Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2012, 0:20   #41
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

Komša ima instaliran anti-virus jer izlazi na net sa tim kompom i on mu izgleda bitno usporava sistem ali kako bi bez njega.

Ok, aj sa srećom.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 11:03   #42
donboske
Član
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 38
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

Kratak offtopic odgovor:
Na mom duronu imam smart security, i ne koči uopšte. Jedino kad u operi otvorim preko 5 tabova te se prepuni RAM, pa bi možda mala dogradnja do 1GB bila svrsishodna ali ne i nužna, jer se ne mora raditi sa toliko tabova istovremeno.

Da se vratim temi, u everest izveštaju za grafičku mi piše da ovaj acer verition fp2, to jest integrisana grafička:

Grafička kartica: Intel(R) 82815 Graphics Controller (32 MB)
3D akceleratorski čip; Intel i752

hardverski podržava DirektX 6, a uz Win XP je došao DirektX 9.c, da li bi to moglo da bude uzrok bsod/"zamrzavanje" problema?
donboske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 12:24   #43
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

pokusaj da umesto 2 modula koristis 1 i to na razlicitim ram slotovima,proveri emmorije sa Memtest86+.
promeni napajanje (moguce da je oslabilo vremenom) cisto da i njega da eleminises
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 12:27   #44
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

A šta beše smart security? Godinama nemam kontakta sa windoze svetom a komša bi da mu budem konsultant. Ja sam mu savetovao Avast (pre 3-4godine) jer je tada bio relativno lakši na resursima al recimo Operi treba oko 10s za start.

Da se vratimo temi. U ovom slučaju mislim da rasparana memorija ima deo uticaja. Probao si i sa Linuxom pa i tamo isto, što znači nije u pitanju directx. Pogledaj i setovanja u biosu. Ako sve izgleda u redu onda mislim da je problem hardverski tj. nešto nije u redu sa pločom ili barem tom integrušom na njoj. Nemam drugih ideja.

Edit: što reče lobanja, moguće je i da napajanje popušta. +1

Poslednja ispravka: ColdBoot (9.9.2012 u 12:35)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 13:51   #45
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

E, stani, mozda je problem sa DirX-om, probaj da u opcijama plejera podesis video output na DirX 7. Skini Media player Clasic i K-Light codec, pa u opcijama namesti tako, da vidimo da li ce da pomogne.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 2:38   #46
donboske
Član
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 38
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

Sve to što ste predložili prvo sam i probao, osim sa promenom napajanja. Dakle, još u prvom postu sam napisao da se računar ponašao po opisu sa svojom originalnom RAM, nabavio sam drugu istog kapaciteta ali na 100Mhz, dodao je na drugi slot, i tada umesto BSOD dolazilo je do zamrzavanja tamo gde je sa jednim RAM dolazilo do BSOD, to je jedina razlika. Kada sam skinuo originalni RAM i probao sa ovim drugim koji sam nabavio, opet BSOD. NA+abavio sam još 3-4 modula i sa svima isto u ma kom slotu da je RAM (ploča ima 2 slota).

Takođe, napisao sam da se isto ponaša i sa AGP modulom, kada sam ga priključio (G force 2 na 64MB) i njegovim drajverima.

K lite, bilo stariji ili noviji, nikakvu razliku ne čini, a upravo pomenuti player i koristim, mada sam probao više omiljenih (MV2, BS, VLC, KM), kao i sva podešavanja koja su mi palla napamet kod ovih programa.

Koliko je moje znanje i iskustvo u ovome, kada se javlja različit sadržaj BSOD, mogu biti neki od problema: RAM (pa u zavisnosti koji se sadržaj nađe u njemu u trenutku kad pobrljavi zavisi i BSOD), HDD (isti slučaj kao sa RAM, jer se koristi da dopuni RAM-SWAP memorija, naročito kad je RAM manji), nekao od ostalih memorija (na grafici itd). U ostalom svaki BSOD se završavao istom rečenicom: "Beginning dump of Physical memory"

BIOS je štur, nema gotovo nikakvih advance podešavanja, osim enable disable PSI, on board audio, HDD-a , optike, disketne jedinice i tome slično. Ali i kad sve to isključim opet isto.

Isto je i kad probam sa live knopixom pri otkačenom (hardverski isključenim HDD-om).

Ja sam već zaključio da je do matične, mada nisam 100% siguran, jer se BSOD javlja samo i isključivo pri gldeanju videa, i nikako drugačije bez obzira koliko opteretio hardver.

Naravno da sam probao i memtest koji nije pokazao greške.

Znači, hajde da sutra probam i napajanje, mada nema nikakvih indikacija da je ono u pitanju.

Hvala
pozdrav

Poslednja ispravka: donboske (15.9.2012 u 3:06)
donboske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 21:59   #47
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

Slično se i meni dešavalo na DFIju samo prilikom gledanja videa on se smrzne ili restert bsod a ploča ispravna memorija ispravna sve ispravno ali DFI ne voli kingstona kada sam stavio ocz sve je prošlo moguće je kod tebe da su otišli memorijski slotovi ako je memorija ispravna a tu leka nema.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 14:16   #48
Lionheart
Novi član
 
Član od: 25.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: BSOD i crash-ovanje programa

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
Ti bi definitivno trebao za pocetak da odradis reinstall wina (neka untouched verzija) i da stavis drajvere za grafu sa Amd-ovog sajta.
Slažem se ali prvo brate reši se Maxtora pod hitno, uzmi od nekog neki WD ili Seagate instaliraj sistem,pa vidi onda kako će se ponašati...
Lionheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BSOD problem a nov racunar Harbing3r Kvarovi 51 2.11.2011 19:57
Problemi prilikom gašenja programa i foldera =FI=Ghost Kvarovi 4 30.8.2011 16:12
Jos 1GB DDR1 i onda BSOD dile Kvarovi 2 27.11.2009 12:56
Cudan BSOD Ninoslav Kvarovi 3 26.1.2008 13:12
Kako postici anonimnost kod koriscenja P2P programa The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 31 7.8.2007 1:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com