Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2014, 23:21   #1
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Outcast

Nisam nikad odigrao ovu igru.

Ne znam da li mnogo ljudi zna za nju uopste. Ali u to vreme kada je izasla (1999) nisam imao dovoljno dobar kompjuter koji bi je terao u pristojnom framerate-u.

U pitanju je akciona RPG avantura smestena na drugoj planeti, u kojoj se nalazite u ulozi vojnika kome se srusio brod i budi se na vanzemaljskom svetu, medju njihovim blagim i mirnim narodom.

Dalje od toga ne znam - jer kao sto rekoh - nikad nisam odigrao igru, ali taj pocetak je ostavio na mene ogroman utisak, sto po samoj atmosferi, sto po grafici, sto po dijalozima, sto po izgledu vode, pa cak i po nekom laserskom pistolju, tako da je pamtim i dan danas.

Ovo je opis igre u svetu kompjutera, a danas moze da se nabavi na GOG-u za 5 dolara (sto ce mi verovatno biti sledeca kupovina) - jer citava ideja igre mi deluje bas kao "my cup of tea."

Bilo bi lepo kada bi neko ko je odigrao ovu igru i napise svoje utiske o njoj.

Zasto ovo pisem? Zato sto sam nabasao na kickstarter projekat: Outcast HD. Ako predju cilj, verujem da nas ceka fenomenlano iskustvo.

Ovako inace izgleda original, pa mozda se nekome svidi i resi takodje da je proba: (gameplay pocinje na 11 minuta)
Outcast 1999 pocetak


I da, soundtrack je bio fenomenalan.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.4.2014), JzmA (13.4.2014), Skenderevo (13.4.2014), SlobaNBG (13.4.2014)
Stara 13.4.2014, 0:59   #2
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Au, ja sam ovo igrao davno. Secam se da sam se mnogo bio zaludeo, ali nekako mi igra nije ostala mnogo u secanju. Ne znam koliko ovo vredi igrati danas..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 1:21   #3
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Nabavljam, pa cu da javim utiske
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 6:52   #4
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Imala je jako dobru muziku koju su braca rusi odsvirali(Moskovski simfonijski orkestar)
889VL3GxmoU
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 9:06   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Ja se ove igre sećam uglavnom zbog opisa u SK koji je pričao o prelepoj Voxel grafici, za koju sam tada prvi put čuo. Nisam je nikada odigrao pa možda taj HD remake ne bi bio loša stvar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.4.2014)
Stara 13.4.2014, 20:58   #6
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Ja mislim da ću odigrati ovu GOG verziju.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 23:53   #7
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Outcast je akciona avantura a ne rpg.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 0:51   #8
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Da, i ja nisam bio siguran gde da je stavim - ali posto igra ima open world sa razgranatim sistemom questova, sto main, sto side, sa ogromnim dijaloskim drvetom (koje ne znam da li se grana ili ne), resih da je ubacim ovde. Realno, sad se leveling, xp, skilovi, ubacuju u sve zive igre - a ovaj eventualni remake ce VEROVATNO vise vuci ka akcionom RPG-u, bas zbog te svoje osnove.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 15:31   #9
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Koliko znam od tih "rpg elemenata" (ako se to uopste mogu i nazvati rpg elementi) igra ima inventar, onda dijalosko drvo, sporedne i glavne zadatke "kvestove". Ali mi se cini da nema ono glavno a to je "skill sistem", znaci nema uopste mogucnost da se lik razvija, da se nadogradjuje, da postoje tu neka pravila u borbenom sitemu i slicno.

Opusteno, sto se mene tice moze i ovdje da stoji tema. Nego, cisto sumnjam da ce im uspjeti ova zamisao, jer previse novca traze a prakticno nista novo nece izmisliti nego samo napraviti nove skinove i to uviti u neki 3d endzin.

Inace, drugi dio je bio planiran za PS2 pa su odustali:
O2


PS. Inace ni ja je nisam nikada igrao jer je u to vrijeme nigdje nisam mogao nabaviti. Zbog toga mi je veoma zao jer sam skoro igrao GOG verziju i vidio sam da se zaista radi o jednoj vrhunskoj igri, sa prelijepom muzikom i sjajnom atmosferom. Koliko sam provalio mozes cak i da se sunjas.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.4.2014)
Stara 15.4.2014, 8:18   #10
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Koliko znam od tih "rpg elemenata" (ako se to uopste mogu i nazvati rpg elementi) igra ima inventar, onda dijalosko drvo, sporedne i glavne zadatke "kvestove". Ali mi se cini da nema ono glavno a to je "skill sistem", znaci nema uopste mogucnost da se lik razvija, da se nadogradjuje, da postoje tu neka pravila u borbenom sitemu i slicno.

Opusteno, sto se mene tice moze i ovdje da stoji tema. Nego, cisto sumnjam da ce im uspjeti ova zamisao, jer previse novca traze a prakticno nista novo nece izmisliti nego samo napraviti nove skinove i to uviti u neki 3d endzin.

