Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2018, 20:56   #3321
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Bice dobro ako nema veze sa sbb-om. Na telekomu kakav god bio, mozda mi je dva puta pukla veza za dve godine.
Sinoc sam stavio novije ethernet drajvere pa cu da pratim razvoj situacije...

Edit: Istrazivao sam malo, ispada da dosta maticnih ima problema sa ovim NIC-om Intel I219-V, daljim istrazivanjem sam naisao na post koji kaze da je vracanjem event viewera, shvatio da mu se ovo desava godinu dana unazad. Naravno, vratio se i ja i pogledao, tokom cele prosle godine se network adapter samoinicijativno gasio na par sekundi, tj resetovao. Samo sto na telekomu ja to nisam primetio, ovde na SBB se promeni ikonica dole, zacrveni, ostanem bez konekcije i onda back to normal. Zvanicni drajveri za maticnu nisu pomogli, a evo upravo se resetovao i sa najnovijim intel drajverima...let the OCD nightmare begin

Najverovatnije cu morati da pazarim pci network adapter

Poslednja ispravka: nexexcalibur (1.3.2018 u 21:24)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 14:22   #3322
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Bice dobro ako nema veze sa sbb-om. Na telekomu kakav god bio, mozda mi je dva puta pukla veza za dve godine.
Sinoc sam stavio novije ethernet drajvere pa cu da pratim razvoj situacije...

Edit: Istrazivao sam malo, ispada da dosta maticnih ima problema sa ovim NIC-om Intel I219-V, daljim istrazivanjem sam naisao na post koji kaze da je vracanjem event viewera, shvatio da mu se ovo desava godinu dana unazad. Naravno, vratio se i ja i pogledao, tokom cele prosle godine se network adapter samoinicijativno gasio na par sekundi, tj resetovao. Samo sto na telekomu ja to nisam primetio, ovde na SBB se promeni ikonica dole, zacrveni, ostanem bez konekcije i onda back to normal. Zvanicni drajveri za maticnu nisu pomogli, a evo upravo se resetovao i sa najnovijim intel drajverima...let the OCD nightmare begin

Najverovatnije cu morati da pazarim pci network adapter
Idi u Adapter settings i promenio duplex AUTO u 100Mbps Half Duplex i problem ce nestati
Probaj i sa FULL al mislim da je resenje HALF.
Ja sam na SBB i isto mi se desavalo na Asus ploci, a sada i n AsRock i samo ovo pomaze da znas.
https://imgur.com/a/rBDYI
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filnibg na korisnoj poruci:
nexexcalibur (2.3.2018)
Stara 2.3.2018, 19:14   #3323
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
filnibg kaže: Pregled poruke
Idi u Adapter settings i promenio duplex AUTO u 100Mbps Half Duplex i problem ce nestati
Probaj i sa FULL al mislim da je resenje HALF.
Ja sam na SBB i isto mi se desavalo na Asus ploci, a sada i n AsRock i samo ovo pomaze da znas.
https://imgur.com/a/rBDYI
Bravo bravo izgleda half duplex sredjuje stvari, provericu event viewer za par sati. Mada vec sad vidim da je to resenje. Koja je inace razlika izmedju half i full duplexa, koliko vidim i dalje ide punom brzinom...

Edit: Imas pivo brate, par sati sam po netu trazio, nisam resenje nasao, zna se sta je SK \o/

Poslednja ispravka: nexexcalibur (2.3.2018 u 19:49)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
filnibg (6.3.2018)
Stara 2.3.2018, 19:47   #3324
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da li neko zna da li planiraju da povecavaju brzine? Konkretno upload?
Razmisljao sam da uzmem veci paket ali opet smesan upload 6 i 8mb...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 23:37   #3325
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pre par nedelja sam se vratio na SBB nakon mnogo godina tako što su kupili Ikom. Utisak za net je nešto bolji jer je stabilniji nego dok sam bio na Ikomu. Jedino što su me kao i mnoge druge stavili iza NAT-a pa imam jedan sajt na kom povremeno kucam captcha, sem toga meni lično ne smeta za sada.




Na TV-u se digitalni kanali više ne pikselizuju čim uključim fen. Sve pakete koje sam imao tamo su aktivirali u toku prvog dana. Tako da nemam zamerke, sem što znam da ću pre ili kasnije morati da plaćam punu SBB cenu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 20:09   #3326
stbeli
Novi član
 
Član od: 5.3.2018.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da li još neko ima problem sa SBB Internetom na lokaciji Banovo Brdo / Beograd?

