Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2011, 21:32   #181
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

^^
Sve zavisi od onoga šta želiš stvarno da postaneš. Generalno, dovoljan je običan tekst editor za početak. Ako želiš stvarno da naučiš, onde kreni od nule.
HTML + CSS + JavaScript za početak. Od editora koristi, recimo, Notepad ++ koji poseduje sve što ti je potrebno. Naravno, postoji brdo drugih "bogatijih" okruženje (Dreamweaver, na primer), ali ja preferiram Notepad++. Kad ovladaš sa ove tri tehnologije, sledeća opcija na listi za učenje je kombinacija PHP + Mysql (postoje i druge, ali je ova, subjektivno, najbolja). Kroz sve to možeš da provučeš i Ajax, Flash i ostale tehnologije.

Najveći broj sajtova je sagrađen uz pomoć ovih tehnologija. Samo nebo će biti granica kad ovladaš njima.
Prva adresa za učenje je: http://www.w3schools.com/

Postoji i lakši način. Korišćenje gotovih "WYSIWYG" programa (Aptana studios, recimo) i korišćenje gotovih CMS sistema (Joomla, Drupal, Wordpress).
Korišćenjem jedne od ovih opcija ćeš doći brže do sajta, ali ćeš uvek biti ograničen njihovim mogućnostima.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 21:40   #182
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Ne planiram ovim da se bavim vec da iskoristim ovo silno vreme provedeno na kompu na nesta od cega se moze zaraditi parica.
Pa sam razmisljao staviti oglase i onima koji se jave da pravim sajtove po zelji, pre svega za manje firme i slicno.
Ako ti nesta znaci ovo sto sam napisao mozes li mi preporuciti da li da odmah krenem na Dreamweaver ili neki slican program ili sve postepeno od pocetka (HTML, CSS...)
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 22:22   #183
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Uvek se počinje odavde http://w3schools.com
HTML + CSS -> JavaScript -> PHP
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 23:55   #184
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
DJ MIXYYY kaže: Pregled poruke
Ne planiram ovim da se bavim vec da iskoristim ovo silno vreme provedeno na kompu na nesta od cega se moze zaraditi parica.
Pa sam razmisljao staviti oglase i onima koji se jave da pravim sajtove po zelji, pre svega za manje firme i slicno.
Ako ti nesta znaci ovo sto sam napisao mozes li mi preporuciti da li da odmah krenem na Dreamweaver ili neki slican program ili sve postepeno od pocetka (HTML, CSS...)
Ili koristi neko gotovo rešenje kao wordpress ili joomla, ili nećeš zaraditi... Ja recimo imam više godina iskustva (i još nisam pro) u HTML/CSS/jQuery/PHP/SQL i dosta drugih stvari, i nisam zaradio ni dinara.

Zašto, pitaš se? Pa evo ti jedna priča od pre nekoliko nedelja.

Otvorio se jedan PC shop kod mene u kraju, bukvalno meni na 2 minuta. Jedan od drugova zna vlasnika, i čuo je da mu treba neki sajt. Odlično, pomislih, i rekoh drugu da me preporuči (i odmah mi se u glavi stvori neka ideja kako dobijam nov računar od njih). Unapred sam čak i krenuo da radim sajt, da bih imao šta da im pokažem. Uračunao sam da oni mogu da dodaju komponente, sklapaju konfiguracije od istih itd. Nakon toga sam se našao sa vlasnikom, i on je otprilike izneo svoje želje:

- "Treba mi neki prodajni sajt. Da može neko da dođe i da vidi šta sve imamo od komponenti i računara, i da može da stavi u korpu, znaš ono cart."

Pričali smo tako malo dalje o tome šta mu treba, i onda je došlo pitanje: cena.
Pita on mene koliko bi ga tako nešto izašlo... Ja računam koliko mi treba vremena da sve to uradim, ipak, napraviti sajt od nule sa svim tim mogućnostima nije toliko lako.

Rekoh mu da bih mogao sve to da mu uradim za 350-400E. Pitanje od njega koje sledi je sledeće:

- "Jel to sa domenom?"
- "Ne, domen i hosting kupujete sami. Naravno, preporučiću vam odličnog hosting provajdera, i ja ću uploadovati sajt i rešiti sve te tehničke probleme."

