Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Konzolaske igre:da ili ne
Da 101 31,37%
Ne 160 49,69%
Nek ostane kako i jeste 61 18,94%
Glasova: 322. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2007, 15:10   #61
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ne znam sto se uopste toliko i bunite. Opisi igara za konzole ne smanjuju broj opisa igara za PC, tako da mozete a i ne morate da ih procitate. Ako vam vec toliko smetaju, iscepajte te 2-3 stranice i koristite ih kao WC paper.
Densetsu je offline  
Stara 25.9.2007, 15:42   #62
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ocekujem uskoro da pocnu da se bune vlasnici Apple racunara, zasto njih zapostavljamo, i oni se igraju... itd.
Bas zato bi voleo da u SK budu podrobnije opisane samo igre za PC... Ostalo u nekim kracim crtama...
Ali u principu nije ni toliko bitno. Ima mnogo bitnijih stvari koje bi trebalo da se poprave u SK.
vertigo je offline  
Stara 25.9.2007, 17:55   #63
IYIARKO
Član
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

PC .. emu-za sony etc.. sta ce ti konzola??? :S
IYIARKO je offline  
Stara 26.9.2007, 0:17   #64
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Po meni zaista nema potrebe za frkom,i onako kad se opisiju igra za konzolu(ps3,360,wii)ne uzima puno prostora: opis i eventualno za 6axis/nuncake,dok za pc extra u vezi hardvera...cpu,grafa,memorija....!!!! I jos trazite vise prostora za PC igre....mislim da to nije fer(u sustini nema razoga za zalbom).
O.K. igraci pc platforme su malo sishli u zapecak pa ipak kao sto vidimo u prethodnim postovima to bi se trebalo popraviti dolaskom X10 (hm zaboravio sam sta trebam dodati iza....da da desava se to kad predjes na "konzolitis"!!).
Pa i ako se ne popravi barem cemo znati na cemu smo.....istorija se ponavlja(kazem cisto radi reda mada licno ne vjerujem u ove reci).
Sve u svemu svi mozemo naci jedan dio za sebe u doticnome textu nevezano za koju platformu jer postoje velike sanse da ce izaci za sve 3 platforme(ps3,360,pc).Bar kako se da vidjeti u poslednje vrijeme.

Osim toga SK nije jedini casopis a pored toga imate i i-net pa sta vas sprecava?!?
Jeste da je "nas" omiljeni casopis ali stani nije frka BRE!!!!!

P.S. Jeli bilo opisa igra za PS3 OnLIne -posto je ovaj za net bezplatan?!?

Poslednja ispravka: che daboli guz (26.9.2007 u 0:25) Razlog: Samo nam skoevce smarate
che daboli guz je offline  
Stara 26.9.2007, 11:19   #65
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

U principu nisam za konzole(ovo je ipak Svet Kompjutera, a ne Svet Konzola). Ali mislim da je u redu da uradi recenzija PO JEDNOG naslova za Xbox360 i PS3, jer hteli mi to da priznamo ili ne, ima i tu sta da se vidi, ali da su exclusive za konzole(izuzetak MORA biti Fable, to MORATE da opisete), a ako vidim da se neko usudi da uradi Fallout 3 recenzije, i to jos za konzole, nadrljao je (JA RADIM RECENZIJU i to za PC). Ali voleo bih da vidim kako ce izgledati naslovi kao sto su Mass effect(ajde recite da vas ne zanima iako je konzolaski naslov) i Soul Calibur 4 ili Eye of Judgement(ili tako nesto). Mi svi ovde nismo ljubitelji konzola, ali da vam neko ponudi upola cene ne biste se bunili, zar ne?

