Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2020, 15:33   #1901
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Pricaj u svoje ime. Po kom to kriterijumu je sivilo bolje od boja?
Ko prica o sivilu!
Zna se vrlo dobro kako boje i osvjetljenje izgledaju u realnosti. A game developeri imaju i pristup vrijednostima, kalkulacijama za bolje i osvjetljenje. To mozes naci na netu.
Da CDPR nema osjecaja za balans su pokazali u TW3. O tome smo vec raspravljali.

Nego evo CDPR je uspjesno kombinirao ljubicastu i zutu u Cyberkicu! Revolucija!
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2020, 17:22   #1902
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Nego, zna li se da li ce biti policije koja te juri kao u GTA ako nekog pregazis na ulici i slicno?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2020, 17:33   #1903
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Koliko sam ja razumeo uzeli su iz EVE onaj fazon sigurnog sektora gde je krša panduracije pa onda što ideš dalje ima ih manje, dok je van grada 0 sec gde vladaju nomadske bande itd.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
bokela (28.11.2020)
Stara 28.11.2020, 20:33   #1904
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Joj ona EVE koji je ono no-life/second-life travian+MMO mix!
Dalje od onog ZLA!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 3:13   #1905
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ja mislim da vi mesate realnost boja sa stilom i dizajnom lokacija, mode, frizura, reklama, enterijera, automobila, bacanje svetla od neonki itd.

Samim bojama u "motoru" aposlutno nista ne fali. Boje nisu toliko prezasicene (kao u W2) ali nisu ni potpuno blede kao u igrama prosle generacije recimo....

Vama (ne svima) je ovde problem DIZAJN lokacija i stil igre.
Vama smeta moda i stil. To je apsolutno OK i to zavisi od ukusa, ali to nema veze ni sa kakvim realnim bojama

Mozda i gresim ali sta je nerealno u ovim bojama ovde i gde je toliko ljubicaste i narandzaste? Nista drugacije od mnogih drugih igara danas. Ja mislim da cak i RDR2 ima vise kolorita od ovoga.

Spoiler za Slike:




Gradovi u Kaliforniji tokom leta i izgledaju potpuno narandzasto, Nightcity je cak i blag

Spoiler za Slike:




Na ovo dodas neonke i sljastecu modu i eto CP....Nije to ne znam ni ja koliko drugacije od "realnih" boja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Hard2geT (30.11.2020), player1 (29.11.2020)
Stara 29.11.2020, 3:30   #1906
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ne pokušavaj ovde da opravdaš legitimnu art direkciju ljudima koji će cepidlačiti dokle god postoje.
Pritom, kad se pogleda paleta boja svih bitnijih ostvarenja u Cyberpunk žanru, vidimo da ima tu raznih boja, nego je mnogima ovde moto život "I never asked for this", pa se tom floskulom vode čak i kod ovakvih banalnih pitanja.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 3:33   #1907
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
...nego je mnogima ovde moto život "I never asked for this", pa se tom floskulom vode čak i kod ovakvih banalnih pitanja.
Da li je ovo na račun Deus Ex fanova -- jer ako jeste završićeš kao Maggie Chow kad sam prvi put saznao o kakvoj se bičarki radi. Letela je kroz prozor sopstvenog apartmana direk' ispred vrata hotela.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (29.11.2020)
Stara 29.11.2020, 3:38   #1908
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da li je ovo na račun Deus Ex fanova -- jer ako jeste završićeš kao Maggie Chow kad sam prvi put saznao o kakvoj se bičarki radi. Letela je kroz prozor sopstvenog apartmana direk' ispred vrata hotela.
Donekle, da, jer mi se čini da dosta ljudi ovde očekuje da ova igra bude Deus Ex reskined.
A koliko god da volim serijal, ovo je ipak druga vrsta igre, i to ljudi treba da skapiraju, koliko god da pripadaju istom podžanru i da imaju neke sličnosti, stilistički se razilaze, i tako treba da bude.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 4:21   #1909
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Gradovi u Kaliforniji tokom leta i izgledaju potpuno narandzasto, Nightcity je cak i blag

Na ovo dodas neonke i sljastecu modu i eto CP....Nije to ne znam ni ja koliko drugacije od "realnih" boja.


Prva slika je žestoko obrađena fotografija Palo Alta. I slepac bi video da su kontast i vibrance odvrnuti na maksimum a velika je verovatnoća i da je primenjen neki topao filter tipa LBA ili nešto slično. Upravo ovako veštački izgleda grafika u Cyberpunku i to je ono što meni bar smeta.



Garantujem da je ova slika napravljena pre mesečak dana kada je u Kaliforniji buktao požar jer Bay area uopšte ne izgleda ovako regularno.

Evo, nije me mrzelo da proverim - Google.