Eh, onda sam se šokirao...

- "Pa znaš, meni je danas jedan dečko dolazio i rekao da će sve to da mi uradi za nedelju dana u Joomli i to sa domenom za 100 evra."

Eh taj haos u mojoj glavi . Pokušao sam da odem što brže kući i ona slika nekog super računara se izbrisala iz glave... Jedino što mi sad ostaje jeste da završim za 3 godine ovaj ETF pa da lepo na osnovu diplome dobijem neki super posao, jer ja ne vidim kako neki programer može samostalno da živi u ovoj zemlji.

TLDR: da tek tako od slobodnog vremena naučiš sve u vezi web developmenta i da zaradiš nešto? Teško
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 9:42   #185
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Pa ti ga pretera malo sa tih 350-400 evra, a takav sajt se, realno, u Džumli pravi u 15-20 klikova i posle samo puniš prodavnicu artiklima. Drugo, nije tačno da ne može da se zaradi od pravljenja sajtova "od nule" navedenim tehnologijama. Ja konkretno nisam jer se ne interesujem previše tom tematikom, ali imam kolegu sa faksa koji to baš voli i zna da radi i zaposlio se pre mesec-dva u firmi koja se bavi baš veb dizajnom.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 11:10   #186
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Pa ti ga pretera malo sa tih 350-400 evra, a takav sajt se, realno, u Džumli pravi u 15-20 klikova i posle samo puniš prodavnicu artiklima.
E pa sad, jeste tako jednostavno ako skineš gotov templejt i ništa na njemu ne pipaš, ako ne radiš nikakva "fina" podešavanja komponenata.Tako mogu da napravim 20 nazovi sajtova za 1 sat.Ali ako se posvetiš poslu, i proizvod će biti fantastičan, pa je stoga i cena realna.

Btw, sajtovi se od nule rade baš za neke specifične potrebe, ovako za uobičajene sajtove kojih ima na svakom ćošku je najbolje rešenje koristiti neki CMS.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 13:03   #187
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Misliš da je tom liku iz PC shopa potrebno da mu fino podešavaš drangulije? Da je hteo nešto "fantastično" ne bi ni zvao poznanikovog ortaka iz kraja.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2011, 15:54   #188
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Pa onda mi ostaje jedino da radim u Wordpress.
Poceo sam u njemu i vidim da je jako jednostavno.
Za koliko odprilike mogu prodati sajtove radjene u ovom programu?
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2011, 14:25   #189
m1h4lek
Novi član
 
Član od: 26.10.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Predlagežem nekoliko dobrih stranih sajtova:
- http://www.squarespace.com/ (izgradnja i hosting web stranica)
- http://www.wufoo.com/ (izgradnja online formulara za registaciju)
- http://mailchimp.com/ (jednostavna izgradnja Email Newslettera)
- http://www.snacktools.com/ (izgradnja animacija i benera)
m1h4lek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 15:36   #190
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Planiram malo da se upustim u ovu pricu, a za pocetak gledam da ne krenem od klipova i korisnih sajtova, nego da se bacim onome sto mislim da coveku najbolje napumpa znanje - knjigama.

Malo sam listao i dosao do ove dve knjige

za web dizajn

http://www.knjizara.com/knjige/knjig...-86-7555-334-2

za photoshop

http://www.knjizara.com/knjige/knjig...-86-7555-325-0

Prva bi trebalo da je za pocetnike, za drugu nisam siguran. Je l sam omanuo u izboru i je l imate nesto bolje za preporuciti?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 16:39   #191
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Uvek bih ti pre preporučio internet nego knjigu (jer barem meni je lakše učiti sa neta), ali nisu svi isti k'o ja, pa evo predloga: prva ne deluje loše, ali izdata 2009 god, pa bi mogao posle čitanja nje da dopuniš stečeno znanje recimo ovom knjigom.

Za PS nemam pojma, deluje ok iako opisuje stariju verziju programa ali to nije problem, jer kao početnik i nemaš neke posebne koristi od stvari koje donose novije verzije programa (ispravite me ako grešim).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
zvjer (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 16:59   #192
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Ne kazem da je net beskorisan ali izbegao bih ga iz razloga sto

- lako se desi da znanje ne bude zaokruzeno
- tezi je za koncentraciju

bar u mom slucaju.

