Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2011, 10:14   #1
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom LG GT 540 Optimus

Pozdrav,
Nedavno sam kupio LG GT 540 Optimus, i ovo je moj prvi android telefon, pa imam odredjenih problema prilikom upotrebe. Moze li neko da mi pojasni kako mogu da vidim sadrzaj memorijske kartice? Uradim sve kako treba, povezem telefon preko USB kabla, iskopiram aplikacije na karticu, ali kad odem na Quickoffice tamo ne mogu da ih vidim pa ne mogu ni da ih instaliram. Hvala unapred na pomoci.
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 13:14   #2
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Quickoffice nije file manager, skini neki file manager sa marketa ili skini na komp pa pomocu myphone explorera ga instaliraj na telefon.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
amauri (13.6.2011)
Stara 14.6.2011, 8:57   #3
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Hvala prijatelju. Jos jedno pitanje. Da li neko zna kako da instaliram aplikacije i igrice na karticu, a ne na memoriju telefona?
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 9:32   #4
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

mozes da ubacis novu verziju androida a ako neces sa tim da se bakces onda treba da napravis particiju na kartici i prebacis aplikacije na nju pomocu apps2sd programa.treba i da rutujes telefon pre toga
upitaj googlu nacices sve odgovore mislim da je ovo pitanje bilo postavljeno jedno hiljadu puta na raznim forumima
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
amauri (14.6.2011)
Stara 14.6.2011, 12:55   #5
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom

Mozes i sa aplikacijom link2sd, za app2sd nisam siguran da radi na 2.1 romu.

Sent using Tt.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
amauri (14.6.2011)
Stara 14.6.2011, 13:11   #6
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
mozes da ubacis novu verziju androida a ako neces sa tim da se bakces onda treba da napravis particiju na kartici i prebacis aplikacije na nju pomocu apps2sd programa.treba i da rutujes telefon pre toga
upitaj googlu nacices sve odgovore mislim da je ovo pitanje bilo postavljeno jedno hiljadu puta na raznim forumima
Hvala na pomoci. Sve ovo u vezi android telefona je novo za mene, pa razumi i ako sam malo dosadan
Sad ako ubacim novu verziju androida to logicno brise sve podatke sa memorije telefona, sve aplikacije i sl. To i nije neki problem, ali posto sam telefon uzeo preko prve droid tarife, imam aplikaciju Prva Droid, pa ako to obrisem da li ta aplikacija moze da se skine i instalira ponovo ili moze da se odnese u mts pa da oni to urade?
I ako promenim verziju, koju je najbolje staviti 2.2?
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 13:42   #7
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

pa ako bi ubacivao neki rom ubacivaces verovatno najnoviji gingerbread
mislim da moze da se instalira tako da ne izgubis podatke pa samim tim i aplikacije ali nisam siguran.za prva droid ne znam da li bi ti ponovo instalirali jer ovo ipak nije oficijalni update za telefon vec custom rom
sta je uopste ta prva droid,moze da se gleda prva na telefonu?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 13:49   #8
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
pa ako bi ubacivao neki rom ubacivaces verovatno najnoviji gingerbread
mislim da moze da se instalira tako da ne izgubis podatke pa samim tim i aplikacije ali nisam siguran.za prva droid ne znam da li bi ti ponovo instalirali jer ovo ipak nije oficijalni update za telefon vec custom rom
sta je uopste ta prva droid,moze da se gleda prva na telefonu?
Mogu da se gledaju emisije sa Prve za dzabe. Mada im je program realno krs. Milijardu rijaliti programa i turskih serija Ali sa druge strane, sta je dzabe...

Znaci ako stavim noviju verziju tamo postoje opcije da se bira gde cu da instaliram aplikacije prilikom same instalacije? Mislim da je to ipak bolje resenje jer je tako sve jednostavnije.
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 13:52   #9
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

pa zavisi kako gledas jer je proces ubacivanja nove verzije relativno komplikovan za nekoga ko prvi put radi.ne znam sta da ti kazem,sacekaj nekoga od iskusnijih androidasa da ti pomogne...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 14:08   #10
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Ni sa novijim androidom nije bas sve crno-belo, neke aplikacije ne dozvoljavaju instalaciju na sdcard, najbolje resenje ti je na napravis particiju na toj kartici i da sa link2sd prebacis sve na nju (ili samo deo aplikacija).

