Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2014, 13:29   #281
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: The Dark Eye - Drakensang

Slucajno sam naleteo na ovu igru i odigrao je. Izuzetno dobar RPG. Savrseno odradjen sistem levelovanja, ucenja vestina i podesavanja karakteristika lika. Sve je kompleksno ali logicno rasporedjeno, svaka naucena vestina ima primenu u igri i ceo sistem funkcionise kao svajcarski sat. Oprema koju nalazite ili kupujete u igri je takodje odlicno izbalansirana, nema je ni previse ni premalo a svaki komad oklopa ili oruzja donosi tacno onoliko unapredjenja koliko ocekujete. Borbe u igri su zanimljive. Sama prica je na pocetku zanimljiva kasnije kako se blizite kraju prerasta u klise o heroju koji spasava svet ali sve u svemu podnosljivo. Likovi su lepo uradjeni, nenamteljivi su ali originalni,svaki komentar i replika bio je zanimljiv, za razliku od Dragon age-a u kojem odnos izmedju likova deluje nekako nategnuto i smara bez obzira na ulozeni trud autora. Drakensang ima dosta slicnosti sa Dragon age-om, izasao je pre njega pa izgleda da su tvorci Dragon age-a dosta stvari prekopirali iz ove manje poznate igre. Meni se Drakensag vise svideo u skoro svakom pogledu: bolja mehanika, lepse uradjene lokacije, prirodniji dizajn nivoa, citav jedan svet koji vas mnogo bolje uvlaci i privlaci od onog u DA.
Mane igre bi bile nesto slabije primetna muzika a veliki deo dijaloga je pokriven samo tekstom, ne i zvukom. U drugom delu (koji sam poceo da igram) cini mi se da su ove mane ispravljenje.
Svaka preporuka za jedan od najboljih RPG-a u poslednjih 10 godina.
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 18:38   #282
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Dark Eye - Drakensang

Da da, ko što reče Eni, punokrvan RPG
Eto, ja danima razmišljah šta da igram i uopšte ne znam kako se setih ovoga. Igrao sam pre ali nisam prešao, sad idu zimski dani i ovo mi je pravo osveženje. Kad igram ovakve igre uvek provedem najviše vremena dok vidim kakvu ću klasu/rasu, sat i po sam buljio u ekran (možda i više) pre početka dok nisam odlučio i na kraju krenuh kao rouge po prvi put u životu. Sve u svemu, odličan i nepravedno zapostavljen RPG. River of Time nisam ni igrao ali saću, čim završim sa ovim.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2014, 20:23   #283
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: The Dark Eye - Drakensang

Nisam ni znao da postoji River of Time - tj nastavak igre.


Downloading!
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2014, 20:31   #284
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Dark Eye - Drakensang

Meni je postalo dosadno da igram River of Time posle par sati vrzmanja po gradu, previse generican setting i prica koja se vrlo sporo odvijala, grad koji jeste vizuelno prelep, ali je prazan, sa svega nekoliko NPC-eva sa kojima si mogao da stupis u komunikaciju.
Svideo mi se sistem igranja koji krasi Drakensang table top igre, iako je kompleksan i odbojan na prvu - sta cu kad sam geek za takve stvari.
Mislim da ne donosi nista novo igracima koji su fanovi AD&D igara, kao sto su NWN, ID, BG, P:T i slicnih i da su te igre daleko bolja investicija svog slobodnog vremena.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 19:53   #285
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Dark Eye - Drakensang

Jes' i to ali i Drakensang je super, mislim, nije NWN ali je skroz zadovoljavajuć a na momente i fenomenalan.
A ja se spremam kad završim s ovim da krenem u kompletnu NWN ponovnu avanturu. Kec i dvojka.... ima da se igra kolko oćeš i jedva čekam da stignem do Hordi a pogotovo do Izdajnika
A Drakensang je daleko od gubljenja vremena, pošteno.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dark eye, drakensang, the dark eye


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alone in the Dark WU TANG CLAN Akcione igre 45 14.5.2015 11:29
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02
Dark Oberon Dushan Strateške igre 1 5.7.2007 4:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com