Naravno posle uvodnih knjiga bi svakako trcao za korisnim sajtovima.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:53   #193
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Na jednom ozbiljnom forumu lik zeli da odrzi deset "casova" web dizajninga kako bi se stekla opsta slika o pravljenju sajtova. Ukoliko ima zainteresovanih za adresu foruma neka mi se javi na PM. Bilo bi dobro da se prati jer je sve zamisljeno da se radi u grupi i sa testovima. Mislim da vredi pokusati!

--

Uz dozvolu autora mogli bi lekcije da prenosimo i na ovaj forum. Svi bi bili na dobitku.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 18:23   #194
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Ne kazem da je net beskorisan ali izbegao bih ga iz razloga sto

- lako se desi da znanje ne bude zaokruzeno
- tezi je za koncentraciju

bar u mom slucaju.

Naravno posle uvodnih knjiga bi svakako trcao za korisnim sajtovima.
E,ali kada naidjes na neke tutorijale koji su kompletni,neces se pokajati.Naprotiv.

1.Nettuts
2.Youtube (trazi channele : phpacademy i thenewboston)
3.Tutvid.com
4.Psdtuts.com

Evo cisto da ti pomognem,jer si pocetnik,pa da ne gubis vreme na beskorisnim sajtovima,kao ja dok nisam nasao ove.
Prva dva su ti uglavnom za ucenje kodiranja/programiranja,dok su treci i cetvrti za dizajn vise.

Iz mog iskustva: MNOGO bolje uciti na netu pomocu video tutorijala.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
zvjer (26.3.2012)
Stara 29.3.2012, 0:22   #195
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

E ovako gospodo draga... Ja sam zavrsio vec fakultet (osnovne studije,pedagoski,informaticki odsek,dizajner medija u obrazovanju),sasvim nebitno,cisto informacija.
Posla N.E.M.A. !
Posao NE MOZETE ocekivati preko noci,uceci pre toga jedno vece samo malo recimo WP ili Joomlu,nauciti napraviti 5 stranica (post>create post>publish>view website)...
Ja sam samoedukacijom dosao do nivoa (trenutno) do kog ostali koji su zavrsili sa mnom moj fakultet nikada nece doci za zivota,pa OPET posla ima slabo. Radim kao freelancer...
Znam HTML i CSS perfektno,Jquery na naprednom nivou, neki PHP (kodiranje kontakt forme,povezivanje sa JQuery-em),MySQL,Joomlu,WordPress,templating za Joomlu,graficki dizajn U photoshopu i Illustratoru i nesto malo WP templatinga sto sam citao knjigu ali nisam nastavio jer trenutno ucim nesto drugo, doce i to na red.
Zaradio sam neke pare na projektima,nista mnogo - za 20ak poslova sto sam radio - manje od tih 350-400 EU sto je clan iznad mene nekoliko postova napisao da trazi za JEDAN sajt.Ja sam CEO da kodirao PSD u HTML+CSS za 25 $ i tako 1.5 dan,pa vi vidite... Ne mozes za jedan dan da pocnes zaradjivati,ni ja sa ovim znanjem ne mogu jos uvek zaradjivati za zivot na ovaj nacin.
Ucim aktivno SVAKI dan preko neta,od kada sam diplomirao,a sada sam na masteru,jer u ovoj ****noj zemlji ne mogu da radim kao nastavnik ako nemam master (za cega sam onda zavrsio osnovne studije pitam se,ali nebitno),a neki bi da uzmu pare ni za sta.
Dodje mi muka kada vidim samozvane domace "dizajn" i "advertising" kompanije i njihove sajtove... da nije smesno,bilo bi zalosno.Takvi ljudi zgrcu lovu,a ljudi kao ja sede kuci rade ceo dan za 20 $ i to ponekad.
Zasto onda radim to sto radim? Zato sto mi otac jedini radi i ima platu 200E,pa mojih 20$ za jedan dan sa vremena na vreme ne izgleda tako malo,jer ja bar sedim,dok se on,covek od skoro 60 godina ubija 5 dana u nedelji nizasta.Nada da cu jednom moci da mu dam pare i kazem: "*****i posao matori,uzivaj,dacu ti ja kada bude trebalo".
I jos jedan vrlo bitan razlog : zato sto to VOLIM. Obozavam da kodiram,ponekada,kada imam inspiraciju i da pravim neki dizajn sajta,koji kasnije kodiram,ili prebacim u Joomla temu.To je kljuc svega! Ako nesto volis,radi to iz ljubavi ! Ako radis iz profita... NIKADA neces uspeti...
Tako se nadam da cu jednog dana i ziveti od ovoga... Napravio sam i sajt koji mi je na profilu pa bacite pogled i recite da nije 10 puta bolji od bilo koje prosecne a i malo bolje "advertising" kompanije u ovoj zemlji...
Znaci VOLJA (mnogo mnogo volje i ucenja,kao i ljubavi),a ono ostalo mozda dodje vremenom,a mozda i ne...
Ne znam sta mi dodje da se ovako raspisem,ali procitao sam par postova koji su me eto... raspisali.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
Bokile (12.11.2012), JohnnyNT (29.3.2012)
Stara 12.11.2012, 0:17   #196
Aleksandar1
Član
 
