Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2011, 23:59   #1
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

http://www.chinabuye.com/cell-phone-...s/smart-phones Zanima me vase misljenje o ovim tel.ima tu svega velikih ekrana,androida,kopije nekih boljih brend modela i t d.Ima li neko iskustva s' ovim?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 0:07   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Većina ih ima TV prijemnik i antenu uz Android ili Javu. Imaju očajne kamere i slabašnu elektroniku tako da relativno brzo crkavaju, osim ako te Bog ne pogleda pa zapatiš neku dobru i malo kvalitetniju seriju telefona koji neće biti toliko buđav kao većina. Apdejt OS-a je takođe vrlo upitan i sigurno je da ćeš pri kupovini jednog od ovih telefona morati provesti dosta vremena na internetu da bi pohvatao tutorijale i uputstva kako se šta radi, kako se izvršava apdejt, šta se smije a šta se ne smije raditi, i slično. Mnogi su i slabi kao memorijske jedinice pošto se u modelima deklarisanim na 16 i više gigabajta memorije nalaze memorijski čipovi sa svega 1 ili 2 gigabajta memorije, pa ćeš onda morati da resetuješ memorijske module kao što sam ja radio pri kupovini lažnih kineskih USB stickova od 128 GB za koje se ispostavilo da su obični 4-gigabajtni stikovi. Sve ovo što sam rekao možeš slobodno uzeti sa rezervom i ne shvatiti zdravo za gotovo, možda tu ima i kvalitetnih telefona ali kopija je kopija a original je original. Da kopije valjaju, niko ne bi kupovao originale i svi bi sa sobom nosili iPOhane od 20 dolara umjesto originalnih iPhone telefona, THC umjesto HTC-a i NOKla (malo L) umjesto NOKIA telefona.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 0:15   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Od ovih ovde ja bih bezao ko djavo od krsta jer kupiti ovakvu macku u dzaku a ne videti ih licno pre toga ... neka hvala.

Ttalk via HD2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 0:19   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Sve sto si rekao stoi.Citao sam po raznim forumima o pucanju baterije,nestandardnom(povisenom)zracenju,brzom crkavanju(ekrana,zvucnika).Ali se spominju obicni,a ne ovi "pametni" tej.O njima jos nista nisam nasao.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 0:33   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Od ovih ovde ja bih bezao ko djavo od krsta jer kupiti ovakvu macku u dzaku a ne videti ih licno pre toga ... neka hvala.
Sve ti je to "mačka u vreći" izuzev eBay-a i Amazona pošto su to sajtovi sa renomeom, a ovi sajtovi tipa chinabuy mogu da se ugase preko noći i niko ti ne garantuje ni isporuku, ni ispravnost robe ni povrat novca. Novac se uplaćuje na PayPal račune trećih lica koja imaju profile na sajtu i sa tih profila varaju narod ili uzmu pare a dostave neispravne ili nepotpune pakete. S obzirom da paket dolazi iz Kine, vrijeme dostave je predugo, moguća su oštećenja tokom transporta i moguće su razne podvale tipa ove što se meni desila sa USB stickom.

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Sve sto si rekao stoi.Citao sam po raznim forumima o pucanju baterije,nestandardnom(povisenom)zracenju,brzom crkavanju(ekrana,zvucnika).Ali se spominju obicni,a ne ovi "pametni" tej.O njima jos nista nisam nasao.
Vidi ovako, ako je toliko očajna i jadna situacija bila sa "glupim" telefonima, sa ovim "pametnim" je još gora sto posto jer kod "pametnog" telefona ti treba sljedeće:

- pouzdan softver sa mogućnošću apdejtovanja
- pouzdana baterija za lak i ugodan rad
- tastatura ugodna na dodir
- displej ugodan za gledanje
- kamera za fotkanje i snimanje
- memorija za podatke i sl.

