Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2006, 19:14   #1
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Thumbs up Tolkien World...

Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa. Prvo sto me je iznerviralo, to je izbacivanje Glorfindela a ubacivanje Liv Tejlor na njegovo mesto i kasnije njeno obracanje Aragornu, kada ga pita zasto se plasi svoje proslosti.
Koga bre pitas snajko!?
On je bre Aragorn, sin Aratornov, jedini zivi po muskoj lozi naslednik Izildurov i jedini koji ima pravo da upravlja Gondorom, a ti mu delis savete.

Drugo (sto im najvise zameram) jesu preduge i pateticne scene u kojoj se Aragorn i Arven, nesto po Hollywood fazonu, tripuju. zatim scene u moriji u kojoj oplakuju Gandalfa (kakvo bre oplakivanje? Morali su da hitaju da dosegnu Lotlorien, kako ih orci ne bi iskasapili), zatim scena u kojoj hobiti (na kraju treceg dela) 20min. skakucu po krevetu kao deca koja su dobila sladoled. Na kraju tu je Gandalf koji kada ga pogledate ne ume ljudski ni da potrci. Bas je Kuzma u jednoj svojoj kolumni to iskritikovao i tu se potpuno slazem sa njim. Bolje bre da su stavili Kristofer Lija (koji glumi sarumana ) da glumi Gandalfa.
Ima tu jos sitnica, kao sto je besomucno omalovazivanje Gimlija, Legolas koji sam ubija Olifanta (da su dosli sa onoliko Olifanta, razvalili bi ceo Minas Tirit za pola sata), nepojasnjavanje da su se na kraju filma uputili ne u bezdan, nego u Valinor, Elrondov dolazak u Helmov ponor i td.

Sta mislite, hoce li neko da se usudi da ekranizuje Silmarilion (po mojem skromnom misljenju, najvece delo epske fantastike ikada napisano (a nezavrseno)?

Poslednja ispravka: Magneto (27.3.2006 u 17:47)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 19:50   #2
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
bobi kaže:
Da... i to Elronda koji ima nesto mongoloidno u faci.

Ej... tek sam sada video ovu temu.

Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa. Prvo sto me je iznerviralo, to je izbacivanje Glorfindela a ubacivanje Liv Tejlor na njegovo mesto i kasnije njeno obracanje Aragornu, kada ga pita zasto se plasi svoje proslosti.
Koga bre pitas snajko!?
On je bre Aragorn, sin Aratornov, jedini zivi po muskoj lozi naslednik Izildurov i jedini koji ima pravo da upravlja Gondorom, a ti mu delis savete.

Drugo (sto im najvise zameram) jesu preduge i pateticne scene u kojoj se Aragorn i Arven, nesto po Hollywood fazonu, tripuju. zatim scene u moriji u kojoj oplakuju Gandalfa (kakvo bre oplakivanje? Morali su da hitaju da dosegnu Lotlorien, kako ih orci ne bi iskasapili), zatim scena u kojoj hobiti (na kraju treceg dela) 20min. skakucu po krevetu kao deca koja su dobila sladoled. Na kraju tu je Gandalf koji kada ga pogledate ne ume ljudski ni da potrci. Bas je Kuzma u jednoj svojoj kolumni to iskritikovao i tu se potpuno slazem sa njim. Bolje bre da su stavili Kristofer Lija (koji glumi sarumana ) da glumi Gandalfa.
Ima tu jos sitnica, kao sto je besomucno omalovazivanje Gimlija, Legolas koji sam ubija Olifanta (da su dosli sa onoliko Olifanta, razvalili bi ceo Minas Tirit za pola sata), nepojasnjavanje da su se na kraju filma uputili ne u bezdan, nego u Valinor, Elrondov dolazak u Helmov ponor i td.