Inace, drugi dio je bio planiran za PS2 pa su odustali:
O2


PS. Inace ni ja je nisam nikada igrao jer je u to vrijeme nigdje nisam mogao nabaviti. Zbog toga mi je veoma zao jer sam skoro igrao GOG verziju i vidio sam da se zaista radi o jednoj vrhunskoj igri, sa prelijepom muzikom i sjajnom atmosferom. Koliko sam provalio mozes cak i da se sunjas.
Debelo gresis sa svojom izjavom posto skil sistem nije najvaznija stvar u RPG-u. Najvaznija stvar u RPG-u je karakter kojim upravljas, svet i prica. ako mozes da se poistovetis sa njim i da se uzivis u svet igre, onda je to dobar RPG.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 9:12   #11
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Outcast mi je jedna od sigurno top 10 igara svih vremena, prešao sam ga dal četiri ili pet puta, i za ondašnje pojmove (a i za neke današnje) je bio igra ispred svog vremena (kad se samo setim one full softverski renderovane vode i odraza planeta u njoj, uh, jeza).
Ali dotična nema nikakve veze sa RPG-ovima, čistokrvna akciona avantura starog kova, gde je akcenat pre svega na istraživanju raznovrsnog vanzemaljskog sveta (to je bila i glavna karakteristika igre, što je svaki nivo vizuelno i po strukturi bio priča za sebe).
Još jedna odlika igre su bili i svi ti kul gedžeti koje je glavni lik koristio (hologramski mamac za odvlačenje paljbe, ono kul skeniranje terena kad se prvi put inicijalizuje mapa, teleporter i risiver za brže kretanje po terenu i sl.). Zapravo, in a nutshell, Another World i Flashback spakovani u 3D, zehr gut
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 12:23   #12
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Ja jos nisam ni poceo valjano da je igram, nikako da stignem. Prosao sam prolog doduse, sad mi se otvorila ona prva mapa za free-roam, imam neki kvest da nadjem nekog glavonju, al moze on i da saceka, ocu malo da istrazim svet... Btw, ako kazete da nije RPG - onda nije RPG (vise verujem vama koji ste je igrali, nego meni koji nisam )

Jedino mi krivo, sto izgleda da stvarno nema teorije da zbudze reboot, jer su skrpili tek 200 od 600 (mada ima jos 3 nedelje)... Al kakvim tempom ide, jedino da oni sami ulete sa ostatkom kinte da bi uzeli bar ovih 200.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 12:49   #13
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Debelo gresis sa svojom izjavom posto skil sistem nije najvaznija stvar u RPG-u. Najvaznija stvar u RPG-u je karakter kojim upravljas, svet i prica. ako mozes da se poistovetis sa njim i da se uzivis u svet igre, onda je to dobar RPG.
Onda su sve igre RPG, Serious Sam na primjer ili novi Wolfenstein, pa Hitman, Mafia, Mirror's Edge, Crysis, Far Cry, HL, Doom, COD... Sve su to RP igre?! Ja sam izgleda zivio u zabludi sve ovo vrijeme.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 12:50   #14
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Outcast

^
Raspravljate se oko gluposti.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 13:03   #15
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Inače, pre par godina su probali neki fan mejd rimejk, trebao je da bude valjda u Crytech engineu koliko se sećam (bio je i demo da se skine sa jednom lokacijom i oket je bio za jedan amaterski projekat), ne znam dal ima veze sa ovom pričom.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 14:07   #16
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Re: Outcast

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Inače, pre par godina su probali neki fan mejd rimejk, trebao je da bude valjda u Crytech engineu koliko se sećam (bio je i demo da se skine sa jednom lokacijom i oket je bio za jedan amaterski projekat), ne znam dal ima veze sa ovom pričom.
Čini mi se da je to bio indi kvazi-nastavak na originalni Outcast i mislim da je kodno ime bilo Open Outcast, ima par klipova na tjubu koji izgledaju veoma lepo i po meni bi takav trebao biti punokrvni nastavak.
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 15:39   #17
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Onda su sve igre RPG, Serious Sam na primjer ili novi Wolfenstein, pa Hitman, Mafia, Mirror's Edge, Crysis, Far Cry, HL, Doom, COD... Sve su to RP igre?! Ja sam izgleda zivio u zabludi sve ovo vrijeme.
Pa u cemu se neke od njih razlikuju od naprimer: LOTR War in the North ili Magicke(u Magicki nemas ni skilove, ni levele pa cak ni inventar pa se ipak vodi kao RPG) osim sto su LOTR i Magicka u fantasy svet-u.

EDIT: Da li znas za cega je RP skracenica. RP = Role Play u prevodu igranje uloga, i prve RP igre (nastale kada nije bilo racunara nego su bile drustvene igre) takodje nisu imale skilove ili levele (to je dodano kasnije).
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2014, 15:13   #18
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Secam se da sam davno jos prilikom traganja za nekim avanturistickim naslovom cesto dobijao preporuke za ovo cudo...mogao bih da je nabavim, nego jer probao neko tu verziju sa GOG-a?
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2014, 18:56   #19
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Outcast

Ja sam probao, sve radi ok, samo treba da se instalira patch (koji dolazi uz verziju) u kome se izabere jedna od ovih novijih rezolucija, i onda isto to mora RUCNO u ini fajlu da se promeni.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Outcast Bifrost Akcione igre 2 8.4.2006 23:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com