Life sucks, right?
Red Dragon je offline  
Stara 26.9.2007, 18:18   #66
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Vec je u nekoliko postova receno da igre za konzole treba opisivati u kratkim crtama (nalik na one za PSP), sa cim se apsolutno slazem. Dakle - sturo ih opisivati , ali ne slaviti ih. Na kraju krajeva, SK je od pocetka svog postojanja (ispravite me ako gresim) bio usmeren ka racunarima i sve sto ide uz njih (a tu spadaju i igre, zar ne?), tako da bi sada bilo krajnje glupo (neki bi rekli "kontradiktirno" "sharati" sa strane i zalaziti u druge vode. Na kraju krajeva, oni koje konzole bas interesuju imaju na raspolaganju plejadu drugih casopisa koji opisuju igre za te platforme (i koje takodje, ne opisuju uopste ili u neprimetnoj meri opisuju igre za PC).
Dalje, argumentacija da ce PC-igracima dojaditi da iznova kupuju nove graficke kako bi mogli da teraju najnovije PC-naslove je krajnje neprimerena (da ne kazem glupa). Sta, zar nije isti slucaj sa konzolama? Zar se ne pojavljuju nove na svakih 2-3 godine (bas kao i razlicite generacije grafickih?)Ja cu uvek pre kupiti graficku od nekih 200ak E nego Xbox360 od 55,000 din, pogotovu zato sto cu taj racunar (koji ce primarno biti koriscen za igre, fakat) koristiti i za mnoge druge stvari. Dalje, onaj koji spomenu "bolje opisivati igre za konzole nego stampati strane i strane reklama" grdno se vara. Reklama ce uvek biti, tako da se valja pomiriti da cemo u svakom broju SK-a biti zatrpani sa 40ak strana istih, bez obzira na to da li EA, Bethesda, Atari, Eidos itd. u istom mesecu preplave trziste svojim teshkashima ili ne. Ne zelim da ulazim u opravdanost postojanja istih, tome nije mesto u ovom threadu. Poenta je da SK svakim izdanjem razocarava svoju izgradjenu bazu citalaca koji brojeve prate jos od opisa za C-64/ZX i smatraju da igre za konzole tu nemaju sta da traze, i to kako bi se dodvorio mladjim igrackim narastajima koji preferiraju konzole (Kuzmanovica ne racunam, on je poseban slucaj Drugim recima, izgubice 100 starih citalaca, dobice 1000 novih. S ekonomske tacke gledista, ovo je efektivno poslovanje, posto tiraz & profit rastu. S tacke gledista mog 3-godisnjeg kumceta Alekse "to stvarno nije lepo".
shrafko je offline  
Stara 26.9.2007, 18:34   #67
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ah da.. jos nesto. Zasto opisivati dobre igre za konzole a ne lose za PC? Primera radi, uzmimo Demon Vector, koji je dobio ispod 50. Em sam se lepo informisao da je igra sh*t i da ne bacam pare na nju, em sam se lepo nasmejao na opis brojnih falinki. S druge strane, opis za Resistance: Fall of Man (koji je pobrao dosta lovorika, i ruku na srce, cini se O.K.) meni (a pretpostavljam i velikom broju ostalih citalaca) ne donosi ama bas nista. Tako da, draga redakcijo, ako vam je bas toliko zapelo za opise igara za konzole, startujte drugi, uporedni casopis, "Svet Konzola" (ili nesto slicno). I vuci siti, i ovce (ili bese koze na broju. I osim toga, vise mesta za dragocene reklame Stvarno ne znam kako sam mogao da zivim dok nisam procitao reklame za Chevrolet Epicu i/ili Captivu...
shrafko je offline  
Stara 26.9.2007, 20:05   #68
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Dalje, argumentacija da ce PC-igracima dojaditi da iznova kupuju nove graficke kako bi mogli da teraju najnovije PC-naslove je krajnje neprimerena (da ne kazem glupa). Sta, zar nije isti slucaj sa konzolama? Zar se ne pojavljuju nove na svakih 2-3 godine (bas kao i razlicite generacije grafickih?)....
Znam dosta kolega kojima je dosadilo (a i meni) da svake godine kupuju novu graficku (i jos dosta toga pored) samo da bi igrali najnovije igre.
oluja je offline  
Stara 26.9.2007, 20:13   #69
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Znam dosta kolega kojima je dosadilo (a i meni) da svake godine kupuju novu graficku (i jos dosta toga pored) samo da bi igrali najnovije igre.
Pa igre na konzolama u startu udare graficki plafon i za tri godine poboljsanja ce biti minimalna (vise tehnicke prirode), dok na PC ju grafika uvek evoluira, takodje sto ne moze da se setuju graficki parametri na malo nize vrednosti od maximalnih, i komotno igranje je opet tu.
Beagle je offline  
Stara 26.9.2007, 20:23   #70
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Nemojte pričati napamet ako nemate drugih argumenata. Upravo je obrnuto - igre koje izađu na početku za neku konzolu su grafički mnogo lošije nego one koje dođu kasnije (npr. za Sony Toshinden i Soul Edge 2, Destruction Derby i Gran Turismo 2 , FFVII i FFVIII itd), a da je pri tom i najmatoriji Sony 100% kompatibilan sa igrom koja je poslednja izašla. PS2 je još uvek sasvim aktuelan, iako se pojavio pre skoro 7 godina. Dok grafičke kartice koje su bile aktuelne pre 6 ili 7 godina su sad više primerci za muzej nego što nešto vrede.
Bryan Fury je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
M.C. (22.10.2007), renegade_of_funk (3.11.2007), voodoo_ (26.9.2007)
Stara 26.9.2007, 22:10   #71
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Potpuno se slažem. Rane igre za bilo koju konzolu su "prvi mačići", ispitivanje terena i tehničkih mogućnosti. Electronic Arts je rekao da nije ni približno ovladao PS trojkom i da prve igre koriste samo jedno CPU jezgro. A onda vidiš Lair koji renderuje kilometre okruženja u daljinu, ili Killzone gde kamera leti iznad detaljnog grada u ratnom stanju i spušta se direktno u perspektivu "iza nišana", bez ijednog loading ekrana između. Kako li će izgledati za neku godinu kad totalno provale hardver, ne smem ni da zamislim.