Sta mislite, hoce li neko da se usudi da ekranizuje Silmarilion (po mojem skromnom misljenju, najvece delo epske fantastike ikada napisano (a nezavrseno)?
Za ovo si zaslužio poen na reputaciju,al samo zato što voleš LOTR

1.Lepo je što su od Awren napravili veći lik nego što je u knjizi i Liv Tajler je super za tu ulogu(hladna a lepa,mmmm ),i Gandalf(u originalu Gandalv ) je isto odličan.
2.Ovo za Aragorna i Aurenu si u pravu,mnogo su davili.Trebalo je kraće.I za Moriju si u pravu,mada su i u knjizi oplakivali kod jezera.
3.ovo za Hobite je stvarno smešno Bravo !!!
4.Ovo za Valinor mi nije jasno šta hoćeš da kažeš...Pojasni malo

Poz
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 20:18   #3
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Odoste u off topik- ovo je ipak tema o igri a ne o filmu.
A li lichno imam 100 000 razloga da branim ekranizaciju lotra( uprkos svim izmenama) - filmovi su fenomenalni


A sto se silmariliona tiche - pa Preobiman je - Neko moze da ekranizuje delove ali ne celi silmarilion( ili hoces najduzi film ikada snimljen>?_
I ja se nadam da hoce - jer bitke na kraju treceg doba deluju jadno i smesno u poredjenju sa Provalom Valara u srednju zemlju
A Sauron(cic) Izgleda JAdno u poredjenju sa MORGOTOM

Uostalom ko ne bi voleo da vidi ARMIJU BALROGA( koje uzgred Sauron NIKAD ali NIKAD nije mogao da kontrolise - sa ili bez prstena( a i da je imao 20 prstena ne bi mogao)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 20:35   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ovo za Valinor mi nije jasno šta hoćeš da kažeš...Pojasni malo
Pa treba procitati Silmarilion.
Valinor ti je u principu ostrvo na kome se nalaze stvaraoci Arde (t.j. srednje zemlje), dakle Valari ili ti Andjeli ( caj vise bogovi). E sad, kako se trece razdoblje zavrsava u Gospodaru Prstenova i ono ostaje na teret ljudima, vilenjaci, umorni od tereta sveta, zajedno sa Gandalfom (koji je, uzgred budi receno i otposlat od Valara na srednju zemlju) i Galadrijelom (koja je svojevoljno sa Noldorima otisla iz Valinora), oni dakle hvataju brod kod Kirdana (vilenjaka koji je Gandafu dao prsten vatre) i bivaju odvezeni na ostrvo na koje neko ne moze da stigne, osim ako Valari to ne pozele. Usput su im se kao prtljag uvalili i hobiti.

E. da... odosmo u off-topik.

Elem, igrao sam I deo igrice i prilicno mi se dopao. Skoro sam presao prvu kampanju i sad ne mogu da se setim zbog cega sam prestao. Moguce da sam preinstalirao sistem. Ko zna.
A sta? Sada mogu gradjevine da se prave bilo gde? (kao i u svim ostalim strategijama)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 12:47   #5
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Eh, serija Silmarilion?
Slažem se sa skoro svim što je Carl rekao. Najveća glupost je način na koji su prikazani likovi Gandalfa i Aragorna; umjesto odlučnog, otresitog i prijekog čarobnjaka dobili smo raspekmeženog, saosjećajnog latentnog. Aragorn je bio čovjek koji je čitav svoj život usmjerio ka jednom cilju, a to je vraćanje prestola, u filmu su ga prikazačli kao babu koja je od toga cilja (iz nepoznatih i neobjašnjenih razloga) odustala, pa treba da ga nagovaraju i mole Elrond i Arwen. Užas! Jeste li primjetli nesrazmjernost u broju Jahača Rohana iz drugog dijela i trećeg? Kao, jako ih je malo, nemaju 50 ljudi dok se Eomer ne vrati, a onda vode 7 000 na Minas Tirit!
Ubjedljivo najveća greška je što je posljednje poglavlje preskočeno, u kojem se vidi da se Rat za prsten završava pred vratima Frodove kuće u Bagremovoj ulici!
Što se igre tiče smučili su mi se Orci koji jašu paukove, mislim, jesu li ni normalni? I kakvi su to patuljci koji bacaju sjekire, umjesto da se služe lukovima kao i ostali normalni narodi?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:19   #6
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
Corwin kaže:
Eh, serija Silmarilion?
Slažem se sa skoro svim što je Carl rekao. Najveća glupost je način na koji su prikazani likovi Gandalfa i Aragorna; umjesto odlučnog, otresitog i prijekog čarobnjaka dobili smo raspekmeženog, saosjećajnog latentnog. Aragorn je bio čovjek koji je čitav svoj život usmjerio ka jednom cilju, a to je vraćanje prestola, u filmu su ga prikazačli kao babu koja je od toga cilja (iz nepoznatih i neobjašnjenih razloga) odustala, pa treba da ga nagovaraju i mole Elrond i Arwen. Užas! Jeste li primjetli nesrazmjernost u broju Jahača Rohana iz drugog dijela i trećeg? Kao, jako ih je malo, nemaju 50 ljudi dok se Eomer ne vrati, a onda vode 7 000 na Minas Tirit!
Ubjedljivo najveća greška je što je posljednje poglavlje preskočeno, u kojem se vidi da se Rat za prsten završava pred vratima Frodove kuće u Bagremovoj ulici!
Što se igre tiče smučili su mi se Orci koji jašu paukove, mislim, jesu li ni normalni? I kakvi su to patuljci koji bacaju sjekire, umjesto da se služe lukovima kao i ostali normalni narodi?
A orci koji jašu na škorpijama?

