Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2014, 13:42   #21
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Slazem se ne vredi raspravljati.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 13:51   #22
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ma moze da se igra...nista nije losija od recimo Risen-a (zavidim ljudima kojima se dopao doticni) ali najava i finalan proizvod...nebo i zemlja! Puno dobrih ideja i potencijala...ali ne iskorisceno.
Samo sto sam zavrsio Metro - Last Light tako da krecem Bound by Flame.
Exia ako kazes da je kao Risen onda je Bound by Flame odlicna igra. Risen i Risen 2 su super igre i sa uzivanjem sam zavrsio obe. Dosta bolje od Arcania (Gothic 4). Videcu kakav je Bound by Flame kada odmaknem malo pa cu sa sumiram utiske.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 14:04   #23
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Joj Arcania...jeza me hvata Bound by Flame kopira od svakog po malo (doduse ima neko sopostvene ideje) ali...to radi na traljav nacin...probajte ja sam samo izneo svoje vidjenje...ja je upravo privodim kraju (bar se nadam)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 14:11   #24
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Vec? Jbt pa to je bas kratka igra?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 14:15   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Ili neko igra non stop ceo dan.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 19:42   #26
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Probah i ja. Posle skoro predjenog dark souls-a 2, osecaj borbe u ovoj igri mi je kao da su mi isekli ruke i noge i tutnuli mac u zube, pa me pustili na hordu undead-ova.

Ukratko, igra mi deluje nekako nezavrseno i neudobno za igranje (dodjoh do mocvare, pa jos nemam neki veliki utisak). Grafika mi je dopadljiva, ali je voice-over uzasan. Inace za ovu igru sam saznao pre 2-3 dana na forumu pa i nisam imao neka posebna ocekivanja. Dacu joj sansu jos neko vreme.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 19:59   #27
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

....
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 20:28   #28
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Pa treba desetak sati ako se protrci kroz igru...realno ima solidno side questova a tu su i romanse i slicne zezalice, medjutim toliko je monotono da me prosto tera da brzinski predjem igru XD
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 20:44   #29
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Ma smece xD
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 12:13   #30
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Probao da igram jedno pola sata, zaboleo me mozak od kolicine gluposti i debilizma, uninstall i idemo dalje.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Exia (14.5.2014)
Stara 13.5.2014, 21:04   #31
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Ja jos igram. Sem nefer borbenog sistema nemam neke vece zamerke.

Igra ima Mars Logs feel. Valjda zato sto je isti endgine, kao u dobar deo RPG elemenata, ako izuzmemo nefer borbeni sistem.


P.S.
Pod nefer misim je da igrac nikako ne moze da se odbrani ako ga veca grupa protivnika napada odjednom, narocito ako ima mnogo strelaca.

Jedina je sansa koristiti teren sto vise i eksploatisati AI tako da te ne napadaju svi odjednom. Ovo je na normal tezini.

Takodje vatreni stit sa upgrejdom da uzvraca vatru i interaptuje protivnike mnooogo znaci.

Poslednja ispravka: player1 (13.5.2014 u 21:12)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 22:03   #32
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Upravo sam zavrsio igru i uopste mi nisu jasne ocene koje je dobila od nekih sajtova. Igra je zabavna. Ako bih morao da dam neku ocenu to bi bilo 7/10 na momente 8/10. Naravno nije savrsena ali nista manje nije losija od recimo Dragon Age 2 koji na Metacriticu recimo ima 82/100 od istih doticnih reviewera. User skor je 7/10 sto je i ok.

Citao sam da se dosta njih uglavnom zali na borbu da je teska ali to je nebulozno. Problem je u tome sto su oni ocekivali brainless button mashing i tako pristupili igri ali borba je vise takticka jer se mora pratiti sta protivnik radi jer dodge/parry igra veoma bitnu ulogu prilikom borbe. U igri postoji da kazemo retaliation sistem gde se automatski aktivira counter attack kada se dodge-uje u poslednjem trenutku. I dalje mislim da je borba jedna od boljih stvari u igri i kada se malo udje u stos protivnici padaju kao od sale.

Igra nema klasican izbor klasa vec to vi definiste kako napredujete kroz igru. Postoje 3 skill tree-ja. Warrior(tank), ranger(dps) i recimo mage (fire spells). Skill-ovi se medjusobno dopunjuju tako da cete poene koje budete dobijali level-ovanjem stavljati u sva 3 skill tree-ja. Tipa na oruzje se moze baciti magija koja radi fire dmg. Sve u svemu ja sam najveci dmg pravio kombinacijom ranger/mage.

Crafting igra veoma bitnu ulogu u igri. To je glavni izvor prihoda i najbolji nacin da se dodje do health/mana potion-a. Ne mozete praviti oruzje/opremu preko crafting-a nego samo unapredjivati opremu. Kako stats-e tako i izgled. Crafting materijale drop-uju mobovi i mogu se naci u chest-ovima. Postoji oko 15-ak razlicitih materijala za crafting i postoji low tier i high tier. Kombinovanjem low tier-a dobija se veci tier i tako do neko maximuma koji je tier IV mislim.

