Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2006, 9:21   #21
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Ceo film je stvarno dobar.kada sam ga gledao prvi put nekako me je nervirao ali sam promenio misljenje.a od scena moria i kada pale svetionike kao poziv u pomoc,zatim aragorn ulece kod teodena,on kaze da ce se ici u rat onda ide onako gotiva muzika...i kad rohan dolazi pred bojno polje i teoden se der smrt smrt i krecu u bitku(iako se nije bas tako odigralo u knijzi to je vikao Jomer kad je vodio juris al nema veze nekako je dobro
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 10:04   #22
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Tolkien World...

Ja nisam čitao knjige, dovoljno mi je da znam o čemu se radi i najbolji mi je The return of the king... Mojtene da me shvatite pogrešno...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 10:25   #23
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Procitaj knjigu,knjiga jeprava stvar film je cisto onako zezanje
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 13:52   #24
doom_lord
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 71
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede.
Koliko se ja secam Arda se sastoja od Valinora, Numenora i onog dela Arde na kome se nalazi srednja zemlja. Srednja zemlja je samo deo vece oblasti.
Nisam siguran pa me ispravite ako gresim?
doom_lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 14:40   #25
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Arda je planeta.srednja zemlja je nesto kao kontinent(kao evropa),a isto tako i valinor(kao amerika).numeron je nastao posle rusenja tangrodrima(ako sam lepo napisao davno je bilo kada sam citao silmarilion)kada se izgled srednje zemlje izmenio more je poplaviolo jedan deo.Numeron su valari(iz valinora )dodelili ljudima koji su pomagali u ratu protiv Morgota i on je bio ostrvo izmedju srednje zemlje i valinora(kaze da se sa najvisljeg vrha Numerona vide obale Valinora) ali je on potopljen kad je sauron zaveo dobar deo njegovih stanovnika tako da on vise ne postoji.Valinor je mesto u koje smrtni ljudi nemaju pristup jer oni imaju DAR SMRTI kako kaze knjiga i samo 1 covek je bio u Valinoru kad je trazio pomoc od valara protiv morgota
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 15:05   #26
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Tolkien World...

REDISLAW

Procitaj knjige neces zazaliti veruj mi.Ja sam ih procitao sve tri u jednom dahu dok sam sluzio armiju u BG .(imalo se vremena na pretek)

Iako sam prvo gledao sva tri dela filma pa tek onda procitao knjige misljenje je sledece:da sam kojim slucajem prvo citao pa gledao verovatno bih 70% popljuvao sva tri dela filma.

Najbolja scena:uhhh, mnogo je tih......ali definitivno su sve scene gde se pojavljuje Rohan i Minas Tirit i Helmov Ponor,prvo zbog veoma detaljnih gradjevina koje su prelepe a drugo zbog fenomenalne muzike.

Sta bi, niko nije voljan da reze 2-3-4 DVD-a?
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 15:49   #27
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World...

Definitivno naj-naj bolji deo je bitka Pelenorskih polja,ono kad Gandalf i Veštac-Kralj stoje na kapiji,a petao zakukuriče,i čuju se rogovi,rogovi,rogovi Rohirima...Milina...

Ne ne znam kako bi Gandalf sam mogao da pobedi Sauruona.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 17:06   #28
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
doom_lord kaže:
Koliko se ja secam Arda se sastoja od Valinora, Numenora i onog dela Arde na kome se nalazi srednja zemlja. Srednja zemlja je samo deo vece oblasti.
Nisam siguran pa me ispravite ako gresim?
U pravu si, tacno tako.
Moja greska, ja sam to lose objasnio.

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ne ne znam kako bi Gandalf sam mogao da pobedi Sauruona.
Ne, nisam mislio da ga pobedi face2face, vec strategijom.

Pa radi se o tome, sto mi je pala glupost na pamet pre neku godinu.
Razmisljam, sto su se svi smarali te slali hobite u Mordor sa velikim rizikom, kada je Gandalf lepo mogao da zamoli orlove Manve-ove da prenesu Froda, do planina Usuda, gde bi ovaj pustio prsten.
Ako Frodo ne bi hteo da pusti... pa dobro, bolje je da jedan Hobit pogine, nego da strada cela srednja zemlja...

