Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2011, 20:05   #1521
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Cimaj ih telefonom, ne mailom.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 20:06   #1522
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ev setili se da promene



Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 21:27   #1523
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om



Kontam da je manje (bliže 6Mbit), ali nisam hteo da radim ponovo test.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 21:30   #1524
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa odradi opet da budes siguran, mozda su te astili sa jos malo vecom brzinom
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 21:52   #1525
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om



Nisi ti blesav.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Nestor (1.3.2011)
Stara 1.3.2011, 21:59   #1526
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Kod mene jos uvek nista od povecanja al dobro, boze moj.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 0:37   #1527
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 1:17   #1528
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moze li neko konkretno da objasni zasto SBB ima tako mali upload? Jel skup uvoz inerneta tj skuplji upload od download-a? ili moraju da rade novu mrezu/modeme da bi veci upload funkcionisao?? mislim, generalno u Srbiji los upload, zasto???
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 6:50   #1529
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
mislim, generalno u Srbiji los upload, zasto???
Može im se
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 12:39   #1530
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Banko:

Da bude jasno na koji način kupuju operateri. Oni ne kupuju brzine putem downloada i uploada već kupovinom jednog opsega brzine. I potom sami određuju kakav je odnos uploada i downloada kod tog opsega brzina. Plus, za razliku od nas kao krajnjeg korisnika, oni dobijaju garancije 100% raspoloživosti veze sa određenim parametrima garancija vremena za koje neki podatak dolazi do bilo kog dela mreže njihovog nadprovajdera (to su igrači poznati pod oznakom TIER 1 koji imaju mreže koje pokrivaju ceo svet) i vremena do druge mreže. I to su vrlo male vrednosti, da se razumemo, daleko manje od onoga što mi dobijamo na nekim testovima.

Kako je to u praksi: uzmeš recimo 8Mbit vezu, ona je tebi na raspolaganju 100% 24 sata sa minimalnim vremenima putovanja paketa. Treba li tako nešto standardnom korisniku? Ne. On ima pikove slanja i primanja, tako da je veza u ogromnom procentu neiskorišćena za njega, i to je tačka gde koriste operateri tipa SBBa, dakle, u taj opseg može da stane mnogo više korisnika sa tom brzinom, a trik je da njima nije garantovano vreme za koje stigne neki paket. Korisniku je OK jer tako nešto skoro i ne primeti, oni imaju dosta korisnika, veza je iskorišćena .... Sad, paket se pravi podelom tog kupljenog opsega. Dakle, od recimo zakupljenih 9 Mbita, oni naprave paket od 8/1 Mbit, dakle, ono što ti dobijaš. Ovo je kako bi to trebalo da funkcioniše normalno.

Druga tačka koja sto ji su ugovori o peeringu među raznim operaterima. U cilju smanjenja cena prvo su TIER 1 igrači napravili takve ugovore među sobom da ne bi naplaćivali među sobom prenos podataka ka jednima i drugiima. To je kasnije prešlo i na dole. U prevodu, ja i ti imamo ugovor da ono što ide od mene ka tebi i tebe ka meni, iz naših mreža se ne obračunava kao promet, već samo transfer ka drugima.

Šta se dešava najverovatnije kod njih? Pa stipse neće da kupe od TIER 1 opseg koji treba. Imaju peering ugovore sa nekolicinom spolja, verovatno Rumunija i Bugarska, i preko tog ugovora dobijaju de facto povećan opseg za download, ili ti slanje podataka nama. I tu počinje igranka sa smanjenjem uploada da se ne bi davale pare za dodatan opseg. Rezultat je da mi nemamo upload, i to je to. Inače, ova mreža, ovakva kakva je, može bez ikakvih problema da isporuči ono što može da podrži WebSTAR modem koji mi imamo, dakle, do nekih 43 MBit download i 10 Mbit upload, jer mreža radi po DOCSIS 2.0 standardu, ima na Wiki podaci o brzinama:

http://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

Ovo su teoretski maksimumi, praktično neka bude manje, ali to manje bi dalo mogućnost od bar 6Mbit uploada, i bar 24Mbit downloada, pod uslovom da je pravilno dimenzionisana mreža i pravilno postavljeni parametr mreže. Šta su time dobili? Smanjenje troškova plaćanja linka, koji bi recimo bili viši za manje od evro po korisniku za normalnu vezu. Ili ti recimo 100 dinara od sadašnje cene bi išlo mesečno za to. Ne moraju da rade ništa na mreži jer izgleda da je sve podešeno da se ugura što veći broj korisnika po jednom čvoru, dakle, opet ne ulaganje. Plaćamo de facto realno bar 4-8 puta veću cenu interneta od okoline (dakle, kad se vidi koliko plati celu vezu neki korisnik u Rumuniji naprimer, dakle, i download i upload). Ili ti, enorman profit uz minimalno ulaganje. Šta smo mi dobili ovom pilićarskom politikom? Net kakav imamo. Najžalosnije je da je to nešto što spada među najbolje ponude ovde. Sramota za državu i sve nas.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Banko (2.3.2011), DragonSlayer (2.3.2011), Partybreaker (2.3.2011), player1 (2.3.2011), starx (2.3.2011), ZoNi (2.3.2011)
Stara 2.3.2011, 14:17   #1531
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sta u ovoj drzavi valja nista, da je sve kao net bilo bi cak i dobro. Glavni jedini problem je taj sto nemaju ozbiljnu konkurenciju nista drugo. Ovako ce dok god ne budu imali konkurenciju.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
Nestor (2.3.2011)
Stara 2.3.2011, 15:00   #1532
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@starx:

Ono što ja ponavljam ovde i gde god stignem je da kod nas postoji zakon i da on ne treba već MORA da se sprovodi. Šta je u pitanju? SBB je firma koja jeste monopolista ili u najmanju ruku firma koja ima značajno učešće u poslovanju na teritoriji zemlje ili delova zemlje. I ona po tome potpada pod zakon. Po zakonu za njih je nadležna RIA ili kako se već zove ova naša CIA agencija koju niko ne vidi niti zna šta radi u opsegu svojih poslova. E ta gospoda MORAJU da lepo pregledaju način poslovanja dotične firme, ugovore i troškovnike i da na bazi toga donesu odluku o ceni njihove usluge na bazi toga i kvaliteta onoga što daju. I tu nema beganja. Koliko ja vidim, oni jedino što rade je aminuju povećanje cena kad im gospoda pošalju novi predračun za novi cenovnik. A to ne može tako da se radi. Ko plaća to? Mi. Plaćamo i parama jer i oni povlače pare iz budžeta, plaćamo i po tome kakva nam je usluga (a to je brzina i pomenuti ping recimo), plaćamo time da ne postoji potpissan peering između SBBa i Telekoma na unutrašnjem saobraćaju, pa nam paketi do nekoga na ADSLu idu preko EU (bar smo po tom u dotičnoj, posredno), nema propisanih uslova šta je to kvalitetna internet veza i to ne samo na ADSLu već i na kablovskoj infrastrukturi, nema uslova da svako na mreži MORA da dobije iste usluge, nebitno od svoje lokacije (inače, jedan od uslova svuda u svetu firmama, ne može da bude da ja u BGD plaćam jednu cenu za neke kanale i neke brzine, a da te brzine nemaju recimo u Jagodini i da tamo de facto plaćaju višu cenu prema onome što dobijaju) ..... Jestte, ovo bi neko mogao da okarakteriše kako politku, ja to karakterišem insistiranjem da ako ja dajem nekom pare da radi, e tad ima da radi i imamo pravo da ocenjujemo njegov učinak. A učinak dotičnih je nula, slovima, rečima, ciframa rimskim ili ne, kako god stavite, nula.

