima jos dosta.

Sve ti to dodje na kraju isto. Uzimao jednom novu ili dva puta polovnu...
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2018, 7:40   #22
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ima ljudi kojima je previse i dati 4000 za graficku, raspali Srbistan. Ali necu o politici da kukam ovde. Nije mesto.
@Optimum
Jeste da je 7790 bolja kartica, kao i 7770, ali obe su dosta veci potrosaci od 7750. A na njegovo napajanje od "560W" ne bi stavljao nista sto moze da trosi vise od 75W. Jednostavno je rizik preveliki.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2018, 17:18   #23
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ma nema problema ako nije dosta staro. To je i vise od onoga sto je njoj potrebno. Radice na svakom kinezu od 500W.

Ja sam skoro menjao napajane, a do tada je radila na chieftecu od 450W. Jeste bolja marka od njegovog, ali je sigurno tu negde sa ovim od 560 kad se oduzme, doda.

A pre nje sam na istom tom chieftecu imao 4850, koja je dosta veci potrosac.

Jedino ako je dosta staro, jer vremenom napajanje gubi snagu. To pogotovo vazi za te kineze. A sto je jos gore, kad ti kinezi crknu, uglavnom povuku jos nesto, tako da u tom slucaju si u pravu.

E sta sve stavljaju po nasim veleprodajama u gotove konfiguracije, pa i to gura.
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Optimum na korisnoj poruci:
Delluci (20.5.2018)
Stara 19.5.2018, 17:38   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

baš zato treba da gleda da uzme neko normalno napajanje da osigura investiciju, pa posle može i jaču grafičku
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 15:50   #25
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

@DaniloNS, sve je to meni jasno. Nego, ti krenuo od 6000 RSD preko 9000 pa na kraju stigao do 130€. Sve je to razlika malo po malo, ali jbg kad nisi pri parama ili ti treba za nešto drugo svaka ta novčanica predstavlja problem. Da gledam vrhunsku i pouzdanu grafiku misliš da bih kupovao polovno do 60€ i pitao ovde na forumu šta izabrati? Da li mislim da je dobro kupovati jeftino i staro? Ne, svakako. Ali nek' radi eto bar 2 godine, nema veze. S obzirom da sad sliku gura procesor, bolje nešto nego ništa. A kad se nakupi para biće za novi setup ili možda ulaganje u ovaj (napajanje, procesor, kuler, više RAM-a), o tome ću još razmisliti.

@Optimum
Slažem se u svemu, mada ceo setup mi je since kraj 2011. tako da ono, pitanje da li bi sa ovim napajanjem stavljao nekog jačeg potrošača.
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 18:00   #26
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

GT 1030 za 9.000 din je danas minimum ako čovek želi da kupi grafičku (novu). Kupovinom izdrndanih starudija preko KP-a za 6.000 din (koje imaju iste performanse kao ta GT 1030, a starije su 3 generacije i troše 3 puta više) je samo davanje vetra u leđa svim onim preprodavcima sa KP-a. Po svemu sudeći svi oni kupci koji kupuju takve kartice po tim cenama su najvećim delom i krivci za takvo stanje. I ja nisam ''lovaran'' pa baš zbog toga ne mogu sebi da priuštim da zbog 25 evra uštede kupim neku krntiju sa KP-a, koja je promenila minimum 2-3 vlasnika.

To je isto kao kada bi Golfa peticu, starog 14 godina, koji je prešao 300 hiljada km, kupio za 12 hiljada eura, a nov Golf sedmica u salonu košta 15 hiljada eura.

Eto, to je poenta cele priče.

Znači, nije problem dati 4.000 din za HD 7770, GTX 750, itd. Ali dati 6-7.000 din za takve krntije...Besmisleno.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 18:06   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

važno je da ima iste performanse .. i ja volim polovno, mada ako ima 9k može i tu 1030 ili neku jaču polovnu, a rizik mu je što nema garanciju...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 18:39   #28
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ma to za performanse sam naravno mislio da je GT 1030 kartica približno iste jačine kao i sve te polovne koje se prodaju za 6.000 din (približno isti FPS u igrama).
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 19:12   #29
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Danilo slažem se s tobom skroz. Ali kažem, ja ne uzimam polovnu od 9000 dinara pa da za samo 1000 dinara više mogu kupiti dobru GT 1030. Za ove pare koje ja trenutno dajem (tačno 5000) nove su teško smeće. Tako da ne vidim ništa loše u mojoj odluci. Razlika od 5k RSD koja je potrebna do nove GT 1030 mi trenutno nije toliko mala. Jer realno, ne vidim nigde u ponudi ovu karticu ispod 10k RSD.