A? Sta kazete?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 20:30   #29
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Ne da je smešna nego je genijalna ideja Samo onda ne bi bilo knjige.Btw,isto tako,sad čitam knjigu Ja,robot od Isaka Asimova,i neki ljudi se na Merkuru nađu u nevolji(smrtnoj) i tek kad je reše,oni se javljaju Zemlji,umesto da su odmah tražili pomoć(a mogli su je dobiti)
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 23:08   #30
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Tolkien World

Da kazem i ja koju na ovu temu.
Prvo bih savetovao da se knjige kupuju,barem Tolkin to zasluzuje.Inace epska
fantastika je moja opsesija,uglavnom to i citam.Drug,inace profa knjizevnosti,mi rece da su ubacili Hobita u lektiru za osnovnu skolu,najzad.
Za one koji jos nisu procitali Tolkinova dela,a nameravaju,mali savet:citaj prvoGospodara,pa Hobita,pa Silmarilion,pa Nezavrsene price.Mislim da je utisak mnogo bolji nego obrnutim,hronoloskim smerom.
U vezi filmova...pa svako ko voli i drzi do originala u bilo cemu ne slaze se sa
"plagijatima".Bre ako snimas film po nekoj knjizi onda je prekopiraj,od A do S.
Mislim da je greh "obradjivati" originale,bilo knjizevne,filmske ili muzicke.Ako smatras da si umetnik i volis neko delo,ti bato napravi svoje licno;dobio si ispiraciju,upotrebi mastu i stvori nesto originalno.Ako nemas talenta za to onda smes da intepretiras doticno delo u ORIGINALNOM obliku,nikako u "svom fazonu".Takve po meni treba bojkotovati!
Taj s*****a od rezisera (inace rezisere mnogo ne gotivim,skidam kapu samo scenaristi i glumcima,uopste gledajuci) je nepotrebno skratio film pravdajuci se
duzinom filma i finansijama takvog poduhvata, ALI kako onda da je ubacio citave scene koje je njegov plagijatski mozak izmozgao.Za njegovo p**********e imaju i vremena i novca a za originalno delo to nemaju!Majmunisanje!Mislim da je bolje da su pravili seriju u serijalima,imali bi i vremena i para za takav rad.
A i glumci su me razocarali.Pocev od Gandalfa.Mozda sam ja stekao pogresan utisak citajuci knjige i videvsi fenomenalnu sliku na korici knjige,ali onaj glumac definitivno nije za onu ulogu.Slazem se sa likom koji je reko da je glumac koji je glumio Sarumana mnogo bolji za tu ulogu.Ni Aragorn nije izvoran sto bi se reklo.On je crn i izrazito visok,a ne smedj i sredjeg rasta.Gimli i hobiti su dobro odradjeni.Mislim na fizicki izgled i glumu.A Galadrijela je bila lepotica a ne prosecna lepota kao u filmu.Sto se tice odnosa Aragorna i Arvene ..pa ocekivao sam i seks u toku filma pa lepo da izadjem napolje!
Osim sto je Pera Dzekson izbacio originalne scene i ubacio svoje (koje mnogo i ne remete istorijske cinjenice) moram mu i zameriti na menjanju istorijskih cinjenica u toku nekih scena;npr.vilenjaci nikad nisu krocili u Helmov Ponor (osim jel'te Legolasa) itd.
Igrice sa ovom temom nisam igrao jer su skoro sve realm time strategije sto nije moj fah.Ja sam vise za Heroes III i Disciples.
Pozdrav!

Poslednja ispravka: Simke (31.3.2006 u 7:39) Razlog: vulgarnosti, ovog puta sam ispravio a sledeći put ???
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 10:04   #31
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Unhappy Re: Tolkien World...

Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 10:32   #32
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Tolkien World...