Sve si u pravu,osim za Gandalfa.Mada je trebao biti malo čvršći karakter,ali ne mnogo.Boljeg glumca za Gandalfa nema.Bar po meni
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:22   #7
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Pa treba procitati Silmarilion.
Valinor ti je u principu ostrvo na kome se nalaze stvaraoci Arde (t.j. srednje zemlje), dakle Valari ili ti Andjeli ( caj vise bogovi). E sad, kako se trece razdoblje zavrsava u Gospodaru Prstenova i ono ostaje na teret ljudima, vilenjaci, umorni od tereta sveta, zajedno sa Gandalfom (koji je, uzgred budi receno i otposlat od Valara na srednju zemlju) i Galadrijelom (koja je svojevoljno sa Noldorima otisla iz Valinora), oni dakle hvataju brod kod Kirdana (vilenjaka koji je Gandafu dao prsten vatre) i bivaju odvezeni na ostrvo na koje neko ne moze da stigne, osim ako Valari to ne pozele. Usput su im se kao prtljag uvalili i hobiti.


Naravno,ali još uvek je ostalo nešto vilovnjaka u Srednjoj zemlji,u Mrkoj Šumi i Lorijenu.Znači to nije bio poslednji brod koji je otplovio.A što se tiče Silmariliona,to mi je na spisku za sledeću posetu biblioteci I još nešto,da li je Valinor isto kao Middle-eaarth ili nešto kao raj?

Poz

Poslednja ispravka: Magneto (27.3.2006 u 17:48)
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 18:36   #8
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Hvala magneto
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 19:28   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Konacno da neko pametan otvori ovu temu (Carl Jonson CJ (da se zna ko je)).
I mi Tolkinovci imamo sta da kazemo, a ne samo obozavaoci neznog Harija Potera.

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
I još nešto,da li je Valinor isto kao Middle-eaarth ili nešto kao raj?
Poz
Pa vidi , Valari su sve vreme pokusavali da oblikuju celu srednju zemlju u cemu ih je ometao Melkor (potonji Morgot). I kada je zemlja vec bila oblikovana i vise se nista nije moglo ni dodati ni oduzeti, izgledala je lepo, ali i divlje, sa lepim sumama ali i sa grdnim planinama (ako shvatas sta hocu da kazem, ipak ja nisam Tolkin). Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede. Neki su pokusali, ali kako su isli, tamo amo i zemlja im je izgledala kao lopta, nekom magijom Valara (pazi, koji je genije taj Tolkin).

Inace nemoj nikako da iznajmljujes Silmariliona u biblioteci. Kupi ga! Ja sam Silmarliona prvo iznajmio, pa uzeo od drugara (i zadrzao nekoliko meseci) i najzad kupio. Za sada sam ga procitao jedno 30 puta i jos mi neke stvari nisu jos potpuno razjasnjene (citam ga bas trenutno).

Sad nemoj da te ovo uplasi. Meni su pricali da je to mnogo tesko stivo, kao biblija i to. Ali to uopste nije tako. Knjiga je vrlo laka za citati, ali opet, to je jednostavno knjiga koja u sebi obuhvata 10 puta vecu kolicinu dogadjaja od Gospodara Prstenova, te je sasvim razumljivo sto niko ne moze da upamti sve likove.