Član od: 8.5.2010.
Lokacija: Srbija, Nis
Poruke: 499
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Da ne pravim novu temu pisacu ovde.
Hocu da napravim sajt na kojem ce biti izlozen jedan glavni i jos nekoliko manje vaznih proizvoda koji ce biti linkovani na glavnom.
Vec imam sajt, radio sam ga pomocu Dreamweaver-a ali sam tu radio sa Div okvirima posto ne znam one sa crticama sto ih svi uglavnom koriste.
E sad posto ne znam da pravim te okvire u Dreamweaver-u, ne znam koliko je to tesko da doucim jer vec posedujem neko bazicno znanje o njemu ili da mi preporucite neke web kreator koji ce biti prostiji, a moci ce da napravi ozbiljan sajt?
Aleksandar1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 2:01   #197
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
Aleksandar1 kaže: Pregled poruke
ne znam one sa crticama sto ih svi uglavnom koriste.
One sa crticama?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 2:51   #198
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Ili koristi neko gotovo rešenje kao wordpress ili joomla, ili nećeš zaraditi... Ja recimo imam više godina iskustva (i još nisam pro) u HTML/CSS/jQuery/PHP/SQL i dosta drugih stvari, i nisam zaradio ni dinara.

Zašto, pitaš se? Pa evo ti jedna priča od pre nekoliko nedelja....

TLDR: da tek tako od slobodnog vremena naučiš sve u vezi web developmenta i da zaradiš nešto? Teško
Problem jeste taj sto sada imas gomilu ljudi koji ce ti sajt uz koriscenje pomocnih alata mnogo brze i jeftinije od tebe.
Posebno su mi preko glave samoprozvani developeri i dizajneri koji koriste iskljucivo gotove template-ove, a ne znaju sta je HTTP Post i Get.
Ne mozes da se (sada) takmicis sa njima.

Ako ti je potrebna dodatna zarada probaj sa poslovima preko interneta (freelance). Ima dosta poslova, pa i onih za koje nije dovoljno poznavanje samo Joomle.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 2:21   #199
Nebojsa111
Veteran
 
Član od: 22.11.2006.
Poruke: 523
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Jel moze neko da pojasni malo bolje, kako funkcionise SEO optimizacija. Kapiram otprilike sta je, al npr kolike izmene mora da odrati neko ko ce optimizuje sajt. I kolko je tesko nauciti to [kolko sam shvatio treba dosta vremena]. I da li je mnogo 600e koliko taj trazi da odradi SEO optimizaciju. Kljucna rec za taj sajt ima dota rezultata tj "jakih" sajtova. Da li visina cene zavisi od toga koliko po trnju taj sajt mora da prodje da bi bio na prvoj strani. Garantuje da ce sajt da bude na prvoj strani.
Nebojsa111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 20:07   #200
MrDzeri
Član
 
Član od: 26.1.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

600e za optimizaciju?? mozda grijesim ali taj krade najjace.. uz par tutorijala, i programa sam mozes da odradis odlicnu optimizaciju sajta..
MrDzeri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
izrada sajta, napraviti sajt


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com