Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2007, 15:12   #1
Raven
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 133
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom torrent portovi

Ne znam da li smem ovo pisati ali nemam gde drugo pitati.
Poceo sam koristiti microtorent ali mi stalno javlja da otvorim neki port, posto mi je ovako veya ogranicena, gde mogu videti koji je moj port? Hvala unapred.
Raven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 15:48   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc

Nije zabranjeno pitati kako otvoriti neki port

Ne koristim microTorrent ali ako ti prijavljuje da je neki port zatvoren krivac za tako nešto mogu da budu par stvari.

U prvom slučaju je "krivac" tvoj firewall koji po defaultu ne dozvolja komunikaciju preko porta koju mTorrent zahteva. Kako se radi otvaranje konkretno tog porta zavisi od konkretnog firewall-a. Neki firewall-i (Outpost, Zone Alarm itd.) imaju mogućnost da automatski podese tzv. "pravila" (rules) kojima definišeš kako program sme da komunicira sa spoljašnjim svetom i obrnuto.

Druga stvar je recimo ako se na net povezuješ preko nekog proksija ili NAT rutera ili ako imaš privatnu IP adresu. Ne moraš da znaš šta su ovi uređaji ali je bitno da možda tvoj provajder ne dozvoljava komunikaciju preko tih specifičnih portova iz jednog veoma jednostavnog razloga a to je da spoljašnji svet tvoj računar vidi kao jednu adresu iako ruter tu javnu adresu "cepa" na određen broj "privatnih".

Dakle, možemo prvo da probamo sa informacijama o tome ko ti je provajder usluga, da li imaš privatnu ili javnu adresu, koji firewall koristiš i koji su portovi konkretno u pitanju
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 17:02   #3
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Pomoc

A zasto ne bi samo skinuo neki normalan torretn program i manuo se ceprkanja po podesavanjima?
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 17:51   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pomoc

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
A zasto ne bi samo skinuo neki normalan torretn program i manuo se ceprkanja po podesavanjima?
A sta je microtorrent ako ne normalan program? I to jedan od najboljih...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 18:00   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pomoc

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
A zasto ne bi samo skinuo neki normalan torretn program i manuo se ceprkanja po podesavanjima?
Koji to?
Po tebi mi ispadamo budale jer ne placamo FTP klijente i koristimo poznate, dokazane p2p klijente.


Idi na portforward.com i tamo nadji u meniju firewall tvoj firewall, isprati instrukcije, podesi sve to i vidi sta se desava! I ja sam imao i jos uvek imam istih problema! Najgore je sto ne mogu da nadjem podesavanja za ruter, moje kartice Asusu W138G V2 nema nigde ali imas gomilu ostalih i to bas na navedenom sajtu. Dalje imas podesavanja za uTorrent u nekoj od tema u internet tehnologijama (novije su, pogledaj) i kada odradis to i ovo otvaranje porta pocece da kaplje konstantno ali meni i dalje ne dostize maksimum od 15 iako ga povremeno zavrti i na 15KB/s ali retko, sve mi se cini da ovi majmuni nesto mute, jel to moguce?
Gledao sam ugovor i naznaceno je da nema ogranicenja pa da odem onda malo da popricam s ljudima, verujem da bi se brzina momentalno povecala i zadrzala ako je to to.
I ja koristim uTorrent, i sada mi javlja da firewall/router blokiraju konekciju, za firewall sam siguran da nije jer sam jutros skratio sebi san da bi podesio to i zaista sam ga podesio...znaci jos samo router i skinucu komplet Prijatelja od 30GB za 15dana a ne za par meseci.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 18:33   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
A zasto ne bi samo skinuo neki normalan torretn program i manuo se ceprkanja po podesavanjima?
Ja mislim da ovaj program beše u par stotina kilobajta i da ga nije potrebno instalirati. A znam da dosta dobro obavlja posao. Bar po rečima kolega koji su backup-ovali pola interneta sa njim
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Torrent iza proxy-ja kvare_cg Internet tehnologije 7 19.11.2006 13:13
Wireless i Torrent M1los Internet tehnologije 21 16.11.2006 0:25
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com