Prošle su više od dve nedelje kako postoji problem. Internet radi na pola sata pa dodje do prekida na pet do deset minuta. I tako u krug po čitav dan i noć.

Pokušavam da rešim sa njihovom tehničkom službom ali deluje nemoguće dobiti bilo kakav odgovor od njih.

Dve nedelje u problemu rada su dovoljne da odustanem od njih.

st
stbeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 20:23   #3327
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Paket 60/4, preko wifi-ja, na telefonu download jedva 32-33. Bukvalno testirano na metar od rutera. Do cega je ovaj problem?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 21:10   #3328
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
paket 60/4, preko wifi-ja, na telefonu download jedva 32-33. Bukvalno testirano na metar od rutera. Do cega je ovaj problem?
До рутера или твог телефона. Тестирај га на неком другом рутеру.. Наравно, да те не питам шта ће ти на телефону више од 30 мегабита.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 22:03   #3329
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Imam jos 2 laptopa i komp sprat ispod, evo sad odradio test na laptopu, 42/4.

Problem je sto je pre islo do 60 lagano...znaci telefon je nebitan u prici

Poslednja ispravka: hacker_aca (20.3.2018 u 1:52) Razlog: Nema potrebe citirati poruku koja je odmah iznad.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 23:38   #3330
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Imam jos 2 laptopa i komp sprat ispod, evo sad odradio test na laptopu, 42/4.

Problem je sto je pre islo do 60 lagano...znaci telefon je nebitan u prici
Jako tesko da si imao istu brzinu preko Wifi-a kao sto ti je konekcija na ruteru/modemu. Uvek se gubi na kvalitetu od 10-40% , zavisi od kvaliteta okoline , ako postoje prepreke fizicke ,elektro uredjaji, drugi uredjaji u okolini povezani na taj ruter ( nema veze ako ne vrse nikakav protok , rezervisani su kanali ),itd.Na mobilnom telefonu ces uvek imati najveci gubitak jer su wifi adapteri u njima daleko slabiji ( kvalitet primo-predaje signala)od wifi-a kartica u laptopu. Ako ti router ima 5GHZ-a a isto podrzavaju 5 GHz-a i mob/laptop pokusaj samo preko njega , disable-uj 2.4 GHz , tako je nesto kvalitetniji prenos i bolja brzina/konekcija.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 0:54   #3331
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja licno merio, desktop sa wifi adapterom je isao na 60mbita, sad 20-30...nista se nije menjalo, otkud taj pad, to mene zanima
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 10:52   #3332
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Zakači na kabl pa vidi da li se dešava ponovo.
Ako se na kablu ne dešava odradi reset na fabrička na ruteru i proveri da li je setovan na 5 GHz (802.11n).
Ako i tada zeza samo preko WiFi onda traži da ti menjaju ruter.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 19:15   #3333
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Zakači na kabl pa vidi da li se dešava ponovo.
Ako se na kablu ne dešava odradi reset na fabrička na ruteru i proveri da li je setovan na 5 GHz (802.11n).
Ako i tada zeza samo preko WiFi onda traži da ti menjaju ruter.
Na kablu radi odlicno internet. Resetovao sam ruter, stavio na N mrezu samo, iskreno ne vidim opciju za 5ghz i ide oko 40ak mbita, upload je u redu na 4 mbita.

Sve ovo me ne bi bunilo da prvih dana nije radilo savrseno, ocigledno je do nekog podesavanja...

Spoiler za 192:
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 2:02   #3334
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

To što ti piše "Enabled 2.4GHz" bi trebalo da prebaciš na 5 GHz. Ako ruter uopšte podržava to.

Zatim skini na telefon aplikaciju WiFi Analyzer da ti pokaže kolika je "wifi gužva" oko tebe i izaberi kanal na kome ima najmanje pomenute gužve pa ga promeni na ruteru, vidi se tu na skrinšotu da je trenutno na kanalu 6.

Ako ni to ne pomogne verovatno je sve to zbog toga što je ruter kršina...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 13:58   #3335
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

EPC3928S nema 5Ghz. Najbolje sto moze trenutno da uradi je fabricki reset, provera okoline sa WiFi Analyzer-om i da podesi najrastereceniji kanal. Ako je u pitanju objekat sa vise nivoa, eventualno da proba da stavi sirinu kanala na 20MHz. Moze i da proba da eksperimentise sa "Network mode" opcijom mada ne verujem da ce praviti veliku razliku.