Pa dovoljno je pogledati bilo koju igru izašlu za PS2 tokom prvih godinu dana života konzole. Malo detaljniji modeli i bilinearno filtrirane teksture su bili jedina razlika u odnosu na PS1. A onda pogledaš neke od poslednjih PS2 igara i vidiš real-time senke, bump maping i efekte za koje je i sam Kutaragi mislio da je nemoguće izvesti na tom hardveru.


PS. Opet se kao "defenderi svete PC platforme" javljaju ljudi koji nisu videli ni "d" od aktuelnih dometa PC-ja Prvo je bio onaj momak sa FX 5200, sada ovaj sa GeForce 6600 Ajde ako nisi video neke od igara sa next-gen konzola, ali nisi video ni kako izgleda Gothic 3, Oblivion ili Bioshock na najvišem nivou detalja, i onda nešto pričaš o plafonu grafike...
voodoo_ je offline  
Stara 27.9.2007, 11:45   #72
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Pa 1god. će se pojaviti Geforce X800GTX pa će PC opet imati bolju grafiku nego PS3, a PS4 se neće pojaviti još 3 godine sigurno. PC će opet imati prednost.

Jedino ako neko hoće svaku godinu dve da daje pare za nove komponente.
zdravkelja je offline  
Stara 27.9.2007, 15:02   #73
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Da se izjasnim. Ja bih rado, ali svim srcem imao neku next-gen konzolu, samo kad bih imao para da je kupim i da imam para za 2-3 originala mjesečno. Al' pošto nemam... Mislim, mogao bih da dignem kredit na tri godine za PS3, i da živim na 'lebu i vodi da bih kupio par igara mjesečno, al' to nije to
M1los je offline  
Stara 27.9.2007, 16:37   #74
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

