Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2018, 17:45   #1
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom punjenj canon cl 38 ketridza

Imam jedno pitanje u vezi punjenja canon cl 38 ketridza.
Koristim vec jedno odredjeno vreme canon ip1800 koji koristi navedeni color ketridz, kupio sam stampac od coveka koji je izbusio rupe za punjenje i napunio ketridze pre nego sto mi je poslao stampac. Stampac je mnogo dobar i mnogo mi se svidja, prvenstveno zbog toga sto trosi jako malo boje i sa jednim napunjenim ketridzima moze da se ostampa bas dosta slika. Ostampao sam oko 50 slika za cd omot i tek pole toga je poceo da stampa neke segmete izbeljeno.

E sad, ovde nastaje mali problem, izvadim ketridze da ih napunim, u savki spric uvucem po 3ml mastila od svake boje i pocnem puniti. Kada sam ubrizgao to sve u ketridz, zuta i plava boja su pocele da cure dole na pljuckavce (ne znam kako se to dole strucno zove), vise plava nego zuta, zuta je brzo i prestala.
Dodjem na ideju da gurnem ponovo spric i da izvucem plavu boju ali spric nije uvukao ni deseti deo onoga sto sam ubrizgao, a toliko puno sigurno nije iscurilo.

Sad mene zanima jedana stvar, sto je ujedino i pitanje, da li ovi ketridzi funkcionisu po princu da se natopi sundjer unutra sa bojom, a visak boje odbacuje i da mi je zbog toga curilo kad sam napunio ili se nesto drugo desilo?
Nakon sto se sve stabilizovalo i curenje prestalo, vratio sam ketridz i stampa sve lepo najnormalnije.

Malo me cudu sto je color ketridz curio posle punjenja jer u crni ketridz sa ubrizgao ceo spric od 5ml i nije procureo. Da li je to zbog toga sto se crna koristi bukvalno za svaku sliku i sto se istrosila mnogo vise od ostalih ili je nesto drugo u pitanju, ne znam.

Ketridz je isti ovakav





Malo me buni to sa curenjem jer sam ranije imao lexmar z600 i z730 koje sam takodje punio sam ali problema sa curenjem nije bilo, kada boja izbije na povrsinu izbusene rupe kroz koju ide boja onda stanem i malo izvucem da nebude bas prepunjeno.
Kod canona nije nista izaslo na povrsinu rupe nego dole kroz one pljuckavce.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2018, 13:01   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: punjenj canon cl 38 ketridza

--- off topic ---
CD omoti? U 2018. godini?

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2018, 13:06   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: punjenj canon cl 38 ketridza

Možda je čovek fotograf ili nešto slično pa nareže klijentima disk i da bi bilo profesionalnije stavi i omot
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
ZoNi (12.4.2018)
Stara 11.4.2018, 20:46   #4
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: punjenj canon cl 38 ketridza

Nevidim sta je cudno sto se CD ili CD omot spominje u 2018. godini iz nekoliko razloga:

1. Koliko god ljudi mislili da je CD izumro, nije i nece sigurno jos narednih 5 do 10 godina
2. CD je jos uvek najbolji nacin za cuvanje podataka, pogotovo ako se cuva neki privatan sadrzaj, jedina mogucnost "provale" je fizicka kradja. Kod ostalih tzv. cloud servara ti moze svaki haker ukrasti podatke, a kod hard diskova moze da crkne elektronika.
Licno imam CD-ove koji su stari oko 15 godina i koji jos uvek rade kao da su juce narezani.
3. Internet jos uvek nije svagde rasprostanjen i brzina protoka je katastrofalna u nekim delovima Srbije. Kod mene je slucaj da sam osudjen na ADSL i da jedva imam 8,5Mb/s, a znam slucaj gde je covek uzeo dva IPTV risivera i kada ih aktivira oba jedva ima 3Mb/s protok.
I aj sad ti meni reci kome ce sa takvim protok pasti na pamet da skida sa interneta fajl od 20 ili vise gigabajta?
O novim igrama od 50-60 gigabajta da ni nepricam.
E vidis, upravo ti ljudi jos uvek koriste CD jer kupe ono sta im treba.

Posto se kod nas u Srbiji sve razvija "munjevitom brzinom", mnogi ljudi ce sigurno biti osudjeni da koriste CD jos narednih 5 do 10 godina.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Panasonic ili Canon Marko_hacker ŠDK - Foto i audio/video 3 2.8.2009 20:27
Canon iP1300... black cartridge only? vlado88 Ostale komponente 3 12.6.2009 17:37
Canon Pixma 4500 ili Canon Stylus 285 milos032 Ostale komponente 6 6.1.2009 20:35
Canon EOS 5D Mark II alesandro Foto i audio/video 6 18.9.2008 2:13
Canon IP6700D ili Canon IP4500 VLADA.R. Ostale komponente 4 10.10.2007 0:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com