Citat:
FiresnakE kaže:
REDISLAW

Procitaj knjige neces zazaliti veruj mi.Ja sam ih procitao sve tri u jednom dahu dok sam sluzio armiju u BG .(imalo se vremena na pretek)

Iako sam prvo gledao sva tri dela filma pa tek onda procitao knjige misljenje je sledece:da sam kojim slucajem prvo citao pa gledao verovatno bih 70% popljuvao sva tri dela filma.

Najbolja scena:uhhh, mnogo je tih......ali definitivno su sve scene gde se pojavljuje Rohan i Minas Tirit i Helmov Ponor,prvo zbog veoma detaljnih gradjevina koje su prelepe a drugo zbog fenomenalne muzike.

Sta bi, niko nije voljan da reze 2-3-4 DVD-a?
Ti si barem imao vremena na pretek...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 12:05   #33
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Nikola Grbic kaže:
Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Prosto. Pogledaj ponovo filmove, pogotovo bioskopske (neprodužene) verzije. Ako i dalje budeš smatrao da onaj dobroćudni čičica - koji se konstantno smeje i smejulji, igra i valja po zemlji sa Hobitima - zaslužuje ime Gandalf Vranolujni, onda si u pravu.

Što se tiče filma, a po mom skromnom mišljenju, fanovi su uglavnom ozlojeđeni jer je Piter Džekson u prevelikom broju slučajeva odstupio od trilogije praveći komercijalne ustupke, ali i zato što je ubacivao klasične holivudske gluposti (npr. Legolas na štitu/snowboardu ). No, mislim da smo još i dobro prošli, s obzirom na činjenicu da se prihvatio ovog zadatka a da prethodno nikada nije pročitao nijednu Tolkinovu knjigu...

Najbolje scene - bitke, Mordor...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 14:37   #34
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
Eddie kaže:
Za one koji jos nisu procitali Tolkinova dela,a nameravaju,mali savet:citaj prvoGospodara,pa Hobita,pa Silmarilion,pa Nezavrsene price.Mislim da je utisak mnogo bolji nego obrnutim,hronoloskim smerom.
Mala ispravka. Prvo Hobit (koji je vise decija knjiga), pa Gospodar Prstenova, pa Silmarilion, pa Nezavrsene Price.

Citat:
Eddie kaže:
U vezi filmova...Takve po meni treba bojkotovati!
Taj s*****a od rezisera (inace rezisere mnogo ne gotivim,skidam kapu samo scenaristi i glumcima,uopste gledajuci) je nepotrebno skratio film pravdajuci se duzinom filma i finansijama takvog poduhvata.
[/QUOTE]
Prestrog si.
I sam sam fan i imam mnogo zamerki, ali film ima daleko vise boljih stvari nego losijih. U principu, uvek mozes da preskaces scene koje ti se ne svidjaju.

Citat:
Nikola Grbic kaže:
Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Ne samo po Gandalfu, nego pomalo i po Aragornu. I ne pljujemo, nego kritikujemo.
Prijatelju, jesi li ti ikad cuo za harizmu. To je ono sto krhi (filmski) Gandalf ne poseduje, a bogami ni Aragorn, a bogami ni Kostunica. Crvjezik i Jovajna imaju vise harizme od njega. Da ga glumci sve vreme ne pozivaju: " Gandalllff, Gaaaandalllf". ne bi se ni osetilo da je on tu.
Drugo, kada je u knjizi Gandalf nesto nekoga pitao? Kada je govorio o svojim namerama. Nikada. Ovde u filmu vidimo da oberucke prihvata Frodov savet da se upuste u Moriju, zatim se divi Frodu koji je nasao sifru za otvaranje kamenih vrata. Umesto da bude cvrst, mek je. Umesto da sadrzi neku unutrasnju jacinu i mudrost, sadrzi krhost i strah, umesto da stvarno podvikne, samo pojaca svoj priguseni glas. Sem vizuelnog, potpuni je promasaj ovaj glumac.

