Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2012, 23:07   #11501
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: WOW kutak

Pre neki dan na sylvanasu sam prvi put video queue (od pocetka kataklizme)... Nekih 100tinak ljudi pa se cekalo da se udje na server
Btw dobih betu, steta sto nisam kuci da mogu da pocnem da igram pandu...
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 20:27   #11502
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Poslednju put je que bio bas pre nego sto se method xfer u WOTLK , pa su i zbog toga i promenili server zato sto je lagovalo nenormalno i tad su zbog toga i realm first izgubili.

Cudno je da ima sad que , na kraju ekspanzije...jedino da nisu smanjili kapacitet u sta sumnjam iskreno.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 20:39   #11503
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Poslednju put je que bio bas pre nego sto se method xfer u WOTLK , pa su i zbog toga i promenili server zato sto je lagovalo nenormalno i tad su zbog toga i realm first izgubili.

Cudno je da ima sad que , na kraju ekspanzije...jedino da nisu smanjili kapacitet u sta sumnjam iskreno.
Verovatno je dosta igraca prebacilo likove sa servera na kojima nema mnogo ljudi. Znam da je Turalyon bio nekada krcat, sada Org prazan.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 20:46   #11504
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Trebalo bi Blizzard kao pre da se malo angazuje opet oko tog FCM i da lepo izbalansira te servere malo.
Znam neke servere gde ima po 100 ljudi...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 22:36   #11505
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Nikad nisam igrao pre WoW ali sam zainteresovan,posto su mi druge stvari dosadile.
Poceo bi prvo na nekom privatnom,free serveru ako je to moguce,vidim da se spominje Molten WoW,u principu me interesuje da li ima koristi od tih privatnih free servera ili je to mlacenje prazne slame,ili jos jednostavnije da li se ispalti igrati wow bez pretplate?
Da li neko ima iskustva?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 22:44   #11506
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Nikad nisam igrao pre WoW ali sam zainteresovan,posto su mi druge stvari dosadile.
Poceo bi prvo na nekom privatnom,free serveru ako je to moguce,vidim da se spominje Molten WoW,u principu me interesuje da li ima koristi od tih privatnih free servera ili je to mlacenje prazne slame,ili jos jednostavnije da li se ispalti igrati wow bez pretplate?
Da li neko ima iskustva?
Piraterija je zabranjena na forumu pa takve informacije potrazi na drugom mestu. S druge strane, WoW je jedna epska igra koju je potrebno doziveti u svom punom sjaju i kvalitetu na serverima koji su kvalitetni i odrzavani. Imas besplatnu verziju koja je limitirana na lvl 20 pa probaj nju za pocetak. Ako pozelis dalje, plati tih 1000 dinara za igru i igraj mesec dana ko covek..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 22:56   #11507
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Nisam mislio nista lose(nisam znao da je privatni server=piraterija),a znam jos od pre moji drugovi koji imaju original,i placali su pretplatu su pricali o privatnim serverima i o prelasku na njih,iskreno tada me nije zanimalo pa nisam obracao paznju...

Zato sam mislio da pitam iz prve ruke da li neko ima iskustva i da li se to isplati,ali ako je zabranjeno ok,nvm

PS.za 1k dobijam pristup svim ekspanzijama?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 23:08   #11508
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

mislim da sada imas +TBC za tih hiljadu dinara, ostalo se kupuje.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku virtuoz pavle na korisnoj poruci:
Ekiman (16.4.2012)
Stara 16.4.2012, 23:14   #11509
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Jeftino mozes da prodjes sad sa originalima.
Moze neko i onaj scroll da ti posalje pa da dobijes instant chara na 80 i jos beplatnu Kataklizmu.

Nisam siguran da li to jos moze ali bi trebalo da moze.

Edit: Mozda sam cak i pogresio sad kad razmislim malo bolje, mozda je to samo za one neoaktivne acc a ne i za nove.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Ekiman (16.4.2012)
Stara 16.4.2012, 23:54   #11510
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Nisam mislio nista lose(nisam znao da je privatni server=piraterija),a znam jos od pre moji drugovi koji imaju original,i placali su pretplatu su pricali o privatnim serverima i o prelasku na njih,iskreno tada me nije zanimalo pa nisam obracao paznju...

Zato sam mislio da pitam iz prve ruke da li neko ima iskustva i da li se to isplati,ali ako je zabranjeno ok,nvm

PS.za 1k dobijam pristup svim ekspanzijama?

