Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2018, 19:33   #21
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: na budžetu

Gledao sam neke od monitora u poslednjih par dana i isprva sam mislio da je izbor mali ali sam se uverio da i nije baš tako.
Ova 3 su mi zapala za oko:
Samsung C24FG70FQU
BenQ ZOWIE XL2411
Asus MG248QR


U principu najviše naginjem ka Samsungu jer je VA panel za razliku od TN ali opet sam neodlučan oko sva 3(ili možda znate za neki bolji od ovih modela, budžet bih extendovao do 40k ako je baš bolji izbor od ovih, Asus npr je skuplji od ova dva ali ne znam da li je i bolji).

Da li neko od forumaša ima neki od ovih ili ima iskustva sa ovim modelima i šta mislite o njima?
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2018, 21:08   #22
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom SVA ili TN

ASUS MG248Q je jako loš monitor. To je naslednik verovatno najgoreg monitora u istoriji VG248QE (u klasi 144 Hz sigurno bez premca!) i marginalno je bolji.
Za zaobilaziti u najširem mogućem opsegu.

BenQ XL2411Z je ok monitor, ništa ekstra, lako mu se „ispegla“ slika, ali to je i dalje TN od kojega postoje bolji TN modeli.

Za TN 144 Hz model, kod nas je najbolja kupovina LG 24GM79G i to je generalno dosta dobar model, mada je prethodnik bio u nekim stvarima bolji, ali ga odavno nema.

Samsung C24FG70 je „na papiru“ jedan od najboljih monitora u istoriji. Kvalitet prikaza slike je odličan, a što se tiče overdrajva, on bi trebao da je generalno „ispeglan“
kod novijih revizija (posle oktobra 2016.). Nije savršen, ali da se ne lažemo, i TN paneli pate od problema sa prelazom piksela. Izuzev određenih kritičnih prelaza koji su
malko prolematični, ovaj Samsungov SVA panel generalno bolje prikazuje pokretnu sliku od AUO TN panela na 144 Hz, a kvalitet prikaza je neuporediv. Kod nas je cena
ovoga modela jako dugo bila prenaduvana, ali je već koji mesec izuzetno kompetitivna.

AKo te interesuju prednosti i mane VA panela i konkretno SVA, pročitaj opis moga monitora koji jeste na 75 Hz, ali skoro sve važi i za C24FG70.

I kao i uvek, kupiti na daljinu za slučaj da se dobije problematična primerak ili se jednostavno ne svidi model.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Al3k5an9ar (28.1.2018)
Stara 28.1.2018, 21:43   #23
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: SVA ili TN

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
ASUS MG248Q je jako loš monitor. To je naslednik verovatno najgoreg monitora u istoriji VG248QE (u klasi 144 Hz sigurno bez premca!) i marginalno je bolji.
Za zaobilaziti u najširem mogućem opsegu.

BenQ XL2411Z je ok monitor, ništa ekstra, lako mu se „ispegla“ slika, ali to je i dalje TN od kojega postoje bolji TN modeli.

Za TN 144 Hz model, kod nas je najbolja kupovina LG 24GM79G i to je generalno dosta dobar model, mada je prethodnik bio u nekim stvarima bolji, ali ga odavno nema.

Samsung C24FG70 je „na papiru“ jedan od najboljih monitora u istoriji. Kvalitet prikaza slike je odličan, a što se tiče overdrajva, on bi trebao da je generalno „ispeglan“
kod novijih revizija (posle oktobra 2016.). Nije savršen, ali da se ne lažemo, i TN paneli pate od problema sa prelazom piksela. Izuzev određenih kritičnih prelaza koji su
malko prolematični, ovaj Samsungov SVA panel generalno bolje prikazuje pokretnu sliku od AUO TN panela na 144 Hz, a kvalitet prikaza je neuporediv. Kod nas je cena
ovoga modela jako dugo bila prenaduvana, ali je već koji mesec izuzetno kompetitivna.

AKo te interesuju prednosti i mane VA panela i konkretno SVA, pročitaj opis moga monitora koji jeste na 75 Hz, ali skoro sve važi i za C24FG70.

I kao i uvek, kupiti na daljinu za slučaj da se dobije problematična primerak ili se jednostavno ne svidi model.
Odlično, hvala!
Samsung mi i po dizajnu i sveukupnom feel- u najviše odgovara, javiću sigurno kako radi kad poručim i stigne.
Da, cena mu je bila kritična tj i dalje je na nekim mestima(čak do 20k više).
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko kupovine monitora od 24 inča HMrules ŠDK - Grafika 4 22.6.2015 20:52
Molim za pomoć oko kupovine The_Sashka ŠDK - Konfiguracije 28 18.7.2014 15:42
Pomoć oko kupovine prenosnog računara justVLA ŠDK - Konfiguracije 21 7.5.2014 12:48
Pomoć u izboru monitora NenadS ŠDK - Grafika 14 18.10.2011 12:22
Pomoć oko kupovine laptopa lanscapex ŠDK - Prenosni računari 1 3.1.2009 18:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com