Citat:
Neuro kaže:
No, mislim da smo još i dobro prošli, s obzirom na činjenicu da se prihvatio ovog zadatka a da prethodno nikada nije pročitao nijednu Tolkinovu knjigu...
Greska. Piter je jos sa 18 godina procitao knjigu i nije ni sanjao da ce bas on da bude reziser filma. Onaj sto glumi Gandalfa nije procitao knjigu, vec je nosio na snimanje da je cita. Ipak se ispostavlja da je uvek bolje citati knjige na miru u svom domu, nego bilo gde drugde. Mozda je zato ovaj glumac pobrkao to sto je pobrkao.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 15:56   #35
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Prvo,meni je Gandalf sasvim OK,kao glumac.Liči na njega.To što ga je Džekson izmenio,nije kriv glumac za to.Vigo Mortesen je najbolji za tu ulogu.Kijanu Rivs se prijavio isto,ako ne znate.Ko je onda bolji?Vigo izgleda isto onako kako ja zamišljam Aragorna.A što se tiče nekih izmena(npr. Helmov ponor s vilovnjacima)tu ste u pravu.Takođe nisu sve LOTR igre RTS.LOTR:Return of the king je akcija u trećem licu.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 17:08   #36
striderXIII
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Corpsville
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
U pravu si, tacno tako.


Pa radi se o tome, sto mi je pala glupost na pamet pre neku godinu.
Razmisljam, sto su se svi smarali te slali hobite u Mordor sa velikim rizikom, kada je Gandalf lepo mogao da zamoli orlove Manve-ove da prenesu Froda, do planina Usuda, gde bi ovaj pustio prsten.
Ako Frodo ne bi hteo da pusti... pa dobro, bolje je da jedan Hobit pogine, nego da strada cela srednja zemlja...

A? Sta kazete?
Pa zato sto bi Sauron drmnuo orlove onog momenta kada bi se pojavili blizu Mordora... ne zaboravi da su orlovi uspeli da spasu Sema i Frodoa samo zato sto je Sauron vec bio gotov...
striderXIII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 17:17   #37
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
striderXIII kaže:
Pa zato sto bi Sauron drmnuo orlove onog momenta kada bi se pojavili blizu Mordora... ne zaboravi da su orlovi uspeli da spasu Sema i Frodoa samo zato sto je Sauron vec bio gotov...
Pa cime bi ih oborio? Crni jahaci su tada jahali ka Okrugu. A zmajevima Sauron nije gospodario i njegovo Oko je najvecma bilo uprto u Okrug.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 19:20   #38
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Pa valjda nije tolko ćorav da ne vidi orla raspona krila od 5 metara?
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 19:31   #39
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

U ovom odeljku možete naci prevode naših imena na Sindarin jeziku

- SINDARIN:

ADRIJANA - Morniell

ANA - Eruante, Galuwen

ANĐELA - Valawen ili Balawen

ANDREA - Bennwen ili Adaniell

ANDRIJA/ANDREJ - Bennion ili Adanion

ANTONIJE - Lothion

ALEKSANDAR - Beriedain

ALEKSANDRA - Beriedainiell ili Beriedainwen

BILJANA - Galasiell

BOGDAN - Eruannto

BOJAN - Conuigweth

BOJANA - Conuigwethiell

DANICA - Gil-Estel

DANIJEL - Erubadhor

DANIJELA - Erubadhoriell

DAVID - Melethron

DIANA - Ithiell

DINA - Badhoriell, Galuwen

DRAGAN - Melethril

DRAGANA - Melethriliell

DUŠKA/DUŠANKA - Faerwen

DUBRAVKA - Talfwen

ĐORĐE - Cevenmudor (Kevenmudor)

EVA - Cuiviell

EMIL/EMILIJAN - Cothumo

EMILIJA - Cothume

FILIP - Rochmellon

GAVRILO – Erubellaso

IGOR - Cumaethor

IVAN/JOVAN - Eruanntion

IVANA/JOVANA - Eruanntiell

JELENA/HELENA - Aglarë, Callasë, Ithiliell

JELENKO - Arasion

KARLO -Nerion, Bennion, Benn

KATARINA - Gwenëth

KOSTA - Bellion.