Dobro razmisli, skup je sport a i ume da povuce. Ja bih ti predlozio da pogledas malo i GW 2, igra je isto MMORPG i uskoro izlazi, mozda ce ti bolje leci. Jos i da te upozorim na uzasno ponasanje vecine igraca u WoW-u prema novijim igracima. Od prozivki do sikaniranja, na svasta ces da naletis, samo ignorisi i uci se ako se odlucis na igru. Po meni nema smisla igrati ovu igru samo sa prvim WoW i TBC ekspanzijom, jer se jako brzo stigne do kraja a skoro niko vise ne radi end game stvari iz TBC-a. Rade ali je cisto rekreativno i nema bas mnogo zadovoljstva u tome. Ako planiras ja bih ti preporucio da kupis sve ekspanzije, jer drugacije neces moci da izvuces maksimum iz igre, a onaj besplatan mesec sto ide uz igru neces moci da iskoristis kako valja. Probaj i GW 2, pogledaj malo i istrazi ona nema mesecnu pretplatu kao WoW ali je dosta zanimljiva. Jos jednom dobro razmisli pa odluci.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (17.4.2012)
Stara 16.4.2012, 23:59   #11511
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

@Ekiman
WoW je prilicno skup kad se sve sabere. taj Scroll of Resurrection koji su pominjali nece raditi u tvom slucaju jer si nov igrac. WoW je postao toliko komplikovan i prenatrpan svime i svacim. Ja bih jednostavno rekao da je WoW zastareo. Sad prave Mists of Pandaria ekspanziju koja ima vrlo malo veze sa originalnom pricom.
Ako vec zelis da igras MMORPG idi na GW2 ili bilo sta novo.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 0:34   #11512
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: WOW kutak

Da je zastareo to jeste, ali, opet je mnogo bolji imo od ostalih mmoova. Doteran, stegnut, bogat sadržajima i leveling zonama itd.
Sad je još dosta olakšan. Mislim, ja sam se poodavno logovao poslednji put ali sam od kad sam prestao sa wowom probao rune, allods, lotro, aion, dc online, star trek online, i od svih je bolji.
Ne znam sad kakav je Rift i TOR, ali sa wowom dobijaš mnogo kompletniji i userfrendliji (qq kakva reč) proizvod. A da je skup - skup je prilično. Ne znam koliko treba para da se da uključujući i Cata exp. ako krećeš od početka.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 0:46   #11513
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Da je zastareo to jeste, ali, opet je mnogo bolji imo od ostalih mmoova. Doteran, stegnut, bogat sadržajima i leveling zonama itd.
Sad je još dosta olakšan. Mislim, ja sam se poodavno logovao poslednji put ali sam od kad sam prestao sa wowom probao rune, allods, lotro, aion, dc online, star trek online, i od svih je bolji.
Ne znam sad kakav je Rift i TOR, ali sa wowom dobijaš mnogo kompletniji i userfrendliji (qq kakva reč) proizvod. A da je skup - skup je prilično. Ne znam koliko treba para da se da uključujući i Cata exp. ako krećeš od početka.
Trenutno ne postoji bolji MMORPG po meni od WoW-a, to iskreno moram da priznam, ali takodje moram i da priznam da pocinje da smara. Sve se svodi na isto, nikako da dodaju nesto, sve se svodi na poprilicno zastarelu mehaniku i sve se trpa preko reda a lore i igrivost trpe. Evo gledam MOP i mogu da zakljucim da je ono jako lose. Opet pokupi XY kvestova na tone. Bar u CATA i WOTLK se potrudili da kvestovi budu zanimljivi, ali opet se sve ovo svodi na isto. Mislim da im ide na stetu to sto forsiraju ove ekspanzije sa po pet levela, cisto kako bi produzili vestacki igru. Cata je dokazala da to ne ide. Dzabe prolazis dungeone kada vec sledeci lvl (inace ja sam stigao 85 lvl samo par dana nakon kupovine i to uz opusteno igranje) zamenis mnogo boljom opremom. Dmg i stats su otisli u nedogled, gledam sad na 86. levelu dmg po 16k udarac, mogu da zamislim koliko ce to sa epic stvarima da bude. Trpaju a ne sredjuju stvari. Da ne napominjem Grind do iznemoglosti i bezobrazne cene nekih najosnovnijih stvari od po 1000+ golda samo kako bi jos vise grajndovao. Posle WOTLK trebala je da izadje jos jedna eksp. sa 10 levela kao uvertira za novi WoW koji ce doneti nesto novo i zanimljivo. Ovako se slepaju na staru slavu, sami sebi kopaju raku. Ukoliko ne pocnu da malo kontrolisu stvari, WoW moze da zaglibi.