P.S. Sauron nije bas bio toliki bednik u Silmarilionu. On je bio odmah ispod Morgota i jaci od svakog Balroga. Nije mogao da ih kontrolise iz prostog razloga sto su i on i Balrozi (na kraju krajeva i Gandalf) Majari ( nesto kao Valari samo su ipak nizi duhovi), a Morgot je ipak bio Valar i to najjaci.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 20:18   #10
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Konacno da neko pametan otvori ovu temu (Carl Jonson CJ (da se zna ko je)).
I mi Tolkinovci imamo sta da kazemo, a ne samo obozavaoci neznog Harija Potera.



Pa vidi , Valari su sve vreme pokusavali da oblikuju celu srednju zemlju u cemu ih je ometao Melkor (potonji Morgot). I kada je zemlja vec bila oblikovana i vise se nista nije moglo ni dodati ni oduzeti, izgledala je lepo, ali i divlje, sa lepim sumama ali i sa grdnim planinama (ako shvatas sta hocu da kazem, ipak ja nisam Tolkin). Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede. Neki su pokusali, ali kako su isli, tamo amo i zemlja im je izgledala kao lopta, nekom magijom Valara (pazi, koji je genije taj Tolkin).

Inace nemoj nikako da iznajmljujes Silmariliona u biblioteci. Kupi ga! Ja sam Silmarliona prvo iznajmio, pa uzeo od drugara (i zadrzao nekoliko meseci) i najzad kupio. Za sada sam ga procitao jedno 30 puta i jos mi neke stvari nisu jos potpuno razjasnjene (citam ga bas trenutno).

Sad nemoj da te ovo uplasi. Meni su pricali da je to mnogo tesko stivo, kao biblija i to. Ali to uopste nije tako. Knjiga je vrlo laka za citati, ali opet, to je jednostavno knjiga koja u sebi obuhvata 10 puta vecu kolicinu dogadjaja od Gospodara Prstenova, te je sasvim razumljivo sto niko ne moze da upamti sve likove.


P.S. Sauron nije bas bio toliki bednik u Silmarilionu. On je bio odmah ispod Morgota i jaci od svakog Balroga. Nije mogao da ih kontrolise iz prostog razloga sto su i on i Balrozi (na kraju krajeva i Gandalf) Majari ( nesto kao Valari samo su ipak nizi duhovi), a Morgot je ipak bio Valar i to najjaci.
Hvala za ono na početku posta!

Što se tiče Silmariliona,ja sam mislio da vremenom pokupujem sve Tolkinove knjige(LOTR,Silmarilion,Drvo i list,Istorija Srednje zemlje I,II,III,IV,V i VI,Doživljaji Toma Bombadila(da li ima još nekih?),ali prvo bih želeo da kupim onu ogromnu LOTR knjigu ,sa originalnim(iz prvog izdanja,valjda)slikama,što je izdala Narodna Knjiga,pa onda redom....Vredili ta šta,ili bolje da kupim neku jeftiniju?

Btw.Halo je počeo da se snima,tako da će(ja mislim)Hobit biti oko 2009 I Džekson kaže da će se više držati knjige.

Poz
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 13:52   #11
doom_lord
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 71
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede.
Koliko se ja secam Arda se sastoja od Valinora, Numenora i onog dela Arde na kome se nalazi srednja zemlja. Srednja zemlja je samo deo vece oblasti.
Nisam siguran pa me ispravite ako gresim?
doom_lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 23:08   #12
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Tolkien World

