Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2011, 20:57   #61
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Tako je u svim igrama PB-a. Gothic 1, recimo, je dno što se priče tiče, posle su se samo poboljšavali. Ali je igra mnogo zarazna, pa im se to oprosti.
Najbitnije je nacin na koji se prica odvija, a to je u Gothic igrama dobro uradjeno .
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 8:54   #62
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Najbitnije je nacin na koji se prica odvija, a to je u Gothic igrama dobro uradjeno .
Da, nacin na koji se odvija, tj. role-play... i sto je veca raznolikost nacina(multi-linearity) da se igra, resavaju zadaci(kratkorocni ili dugorocni), to je bolji RPG.
Price koje se koriste u RPG*evima su obicno vec ispricane i devovi koriste zapravo samo seting iz tih prica i kombinuju: LOTR, Star Wars, D&D, neki mitoloski seting, itd. Ne gubi se vreme i resursi za objasnjavanje price, da se ne bi udavile one bitne stvari za RPG, nego se odma prelazi na ubacivanje sto veceg izbora puteva i nacina bitnih za role-play...

Ja vec dugo cekam NecronomiCon Mythos seting i da se sretnem sa mocnim Cthulhu, sledbenicima tog kulta i njegovim avatarom Dagonom. U R2 su jako blizu tom mom setingu... sve se slaze: morske nemani, vudu, sektasi, inkvizicija...

Poslednja ispravka: Uruk (1.6.2011 u 10:45)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Asmodeus (2.6.2011)
Stara 1.6.2011, 9:01   #63
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Meni sve ovo odlicno zvuci, tj. sve novosti i promene u odnosu na Risen 1, kao i to sto su rekli da ce svi chapteri biti izbalansirani, ne kao u Risen 1 da u prva dva chaptera ima gomilu questova, dok se posle jedva mogu naci neki.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2011, 17:19   #64
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

@Uruk:
Ako Risen 2 bude baziran na Ktulu pricama, eto nama odlicne atmosfere, ali obicno horor i RPG ne idu pod istu ruku.
Offtopic:
Jes' da nije RPG, ali jesi li igrao Call of Cthulhu? Ja bas ovih dana procitah od "Ktulu Price" i uzeh da je igram, ali mi nekako deluje da nisu pogodili atmosferu, generalno ceo setting, kao npr u Amneziji.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2011, 21:59   #65
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Offtopic:
Jes' da nije RPG, ali jesi li igrao Call of Cthulhu? Ja bas ovih dana procitah od "Ktulu Price" i uzeh da je igram, ali mi nekako deluje da nisu pogodili atmosferu, generalno ceo setting, kao npr u Amneziji.
Igrao, i meni je bila jedna od boljih avantura. Ambijent i te reddish-brown boje, otprilike kako sam i zamisljao, naravno uvek to ispadne losije kad prvo procitas pricu, ali mene su pozitivno iznenadili... Onaj deo bez oruzija i samo bezanje, i posle stalna oskudica municije, halucinacije od straha, cuvanje zadnjeg metka za sebe...

Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earth -> preporuka
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
ali obicno horor i RPG ne idu pod istu ruku.
...izgleda da tu nema pravila i da to dosta zavisi od igraca i RPG*a. Meni je u nekim bas bila frka pogotovu kad sam mali lvl i nemocni zgoljo, a odlutam u mracniji deo mape. Bilo je cak ustajanja od kompa i pravljenja pauze na vazduhu... kao u Silent Hillu.

Poslednja ispravka: Uruk (2.6.2011 u 22:35)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 0:41   #66
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Doduse, kad se prisetim, bilo je RPG-ova sa horor deonicama, recimo Bloodlines deo kad ides kroz stare kanalizacije ka bazi nosferatua, taj deo je stvarno jeziv, ili recimo poslednji deo Gothic 2, kad ulazis u temple of Beliar, ili ulazak u Shadow Realm u NWN 2 Mask of the Betrayer. U pravu si, ipak nema pravila.
Ako Risen mazne samo malo atmosfere od Lavkrafta, onda mozemo da ocekujemo nesto slicno...
Off: sto se CoC tice, dobar je horror, voice acting i nezgrapna grafika i izgled ljudi mi malo kvari utisak. Problem je sto posle amnezije sve deluje manje jezivo, mada videcemo, ima jos da se igra CoC, tek sam na prvoj trecini igre...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 12:16   #67
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Risen 2

^ Ocean, House, Hotel.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.6.2011)
Stara 3.6.2011, 12:59   #68
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Kako sam samo to zaboravio, shame on me!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 14:05   #69
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

GameStar: Interview with Mike Hoge
Spoiler za Interview with Mike Hoge:
Citat:
Mike Hoge currently works for Piranha Bytes as a project manager. He was also responsible for Gothic 3. GameStar asked him a few questions, the following interview appearing in the printed magazine (06/2011). The English translation is now available for you here on World of Risen.

We would like to thank bigsnappy for translating this.


GameStar: How significant are the opinions of the community during the development process ?

Mike Hoge: Of course we let ourselves be influenced by the opinion from the community. It is a complex, partly subconscious thinking process, during which we react to certain currents. Single opinions can play a role as much as democratic majorities, because individual opinions can be food for thought as well.

GameStar: How strongly has this influenced the development of Gothic 2 and 3?