Poslednja ispravka: pentraksil (17.4.2012 u 1:00)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 2:16   #11514
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

pa da tako sam iskreno i mislio,da kupujem sve ekspanzije za igru po meni nema smisla posto to nije jeftino a gde je jos pretplata,za GW2 nemam masinu,necu da igram igru na low i da mi secka u raidovima...tako da nista za sada,izgleda da cu morati cekati neke bolje dane
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 2:39   #11515
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
pa da tako sam iskreno i mislio,da kupujem sve ekspanzije za igru po meni nema smisla posto to nije jeftino a gde je jos pretplata,za GW2 nemam masinu,necu da igram igru na low i da mi secka u raidovima...tako da nista za sada,izgleda da cu morati cekati neke bolje dane
Kako bre nemas masinu za GW 2, imas sasvim solidnu konfiguraciju, dovoljnu za igru, mani ti optimizaciju BETE. Cak i WoW meni na ovoj konfi ne moze da radi kako valja na maksimumu pa smanjujem.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 3:02   #11516
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

WoW je ubedljivo najjaci MMO, mogu ovi ljudi sto igraju GW i druge iole popularne MMO igre da pricaju sta hoce.
WoW je mama i tata svim tim igrama,ostale igre su samo blede kopije.Zao mi je ali tako je.

Ima brdo razloga zasto je to tako ali da ne govorim sad o tome posto bi se to pretvorilo samo u raspravu.

U svakom slucaju ako si nov igrac ili si igrao ali kratko nesto onda ce ti WoW biti zanimljiv i svakako ces imati sta da radis i uzivaces u svakom trenutku igrajuci je.

Ali za nas starije igrace nije tako,posto su je dosta uprostili i priblizili casual igracima a i ujedno posle tolikih godina igranja jednostavno nemas vise motivaciju da igras ali to ne znaci da je igra losa bas naprotiv.
I to je jedan , jedini razlog zasto sam ja prestao a to je zasicenje nema drugog razloga.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
NaraYan (17.4.2012)
Stara 17.4.2012, 5:12   #11517
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: WOW kutak

Same here, stvarno se zasiti čoek.
Ja sam ga deinstalirao bez premišljanja, možda ga jednog dana opet odigram, za sada teško.
Tamo preko zime npr kad mi zimogrožljivi obitavamo pretežno u kući/stanu
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 10:25   #11518
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
When your friend accepts your invitation and returns to WoW, he or she immediately receives the following FREE rewards for ONE character:
One character boosted to level 80 - limited time offer
FREE character move to your realm and faction (see more)
Ajde sad fino, ko hoće da mi pošalje ovaj scroll Uslov - mora biti alijansa na krcatom serveru. Hoću da se maknem sa mrtvog dragonmawa (po mogućnosti sylvanas ili neki sličan). Kupiću game time =)

Spoiler za nalog:
Citat:
ACCOUNT NAME
WISOST
miloscavic@hotmail.com

karakter - Vukbrankovic


Kako ono ide fora sa bind on acc itemima? Kako njih prenosim? sve sam zaboravio

edit:

A šta ćemo sa ovim? Only residents of the following countries may send a Scroll of Resurrection invitation: Austria, Belgium, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Netherlands, Norway, Portugal, Russian Federation, Spain, Sweden, Ukraine and United Kingdom.

Dakle, morate imati nalog registrovan na ove države...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (17.4.2012 u 11:04)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 12:04   #11519
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Zanimljivo, kidjina ponuda mi nije stigla, prihvatio sam plivalicinu =) Naručio sam main char da mi se prebaci na sylvanas, nego nije mi jasno kako da napravim novog lika lvl 80 na koga, prema ovome, imam pravo? Mada, ko ga šiša u suštini
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 14:02   #11520
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
WoW je ubedljivo najjaci MMO, mogu ovi ljudi sto igraju GW i druge iole popularne MMO igre da pricaju sta hoce.
WoW je mama i tata svim tim igrama,ostale igre su samo blede kopije.Zao mi je ali tako je.

Ima brdo razloga zasto je to tako ali da ne govorim sad o tome posto bi se to pretvorilo samo u raspravu.

U svakom slucaju ako si nov igrac ili si igrao ali kratko nesto onda ce ti WoW biti zanimljiv i svakako ces imati sta da radis i uzivaces u svakom trenutku igrajuci je.

Ali za nas starije igrace nije tako,posto su je dosta uprostili i priblizili casual igracima a i ujedno posle tolikih godina igranja jednostavno nemas vise motivaciju da igras ali to ne znaci da je igra losa bas naprotiv.
I to je jedan , jedini razlog zasto sam ja prestao a to je zasicenje nema drugog razloga.


Slazem se, ali ima mnogo ljudi kojima WoW ne lezi i kojima je WoW odbojan. Najuspesniji jeste, a kvalitet je uglavnom subjektivno misljenje. Po meni je isto za sada najbolji MMO, ali pricati da su svi ostali klonovi je bezveze. GW je izasao kad i WoW i isto kao i WoW prati neke standarde u MMO svetu, a sama po sebi je jedinstvena i pre svega PvP igra. Meni nije legla, nije mi se dopala pa je WoW preovladao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, mmo, mmorpg, world of warcraft, wow

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PD kutak G.G. Tekstovi u SK 17 1.11.2005 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com