A što se tiče KP razumem da ima likova što to rade ali sigurno ne gledam takve precenjene ponude. Ako malo kopaš po oglasima pronaći ćeš za nižu cenu. Nije istina da svako prodaje karticu koja je menjala 3 vlasnika, da je svaka krš itd.

Ustalom, te što si naveo (HD 7770, GTX 750) su još uvek kompetentne u nekom nižem segmentu gejminga tako da nek' su do 6000 RSD i dobro je.
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 19:24   #30
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Citat:
Delluci kaže: Pregled poruke
Danilo slažem se s tobom skroz. Ali kažem, ja ne uzimam polovnu od 9000 dinara pa da za samo 1000 dinara više mogu kupiti dobru GT 1030. Za ove pare koje ja trenutno dajem (tačno 5000) nove su teško smeće. Tako da ne vidim ništa loše u mojoj odluci. Razlika od 5k RSD koja je potrebna do nove GT 1030 mi trenutno nije toliko mala. Jer realno, ne vidim nigde u ponudi ovu karticu ispod 10k RSD.

A što se tiče KP razumem da ima likova što to rade ali sigurno ne gledam takve precenjene ponude. Ako malo kopaš po oglasima pronaći ćeš za nižu cenu. Nije istina da svako prodaje karticu koja je menjala 3 vlasnika, da je svaka krš itd.

Ustalom, te što si naveo (HD 7770, GTX 750) su još uvek kompetentne u nekom nižem segmentu gejminga tako da nek' su do 6000 RSD i dobro je.
Ima u Emmi GT 1030 za 8.990 din (proizvođač - Manli).

Koju god da uzimaš polovnu za 5.000 din onda gledaj da u igrama daje približan FPS kao i ta GT 1030, i tek onda tih 5.000 din ima nekakvog smisla (recimo GTX 750).
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 19:39   #31
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Imaće ova Radenoka FPS kao ta GT, ne brini.
P.S. za AMD hardver koliko god polovan bio, vredi!
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2018, 22:12   #32
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ja sam prodao nekoliko kartica na kp, ali to svima sam bio prvi vlasnik, davao sa sve fiskalnim i maloprodajnim racunom sa mojom adresom i imenom i uglavnom pre isteka pisane garancije. Poslednja koju sam prodao je bila hd6850, pre oko godinu dana za cini mi se oko 5500din i to sam pogresio (nije uopste trebalo da je prodajem). A kupio sam tri puta polovne, dve od njih su izgurale manje od tri meseca.

Od tada, niti kupujem polovne niti prodajem moje stare, cuvam ih za sekundarni racunar ili kao rezervu za trenutni, znam u kojim su uslovima radile, na kom napajanju, da nisu pecene i ostale gluposti.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2018, 20:55   #33
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Pa to, stoji da je rizik ali šta ćeš... inače sam isključivo za novo kad je u pitanju hardver.
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 4:48   #34
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Citat:
Delluci kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, igram ja CoD pre neki dan kad ono zaledi se slika pa se ugasi ekran i tako ja par puta restartujem komp, ni kraj pameti da je crkao kuler na grafičkoj (Powercolor AMD Radeon HD 6570 1GB). Vidim svaki put sve brže slika crkava od trenutka paljenja, otvorim kućište i shvatim da ne radi onaj očajan fabrički kuler.

Naručim jači kuler (za to vreme je grafička stojala na stolu), priključim ga direktno na matičnu jer zahteva 3 pin koji na grafičkoj ne postoji, već samo 2 pin i radi tako ventilator lepo, taman se ponadam da je sve ok kad priključim monitor i pri paljenju kompa ekran se samo osvetli, znači postoji neki kontakt ali ništa od prikaza slike.

Zašto sad kad sam nakon par dana priključio novi kuler grafička ne radi a tad kad sam primetio da je kuler crkao radila je čak i kad sam sklonio kuler (samo na minut)? Da li su to baš bili njeni poslednji trenuci života? Može li se nekako proveriti pa popraviti, nešto zalemiti ili to je to na fazon za smeće odmah?