Šta dobijaš u takvim telefonima? - "Kinezovani" Android bez mogućnosti apdejta ili sa podrškom po kojekakvim forumima upitnog kvaliteta gdje te ostavljaju da se patiš i eksperimentišeš sam uz opasnost da skršiš telefon do kraja, a kod nas niti imaš ovlaštene servisere za tu vrstu telefona niti će ti se bilo ko normalan upustiti u popravku kineskog smeća koje u sebi ima više plastike nego silikona i metala. Plastika se krši, lomi, puca, oštećuje i brzo pohaba, a metalni dijelovi u unutrašnjosti su nestabilni, kao i lemovi. Ovo se dešava pošto brzo i neefikasno prave ogroman broj telefona na traci i žure da što brže naprave što veći broj, ne pazeći na kvalitet.
Baterija se vrlo lako istopi zbog pomenute nekvalitetne izrade ili zbog samih oscilacija u struji (nestabilnog napona) a nigdje nemaš da kupiš rezervnu niti dolazi uz telefon.
Tastature su chicklet u većini slučajeva, jeftine i brzo se ugibaju pod prstima, imaju kratak vijek trajanja i nisu predviđene za duži rad nego s njima više moraš paziti tokom rada.
Displeji su takođe totalni krš, bez ikakve mogućnosti da se gleda u njih po sunčanom danu i slično. Prelazi boja su uvjerljivo lošiji nego na originalnim modelima telefona i to se vidi golim okom. Oštetićeš oči na tom smeću.
Kamere im sežu od foto-rezolucije VGA 640x480 do maksimalnih 3.2 megapiksela pošto nemaju para za bolje foto-objektive i sočiva, niti žele da ulažu u proizvod čija cijena treba da bude cirka 100 dolara.
Takve kamere su očajnog kvaliteta za statične i pokretne fotografije, nemaju macro mod niti podešavanja boje, tonaliteta, efekata, ISO osjetljivosti i slično, a ako telefon kupuješ zbog kamere ovakve ćeš telefone sigurno zaobići. Što se tiče video snimanja, teško je porediti kvalitet originalnih telefona i kineskog smeća iz razloga što Kinezi ne ulažu u te stvari, kako sam već rekao. Čak i framerate je drugačiji pa ti snimci s telefona mogu izgledati ubrzano ili usporeno, zavisno od toga da li framerate "rani" ili "kasni". Ton na snimcima je neujednačen i često "ispada" iz sinhronizacije uz pojavu "mrtvih piksela" (kockica koje su zamrznute na video snimku).

Kad sve sabereš, kol'ko para - tol'ko muzike, pa ti vidi isplati li ti se da uzimaš ove telefone.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
player1 (14.9.2011)
Stara 2.9.2011, 0:46   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Ocrni ti njih do jaja.Mislis da bi za takvo njesra neko se usudio da trazi 150-200€?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 0:55   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Zasto da ne bi? Nije pitanje koliko su oni spremni da traze vec je pitanje koliko njih je spremno da to plati. Trazili bi oni i vise ali zasto da sami sebi skacu u stomak posto ce i sa ovakvom cenom dobiti daleko vise nego sto ti telefoni vrede.

Ttalk via HD2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
LoneWolf (13.9.2011)
Stara 2.9.2011, 23:44   #8
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
CPU is MTK6516 416MHZ

Epic fail

Bezi od ovih krsina kao djavo od krsta!

max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 0:04   #9
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Moj drug je kupio kineski iPhone i mora da vadi bateriju da bi je punio, jer ako se puni dok je u telefonu moze da se zapali I jedva radi touchscreen (kao da ne radi), ne moze da klikne na ikonicu gde hoce nego mora da u donjem cosku dole Na pocetku je radio sa cackalicom a onda je ubacio telefon u fioku i da kupio je na buvljaku (beogradskom )

Moj zakljucak je da retko koji vredi, gledao sam na youtube-u ima dobrih, ima onih koji samo izgledaju dobro (imao sam priliku da se igram sa kineskim n97) ali ustvari nista nevaljaju
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 18:03   #10
madscientist
Član
 
Član od: 2.12.2008.
Lokacija: Bačka
Poruke: 92
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 20 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Koristim kineske telefone vec neke 3-4 godine (T728, v869, P790, WG3 King Series, Hyperion Titan E7, Huawei U8110)...

Kao i svi drugi kinezi i na ovima su bile ocajne kamere, malo interne memorije, podrzavaju samo javu (sem Titana i 8110), extra baterije...

Porucivao sam ih direkto iz kine za male pare, a ovde su im cene i po 3x vece.

Sve u svemu, posle toliko godina koriscenja moj savet je... ako zelite telefon do 100e onda vec mozete da razmatrate da uzmete kineza, ali raspitajte se dobro oko proizvodjaca i pazite da ako uzimate slider da odmah uzmete i flash kabel za njega Ako imate budzet veci od 100e onda mozete uzeti nesto dosta bolje.
madscientist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 20:36   #11
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Huawei definitivno ne treba da se svrstava sa ovim no name proizvodjacima. Huawei je poznata marka koja je odavno uspesna u proizvodnji routera ali od skoro i mobilnih telefona.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:56   #12
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Moj buraz koristi huawei 8110 i ok je telefon.Prosek mu jako kvari vanserijski losa baterija,koja posle manje od 1 god. traje manje od dana.U sustini nije zahtevan korisnik i saursen je za njega.Preporuka za nezahtevne korisnike.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 18:21   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Uzmi ti Kineza, ne branim ti ja, samo nemoj kasnije da mi kukaš po forumu kako ti pola programa ne radi, kamera se baguje, ne prepoznaje ti telefon na kompjuteru, ne radi ti kabl itd...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 19:40   #14
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Koliko sam upucen jedino ZTE i Huawei vrede od kineza. ZTE racer je stvarno ok za taj kes iako nema kapacitivni displej.

