Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2011, 17:48   #1
blueagle91
Član
 
Član od: 6.2.2009.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Pozdrav SK zajednici,
pre svega sercni praznici sve najbolje i najlepse zelim.

E sad kao sto pise u naslovu tarifni profil MTS kontrola troskova da li se isplati? Mislim prema onome sto pise na sajtu MTS-a naravno da se isplati, evo da vam bacim i link
http://www.mts.telekom.rs/index.php/..._troskova.html

Ali, uvek ima ono ali a?
Cuo sam price da je bilo problema pri prelazu sa starog broja na nov, da naplacuju MMS po 12 dinara, da daju racun i traze naplatu iako nije stigao taj kredit od 100 dinara, takve stvari. Zanima me sta vi mislite? Da li da uzimam?

Ako se iko pita sta ce mi? Najvise mi se svidja zbog male pretplate i jeftinog nocnog razgovora i razgovora za vreme vikenda.

Hvala svima unapred i sve najbolje u ovoj, nadam se lepoj i dobroj, novoj 2011. godini.
blueagle91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 19:10   #2
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Pa ja bih rekao da ti se isplati, ja sam hteo da uzimam ovaj paket. Koliko znam ti ne mozes da zadrzis stari broj vec moras novi da uzmes ako hoces ovaj paket. A sto se tice cena sve ti je dato na sajtu. AKo nigde ne pise da je mms 11,8 onda je sigurno 0,78 kao sto pise na sajtu. Ja ti toplo preporucujem ovaj paket
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 15:14   #3
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Od prvog februara vise se ne dobija 1000 dinara kredita vec samo 500 dinara, kad njih potrosis imas jos plus 500 dinara za prenos podataka sms, mms i razgovor u mrezi. Izgleda da gase i ovih 66MB dzabe.

Ja sam pre 2 meseca uzeo telefon uz ugovor sa ovom kontrola paketa tarifom i izgleda sam se opako za*ebo, tj. za*ebali me, kao i sve ostale.
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 0:41   #4
tehničar
Novi član
 
Član od: 1.3.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Ovi iz MTS-a su veliki prevaranti. Naime upravo godinu i po imam taj paket i preplata mi je 500 din plus porezi. Za to sam imao izmeđuostalog 1000din kredita za pozive prema svim mrežama i fiksnoj telefoniji u Srbiji.Bilo je tu još nekih dodataka u početku ali su to postepeno ukidali da bi vrhunac njihovog lopovluka bio sad od 01.02.2011.god kad daju samo 500 din za te pozive a navodno kad to potrošiš imaš još 500 din ali samo u njihovoj mreži. Pošto sam imao ugovor na dvije godine otišao sam da se zalim i da raskinem ugovor jer su ga drastično na moju štetu promijenili.Ja na svaku promenu ugovora imam 8 dana da se žalim a ako to prođe smatra se da si prihvatio promene. Žalio sam se pismeno ali oni mi ni do danas ništa neće da odgovorejer vreme ide a ja trpim štetu. Kad nazovem telefonom (da bi dobio operatera moraš uzeti slobodan dan) kažu mi da moram ići do kraja ugovora jer su oni to svima promijenili i da nemogu raskinuti ugovor.
Sad sam se žalio RATEL-u pa videću šta će biti.
Moje mišljenje je samo bježati što dalje od MTS-a jer na sve načine gledaju da prevare pretplatnika. Imao sam sa njima i ranije problema a i dosta osoba sa kojima se družim imaju isto iskustvo.
tehničar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 0:49   #5
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

U svakom Telekomovom Ugovoru mora da postoji član kojim se dozvoljava jednostrani raskid Ugovora od strane korisnika (a bez plaćanja penala) ukoliko promene cenu Usluge u periodu Ugovorne obaveze. Koliko sam ja razumeo cena je ostala ista. Mada lepo pročitaj Ugovor šta piše u njemu (postoji nekoliko verzija). Možda u nekom od članova stoji i pravo da se Ugovor raskine pre isteka ugovorne obaveze i ako promene Uslugu ili način distribuiranja iste.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 20:10   #6
korgis
Član
 