Oni za takve stvari ne menjaju modem/ruter na zalost, ne garantuju za WiFi. Ako je u pitanju okolina ili neki od uredjaja koji se povezuju na tu mrezu, eventualno da razmisli o boljem ruteru ili extenderu..
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 10:46   #3336
geza
Novi član
 
Član od: 5.4.2018.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

koristim sbb internet 60/4 vise od 6 meseci i nije bilo problema do zadnje 2 nedelje.internet nestane na manje od sekunde i sve se vrati u normalu,modem se ne gasi sve lampice svetle normalno,iz igrice me izbaci kao i muziku preko steama,nekad je ceo dan sve ok ali kad pocne problem na svakih sat vremena se to desava,tacno kao da me neko iskljucuje na svaki sat,probao sam sve sto sam procitao na internetu ali ne pomaze ,zvao sbb kazu sve je ok kod njih,bili kod mene promenili splintere ali ne pomaze,moze pomoc
geza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 10:50   #3337
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Desavalo se to i meni par puta, isti paket.Nesto di njih, brzo se sve vrati u normalu
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kuureee na korisnoj poruci:
geza (8.4.2018)
Stara 8.4.2018, 12:34   #3338
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
geza kaže: Pregled poruke
koristim sbb internet 60/4 vise od 6 meseci i nije bilo problema do zadnje 2 nedelje.internet nestane na manje od sekunde i sve se vrati u normalu,modem se ne gasi sve lampice svetle normalno,iz igrice me izbaci kao i muziku preko steama,nekad je ceo dan sve ok ali kad pocne problem na svakih sat vremena se to desava,tacno kao da me neko iskljucuje na svaki sat,probao sam sve sto sam procitao na internetu ali ne pomaze ,zvao sbb kazu sve je ok kod njih,bili kod mene promenili splintere ali ne pomaze,moze pomoc
Deluje slicno mom problemu koji sam resio uz pomoc kolege sa foruma, probaj

https://www.sk.rs/forum/showpost.php...postcount=3322
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 14:44   #3339
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Deluje isto kao totalni raspad njihove mreže koji traje još od decembra a za koji se prave blesavi i korisnicima govore kako je lokalni šum na mreži, rade na problemu, itd.

Problem se manifestuje naročito vikendom, odnosno danima kada je veća gužva u mrežnom saobraćaju, a u pitanju je gubitak paketa. Često i 2 - 3 paketa za redom se izgube.

Šta je uzrok? Nabijanje korisnika bez ulaganja u infrastrukturu, prodaja ipv4 adresa te prebacivanje korisnika na CG-NAT koji dodatno opterećuje već blago zastarelu opremu i tako...

Rešenje? Ako vam nije stalo do protoka, a stalo do kvalitetnog pinga, odnosno latencije i kampujete ispred Telekomove centrale > ADSL 50/2 ili 100/2, a ako imate sreće > optika, a ako ko ja nemate sreće i smrdljivi SBB vam je jedini izbor, ćutite i njanjate, odnosno kukate na forumu i njanjate...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 16:42   #3340
geza
Novi član
 
Član od: 5.4.2018.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

odgovor administratora igre ,nakon pregleda svih zzahteva koje je trazio da uradim:
Based on the report and information you have sent us, you are experiencing a high latency issue. If you aren't familiar with this, latency is an expression used to measure how fast your packet of data is travelling from one point to another. It is measured in milliseconds (ms) and the higher the value the slower your data is being transferred.

High latency issue may be caused by the following common factors:
• Internet traffic load - You may experience latency issues during peak times. This will vary depending on your geographic location and Internet Service Provider. At peak times, you'll suffer from high latency as your ISP's server may become too loaded.
• Speed - Internet speed has a very high impact in limiting the performance of your connection to our server. Basically, if you have higher internet speed connection, you'll experience better latency.
• Distance from the Server - Your current location is far from our servers (e.g., different country). Your data will be travelling to a lot of servers and routes and thus, it'll affect how fast it reaches our servers.
• Use of Wireless Connection - Wireless connections may have a higher chance to suffer from interference compared to a wired connection.
• Background Downloads and Updates - Some of your applications may be consuming most of your bandwidth. If you're downloading or updating applications while playing, you'll want to let it finish first or pause it while playing.

There are other factors other than the ones we have provided but these will be the common ones to affect your experience while in-game. You will most likely need to contact your ISP for further assistance regarding these factors as they will be the ones to help you better. But of course, if you have more questions, please do let us know.

zanimljivo je sto se ovo vremenski desava na svakih sat vremena i prekida i muziku na steam radiju
geza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com