360 pušta pirate...
voodoo_ je offline  
Stara 27.9.2007, 16:53   #75
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Bez čipa?
M1los je offline  
Stara 27.9.2007, 21:49   #76
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Može i čip, a ko neće čip, taj ubaci modifikovani firmver u DVD-ROM i vozi. Pričao je i Kuzma o tome OVDE.
Naši distributeri svi prodaju flešovane konzole.
voodoo_ je offline  
Stara 28.9.2007, 20:03   #77
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Vec je u nekoliko postova receno da igre za konzole treba opisivati u kratkim crtama (nalik na one za PSP), sa cim se apsolutno slazem. Dakle - sturo ih opisivati , ali ne slaviti ih. Na kraju krajeva, SK je od pocetka svog postojanja (ispravite me ako gresim) bio usmeren ka racunarima i sve sto ide uz njih (a tu spadaju i igre, zar ne?), tako da bi sada bilo krajnje glupo (neki bi rekli "kontradiktirno" "sharati" sa strane i zalaziti u druge vode. Na kraju krajeva, oni koje konzole bas interesuju imaju na raspolaganju plejadu drugih casopisa koji opisuju igre za te platforme (i koje takodje, ne opisuju uopste ili u neprimetnoj meri opisuju igre za PC).
Dalje, argumentacija da ce PC-igracima dojaditi da iznova kupuju nove graficke kako bi mogli da teraju najnovije PC-naslove je krajnje neprimerena (da ne kazem glupa). Sta, zar nije isti slucaj sa konzolama? Zar se ne pojavljuju nove na svakih 2-3 godine (bas kao i razlicite generacije grafickih?)Ja cu uvek pre kupiti graficku od nekih 200ak E nego Xbox360 od 55,000 din, pogotovu zato sto cu taj racunar (koji ce primarno biti koriscen za igre, fakat) koristiti i za mnoge druge stvari. Dalje, onaj koji spomenu "bolje opisivati igre za konzole nego stampati strane i strane reklama" grdno se vara. Reklama ce uvek biti, tako da se valja pomiriti da cemo u svakom broju SK-a biti zatrpani sa 40ak strana istih, bez obzira na to da li EA, Bethesda, Atari, Eidos itd. u istom mesecu preplave trziste svojim teshkashima ili ne. Ne zelim da ulazim u opravdanost postojanja istih, tome nije mesto u ovom threadu. Poenta je da SK svakim izdanjem razocarava svoju izgradjenu bazu citalaca koji brojeve prate jos od opisa za C-64/ZX i smatraju da igre za konzole tu nemaju sta da traze, i to kako bi se dodvorio mladjim igrackim narastajima koji preferiraju konzole (Kuzmanovica ne racunam, on je poseban slucaj Drugim recima, izgubice 100 starih citalaca, dobice 1000 novih. S ekonomske tacke gledista, ovo je efektivno poslovanje, posto tiraz & profit rastu. S tacke gledista mog 3-godisnjeg kumceta Alekse "to stvarno nije lepo".
ajde da ti direktno odgovorim
1. odeljak Sk zvani SI (svet igara) se bavio SVIM formama video i elektronskih igara do pojave ove generacije. redovni gosti su bili PSX, SMS, Gamboy, arcade, fliperi itd... lista je duga
2. Smena generacija konzola je 6 godina. Smena generacija grafickih blize 12 meseci.
3. nije lepo? treba dakle ispuniti zelje izvesnom "xenofobicnim" krugu citalaca umesto da im ponude pregled najboljeg na trzistu? Stvarno nije lepo to tvoje razmisljanje.
Carnex je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
Chivan (30.9.2007), M.C. (22.10.2007), oluja (30.9.2007), renegade_of_funk (3.11.2007), voodoo_ (28.9.2007)
Stara 29.9.2007, 21:09   #78
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Cisto da napomenem nisam ljubitelj konzola, ali i konzole su neka vrsta racunara tako da im je svakako mesto u Svetu Kompjutera. Ispravite me ako gresim.
Pelagijska Argosija je offline  
Stara 30.9.2007, 13:22   #79
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Cisto da napomenem nisam ljubitelj konzola, ali i konzole su neka vrsta racunara tako da im je svakako mesto u Svetu Kompjutera. Ispravite me ako gresim.
Slažem se, SK treba da nastavi sa opisivanjem konzolnih igara.

I ja još uvek imam neku iracionalnu odbojnost prema konzolama, ali se ne zavaravam: kada se finansijski (uskoro, nadam se) osamostalim, upravo će taj faktor -finansije- u mom slučaju biti presudan u vezi toga šta ću i na čemu ću se igrati.
Ispravite me ako grešim, ali : "konzola + dobar TV" je ipak malo jeftinija varijanta od ekvivalentne PC grdosije.

Dobra diskusija o ovoj temi ima i na rpg.net forumu: Why do you have a console?, pa pogledajte ako imate malo vremena za čitanje
FooFighter je offline  
Stara 1.10.2007, 12:46   #80
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Izgleda da je najbolje imati jednu konzolu i jedan PC, pa su svi mirni
Red Dragon je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
M.C. (22.10.2007), oluja (2.10.2007)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com