Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2007, 23:50   #1
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Lightbulb Jednostavni HTML editori

Procitao sam tekst par puta i posetio maticne sajtove predstavljenih programa. I tako na kraju se odlucim za Web Easy. Radio je malo, nema neogranicenu probu, mozda je neki bug kod mene ali sumnjam. U svakom slucaju prijatno sam se iznenadio sta program sve nudi. Jedino mi se ne dopada sto mi u stvari nemamo uvid u ovoj trial verziji sta to zaista nudi full verzija. Pogotovo sto mi se i ova vise ne pali iako kazu da je neogranicen rok upotrebe. A imam utisak da bi mi program pasovao samo tako, jer nemam mnogo vremena da se cimam oko tezih opcija. Nije da ne zelim ali imam precih stvari tako da mi ovo leze dobro. Zanima me jel neko mozda ima nesto da mi kaze povodom ovog ili slicnih programa? Da prenese iskustva kakva god bila?
Takodje me zanima kako prolazi onaj deo s kupovinom karticom? Nisam do sada imao iskustva s tim a i ne bih da se zezam s 3k dinara tek tako. Pokusao sam naravno da nadjem "precicu" do full verzije ali bezuspesno pa sada razmisljam da cak kupim full verziju jer i nije toliko skupa a i ima dosta opcija. recimo da kupim full ver. jer nemam ogranicenja na rok upotrebe? Verujem da nema ali sta znam...da utvrdim. Iscitao sam njihove uslove ali opet kazem nemam ja iskustva s tim a i ovo ne paljenje iako je neogranicen trial me je bacilo u nevericu.
Bilo bi lepo i da mi neko preporuci neki slican program ako zna?

btw Svaka cast za opis!

Edit: Moze se raditi u trial verziji neograniceno ali se mora registrovati. Ovako bez registracije radi do restarta koliko sam primetio.

Poslednja ispravka: Nicolas (7.1.2007 u 4:27)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 3:06   #2
SweeP
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweeP Slanje poruke preko Yahooa korisniku SweeP Slanje poruke preko Skypea korisniku SweeP
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Ako nije problem poshalji mi puno ime programa na pm!
SweeP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 3:30   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Web Easy Professional Express !

Jedina zamerka mu je sto je brdo opcija stopirano u free verziji i skoro da nema template-ova - bas kao sto se kaze u opisu. Pa na kraju ispadne da i nema tolike vajde od free ver.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:37   #4
SweeP
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweeP Slanje poruke preko Yahooa korisniku SweeP Slanje poruke preko Skypea korisniku SweeP
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

VCOM Web Easy Professional v6.0.0.3 jel to owo?
SweeP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:44   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Aha, pogledaj jos Ezypage, Web Studio i Web Page Maker! Uglavnom nista bez full verzije nekog boljeg ili probati sve pa nesto mozda i naidje. Ja sam inace trazio po netu dosta i stvarno je izgleda autor teksta probrao lepo programe, nisam nasao nista bolje, cak ni priblizno najlosijem opisanom programu!

ps Od nekog tipa provlacenja od shopinga full verzije nema ni reci. Izgleda da oni koji mogu da omoguce "provlacenje" nisu zainteresovani za tako nesto pa ni nema za nas smrtnike.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:49   #6
SweeP
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweeP Slanje poruke preko Yahooa korisniku SweeP Slanje poruke preko Skypea korisniku SweeP
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Koje su ti verzije za Ezypage,i Web Page Maker ?
SweeP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:54   #7
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Njih sam neutralisao jer nisu nesto, Web Studio je dobar!
A ver. su za Ezypage 9.67 i za Web Page Maker 2.3.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 19:14   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

A koji preporucujete sa dosta predefinisanim pocetnim stranama?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:40   #9
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Baš me je začudilo kako je SK mogao da ispusti editor koji se zove BlueVoda, podpuno besplatan, a nudi interesantnog sadrzaja i za početnike i olakšava do neke mere rad profesionalcima, ja ga koristim skoro 8 meseci i više sam nego zadovoljan. Vredi ga probati.

Prvo se registrujete na sajtu i dobijete download url na email, to je sve. Ovaj editor bi možda bio na prvom mestu... moja topla preporuka, i zanimaju me vaša mišljenja o njemu.
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 21:11   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
todos kaže:
A koji preporucujete sa dosta predefinisanim pocetnim stranama?
Mislim da je to pitanje template-a, ako sam te dobro razumeo...
Od ovih opisanih Web Easy pro! Probao sam jos samo jedan sa te liste, easy page i ne valja.
Ali ako si voljan da se malo zezas sa "onim radnjama" onda probaj i Web Studio, hvale ga i na stranim forumima tako da bi trebalo da valja a i u opisu ga nahvalise. Ja se jos nisam u potpunosti posvetio tome jer se cimam oko faxa nesto pa i veza ali za neku nedelju (nadam se!) cu isprobati sve natenane pa javljam opsirnije utiske! Mislim da u full ver. Web Easy-a mozes da ublacis neke od free template-a sa neta a nisu u sklopu programa. Sve nesto imam utisak da ce se neki iskusniji malo nasmejati ovome. xe xe