Jedna od stvari koje mi se nije svidela je implementacija trader-a u igri. Oni prodaju opremu i health/mana potion i nesto malo crafting opreme. Problem se javlja jer je kolicina gold-a u igri veoma mala i da kazemo da sam ja za ceo playthrough skupio oko 3.000 gold-a a da recimo health potion kosta 200 gold-a. Da ne spominjem deo opreme koji je oko 1.000 gold-a. Samo sam jednom kupio jedno oruzje i to je to. Nije bilo potrebe bilo sta kupovati zbog crafting-a. Naravno da sam prodavao materijale od crafting-a imao bih vise gold-a ali nije bilo potrebe jer je ono sto sam nalazio uvek bilo bolje od item-a koji nude trader-i.

Druga stvar koja mi se nije svidela je drop kod mobova jer sve sto oni drop-uju su crafting materijali i ponekad health/mana potion. Zato crafting i igra tako bitnu ulogu u igri i sve se vrti oko toga. Jaci mobovi dropuju veci tier za crafting. Opremu uglavnom nalazite u chest-ovima i loot-ujete sa tela palih heroja.

Zavrsio sam igru za nekih 20-25 sati sa svim quest-ovima i moja preporuka je da se igraju i sekundarni quest-ovi jer cete tako dobiti odlicnu opremu i dosta exp poena koji ce vam olaksati dalje igranje. Ako se u startu vodite losim ocenama od strane kritike i tako pristupite igri naravno da cete je hate-ovati u startu. Zato ja nikad i ne slusam sta kriticari kazu nego probam pa ako mi se svidi, svidi. Da sam slusao kritiku nikad ne bih odigrao Risen 2 - Dark Waters. Odlicna igra.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
player1 (13.5.2014)
Stara 19.5.2014, 1:25   #33
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Evo i ja zavrsi igru. I zadovoljan sam jer sam se lepo zabavio uz ovaj RPG. Vise nego uz Mars War Logs jer su likovi interesatniji, a prca koherentna, sa pocetkom i krajem.

A sama borba nije bila toliki problem kao u pocetku. Trik je dobro izbildovati karaktera, sto i kaze sam opis Hawk (medium) tezine na startu.

Mada nikako nisam mogao da tajmiram block kako treba. U 90% slucaja masim ili blokiram ranije (pa nema kontranapada).

Mada pravo da kazem, potpuno je bilo isto kad sam igrao Witcher 2. Ali u Witcheru mozes potpuno da preskocih parry i rolujes (debalans koji nikome nije smetao jer je "roll combat" sasvim zabavan).

Sto se tice igre, mozda je budem ponovo presao, koristeci drugi set izbora i drugu specijalizaciju. Presao sam je samo koristeci warrior stance, kombinovano sa pryo skillovima, gde sam koristio samo flame weapon i guardian flame. Odbijao sam demona, tako da je finalni izbor u igri bio izmedju:

Spoiler za kraj:
zrtovanja, radi brzeg oporavka sveta, i vladanja, kad je oporavak sveta sporiji


Mada moram reci da je poslednja boss bitka previse otezana u odnosu na ostatak igre. Mozda bi i mogla da prodje sa tim stepenom tezine ako bi sama bitka bila kraca. Na kraju sam je nekako presao, ali je sam skok tezine definitivno ubio deo zabave u zavrsnici. Ipak, negde je trebalo potrositi sve te health napitke koje sam stekao kroz celu igru (bar 20 potroseno u finalu).

EDIT:
E da, muzika ja odlicna. Cista desetka.

Poslednja ispravka: player1 (19.5.2014 u 3:06)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Dzigi (21.5.2014), Rainman (19.5.2014), zvjer (19.5.2014)
Stara 21.5.2014, 16:36   #34
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mada moram reci da je poslednja boss bitka previse otezana u odnosu na ostatak igre. Mozda bi i mogla da prodje sa tim stepenom tezine ako bi sama bitka bila kraca. Na kraju sam je nekako presao, ali je sam skok tezine definitivno ubio deo zabave u zavrsnici. Ipak, negde je trebalo potrositi sve te health napitke koje sam stekao kroz celu igru (bar 20 potroseno u finalu).

EDIT:
E da, muzika ja odlicna. Cista desetka.
Slazem se i za boss-a i za muziku. Da nisam imao one crafting materijale cisto sumnjam da bih imao dovoljno health potion-a. Bas je za***** boss. Kao da je iskocio iz Dark Souls-a.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 22:53   #35
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bound by Flame

E da, moram jos jednom da pomenem. Kakav god build da pravite obavezno sto pre uzeti bar 5 poena na Guardian Flame. Povratni damage sa interaptom, svaki put kad vas neko udari mnooogo znaci, i cini borbu manje "napadnom" u ranoj fazi igre, narocito ako niste dovoljno brzoprsti da uvek sve dodge-ujete i parry-ujete.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zen Bound 2 Emix Male igre 0 18.11.2011 19:00
Call of Juarez: Bound in Blood Red Wing Akcione igre 318 7.1.2011 20:09
The Shadow And The Flame - PRINCE OF PERSIA 2 achos Stare igre 3 27.6.2006 0:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com