Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2006, 7:07   #17
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: 17 korisnika (ranojutarnja razmišljanja)

Mutno Dunavo nas sve više spaja i povezuje.

Ovaj put nas je vrlo čvrsto zagrlio, ima veliku želju da nas preplavi talasima svojih osećanja i da se prostre našim nepomičnim ravnicama... vojvodina je kao natopljen sundjer... kao da joj prija, kao da bi opet da bude dno panonskog mora... baš je briga, ona je spremna da dozvoli Dunavu i Tisi da se sretnu na ivicama Telečke visoravni.

Kako se samo strašno može videti i osetiti snaga ove meni drage reke.

Dunav me ne iznenađuje, znam da može biti silniji, znam da je prilično nepredvidljiv i da tek kad sve prođe možemo samo da pretpostavimo šta je sve mogao da uradi.

Tisa mi je malo iznenađenje, najsporija evropska reka se nešto uzjogunila i kao da hoće da prsne od jeda. Možda je ljuta što su je davnih godina regulisali i još više usporili pa je na nekim mestima postala plića i taložila se godinama. Možda je to njen nagomilani bes koji smo sami izazvali svojim nespretnim i nesretnim akcijama. Kako bilo, na ivici smo da ne možemo da je iskontrolišemo. Princeza je jako ljuta i odmah bi da ode da se žali Dunavu.

Davno sam izgubio iluzije o sporosti i miroljubivosti reke Tise, iluzije koje se mogu steći kad o njoj čitate iz literature, znao sam da je opasna kad se zamuti i počne da podiže ali nisam verovao da može baš ovoliko da poludi i da preti da se otkači ...

Zašto sve ovo pišem?
Pa zato što mi je žao što nisam na bentovima, dolmama uz Dunav ili barem Tisu... već moram u firmu da tamo zapušavam rupe uvek ponegde bušnog sistema, da se cimam sa poluispravnim skalamerijama i da slušam razne likove a naročito likice i njihove soft i hard probleme.

Ma... život je lep... ponekad bih radije lopatu, džak i nešto peska, pa na čist vazduh uz mutno Dunavo.

Poslednja ispravka: Simke (13.4.2006 u 7:22)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com