Da kazem i ja koju na ovu temu.
Prvo bih savetovao da se knjige kupuju,barem Tolkin to zasluzuje.Inace epska
fantastika je moja opsesija,uglavnom to i citam.Drug,inace profa knjizevnosti,mi rece da su ubacili Hobita u lektiru za osnovnu skolu,najzad.
Za one koji jos nisu procitali Tolkinova dela,a nameravaju,mali savet:citaj prvoGospodara,pa Hobita,pa Silmarilion,pa Nezavrsene price.Mislim da je utisak mnogo bolji nego obrnutim,hronoloskim smerom.
U vezi filmova...pa svako ko voli i drzi do originala u bilo cemu ne slaze se sa
"plagijatima".Bre ako snimas film po nekoj knjizi onda je prekopiraj,od A do S.
Mislim da je greh "obradjivati" originale,bilo knjizevne,filmske ili muzicke.Ako smatras da si umetnik i volis neko delo,ti bato napravi svoje licno;dobio si ispiraciju,upotrebi mastu i stvori nesto originalno.Ako nemas talenta za to onda smes da intepretiras doticno delo u ORIGINALNOM obliku,nikako u "svom fazonu".Takve po meni treba bojkotovati!
Taj s*****a od rezisera (inace rezisere mnogo ne gotivim,skidam kapu samo scenaristi i glumcima,uopste gledajuci) je nepotrebno skratio film pravdajuci se
duzinom filma i finansijama takvog poduhvata, ALI kako onda da je ubacio citave scene koje je njegov plagijatski mozak izmozgao.Za njegovo p**********e imaju i vremena i novca a za originalno delo to nemaju!Majmunisanje!Mislim da je bolje da su pravili seriju u serijalima,imali bi i vremena i para za takav rad.
A i glumci su me razocarali.Pocev od Gandalfa.Mozda sam ja stekao pogresan utisak citajuci knjige i videvsi fenomenalnu sliku na korici knjige,ali onaj glumac definitivno nije za onu ulogu.Slazem se sa likom koji je reko da je glumac koji je glumio Sarumana mnogo bolji za tu ulogu.Ni Aragorn nije izvoran sto bi se reklo.On je crn i izrazito visok,a ne smedj i sredjeg rasta.Gimli i hobiti su dobro odradjeni.Mislim na fizicki izgled i glumu.A Galadrijela je bila lepotica a ne prosecna lepota kao u filmu.Sto se tice odnosa Aragorna i Arvene ..pa ocekivao sam i seks u toku filma pa lepo da izadjem napolje!
Osim sto je Pera Dzekson izbacio originalne scene i ubacio svoje (koje mnogo i ne remete istorijske cinjenice) moram mu i zameriti na menjanju istorijskih cinjenica u toku nekih scena;npr.vilenjaci nikad nisu krocili u Helmov Ponor (osim jel'te Legolasa) itd.
Igrice sa ovom temom nisam igrao jer su skoro sve realm time strategije sto nije moj fah.Ja sam vise za Heroes III i Disciples.
Pozdrav!

Poslednja ispravka: Simke (31.3.2006 u 7:39) Razlog: vulgarnosti, ovog puta sam ispravio a sledeći put ???
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 10:04   #13
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Unhappy Re: Tolkien World...

Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 12:05   #14
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Nikola Grbic kaže:
Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Prosto. Pogledaj ponovo filmove, pogotovo bioskopske (neprodužene) verzije. Ako i dalje budeš smatrao da onaj dobroćudni čičica - koji se konstantno smeje i smejulji, igra i valja po zemlji sa Hobitima - zaslužuje ime Gandalf Vranolujni, onda si u pravu.

Što se tiče filma, a po mom skromnom mišljenju, fanovi su uglavnom ozlojeđeni jer je Piter Džekson u prevelikom broju slučajeva odstupio od trilogije praveći komercijalne ustupke, ali i zato što je ubacivao klasične holivudske gluposti (npr. Legolas na štitu/snowboardu ). No, mislim da smo još i dobro prošli, s obzirom na činjenicu da se prihvatio ovog zadatka a da prethodno nikada nije pročitao nijednu Tolkinovu knjigu...

Najbolje scene - bitke, Mordor...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 18:52   #15
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Tolkien World...

Da li je neko igrao MERP?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 17:24   #16
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Eddie kaže:
Da li je neko igrao MERP?
Ne,šta je to?
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 14:37   #17
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
Eddie kaže:
Za one koji jos nisu procitali Tolkinova dela,a nameravaju,mali savet:citaj prvoGospodara,pa Hobita,pa Silmarilion,pa Nezavrsene price.Mislim da je utisak mnogo bolji nego obrnutim,hronoloskim smerom.
Mala ispravka. Prvo Hobit (koji je vise decija knjiga), pa Gospodar Prstenova, pa Silmarilion, pa Nezavrsene Price.