Napominjem da sam proverio sve najmanje 5 puta, nigde se nisam zeznuo, monitor radi i sve je dobro priključeno, nema šta.
.
i meni je crkla , ali 6670 powercolor, posle godinu dana... jer je crko fan xD
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 20:46   #35
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Znači isti slučaj kod nas, samo što je meni trajala 6 i po godina
Biće da su ovi Powercolor ventilatori očajni... onaj je bio kao igračkica i da sam ga promenio na vreme ne bi sad crkla cela kartica, ali bio sam na fazon mrzi me da menjam nešto dok mu ništa ne fali, međutim prvo očajan zvuk i na kraju i stao...

Šta si kupio kad ti je crkla ta?
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 22:18   #36
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ja nisam ni citao ovaj prvi post, sad video. Jeste da ce sada neki reci da je glupost, ali da li si probao da je peces?

Meni kad je otisla stara 4850, ispeko sam je 9 minuta na 200 stepeni. Stavlja se u prethodno zagrejanu rernu. Meni nakon toga proradila i radila tako 6 meseci dok je nisam zamenio... Sad mi stoji, ali verovatno bi radila i sad, da je stavim.
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 0:22   #37
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Citat:
Delluci kaže: Pregled poruke
Znači isti slučaj kod nas, samo što je meni trajala 6 i po godina
Biće da su ovi Powercolor ventilatori očajni... onaj je bio kao igračkica i da sam ga promenio na vreme ne bi sad crkla cela kartica, ali bio sam na fazon mrzi me da menjam nešto dok mu ništa ne fali, međutim prvo očajan zvuk i na kraju i stao...

Šta si kupio kad ti je crkla ta?
gtx 650 sam uzeo, da kucnem u drvo i dalje me sluzi vec pet godina.

Citat:
Optimum kaže: Pregled poruke
Ja nisam ni citao ovaj prvi post, sad video. Jeste da ce sada neki reci da je glupost, ali da li si probao da je peces?

Meni kad je otisla stara 4850, ispeko sam je 9 minuta na 200 stepeni. Stavlja se u prethodno zagrejanu rernu. Meni nakon toga proradila i radila tako 6 meseci dok je nisam zamenio... Sad mi stoji, ali verovatno bi radila i sad, da je stavim.
....

ja prosto nemam komentar, i recicu samo da si upravu, jeste glupost xD

Poslednja ispravka: darkowozzd (24.5.2018 u 0:46)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 9:42   #38
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ima mnogo ljudi kojima je proradila, pa i meni. A to sto sam napisao da ce mnogi reci da je glupost je zato sto uglavnom to i kazu kad se pomene ovo, bez da su ikada probali.

Poslednja ispravka: Optimum (24.5.2018 u 11:14)
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 11:36   #39
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Uopšte nije glupost, samo je grublja kućna varijanta reballing-a koja često uspe da sredi hladne lemove na neko vreme. Može da spase čoveka da ne mora da kupuje grafiku kada je loše stanje na tržištu ili ne stoji dobro sa budžetom. Uspešno je to radilo mnogo nas.

Nažalost, kada se kupuju starije karte na oglasima nikada ne znate da li je već pečena ili ne. Imali smo čak i slučaj da je momak naučio to ovde na forumu pa onda kupovao karte sa hladnim lemom, pekao i prodavao kao ispravne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 11:45   #40
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Naravno, razume se da je to privremeno resenje. Najcesce radi mesec ili dva nakon pecenja, u vecini slucajeva. Meni se eto posrecilo pa je radila sve dok je nisam zamenio, i verovatno jos uvek radi kao sto rekoh.

Nego eto kad se desi iznenada, moze da znaci tih mesec, dva. Taman ima dovoljno vremena da se sakupi novac, ako je losa finansijska situacija i onda se uzme nova, bez bez rizika sa polovnjacama.
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju izabrati .. :) milosh_su ŠDK - Grafika 1 16.1.2012 17:07
Koju konfiguraciju izabrati? iwan030 ŠDK - Osnovne komponente 44 27.11.2010 22:00
Koju graficku izabrati? Miljan_kg ŠDK - Grafika 33 14.5.2010 0:41
5 konfiguracija koju izabrati? Ekiman Šta da kupim? 4 16.7.2009 17:11
Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno Sondy Grafika 4 23.2.2007 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com