Član od: 28.5.2009.
Poruke: 37
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Jeste zastarela tema ali mozda i moje iskustvo nekome pomogne....
za kcerku sam uzeo paket "Kontrola troskova-500" (500,00 dinara u svim mrezama + 500,00 dinara u svojoj mrezi + 100 MB) u oktobru mesecu prosle godine.Cinio mi se privlacan paket za nju.
Predoceno mi je da nakon potrosenih 500+500 dinara kredit se moze dopuniti u trafici (sto bi neki rekli) i cena poruka-minuta i za tu dopunu je ista kao i u paketu.
Od 01.01.2013 su drasticno promenili uslove iz Ugovora tacnije cenovnika.Bio sam spreman na neke njihove "cake" ali na ovo bas i nisam.
Naime,na racunu za decembar koji je stigao do mene u januaru oni lepo napisu "Uskladjivanje cena u postpaid-u i Kontroli troskova.U zelji da Vam olaksamo.....(Citat) "od 1.januara nudimo Vam jedinstvene cene razgovora,SMS poruka i prenosa podataka nakon utrosenog saobracaja u okviru pretplate i to za sve postpaid tarife,kao i za tarifu mt:s Kontrola troskova" (Kraj citata) bla,bla cene su tolike i tolike i citiram:"Naravno cena pretplate,kao i cena i količina saobracaja ukljucenog u pretplatu ostaju isti".Rekoh sebi :"Evo ih.Samo sam ih cekao". Ja ovaj dopis protumacim kao kada potrosi kredit iz paketa,sav ostali dopunjeni (u trafici) ide po ovom novom cenovniku.
Medjutim greska.I to moja,kako mi rekose.Pojam cena utrosenog saobracaja nije vazeci za "Kontrolu troskova" jer su tu radi o dinarima kredita a ne o saobracaju tako da je celokupan paket "Kontrola troskova" poskupeo tako da je cena poruka i razgovora "skocila" za oko 5x i ista je i u okviru pretplate i van nje (kada se dopuni kredit).
Eto,vam moje (ne) iskustvo pa procenite sami.....

Edit: Samo da dodam da u Ugovoru pise da se,ako reagujes u roku od mesec dana od prijema obavestenja,Ugovor moze raskinuti ako nisi zadovoljan novim uslovima bez obaveza prema Telekomu (penala).Naravno ja sam zakasnio mesec dana.
korgis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2013, 1:04   #7
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Ako si zakasnio onda promeni tarifu.Plaćaćeš slično (ako ne isto) za više upotrebe.
Bar nekako da izvadiš štetu

Dok traje UO tarifa se može menjati na bilo koju drugu a pod uslovom da nova tarifa ima istu ili veću mesečnu pretplatu pa,izaberi najmanje bolnu varijantu.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 18:52   #8
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Moze li neko da mi protumaci ovu tabelu, da li se na kraju meseca placa pretplata i jos plus rata telefona, ili samo rata, a pretplata kad istekne 12 meseci?
U ovom konkretnom slucaju, kontrola troskova 500 din + 950 din rata, tj. na kraju meseca 1450 din.?
Ili se vise isplati ici na telenor opciju, surfuj M, 1095 din. mesecno?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 10:59   #9
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Razmišljam da za majku uzmem paket Kontrola troškova (mobilni koristi malo, a bilo bi joj korisno da ima neku manju količinu Neta, za povremeno korišćenje Vibera).

E, sad, ovo što sam pročitao na sledećem linku malo me pokolebalo:
http://forum.potrosac.info/pitanja/1124

Šta misle postojeći korisnici ovog paketa - da li je taj paket dobar izbor ili ne?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 14:43   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Ako pozive i poruke koristi vrlo malo to je sasvim OK varijanta. To što su ovi bili naviknuti na neke mega fine uslove, kakve samo MTS i ume da nudi, je drugi problem. Slobodno neka pređu u pošteni Telenor ili ne daj bože VIP pa da se odma' usreće.

Mislim da na kontrolu troškova nema nikakvog mogućeg popusta, tako da je solidna alternativa koja nudi više slobode Mix Net S. 660 din je, uzmeš ga na godinu ili dve sa 50% popusta i izađe 330 din. A keva može da se opusti sa 100 min, 200 poruka i 200 Mb (posle toga je neograničeno sa smanjenim protokom).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 15:10   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: MTS Kontrola troskova da li se isplati?

Piše na sajtu da postoji 50% popusta na pretplatu ***i*** telefon (pričam o Kontroli troškova).

S druge strane, nije loše uzeti Mix Net S za 330 din - ako bi uzela telefon, onda bi pretplata bila 780 dinara (660 pretplata i 120 din "harač" za Mondo portal!).

Ja bih najradije da je nateram da uzme neki paket u Telenoru, ali nema šanse da ona "baci" 1.100 din mesečno, kad sada troši 300-500 A Telenor svakako ima najbolji domet, naročito u nekim manjim mestima u okolini Beograda, gde ona često bude duže vreme.

Sve u svemu, zaključak je da je, za nju, verovatno najbolje rešenje Mix Net S...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li se ovo isplati? THRILL Šta da kupim? 26 23.1.2010 16:17
Multimedia keyboard- kontrola zvuka strajo Ostale komponente 3 12.10.2009 9:07
Koliko mi se isplati OC AMD Athlon Xp 2500+? Drixsus Overklok 11 19.2.2008 22:22
Da li se isplati preci na PCI-E ploču pavlaka Šta da kupim? 21 14.2.2007 11:38
Isplati li se ulagati u DX9 grafičke? M1los Grafika 46 5.2.2007 11:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com