Treća slika je El Centro, jedina slika koja liči na pravu Kaliforniju mada opet deluje kao da je štelovana (kontrast itd.)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 10:40   #1910
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

@Pentraksil
Iako je Neutrino u pravu za fotke, potpuno razumem o čemu pričaš. Nije stvar u bojama već u dizajnerskim odlukama. Npr. likovi su prilično stripizirani i karikaturni, a i sve ostalo u igri je. Nekima je to super, neki i ne vide, nekima smeta a ne umeju da objasne šta je.

Kaže mi skoro drug koji obožava W3 i nisu mu smetale one radioktivne boje u poslednjoj ekspanziji, CP mu je nekako neozbiljan i odbija ga ali ne zna zašto. Meni je pritom fascinantno kako jasno vidi i oseća tu razliku, ali ne može da je rasčlani i objasni. Baciti samo pogled na ova dva lika i koliko su karikaturno odrađeni:

Spoiler za CP:


W3 i kad se služi sličnom paletom boja izgleda ozbiljnije jer je stilski realističniji.

Spoiler za W3:


CP je svakako dizajnerski i stilski mnogo bliži GTA5 nego W3. Ne znam samo zašto to neko vidi kao uvredljivo poređenje, to je dizajnerska odluka koja sama po sebi nije ništa lošija od bilo koje druge. Ja je lično ne volim i jesam pojam CyberPunka vezivao za nešto malo drugačije, pa mi je lično off-putting. Ali sudeći po reakcijama većine, rekao bih da im uopšte ne smeta, šta više masa ljudi baš voli to što su uradili. Nemamo svi isti ukus i tu se otprilike priča završava.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Andross (30.11.2020), dushke (29.11.2020), Hard2geT (30.11.2020), JzmA (29.11.2020), pentraksil (29.11.2020)
Stara 29.11.2020, 12:24   #1911
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Pa miksanje i stelanje boja je dizajn.

U ovom videu grad izgleda kao da je pravljen od plastike: https://www.youtube.com/watch?v=ywCd...ature=emb_logo

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke


Prva slika je žestoko obrađena fotografija Palo Alta. I slepac bi video da su kontast i vibrance odvrnuti na maksimum a velika je verovatnoća i da je primenjen neki topao filter tipa LBA ili nešto slično. Upravo ovako veštački izgleda grafika u Cyberpunku i to je ono što meni bar smeta.



Garantujem da je ova slika napravljena pre mesečak dana kada je u Kaliforniji buktao požar jer Bay area uopšte ne izgleda ovako regularno.

Evo, nije me mrzelo da proverim - Google.



Treća slika je El Centro, jedina slika koja liči na pravu Kaliforniju mada opet deluje kao da je štelovana (kontrast itd.)
Tako je. Pretpostavljam da se bavis obradom fotki i sl.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 12:53   #1912
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Svima je jasno da su obrađene fotke. Doduše, mnogo nas je danas koji se bavimo obradom fotografija (društvene mreže).

Meni je recimo jedna od najljepših igara jedna koja izgleda plastično, a to je F.E.A.R., jer mnogo više cijenim oštrinu prikaza od filtera.

Opet, ponavljam za sobom i Aibom, ukusi su u pitanju. A modova će za ovo vjerovatno biti kiša božja.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 14:34   #1913
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Pa miksanje i stelanje boja je dizajn.
Boje jesu sastavni deo dizajna ali je kompletan vizuelni pečat ipak mnogo više od palete upotrebljenih boja. A to pominjem jer kada se neko žali na neozbiljni stil, kontra argument je obično da ima mračnih delova. Neko pominje da će odmah da ubaci SweetFX itd. Međutim nisu samo boje u pitanju, evo side by side character design, onaj davni teaser i ono što smo dobili:

Spoiler za side by side:


Nema tog SweetFX-a koji će da izmeni anatomiju i oblike, da ikada od ove igre da napravi nešto ovako:

Spoiler za ss:



U crno belom da ih gledaš, razlika je jasna kao dan. Teaser je bio kvazi-realistiačan a ustvari hiper-stilizovan, tak cool da mi se zaplače od miline... i danas kad ga pogledam mi prođu mravi kroz kičmu i ne bih pitao koliko košta i kakav mi hardver treba. Finalna stil je ipak nešto sa jako puno uticaja od GTAV, Boarderlans, i sl. I boje, i blago lutkasto-karikaturni likovi, i njihova animacija...

