Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2017, 15:11   #1
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Browser hijacker

Da li je neko mozda imao iskustva sa pomenutim problemom i kako ga resiti?
Ni sam ne znam kako mi je ovo dospelo u sistem, obicno pazim sta instaliram, citam sve sto me instaler pita... ali jbga uspeo sam da instaliram browser hijacker i sada mi stvara muke. Radi se o crvu ili virusi koji vam menja search engine u browseru, otvara vam random stranice i td. Probao sam sa svim mogucim antimalver alatima ali nista. Vecina njih su samo prevara. Kasperski mi nije resio problem... bas mi se ne reinstalira win, radim na kompu i ne mogu to da priustim.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 16:27   #2
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Kako se ja secam, gledas na pogresnom mestu.

Kod mene, u jednom ili dva puta kad sam na'vatao ovo $@#@%, problem je bio u posebnom programu, koji je potom instalirao ekstenzije u browseru. Brisanje i ciscenje samog browsera nije pomoglo, ali kad sam ocistio taj program (ne secam se imena, ali znam da cim sam ga video u programs and features, bio je sumnjiv), sve se sredilo.

Probaj prvo ovako, onda deep scanovima antivirusa i antimalware, a i uvek je dobra ideja da otkucas u google ime tog browsera na koji te prebacuje, posto postoje dobre sanse da je neko vec mucio muku i otklonio problem, korak po korak.

A da, nisam mnogo razmisljao zbog cega ljudi rade ovo, ali ne bi bilo lose da budes pazljiviji sa sajtovima i accountima koji su bitni, poput e-bankinga ili PayPal-a. Ne deluje mi posebno tesko da uz to udje i jedan keylogger ili samo da se iscitaju vec sacuvani passwordi.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 18:41   #3
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Da li je neko mozda imao iskustva sa pomenutim problemom i kako ga resiti?
Ni sam ne znam kako mi je ovo dospelo u sistem, obicno pazim sta instaliram, citam sve sto me instaler pita... ali jbga uspeo sam da instaliram browser hijacker i sada mi stvara muke. Radi se o crvu ili virusi koji vam menja search engine u browseru, otvara vam random stranice i td. Probao sam sa svim mogucim antimalver alatima ali nista. Vecina njih su samo prevara. Kasperski mi nije resio problem... bas mi se ne reinstalira win, radim na kompu i ne mogu to da priustim.
AdwCleaner, Malwarebytes, Zemana. Jedan od ovo troje bi ti trebalo pomoći.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 11:55   #4
malistev
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 96
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Nakon sto ti antivirus/antimalware programi pobrisu uljeze, cesto moras rucno da vratis pregledace na default podesavanja. U Hromu idea na Settings, Advanced settings, Reset settings, a Firefox ides na Help, Troubleshooting information, Refresh Firerox.
malistev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 12:01   #5
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Nista nije pomoglo, sve sam probao, i antimalware i anti viruse, deep scan, googlanje... Cistio sam registry. Na kraju sam morao da obrisem sistem i ponovo instaliram...izgubljen ceo dan.

Posecujem samo proverene sajtove, ne koristim pirateriju i uopste mi nije jasno kako se ovo desilo. Ali tako je odvratan virus ili sta je vec, bukvalno vam onemoguci da koristite browser normalno. Uspori ucitavanje stranica, preusmerava linkove, otvara neke gluposti.

Ako neko naidje na ovaj problem, odma reinstal win, ne gubite vreme kao ja trazeci lek.

Instalirao sam win 10 cim se pojavio i evo do juce mi radio bez problema. Sad razmisljam kako da se zastitim za ubuduce. Windows defender je solidno radio posao ali ipak to nije 100% zastita. Da li imate neku preporuku i kako stitite sistem (pored sopstvene opreznosti).
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 12:04   #6
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Citat:
malistev kaže: Pregled poruke
Nakon sto ti antivirus/antimalware programi pobrisu uljeze, cesto moras rucno da vratis pregledace na default podesavanja. U Hromu idea na Settings, Advanced settings, Reset settings, a Firefox ides na Help, Troubleshooting information, Refresh Firerox.
Ma sve sam probao, problem je sto nijedan od njih nije nasao malware. Nadju oni nesto problematicno i obrisu, onda ja resetujem browsere i nakon 10 min, eto ga ponovo.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 12:58   #7
malistev
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 96
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Kod rezistentnih gamadi potrebno je iskljuciti i System restore pre skeniranja, posto odatle se povrati infekcija. Ili treba koristiti stvari tipa KAV rescue disk, koji podignu svoj sistem sa cd-a i onda skeniraju racunar bez podizanja windowsa kako virusi i sl. ne bi bili aktivni.
malistev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 13:09   #8
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Browser hijacker

Citat:
malistev kaže: Pregled poruke
Kod rezistentnih gamadi potrebno je iskljuciti i System restore pre skeniranja, posto odatle se povrati infekcija. Ili treba koristiti stvari tipa KAV rescue disk, koji podignu svoj sistem sa cd-a i onda skeniraju racunar bez podizanja windowsa kako virusi i sl. ne bi bili aktivni.
System restore ne mora da se isključuje niti se odatle može vratiti infekcija sama od sebe.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
browser hijacker, malware, virus

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporučite mi igru! stewazy O igrama uopšte 5628 10.2.2024 17:49
Hijacker koji preusmerava proxy Wolverine Zaštita 41 17.5.2016 17:45
Browser test JeSuis Zanimljive Web lokacije 2 21.7.2014 22:47
Browser bot auto logovanje... zoki358 otpaTci 8 3.2.2013 20:27
QtWeb Internet Browser doctor Aplikativni softver 5 10.3.2012 18:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com