prva droid aplikaciju mozes da backup-ujes sa pa kasnije vratis.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
amauri (14.6.2011)
Stara 14.6.2011, 14:33   #11
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Ni sa novijim androidom nije bas sve crno-belo, neke aplikacije ne dozvoljavaju instalaciju na sdcard, najbolje resenje ti je na napravis particiju na toj kartici i da sa link2sd prebacis sve na nju (ili samo deo aplikacija).

prva droid aplikaciju mozes da backup-ujes sa pa kasnije vratis.
E sad dolazimo do pitanja kako da napravim novu particiju na kartici?
Na netu sam video da koriste app2sd, ali vidim da on ne radi na android 1.6. Ako promenim android u 2.1 recimo, onda cu moci to da uradim, ali kako da napravim particiju na 1.6. Da li postoji neko uputstvo?
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 15:03   #12
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Particiju mozes da napravis sa kompa pomocu nekog programa za particije, ili sa telefona iz recoverya.

I predji na neki noviji android, taj 1.6 je uzasno spor.

Za pocetak iscitaj malo ovaj forum, imas brdo tutorijala, saveta i sl. Ako zaglavis, pitaj.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=773
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 17:51   #13
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Particiju mozes da napravis sa kompa pomocu nekog programa za particije, ili sa telefona iz recoverya.

I predji na neki noviji android, taj 1.6 je uzasno spor.

Za pocetak iscitaj malo ovaj forum, imas brdo tutorijala, saveta i sl. Ako zaglavis, pitaj.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=773
Hvala puno kolega
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 22:50   #14
igorbb22
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Lokacija: pancevo
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

uzeo sam fon preko mts-a LG GT540 i sad naravno idu komplikacije.
posto se prvi put susrecem sa tim OS, ima jako mnogo stvari koje mi nisu bas jasne.
ukljucio sam preko marketa da skinem neke mape za gps i tu je pisalo za srbiju da ima 3,7 mb, kad ukljucim skidanje ide jako sporo i nije vise toliko nego 277 mb pa me to zbunjuje, dali sam dobro uradio. da ne skidam slucajno celu evropu?
bio sam u par servisa i kad im pomenem android tel, bledo me gledaju kao da sam im doneo ko zna sta.

drugo, kad ukljucim wi fi, i nesto kad skidam, nekako to ostane u pozadini i bez vidljivih tragova na ekranu skida i dalje iako sam izasao na strelicu za povratak na glavni meni.
sta tu da radim, jer on radi sta on hoce
postoje tu razne aplikacije koje mi samo smetaju i koje neznam ni cemu sluze pa me interesuje dali to moze da se obrise?
i poslednje, dali postoji neka fora za skidanje tih programa za tel preko PC, jer ovo preko tela ,em sto je sporo em mi skida besplatne mb koje bi mogao da iskoristim za nesto pametnije.
ajde ako neko moze da mi pojasni malo jer kad god sam nesto pitao, pomogli ste mi.
pozdrav
igorbb22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 23:29   #15
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Verovatno aplikacija ima 3.4mb, a ostalo su mape. Bolje resenje je da kucas u google "igo 320x480 srbija download" i skines navigaciju sa prvog linka.

Kad povuces notifications bar dole trebao bi da vidis dal skida ili ne, vecinu aplikacija ne mozes da iskljucis na back dugme, moram meni pa exit (mada za ovim nema potrebe, android sam ubija) tako da je bolje na back.

Aplikacije koje ti ne trebaju mozes da izbacis sa titanium backup aplikacijom.

Naravno da postoji fora, izguglaj apk fajlove koji ti trebaju, prebaci na sd karticu, zatim ih sa nekim file explorerom nadjes sa telefona i pokrenes.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 12:37   #16
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Verovatno aplikacija ima 3.4mb, a ostalo su mape. Bolje resenje je da kucas u google "igo 320x480 srbija download" i skines navigaciju sa prvog linka.

Kad povuces notifications bar dole trebao bi da vidis dal skida ili ne, vecinu aplikacija ne mozes da iskljucis na back dugme, moram meni pa exit (mada za ovim nema potrebe, android sam ubija) tako da je bolje na back.

Aplikacije koje ti ne trebaju mozes da izbacis sa titanium backup aplikacijom.