Citat:
Eddie kaže:
U vezi filmova...Takve po meni treba bojkotovati!
Taj s*****a od rezisera (inace rezisere mnogo ne gotivim,skidam kapu samo scenaristi i glumcima,uopste gledajuci) je nepotrebno skratio film pravdajuci se duzinom filma i finansijama takvog poduhvata.
[/QUOTE]
Prestrog si.
I sam sam fan i imam mnogo zamerki, ali film ima daleko vise boljih stvari nego losijih. U principu, uvek mozes da preskaces scene koje ti se ne svidjaju.

Citat:
Nikola Grbic kaže:
Zasto vecina vas pljuje po glumcu koji glumi Gandalfa i po filmu?,ja sam citao knjigu pre nego sto se film pojavio,a i Silmarilion,i nemam zamerki.Razumem razliku ukusa ali sada neki postovi su vec sve granice preshli...
Ne samo po Gandalfu, nego pomalo i po Aragornu. I ne pljujemo, nego kritikujemo.
Prijatelju, jesi li ti ikad cuo za harizmu. To je ono sto krhi (filmski) Gandalf ne poseduje, a bogami ni Aragorn, a bogami ni Kostunica. Crvjezik i Jovajna imaju vise harizme od njega. Da ga glumci sve vreme ne pozivaju: " Gandalllff, Gaaaandalllf". ne bi se ni osetilo da je on tu.
Drugo, kada je u knjizi Gandalf nesto nekoga pitao? Kada je govorio o svojim namerama. Nikada. Ovde u filmu vidimo da oberucke prihvata Frodov savet da se upuste u Moriju, zatim se divi Frodu koji je nasao sifru za otvaranje kamenih vrata. Umesto da bude cvrst, mek je. Umesto da sadrzi neku unutrasnju jacinu i mudrost, sadrzi krhost i strah, umesto da stvarno podvikne, samo pojaca svoj priguseni glas. Sem vizuelnog, potpuni je promasaj ovaj glumac.

Citat:
Neuro kaže:
No, mislim da smo još i dobro prošli, s obzirom na činjenicu da se prihvatio ovog zadatka a da prethodno nikada nije pročitao nijednu Tolkinovu knjigu...
Greska. Piter je jos sa 18 godina procitao knjigu i nije ni sanjao da ce bas on da bude reziser filma. Onaj sto glumi Gandalfa nije procitao knjigu, vec je nosio na snimanje da je cita. Ipak se ispostavlja da je uvek bolje citati knjige na miru u svom domu, nego bilo gde drugde. Mozda je zato ovaj glumac pobrkao to sto je pobrkao.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 15:56   #18
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Prvo,meni je Gandalf sasvim OK,kao glumac.Liči na njega.To što ga je Džekson izmenio,nije kriv glumac za to.Vigo Mortesen je najbolji za tu ulogu.Kijanu Rivs se prijavio isto,ako ne znate.Ko je onda bolji?Vigo izgleda isto onako kako ja zamišljam Aragorna.A što se tiče nekih izmena(npr. Helmov ponor s vilovnjacima)tu ste u pravu.Takođe nisu sve LOTR igre RTS.LOTR:Return of the king je akcija u trećem licu.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2007, 13:11   #19
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Bobi, to što pričaš uopšte nije demokratski i u skladu sa humanim vrijednostima koje se promovišu u ovoj knjizi.
Pih... zbog jednog Hobita?
Ko uopšte mari za sitan živalj koji živi po rupama? Ja bi ih ionako sve poslao u neku fabriku duvana kao robove.

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (6.4.2007 u 20:20) Razlog: mala prepravka
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 13:47   #20
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Hajde da oživimo malo temu

Pronašla sam neke informacije i ilustracije u vezi novog izdanja, "The children of Hurin". Ilustracije je radio Alan Lee. Jednostavno fenomenalno

http://www.thefirstpost.co.uk/index....D=2&subID=1660

Evo i pregleda poglavlja knjige: http://tolkiengateway.net/wiki/The_Children_of_Hurin

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (1.5.2007 u 14:00) Razlog: dodat link
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlog absonic Tekstovi u SK 21 28.9.2007 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com