U prevodu cele priče, neka je sto puta privatna firma, ako nema konkurenciju ona je pod kontrolom zakona, i zakon kora da se primeni. Ne mogu oni da rade šta hoće, toga nema nigde u svetu. Ko je za sve ovo kriv? Svi mi, jer većina viče da mi ne možemo ništa i eto, bolje ćutati. Zaboravlja se da oni tamo zaključuju ako mi ćutimo da nam je dobro. Zatvoreni krug našom krivicom. Dakle, buniti se jeste dobra stvar.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
starx (2.3.2011)
Stara 2.3.2011, 23:50   #1533
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Download je po mom misljenju sasvim OK. Imam 4Mb/s. I da imam brzi protok uopste ga ne bi iskoristio. Ono sto mora da se poboljsava jeste upload. Stvarno je bijedan i trebalo bi da se radi u tom pravcu. Ici na varijantu da imas 11Mb/s download, a upload 0,11 je po meni idiotluk.

Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 4:08   #1534
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
poslao sam i sinoc (oko 3h) i jutros oko 11h PM, ali mi niko nije odgovorio niti povecao brzinu. i gasio sam i palio modem jos jednom od jutros, i dalje nista.
Pa zovi njihov Call Centar i prijavi da ti nije povecana brzina
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 14:15   #1535
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Konacno su ubrzali i u Valjevu. Meni brze od ovoga ne treba za download ali su mogli sad malo da se potrude oko uploada, pa ne trose dijamante kao gorivo za upload.

HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 18:42   #1536
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Danas mi oko podneva pocela ona recieve lampica na modemu non stop da treperi i kad nista ne radim. Pogledao sam antivirus ne updateuje nista, kod aktivnih procesa nema nista sto bi moglo da skida sa interneta neki update. Isao sam i na disable konekcije na windowsu i pored izgasenog modema lampica je radila, tek kada sam odradio reset modema prestalo je. Ali kada sam ga ponovo enableova (konekciju) opet lampica pocela da treperi. Kad otvorim task manager i odem na "network" tab vidim da nesto skida sa neta, al ni malo mi ne utice na brzinu interneta, radi mi normalnom brzinom. Moji ukucani su rekli da su videli majstore kako po svim ulicama, ne samo mojom vise po banderama nesto namestaju, oni se ne razumeju sta.
Desava li se ovo jos nekome, rade li SBBovci nesto na mrezi, pa nonstop aktivna konekcija ili to samo meni?
Ima li neki program koji moze detaljno da mi kaze koji process koristi internet? Preporuka.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:24   #1537
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ima li neki program koji moze detaljno da mi kaze koji process koristi internet?
Moo0 ConnectionWatcher (free)
http://www.moo0.com/software/ConnectionWatcher/

Moo0 ConnectionWatcher lets you watch over any TCP/UDP connections from/to your PC. Using this program, you may discover which programs send/receive information with whom in detail.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
dacajak (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 20:35   #1538
raider357
Član
 
Član od: 1.3.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I kod mene se nešto čudno dešava od kad su povećali brzine, to mi se ranije nije dešavalo, evo o čemu se radi... Kad na speedtest-u merim brzinu, dešava mi se da brzina od jedan put propadne, npr meri upload i sad krene ono da postepeno povećava 5,10,15,20 itd i dođe do recimo 43,44,45kB/s i od jednom padne npr na nekih 20-ak kB/s, znači bukavalo kao da propadne a test još uvek nije završen. Stvarno ne znam u čemu je problem, to mi se nije dešavalo pre povećanja brzina. Ping mi nije loš, u zavisnosti kako kad kreće se u intervalu od 7 do 10.
raider357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 21:39   #1539
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Propadalo meni oduvek i to uglavnom upload, verobatno je bag. Ide upload do 350k i padne skuca se na 220k i tako, doduse radili jesu, meni su se parametri promenili i up i down i sada je ovako


Poslednja ispravka: starx (4.3.2011 u 21:47)
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 13:09   #1540
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sa 8Mbit na 9Mbit...

jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com