Ali licno nikada ne bih uzeo kineski telefon, mozda neki skuplji Zte za smesan kes kod operatera.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2011, 8:21   #15
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Uzmi ti Kineza, ne branim ti ja, samo nemoj kasnije da mi kukaš po forumu kako ti pola programa ne radi, kamera se baguje, ne prepoznaje ti telefon na kompjuteru, ne radi ti kabl itd...
Nisi me razumeo.Nisam kazao da cu uzeti. U ostalom zato sam postavio pitanje na forumu.Bas zbog ne poverenja u iste.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2011, 8:38   #16
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Moj kolega Nemac je bio u Kini poslom i kupio tri komada - u Evropi su originali kostali tada (pre sest meseci) cca 500-600 i kusur eur a tamo komad 80 ili70 ako se cenjkas . Mogu da kazem da su telefoncici sasvim korektni za te pare - jesu besramne kopije originala ali cena - mislim da je odnos cena/kvalitet sasvim dobar.. Bez fizickog vidjenja tih telefona ipak se ne bih odlucio za bilo kakvu kupovinu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2011, 9:11   #17
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Nije poenta kako izgledaju na oko, ogroman problem je ono što je ispod. Lično mislim da ne vrede ni tih 70-80 evra. Radije bih za te pare uzeo neki jeftin kršten feature telefon, bar bih znao da se neće zapaliti prilikom punjenja, i da dugmad na tastaturi neće otpadati.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2011, 10:18   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Nije poenta kako izgledaju na oko, ogroman problem je ono što je ispod. Lično mislim da ne vrede ni tih 70-80 evra. Radije bih za te pare uzeo neki jeftin kršten feature telefon, bar bih znao da se neće zapaliti prilikom punjenja, i da dugmad na tastaturi neće otpadati.
ja ih nisam samo gledao vec i koristio. Uredjaji su za te pare sasvim dobri kao sto vec rekoh. Ti ih cini mi se nisi ni video a pricas o otpadanju dugmadi i paljenju prilikom punjenja. Svakako ih treba pre kupovine pogledati. Ne moze se ocekivati za 70-80eur kvalitet telefona od 600 eur ali telefoni nisu smece, bar ne ova tri koja sam ja video. Kuciste je sasvim solidno, displej takodje, softver je kloniran sa originala (nije hakovan original ali prekopiran jeste). Bio sam prijatno iznenadjen kada sam video te uredjaje a ni moj nemacki kolega nije bio nezadovoljan - naprotiv.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2011, 12:31   #19
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

To su kineske fabrike u kojima se prave i svi ostali brendovi telefona. Za te novce nijedan poznati brend ne nudi ni priblizno. Dobijas dual sim telefon, dobre izrade (price o otpadanju dugmica... vidjao sam mnogo bolje izrade od ove moje Nokie 5800XM), odlicni zvucnici (verovatno najglasniji), prenosni TV (potpuno upotrebljiv), noviji modeli imaju WiFi i kamericu od 1,3MP-a,... Konkurencija u tom cenovnom rangu nudi digitrone koji ne daj Boze da ti padnu.

Naravno da treba pogledati telefon pre nego sto se kupi, ali pljuvanje samo zato sto je Kinez... skinite poklopce sa vasih telefona pa vidite koliko je njih stiglo iz iste fabrike.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Laskaris (14.9.2011)
Stara 14.9.2011, 15:42   #20
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Znas kako, da vrede tih para ne bi se skrivali iza kopija, vec bi napravili i autentican, prepoznatljiv izgled...

Inace, ja sam majci kupio jednom Anycool za 75E i to je bio zesci fail. Izgledao je kao neki HTC (Diamond ili tako nesto). Touch je tako bio oslabio da sam morao ja da otkljucavam telefon (kao na iPhoneu, preko klizaca), na taj nacin sto sam ga stiskao dok ne ulubim ekran). O softveru necu da trosim reci. Srecom pa je upao u vodu kasnije.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com