Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2015, 2:47   #1
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Ne znam da li tema postoji i da li uopste ovde pripada. Nije posvećena direktno igrama. Ali jeste igračima. Rekoh sebi hajde da otvorim pa šta bude. Često se kroz razlicite teme provlači isti problem. Gamepad ne radi zato što nije podržan. Naime novije igre podržavaju samo Xbox 360 kontroler. Međutim mnogi od nas ne zele da kupe isti. Razlozi su razliciti. Ne zelite bacati tolike pare, imate gomilu drugih kontrolera ili se prosto ne zelite cimati. Kako god razlog je nebitan. Bitno je samo da kontroler koji već imate savršeno radi u svakoj igri. Da bi to postigli trebaće vam neki programi. Bilo bi lijepo da ovde razmjenio iskustva i jedni drugima pomognemo.

Sto se mene tice koristim dva programa:

1. Joy to Key
http://joytokey.net/en/

Na prvu loptu nekima će izgledati kao složen program. Ali nakon par klikova shvatate da je program savršeno jednostavan i funkcionalan. Ovaj program cini da vas gamepad simulira tastaturu. Tacnije određene tastere. Pozeljno je da svaka igra ima svoj profil. Možete mjenjati postojeće ili kreirati nove. Profil predstavlja listu svih tastera koje sadrži vaš gamepad. Klikom na dugme sa liste program ce traziti da unesete zamjenu sa tastature. Pa tako imate

Button 1 ---
Button 2 ---
Button 3 ---
...
Pored svakog mozete unjeti A, B ili D. Pa će biti

Button 1 --- A
Button 2 --- B
Button 3 --- D

Kako znati koje dugme na kontroleru odgovara kojem sa liste? Pa tako što polje oko Button-a pozuti kada ga pritisnete.

Sve u svemu jednostavno i praktično rješenje kojim se lako barata.


2. x360ce
https://code.google.com/p/x360ce/

Radi se o emulatoru Xbox360 kontrolera. Program prakticno "pretvara" vas kontroler u taj uređaj. Odnosno komp misli da je vas gamepad Xbox360 a ne Genius ili neki drugi. Zvuči kao savršeno rješenje. Ali i nije baš tako. Kod nekih igara neće raditi ispravno. Ili uopšte neće raditi. Čak se moze desiti da igru zbog njega ni ne mognete pokrenuti. Rjesenja za većinu problema naravno postoje. Ali previše je komplikovano za laike. Mislim da dosta lakše prosto koristiti Joy to Key nego gubiti vrijeme na čitanje i ispravljanje razno raznih skripti za svaku igru posebno. Ali kada radi treba ga koristiti. Velika prednost programa je što sam mapira i odradi sav posao mjesto vas. Što koristi napredne opcije vaseg kontolera. Pa tako uređaj vibrira kada god igra podržava vibraciju. Takođe velika je stvar što može prepoznati i oživjeti više uređaja. Ako imate 5 bilo kakvih sve će ih prepoznati. Što predstavlja pogodnost kod multiplayer naslova. Naime nemoguće je putem Joy to Key-a rjesiti problem vise igraca kada tastaturu ograniče na samo jednog igrača. Sa druge strane kada imate "buvljak" kontroler sa ograničenim brojem tastera opet treba gledati Joy to Key.


Sve u svemu koristim oba programa. Kada to situacija traži kombinujem i zadovoljan sam. Sve igre rade. A neke dragulje mogu igrati cak i u modu za cetiri igrača jeftinim kontrolerima.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (26.2.2015 u 3:26)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 9:38   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Ja ću se samo nadovezati sa Xpadder programom. Radi isto što i Joy to Key, besplatan je, a po mom mišljenju sređeniji i moćniji. Može da se namesti tako da se određeni profili aktiviraju samo u određenim igrama/programima. Meni uvek čuči u trayu i sem za igre služi da bežičnim joypadom upravljam svim mogućim multimedialnim programima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 10:59   #3
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Imate i ovaj program za one koji žele da koriste Play Station 3 kontroler,radi savršeno,isto radi na principu da PC misli da je priključen XBOX kontroler. Radi i vibracija.http://forums.pcsx2.net/Thread-XInpu...DS2-Controller


A ovaj x360ce radi u nekim igrama savršeno u nekima nikako a i za svaku treba posebno podešavati.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 12:50   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Ništa ne treba posebno podešavati, kad ubaciš u folder gde je izvršni fajl igre, pokreneš x360ce i on će skinuti potrebnu konfiguraciju sa neta. Još nisam naišao na igru u kojoj nije radio, doduše u igrama koje mi automatski prepoznaju no-name kontroler nisam ga ni koristio.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 13:47   #5
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

kod mene x360ce ne radi sa DarkSoul, DS2 i Sonic Racing Trans. šta god da uradim A je Y, B je X itd. ili jednostavno ne reaguju tasteri (Sonic)
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 14:14   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

I meni se čini da sam kod Sonica ručno morao da podešavam tastere.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 16:35   #7
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
kod mene x360ce ne radi sa DarkSoul, DS2 i Sonic Racing Trans. šta god da uradim A je Y, B je X itd. ili jednostavno ne reaguju tasteri (Sonic)

Za DS nije bilo potrebe uopšte za x360ce, pošto znam da je moj kontroler od 800 dindži igra prepoznala bez ikakvih problema, a DS2 nisam ni ja mogao da stavim nikako u funkciju.Znam to jer mi je DS jedina igra koju sam igrao preko kontrolera i znam da sam se dvoumio da li uopšte da počinjem dvojku kada sam video da ne mogu nikako sa kontrolerom...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 17:40   #8
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
kod mene x360ce ne radi sa DarkSoul, DS2 i Sonic Racing Trans. šta god da uradim A je Y, B je X itd. ili jednostavno ne reaguju tasteri (Sonic)
Imao sam isti problem sa Dark Souls. Novije verzije x360ce su pravile problem i tasteri nisu bili mapirani kako treba a ako nesto promenim nece da radi. Malo sam googlao i nasao verziju (2.0.2.158) koja radi bez problema. Dosta ljudi se zalilo na taj problem pa je neko nasao resenje sa tom verzijom.

https://code.google.com/p/x360ce/dow...-2.0.2.158.zip
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2015, 0:26   #9
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Problem sa x360ce nastaje kda igra sama prepoznaje vas gamepad ali pogresno, zato ima one silne hookmaskove u podesavanjima dok ne ubodete sta vam vrsi posao ili se prebacite na druge dll-ove, to isto pomaze.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video igre u slikama (Screenshot tema) dex3108 O igrama uopšte 1220 23.3.2024 20:15
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Platformske igre Rainman Akcione igre 23 3.10.2012 20:41
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com