Naravno da postoji fora, izguglaj apk fajlove koji ti trebaju, prebaci na sd karticu, zatim ih sa nekim file explorerom nadjes sa telefona i pokrenes.
Skinuo sam Igo, instalirao, ubacio mape i on radi, ali nikako ne mogu da dobijem signal sa satelita. U podesavanjima sam ukljucio GPS ali to nije pomoglo. Postoji li neko resenje?
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 15:24   #17
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Jel ti radi GPS u gmaps, ili nekoj nekoj drugoj aplikaciji?
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 22:31   #18
igorbb22
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Lokacija: pancevo
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

a reci mi, dali postoji neka fora da promenim pogled na aplikaciji :maps"
posto mi je stalno pogled iz pticije perspektive. ima nesto kao 3D pa me interesuje dali to moze da se nekako promeni ili moram neki drugi da instaliram?
problem mi je sto preko wifi ide nekako sporo pa kad bi mogao preko kompa da skinem jer je dosta brze, i to kad bi mi neko objasnio sta i kako da uradim.
igorbb22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 23:58   #19
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
igorbb22 kaže: Pregled poruke
a reci mi, dali postoji neka fora da promenim pogled na aplikaciji :maps"
posto mi je stalno pogled iz pticije perspektive. ima nesto kao 3D pa me interesuje dali to moze da se nekako promeni ili moram neki drugi da instaliram?
problem mi je sto preko wifi ide nekako sporo pa kad bi mogao preko kompa da skinem jer je dosta brze, i to kad bi mi neko objasnio sta i kako da uradim.
Iz tvog posta sam zakljucio da ti zelis navigaciju a Google Maps nije za to.
Kako bi koristio gmaps moras imati pristup internetu (sto kosta).Vidjao sam da su likovi pravili i google offline mape pa onda koristili samo gps kako bi locirali svoj polozaj na snimljenim mapama u fonu. Ako zelis da imas navogaciju na fonu koja izgleda i funkcionise kao ona u kolima obrati mi se na pm jer nisam siguran da li je to 100% legalno, ali znam da 100% radi.

Citat:
amauri kaže: Pregled poruke
Skinuo sam Igo, instalirao, ubacio mape i on radi, ali nikako ne mogu da dobijem signal sa satelita. U podesavanjima sam ukljucio GPS ali to nije pomoglo. Postoji li neko resenje?
Pre 5 min sam drugu vratio SE xperia X10 fon koji mi je doneo kako bi mu ubacio nDrive navigaciju i telefonu je trebalo citavih 20 min da uspostavi signal sa satelitom po prvi put (posle mu je trebalo nekoliko sec.). Vezu sa satelitom sam pratio preko programa GPS status. Kada sam dobio koordinate i ostale parametre tek onda sam upalio navigaciju i podesio neke stvarcice i izmedju ostalog proverio da li ista radi. Radi savrseno.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 7:23   #20
amauri
Banned
 
Član od: 25.2.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 101
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku amauri Slanje poruke preko AIM-a korisniku amauri Slanje poruke preko Yahooa korisniku amauri
Određen forumom Re: LG GT 540 Optimus

Citat:
pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Iz tvog posta sam zakljucio da ti zelis navigaciju a Google Maps nije za to.
Kako bi koristio gmaps moras imati pristup internetu (sto kosta).Vidjao sam da su likovi pravili i google offline mape pa onda koristili samo gps kako bi locirali svoj polozaj na snimljenim mapama u fonu. Ako zelis da imas navogaciju na fonu koja izgleda i funkcionise kao ona u kolima obrati mi se na pm jer nisam siguran da li je to 100% legalno, ali znam da 100% radi.



Pre 5 min sam drugu vratio SE xperia X10 fon koji mi je doneo kako bi mu ubacio nDrive navigaciju i telefonu je trebalo citavih 20 min da uspostavi signal sa satelitom po prvi put (posle mu je trebalo nekoliko sec.). Vezu sa satelitom sam pratio preko programa GPS status. Kada sam dobio koordinate i ostale parametre tek onda sam upalio navigaciju i podesio neke stvarcice i izmedju ostalog proverio da li ista radi. Radi savrseno.
Isto se desilo i meni, prvi put mu je trebalo dosta vremena, ali drugi put je uspostavio vezu za par sekundi, sada radi savrseno. Pozdrav
amauri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LG GT540 Optimus Morandi Aparati i oprema 60 2.11.2011 18:48
lg optimus p350 zvezdan84 Aparati i oprema 9 14.6.2011 13:48
HTC Wildfire ili Samsung I5800 Galaxy 3? Sheeshmeesh Aparati i oprema 22 22.4.2011 14:45
ploca AM3, nVidia gpu, Optimus support? Black Adder Osnovne komponente 7 4.9.2010 14:35
Which Transformer Are You? steve89 Kvizovi 42 4.9.2009 23:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com