KRISTINA - Laivinë

LJILJANA - Narwiell

LJUBICA - Luinlothe

MAJA - Lothroniell

MARINA - Gaerwen

MARIJA – Saerwen, Meleth

MATIJA- Eruannto

MARKO - Maethor

MIHAJLO/MIHAILO - Ainsueru

MILA - Melethiell

MILAN - Melethion

MILENKO - Meleth

MILICA - Melethince

MILOŠ - Meltho

MIROSLAV - Sidheglerion

NIKOLA - Turgwaith

OGNJEN - Naurion

PAVLE - Tithion

PETAR - Gondion
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 19:31   #40
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

U ovomm odeljku možete naci prevode naših imena na Kvenija jeziku
- QUENIA:

ADRIANA - Morië

ANA - Ervannë, Almië ili Almarë

ANASTAZIJA - Amaltuitarë

ANĐELA - Aini

ANDRIJA/ANDREJ - VËON

ANDREA - Vé ili Veasse (Nerwen)

ANTONIJE- Lóto, Lótu, Lótion

ANTONIJA - Lóte, Lóta ili Lótiel

ALEKSANDAR – Atanvarno

ALEKSANDRA - Atanvarnë

BILJANA – Olviell

BOGDAN - Eruannion, Eruanntion

BOJANA - Canëhossë

BOJAN - Canohosso

DANIJEL - Erunámo

DANIJELA - Erunámë

DAVID - Meldon

DIANA - Erumë ili Eruwen (Tiliell ili Isilwen)

DINA - Námë

DRAGAN – Meldo

DRAGANA –Melissë

DUŠKA/DUŠANKA - Fea

DUBRAVKA - Dalfwen

ĐORĐE - Kemmótar

ĐURĐINA - Kememmótare ili Kemmótare

EVA - Cuiviell

EMIL/EMILIJAN – Cotumo

EMILIJA – Cotume

FILIP - Roccondil

GAVRILO – Erutuon

IGOR - Quingohtar ili Quingamehtar ili CÚIMEHTAR

IVAN - Eruntalion. Mozda moze da se skrati u Eruntalon.

IVANA - Eruntalë

JELENA/HELENA - ALCË ili ALCIË

KARLO –Nerion

KATARINA - Vendea ili Vénea ili Vendie ili Vénie

KOSTA - Tulkas

KRISTINA - Laivinë

LJILJANA – Indil

LJUBICA - Helinlote

MAJA - Lothessë

MARGARETA/BISERKA - Marillian

MARINA - Earina ili EARINË

MARIJA - Sárë ili Sárië

MATIJA - Eruanno ili Erunno

MARKO - Carnildo ili Carnilmo

MIHAJLO/MIHAILO - Manveru

MILA - Melimë ili Meldë

MILAN- Meldo ili Melimo

MILENKO – Meliminco

MILICA - Meldincë

MILOŠ – Melinion

MIROSLAV - Serealcar

NIKOLA - Túrelio

OGNJEN - Norion

PAVLE - Titton ili Pityon

PETAR - Sardo ili Ondo

RADA – Vallinwen

RASTKO- Narno

ROBERT - Alcarcalimo

RUŽA/RUŽICA - Lissilë

SAVA - LinyenionSLOBODAN - Mirimon

SLOBODANKA – Mirimë, Mirimewen

SNEŽANA - Lossë ili Losswen; Losselos

SANJA/SONJA - Oloriel

SOFIJA - Nolwë

SRĐAN – Varno

TAMARA - Aldoriell

TOMA - Ononion

UROŠ - Arquenon ili Arquen

VEDRAN - Valinion

VERA - Vórimë ili Vorondë

VID - Tir

VLADAN – Turus

VLADIMIR - Séretur

VUK - Normo

ZORICA/ZORANA - Amureince

ZORAN - Áraon

"Svet se deli na one ljude koji su procitali 'Gospodara prstenova' i one koji ce to tek uciniti"
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlog absonic Tekstovi u SK 21 28.9.2007 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com