@ Srdjan
Hvala za savet , i vise je nego dobrodosao jer tema stoji tu dugo a nije bas bilo zainteresovanih ljudi za pomoc, osim Sweep-a naravno.
Nije samo zbog mene vec mislim da koristi mnogima, ili ce pak koristiti mnogima!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 13:16   #11
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Obavezno probaj BlueVoda: http://www.bluevoda.com/ - pogledaj(te) zanimljiv video odmah po ucitavanju stranice
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 13:41   #12
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Evo bas ga sada skidam.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 0:51   #13
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
Aksic Srdjan kaže:
Obavezno probaj BlueVoda: http://www.bluevoda.com/ - pogledaj(te) zanimljiv video odmah po ucitavanju stranice
E program je boli glava, imaju i gomilu besplatnih stvari, a interfejs je pregledan, razumljiv itd.
Imas rep od mene za predlog.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 21:40   #14
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
NikolaS kaže:
E program je boli glava, imaju i gomilu besplatnih stvari, a interfejs je pregledan, razumljiv itd.
Imas rep od mene za predlog.
DA, extra je program , mada me interesuje kakav je u poredjenju sa ovim opisanim editorima u SK-u.
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 12:12   #15
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Jel probao neko WYSIWYG Web Builder 4.0 ? Ja mislim da je program stvarno odličan! Ima mnogo predefinisanih javascripts, lako dodavanje template-a SVAŠTA! Stvarno odličan program! www.wysiwygwebbuilder.com
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 21:45   #16
Dual pretop
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 234
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 72 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Bluevoda i Hapedit
Dual pretop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 0:25   #17
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
Aksic Srdjan kaže:
DA, extra je program , mada me interesuje kakav je u poredjenju sa ovim opisanim editorima u SK-u.
E od ovih što su opisali ja sam se upoznao temeljnije samo s Web Easy-jem. On jedini vredi u free verziji dok u fullu verujem da vredi svaki vise nego ovaj u free. [ Jbga, mrzi me da se cimam oko jurnjave za full ver jer znam da se do kraja februsara (kraja roka) necu posebno posvecivati radu s njima i blagodetima koje rad u njima donosi. xe xe ] I mogu ti reci da je rame uz rame s BlueVoda editorom ako ne i bolji, tj bolji je ali ne mnogo (po meni). BlueVoda izvlaci podrska, gomila jeftinih stvari i lepo odradjeni meniji.

Probao sam jos i Actual Drawing 5,9, zatim preporuceni WYSIWYG Web Builder od strane Deusdies-a i CoffeeCup HTML Editor. Od prvog sam ubrzo odustao, WYSIWYG izgleda veoma privlacno i funkcionalno ali nisam jos uvek stigao da ga isprobam ljudski kao ni CoffeeCup ali videcu.

Na osnovu ovo malo zezanja s njima se dolazi do zakljucka da je onaj ko je izabrao te programe za opis u SK-u ipak znao sta radi.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2007, 22:22   #18
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
Aksic Srdjan kaže: Pregled poruke
DA, extra je program , mada me interesuje kakav je u poredjenju sa ovim opisanim editorima u SK-u.
Dp sada sam vec skoro sve probao u crevca. Znaci BlueVoda i WISIWYG su jedno te isto s tim sto s BlueVodom mozes da postavljas samo s nihovim hostom. Web studio i Web Easy pro bih otpisao, dalje imas CoffeCup, i njega bih otpisao (moje misljenje).
E sada meni se izbor posle dosta cimanja sveo na Yahoo site builder i WISIWYG. I kako mi se BlueVoda mnogo dopao, odlucio sam se za WISIWYG.

Tako da sada kada sam se malo detaljnije upoznao sa stvarima rekao bih ipak da je steta sto onda nisu opisali i WISIWYG. I opet ima ih jos dosta ali meni je ovaj zapao za oko.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2007, 22:33   #19
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
...s tim sto s BlueVodom mozes da postavljas samo s nihovim hostom.
NIKAKO! Kao prvo ja postavljam na koji god hoćeš host, bitan ti je html kod, njega pastiarš gde god hoćeš, evo najlogičnijeg primera: pretisni preview i otvoriće ti stranicu koju si uradio u tvom default web čitaču, onda ideš na file/save page as... i snimiš na nekoj lokaciji na hdd-u (poželjno je ime index za home stranicu, npr firefox snima to u .htm), onda to uploaduješ na bilo kom hostu i na bilo kom serveru. To je samo jedan od načina, mada imaš tamo u view/page html code gde možeš i ručno doterivati kod (za profesionalce ) i taj kod je potpuno upotrebljiv...
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 1:39   #20
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jednostavni HTML editori

Cekaj, pa kako nije nikako. Nisam rekao da ne moze, a opet sto bi se cimao oko toga, priznajem da nije toliko cimanje ali opet vidi WYSIWYG. Ima sve iste opcije kao i BlueVoda a i cak unapredjene neke. Nema sumnje da je BlueVoda njegova osakacena verzija.
Znaci da bi mimoisao to cimanje ja lepo uzmem ovaj WYSIWYG a kada ne budem mogao njega da koristim onda cu ici na BlueVoda. To sam ja pokusavao da uradim kada nije hteo da mi stavi odredjenu boju slova u BlueVoda pa sam ga prebacivao u Web Easy pa...i na kraju otkrijem da ovaj moze sve to.

Poslednja ispravka: Nicolas (26.2.2007 u 2:10) Razlog: pobrkao nesto
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[HTML] HTML tutorijali na srpskom MilanSM Klijentske aplikacije 12 11.8.2007 17:54
vjerovatno vidjeno, kako da naucim HTML canecane Programiranje 3 16.12.2006 20:51
[XHTML] Dozvoljeni oblici tagova Boris Zegarac Klijentske aplikacije 4 9.10.2006 17:49
my sql skripta za jednostavni primer dm@ricn Aplikativni softver 0 19.3.2006 14:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com