Mike Hoge: The essential changes, which we implemented in the Gothic games, were not a consequence of the feedback of the community. Especially during the first years the decisions over the changes were already made, before anyone in the forum wrote something about them. In the case of Gothic 3, for instance, we took the decision to make a big world because we wanted to implement horse riding. Unfortunately, for known reasons, it wasn’t meant to be.

GameStar: What did specifically come from the community?

Mike Hoge: We mostly reacted when a large number of people nagged about adjusting features or interfaces. The proposals were less like "Put in some dwarfs and elves", but way more like tangible things such as "I want to be able to turn off the messages."

GameStar: Are there community-suggestions, which you have implemented and regretted afterwards?

Mike Hoge: No. First of all we are responsible for the mistakes found in our games.

GameStar: Are there moments when you ignore the influence of the community because you believe in your ideas ?

Mike Hoge: Yes. Sometimes the idea can be that good, but with twenty men and a relative small budget you cannot realize everything in the desired quality. That is easily forgotten. Also there are decisions, like the pirate scenario from Risen 2, which will clearly make us lose some supporters, because they simply say: "I think pirates are stupid." In exchange we hope others will join, who say: "Finally we get a pirate role playing game." We do not make the games just for the community, but also for ourselves.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Bathoryy (3.6.2011), nameless1 (3.6.2011)
Stara 4.6.2011, 10:42   #70
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Artworks
Screenshots
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Bascelik (4.6.2011), Krilce (4.6.2011), nameless1 (4.6.2011)
Stara 4.6.2011, 11:42   #71
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Izgleda super. Iako sam bio zabrinut zbog promene okruzenja (pirati i vatreno oruzje pre svega), izgleda da ce ipak sve ispasti ok, nekako mi deluje kao da znaju sta rade.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 12:15   #72
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Mene plasi to sto pokusavaju da profilisu onu bedu od junaka iz prvog dela, posto je on bio interesantan ko betonski stub, verovatno i gluplji od njega. Koga boli stojko sto je on sada pijanica, razocaran u zivot, bla bla.. Trebali su da naprave novog PC-a, sa novim glasom, ako ce vec da idu tim pravcem. Mislim da ce PB pokazati sa Risenom 2, sta znaju i umeju, ali da dok ne vidim gameplay, ne mogu nista da tvrdim..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 12:18   #73
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mislim da ce PB pokazati sa Risenom 2, sta znaju i umeju, ali da dok ne vidim gameplay, ne mogu nista da tvrdim..
Ne verujem da neko od devova i pisaca RPG*eva u danasnje vreme moze da pokaze sta zna... veliki je pritisak izdavaca.
Oni su meni pokazali sa G1,2 i NoTR... sad mi ostaje samo da se nadam.

Citat:
Mene plasi to sto pokusavaju da profilisu onu bedu od junaka iz prvog dela, posto je on bio interesantan ko betonski stub, verovatno i gluplji od njega.
...pa on je slika i prilika tvojih izbora. Takav je kavog si ga sam napravio kroz trosenje LP*a i ponasa se kako ga ti vodis...

Poslednja ispravka: Uruk (5.6.2011 u 7:24)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 12:49   #74
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Izgleda da cu ipak morati da odigram Risen 1. Koliko sati je potrebno da bi se presla, main quest + side questing?
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 13:03   #75
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Izgleda da cu ipak morati da odigram Risen 1. Koliko sati je potrebno da bi se presla, main quest + side questing?
Meni je trebalo mozda negde oko 20-25 sati, ako se dobro secam. Samo igraj, igra je sjajna.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.6.2011)
Stara 9.6.2011, 10:08   #76
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

http://e3.gamespot.com/story/6318269...ssions-preview

Neke vesti sa e3 .
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Uruk (6.7.2011)
Stara 5.7.2011, 23:52   #77
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

...jos malo vec poznatih stvari i po koja zanimljiva:
http://www.gaminglives.com/2011/07/04/
Citat:
In Risen 2, the islands are a little smaller than in Risen 1 so only about seventy or eighty percent, but there are many of them and you can always keep the tension and the storytelling going because you never know what will happen on the next island.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Krilce (5.7.2011)
Stara 6.7.2011, 11:34   #78
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
You’re starting off in Caldera and the first few hours are tutorial so you can’t die; you will just try to learn the mechanics of the game
Sta mislite o ovom?

Ispada da nece biti borbe u tom delu igre?...
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 12:06   #79
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Kako god, ja jedva cekam da ovo izadje, samo se plasim da ga ne za*eru smestanjem u doba s vatrenim oruzjem. Ajaoj kako cekam nastavak Risena
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 12:17   #80
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Meni se bas svidja sto su promenili tematiku. RPG sa piratima je nesto sto sam cekao izuzetno dugo. Inace, to za tutorial, bice borbe, ali ce verovatno neprijatelji biti poprilicno slabi. Kao ekstremnom ljubitelju Gothic igara to mi se ne svidja, ali dokle god bude bilo izazova posle togn tutorial dela (a rekli su da ce biti), meni ne smeta. Jedva cekam neke nove vesti.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic III Guardian Role-Play 1579 25.5.2020 18:56
Risen miticfam Role-Play 1060 9.8.2016 15:46
Risen, Divinity II ili Dragon Age? MAR10 Role-Play 6 8.11.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com