Opet, developer je odabrao šta će da pravi i kako će da izgleda i kome se ne sviđa može samo da kuka po forumima. Poenta je da ceo taj vajb, koji određenom broju ljudi jasno ne prija, ide dublje od odabira boja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Andross (30.11.2020), filpan (29.11.2020), JzmA (29.11.2020), Krilce (29.11.2020), pentraksil (29.11.2020)
Stara 29.11.2020, 16:57   #1914
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Vidim ja da su fotke doradjene (skoro svaka fotka ovog tipa na netu jeste u neku ruku), ne treba imati bilo kakvog iskustva u doradi da bi se to videlo...Sa druge strane imam i ja oci i prozor i nekoliko leta iza mene

I bez dorada narandzasta boja je poprilicno ocigledna. Kada se fotke blago doradjuju sta ocekivati od igre? Ocekivati da grafa u igri bude bez ikakvih filtera (uz bloom i ostale PP efekte) je poprilicno nerealno. Sa druge strane, boje u igri uopste nisu toliko narandzaste, mnogo su bledje cak i od ovih doradjenih slika. Isto tako, cisto menjanje boja ne bi tu nista preterano promenili, cak bi (po meni) izgledalo jos vise plasticno jer ne odgovara citavom stilu.

@Neutrino
Druga slika jeste pozar ali sam je namerno postavio upravo zbog toga. Dim, pozar i zagadjenje uglavnom daju na narandzastom koloritu poprilicno. CP je smesten u svet gde je zagadjenje poprilicno, pa otuda i ta slika (zaboravio da objasnim kada sam editovao sve )

Na kraju krajeva glavna poenta je, sto rece Aibo, nisu to samo boje sto ponavljamo kao papagaji, to je citav dizajn koji se vama ne dopada....I to je sasvim OK.

Sto se tice poredjenja sa GTA, ljudi se ne ljute sto se uporedjuje stilski vec sto neki uporedjuju igrivost...to po meni nema veze sa vezom.

@Krilce

Slazem se za ovo oko perkova i ostalog, iako nije lose imati ta procentualna povecanja mislim da je to moglo mnogo mastovitije...Outer World je tu isto omanuo, jedan AC valhalla ima mastovitije perkove od toga

Ali, ruku na srce, jos se ne zna sve mislim da ipak treba sacekati pre neke ostre kritike perkova i ostalih RPG elemenata.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 18:14   #1915
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sa druge strane imam i ja oci i prozor i nekoliko leta iza mene
Kad već merimo dužinu, ja sam proveo dosta vremena u Zalivu, specifično San Hoze-u i okolini Taj vibe San Franciska mi je itekako poznat. Ekstremi između kamena i betona sa jedne strane i zelenila na drugoj. Ali nigde nećeš naći tako ekstremne primere "namunjenih" boja kao što ih Cyberpunk prikazuje. Ne mogu da zamislim da će u budućnosti Sunce da postane "kičastije" pa da boje odjednom šljašte po zelenilu i asfaltu.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Na kraju krajeva glavna poenta je, sto rece Aibo, nisu to samo boje sto ponavljamo kao papagaji, to je citav dizajn koji se vama ne dopada....I to je sasvim OK.
Ponovo... Ne radi se uopšte o dizajnu (game artu, da budem precizniji) već kratko i jasno o shaderima, tj. kako igra interpretira svetlost na objektima. Ovde su shaderi prezasićeni. Kad pogledaš sliku deluje kao da je poplavljena hromatskom aberacijom. Ceo kolorit zapravo više vuče na Rage igre, što opet nekome možda odgovara ali meni lično deluje prosto previše kičasto.

Druga stvar koja mi neopisivo smeta na ovome što je do sada viđeno je korisnički interfejs. Tamno crvena slova na tamnoj pozadini, pa još bez ikakve kontrastne pozadine za slova, su katastrofalan no-no u dizajnu (specificčno accessibility deo). Ne samo da će po statistici skoro 30% ljudi zbog medicinskog stanja (X stanja povezanih sa neurologijom i oftalmologijom) imati problema da koriste takav UI već će čak do 15% (prevashodno muškarci) imati problema da uopšte pročitaju šta uopšte piše zbog bar nekog oblika daltonizma.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 21:27   #1916
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Jedno hrabro predvidjanje, Cyberpunk 2077 ce dostici 1M istovremenih igraca na Steam-u XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 22:01   #1917
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

A dex i ja ćemo biti u tih milion

Inače počela ova tema da me smara, ništa pametno nema samo prepucavanje, ne isplati se ni čitati.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
JAZO (30.11.2020)
Stara 29.11.2020, 23:02   #1918
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
A dex i ja ćemo biti u tih milion

Inače počela ova tema da me smara, ništa pametno nema samo prepucavanje, ne isplati se ni čitati.
Nece dex jer je dex uzeo fizicku kopiju koja je vezana za GOG XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 23:13   #1919
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Još samo da ti konačno stigne ta grafa.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 23:35   #1920
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Jedno hrabro predvidjanje, Cyberpunk 2077 ce dostici 1M istovremenih igraca na Steam-u XD
Uf nema sanse, mozda 350k maks.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com