Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2008, 15:23   #1
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom kompatibilnost ili sta vec...

kada se kupuje novi racunar uvek se postavlja pitanje koja platforma da se uzme,neko je za INTEL a neko za A<D i tako vec.
Moje pitanje je:da li je bitno i kolko se dobija(oduzima )ako se upari AMD i neki Geforce graf ili INTEL i neki ati model graficeke?
za one koji nisu razumeli da li je stvrano prava kobinacija ako se upari neki INTEL s Nvidiom ili neki AMD s nekim AMD-om,koliko se dobija ako se nesto dobija tim mixom?
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 15:29   #2
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Sa spajanjem komponenti istog proizvodjaca dobijas potpuni sklad i podrzavanje konponenti, a moguce je i konbinovanje raznih firmi ali nije toliko efikasno mala je razlika ali bitna.
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 16:27   #3
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Najveća razlika ogleda se kod korištenja više kartica (SLI ili CrossFire), dok u single režimu nećeš primetiti razlike.

Eventualno ako imaš neki integrisani grafički čip, pa ti se nude neke opcije sa određenim grafičkim kartama, tipa kad si u 3d režimu radi ti VGA, a u 2D integruša. I to samo ako si pazario baš taj i taj model grafičke.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 16:49   #4
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
kada se kupuje novi racunar uvek se postavlja pitanje koja platforma da se uzme,neko je za INTEL a neko za A<D i tako vec.
Moje pitanje je:da li je bitno i kolko se dobija(oduzima )ako se upari AMD i neki Geforce graf ili INTEL i neki ati model graficeke?
za one koji nisu razumeli da li je stvrano prava kobinacija ako se upari neki INTEL s Nvidiom ili neki AMD s nekim AMD-om,koliko se dobija ako se nesto dobija tim mixom?
Moja dobitna kombinacija: Intel procesor recimo c2d, intelov cip set recimo p35, i nvidia graficka recimo 9600gt. Sa tom kombinacijom nema greske, bar ja mislim tako a radim sa hardverom dobrih 25 godina. Mislim da je to prava kombinacija naravno pod uslovom da su sve komponente ispravne.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 16:53   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Mozes da uparujes sta god hoces, nisu neke velike razlike pa ce da ti smeta.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 1:41   #6
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Do, relativno, skoro su nVidia čip set podržavali samo AMD procesori... sada je AMD kupio ATI i...
Gledaj da kupiš jaču komponentu, ne zavisno od proizvođača. Postoji mogućnost da su neki delovi ne kompatibilni, ali to nisam skoro video.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 2:22   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: kompatibilnost ili sta vec...

Sve što je kompatibilno je je samim tim OK. Reci šta te konkretno interesuje, pa da ti predložimo najbolju kombinaciju, ovo teoretisanje ničemu ne vodi.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 11:59   #8
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

pa recimo da hocu da ukobinujem AMD s 9600gt ali neznam da li je to losa kobinacija,doduse jos bijem glavu i s plocom na koju bi takva kobinacija dobro legla
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 12:01   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: kompatibilnost ili sta vec...

To bi radilo sasvim OK, ali dok ne kažeš konkretnu konfu, ne možemo ni mi ništa konkretnije. Uglavnom, za pitanja u vezi kupovine, imaš sobu "Šta da kupim", pa tamo pitaj sve što te zanima. Selim ovu temu tamo, jer tamo pripada!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 12:02   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Ako hoces, mozes slobodno. Nece biti nikakvih problema. A za plocu, koliko imas para?

Edit : Rocker - brzi - za sad - odjava - lol -
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 12:08   #11
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
To bi radilo sasvim OK, ali dok ne kažeš konkretnu konfu, ne možemo ni mi ništa konkretnije. Uglavnom, za pitanja u vezi kupovine, imaš sobu "Šta da kupim", pa tamo pitaj sve što te zanima. Selim ovu temu tamo, jer tamo pripada!
nemoras da je selis temu tamo,ves sam to postavio slab odziv imam u odgovorima,samo me je zanimalo sta,kako,gde jer me interesovalo koliko je to bitno i da li utice na performanse
Tema sta bi uzeo i naveo sam u jednoj temi koju sam pre neki dan otvorio
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 14:27   #12
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: kompatibilnost ili sta vec...

Nije toliko bitno mozes da uparujes sta god hoces pod uslovom da je to pravljeno da pasuje, ali vazi da Intel sa intel cipsetom daje najstabilnije i najoverklokabilnije resenje, da amd X2 procesorima treba 600mhz visi takt da bi bili egal sa Intel procesorima, tako da maltene u svakoj kombinaciji mozes da uzmes intel proceosr koji ce biti brzi od AMD-a cak i na defaultu da ne pominjem OC potencijal. Nije previse bitno za AMD, performanse su vrlo slicne do 1% razlike, ali opet zavisi s cim uparujes, Phenom bi recimo najbolje pasovao na AMD 7xx cipsetu.Sto se grafickih tice, situacija je sarena zavisi za koliko para kupujes, u segmentu ispod 120e boljih resenja ima nvidia,a preko 135e ATI.
Ostavio sam 15e lufta namerno jer smatram da to uvek moze da se izdvoji ukoliko terba uzeti 30% brzu komponentu...

Znaci kad budes hteo nesto da kupis, postavi temu i koliko para, pa cemo sklopiti najbolju varijantu, od teoretisanja nemas nista...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kompatibilnost Viste sa starim igrama Reloader Operativni sistemi 2 26.2.2007 21:08
[MySQL] Kompatibilnost baza i kako? marcco Serverske aplikacije i baze podataka 4 5.1.2007 23:10
Wide monitor, da ili ne? pavlaka Grafika 45 31.12.2006 15:25
Kompatibilnost? mad_skillz Šta da kupim? 15 3.11.2006 18:34
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com