Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2009, 21:12   #21
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Milolos kaže: Pregled poruke
Problem je u tome sto ako bih uzeo Intel-ov i7 920 koji radi na 2.6 GHZ ja bih ga kloknuo na 3.0 GHZ medjutim posto ja pojma nemam se overklokovanjem (bukvalno nista), morao bih da trazim ovde gotovo detaljan spisak gde treba da udjem u bios, sta na koliko da podesim, sta da gledam itd... sto naravno ne ide.
ako ti je tolika frka da clockuješ
a bitna ti je brzina postoji nešto što se zove Turbo Mode dakle ako je napajanje dovoljno jako i ako je on enabled, i7 920 će ti na stock-u ići do
2,8GHz
ne znam koliki je turbo mode za i7 940, verovatno ide do 3.0GHz
Dakle, ništa ti ne radiš u biosu, nikakva podešavanja, samo zamoliš tog nekog ko ti sklapa komp da otključa (enable-uje) turbo mode i to je to

evo ti print screen sa mog real tempa i članak o tome:


dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dumbling na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 21:19   #22
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

i još nešto
Turbo mode kod Lynnfield-a (i5 nehalem) bi trebao da bude iznad 3.0
ako imaš vremena i ovaj komp bi ti prvenstveno služio za igrice, mogao bi da pričekaš 2,3 meseca, lynnfield 2.8GHz će ti sigurno ići iznad 3.0 a sve ukupno bi te mnogo manje koštao of 1366 platforme
ako pak novac nije problem, onda 920 ili 940 ?!
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dumbling na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 21:28   #23
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
dumbling kaže: Pregled poruke
a
ne znam koliki je turbo mode za i7 940, verovatno ide do 3.0GHz
Dakle, ništa ti ne radiš u biosu, nikakva podešavanja, samo zamoliš tog nekog ko ti sklapa komp da otključa (enable-uje) turbo mode i to je to
i7 940 ide do 3.06Ghz. Za jedan mnozilac gore, tj 133mhz vise na defu. Jedino ovaj novi 975XE treba da daje dva mnozioca vise, ali on je ionako otkljucan... Mislim da je uzimanje takvog procesora za igranje budalastina, pogotovu ako se ne klokuje. Phenom 955BE je samo malo sporiji u igrama, a razlika u ceni moze da se preusmeri na neku bolesnu grafiku, i onda je brzi. Za ozbiljan video editing, 3D rendering i slicno Core i7 je zakon, ali ako nisi pro, nema potrebe davati tolike pare za njega. Pogotovu taj 940 model. Od i7 modela, za igre se jedino isplati 920 + kuler, i klokvanje na 3.2Ghz, i tu je onda doooobro brzi od Phenoma 955BE. Ali je opet dooobro i skuplji, a i phenom moze da se klokne dosta.

PS: Na core i5, Turbo radi samo za jedno jezgro. Cista glupost, ali moze da pomogne igrama.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 21:35   #24
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
i7 940 ide do 3.06Ghz. Za jedan mnozilac gore, tj 133mhz vise na defu. Jedino ovaj novi 975XE treba da daje dva mnozioca vise, ali on je ionako otkljucan... Mislim da je uzimanje takvog procesora za igranje budalastina, pogotovu ako se ne klokuje. Phenom 955BE je samo malo sporiji u igrama, a razlika u ceni moze da se preusmeri na neku bolesnu grafiku, i onda je brzi. Za ozbiljan video editing, 3D rendering i slicno Core i7 je zakon, ali ako nisi pro, nema potrebe davati tolike pare za njega. Pogotovu taj 940 model. Od i7 modela, za igre se jedino isplati 920 + kuler, i klokvanje na 3.2Ghz, i tu je onda doobro brzi od Phenoma 955BE. Ali je opet dooobro i skuplji, a i phenom moze da se klokne dosta.
jeste i7 940 bacanje para, zato i istakoh činjenicu da može bez ikakvog overclocka do dobije 2.8GHz na 920,
a ako su mu samo igrice bitne, svakako da je bolje Phenom, ali ako radi još nešto, onda i7, pa igram i ja igrice na tih 'tričavih' 2,8GHz
i sve radi savršeno.
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dumbling na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 21:36   #25
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
i7 940 ide do 3.06Ghz. Za jedan mnozilac gore, tj 133mhz vise na defu. Jedino ovaj novi 975XE treba da daje dva mnozioca vise, ali on je ionako otkljucan... Mislim da je uzimanje takvog procesora za igranje budalastina, pogotovu ako se ne klokuje. Phenom 955BE je samo malo sporiji u igrama, a razlika u ceni moze da se preusmeri na neku bolesnu grafiku, i onda je brzi. Za ozbiljan video editing, 3D rendering i slicno Core i7 je zakon, ali ako nisi pro, nema potrebe davati tolike pare za njega. Pogotovu taj 940 model. Od i7 modela, za igre se jedino isplati 920 + kuler, i klokvanje na 3.2Ghz, i tu je onda doobro brzi od Phenoma 955BE. Ali je opet dooobro i skuplji, a i phenom moze da se klokne dosta.
Koliko sam ja upoznat, a i videh po nekim forumima takve reportove, Turbo Boost ne mora da daje striktno +1 mnozhilac, vec je direktno povezan sa internom diodom u procesoru (zbog koje, btw, imamo u stepen tachno stanje temperature procesora kod i7 generacije, nisam siguran dodushe da li je u svim programima), pa ako su termalno stanje i TDP i dalje dobri prilikom povecavanja mnozhioca, dobije josh +1,kao recimo ovde. Ali dobro, sve je to nebitno, slazhem se da je i7 920 jedini isplativ od njih.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 21:47   #26
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke

PS: Na core i5, Turbo radi samo za jedno jezgro. Cista glupost, ali moze da pomogne igrama.
pretpostavljam da je većina nas sve što zna od i5 pokupila sa Anadtech-ovog testa , možda grešim ali evo šta kaže o turbo modu i multi core usage:

dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dumbling na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 11.6.2009, 22:54   #27
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Izguglah i izglada da sam malo promasio za Linfield. Znaci najaci model moze do 3.6Ghz za dva jezgra. To je vec bolje od onoga sto sam prvobitno cuo. Ali i dalje nije sigurno, nije to zvanicna specifikacija. A Core i7 moze +2 mnozioca ali samo za jedno jezgro. Za ostala +1. Tako kaze i ova tabela. I naravno da zavisi od temperatre.

Citat:
dumbling kaže: Pregled poruke
jeste i7 940 bacanje para, zato i istakoh činjenicu da može bez ikakvog overclocka do dobije 2.8GHz na 920,
a ako su mu samo igrice bitne, svakako da je bolje Phenom, ali ako radi još nešto, onda i7, pa igram i ja igrice na tih 'tričavih' 2,8GHz
i sve radi savršeno.
Ma to se slazem, citirao sam te samo da kazem da 940 ide do 3.06. Ono drugo nisam odgovarao tebi, nego decku koji kupuje Trebalo je da razdvojim.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Stara 13.6.2009, 13:56   #28
Milolos
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 248
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milolos
Određen forumom Re: Koji quad?

Hmm... cini mi se da je od intelovih "malisana" najisplativiji 920 koji je gotovo duplo jeftiniji od 940 tako da se malo dvoumim izmedju i7 920 2.66 ghz + cooler za clock ili mozda moze sa box coolerom posto bih ga kloknuo do 3.0-3.2 ghz da ne bih podizao napon ili AMD Phenom II 955 3.2 ghz jer gotovo da nema razlike u igrama izmedju ovih procesora mada nikad se nezna da li cu raditi sa nekim zahtevnijim programima gde je intelov i7 920 u prednosti. Samo jedno pitanje za kraj, da li overclocking ostecuje/smanjuje radni vek samog procesora posto kupovinom ovog racunara na njemu ne bih menjao nista sigurno 3-4 godine?
Hvala.
Milolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 15:32   #29
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Milolos kaže: Pregled poruke
Hmm... cini mi se da je od intelovih "malisana" najisplativiji 920 koji je gotovo duplo jeftiniji od 940 tako da se malo dvoumim izmedju i7 920 2.66 ghz + cooler za clock ili mozda moze sa box coolerom posto bih ga kloknuo do 3.0-3.2 ghz da ne bih podizao napon ili AMD Phenom II 955 3.2 ghz jer gotovo da nema razlike u igrama izmedju ovih procesora mada nikad se nezna da li cu raditi sa nekim zahtevnijim programima gde je intelov i7 920 u prednosti. Samo jedno pitanje za kraj, da li overclocking ostecuje/smanjuje radni vek samog procesora posto kupovinom ovog racunara na njemu ne bih menjao nista sigurno 3-4 godine?
Hvala.
Ostecuje ga samo u sluchaju extremnog podizanja napona (shto se uz nashu pomoc sigurno nece desiti, osim ako ja ili Uki opet omashimo za 1 decimalu ), ili temperatura od jedno 80 stepeni i vishe prilikom rada, a ni o jednom ne bi trebalo da brinesh ako kupish neki kuler. S obzirom da u pitanju uopshte nije neki visok klok, mozhesh da budesh siguran da ce sve biti kako treba.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
quad core ili dual core, pitanje je sad. milan221 ŠDK - Osnovne komponente 19 6.1.2008 23:24
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com