Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2010, 20:58   #101
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

piraterija ftw
ako u srbiji ikada krenu da hapse ljude zbog piraterije ja cu tada biti samo 3 puta stariji od ovoga
ako bi neka igra mogla da me drzi 3 meseca onda bi je kupio da podrzim genijalce koji su je napravili
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 21:22   #102
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Dosta validnih poenti u tvom izlaganju postoji, ali sad gledaj stvari iz druge perspektive:

1.Ne postoji gotovo nijedna kompanija koja je bazirana u zemljama bivshe Jugoslavije(Pyroblazer igra, i Serious sam od Croteam-a npr, dakle slazemo se da je vecina uspeshnih kompanija bazirana u Americi)

2.Samim tim istrazivanja na kontu dostupnosti shirokopojasnog Interneta, cene proizvoda i tako dalje biva prilagodjeno datom podruchju, i nikako ne mogu biti krojena po nashim plateznim standardima, tako da pojedinac ne "objashnjava" kompaniji, vec brojke koje kompanija itekako prati(profit,potraznja proizvoda itd)

3.Ljudi shtite intelektualno svojinu. Da li bi tebi bilo svejedno da gubish milione zbog P2P-a?(aj da kazemo da nije bitna kompanije vec razvojni tim,oni koji su ulozili mukotrpan rad u razvoj igre, ili muzichari, kojima je danas poslednje uporishte da zarade koji dinar na koncertima)
Realno P2P i piraterija finansijski unishtavaju muzichare i autore video igara.
Da li ce iko u Srbiji pre kupiti Pyroblazer original po dostupnoj ceni, ili ga piratizovati, samo zato shto je to jednostavnije i besplatno.(a autorima "cvrc" )

4.Samim tim razvijaju se jache zashtite kao constant-online validation itd.

5.Veci broj novijih igara imaju ovaj requirement(Mw2,DoW2,CnC4)

6.Vrlo lako mozes dobiti informaciju o igri, zashtiti koju koristi, internet requirements itd, ukoliko si STVARNO zainteresovan, i fan si video igre.
Povrshnost te ne oslobadja odgovornosti.

7.Niko ne tera korisnike da kupuju njihove proizvode. Postoje besplatne alternative i Operativnih sistema, i video igara, i programa.

I na samom kraju, moze Srba da kuka shto ima minimalac i ne moze da priushti igru, da znash, mnogo si ih takao u srce.
Imash alternativa(u okviru legalnog), pa se snalazi, jer ce uskoro i kod nas skidanje varez-a bilo preko p2p ili hosting-a biti kaznjivo.
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Da, i treba napomenuti da na omotu svake igre koja zahteva stalnu konekciju, na prednjoj strani tacnije, to i pise, jos je uokvireno. Kada sam kupovao AC2, to mi je prvo zapalo za oko. Tako da ako neko kupi igru, a nema internet, sam je kriv i niko drugi. Proizvodjaci video igara imaju apsolutnu moc da odluce o svim parametrima vezanim za njihov proizvod, u skladu sa njihovim interesima, pa i da zahtevaju stalnu konekciju, ti mozes da se bunis i zalis koliko hoces, ali ovo nije komunizam (dobro delimicno jeste, znamo i zbog cega). Jozvan kaze da onaj ko kupuje igre nije u pravu, a sta je onda ispravno, ukrasti ih sa neta.. Pa ja da nemam novac da kupujem igre (koje to zasluzuju, napominjem), i da ih skidam sa neta, nikada, ali nikada pri zdravoj pameti, ne bih rekao da je to ispravno. Skines, igras i cutis, kao sto rece Djordje Turjacanin, a ne da velicas pirateriju (koja unistava gaming, i dovodi do sve losijih igara u buducnosti), i saljes zahvalnice neukim ljudima koji to cine. Nikada od bilo kog developera, izdavaca, ili 'legalnog' gamera neces dobiti opravdanje za to. Imajte na umu da vecina vas, igra igre zahvaljujuci ljudima koji ih kupuju, da to nije ispravno, i da svi hodaju linijom manjeg otpora, PC igara jednostavno ne bi bilo. Nisam ja nikakva postenjacina (daleko od toga), niti bilo kome ovde moralisem, cak i da nemam ni jedan original u kuci, moja razmisljanja bila bi potpuno ista.
@Wastelander
1. To što nema većih kompanija kod nas, nema nikakve veze. Uglavnom, proizvođači igara tržište baziraju na celom svetu, a ne samo na Americi i Evropi.

2. Možda je slučaj u Americi da je širokopojasni internet dostupan svuda, mada čisto sumnjam, pogledaj središnji (ruralni) deo Amerike, u pojedinim delovima zemlje misle da im je Kenedi još uvek predsednik, a kamoli da pričamo o ostalim stvarima, internetu i telefoniji.

3. Nisu te milione nikako izgubili, svaki posao se uvek radi sa nekom zaleđinom, stvarno misliš da studio koji razvije igru čeka da se igre prodaju pa da trče u prodavnicu za 'leba i mleko? Sponzori im keširaju unapred određenu sumu, sav kajmak od zarade ide publisheru, tj, izdavaču (pogledaj slučaj Activisiona i Infinity Warda), pare su zaradili na XBox-u i PS3-ci, više nego što će ikad zaraditi prodavajući igre za PC.
Piraterija ne uništava autore, nego izdavače, nek' vam to jednom bude jasno za vjek i vjekova. Autori se ne bune, jer su dobili pare unapred da odrade nešto + procenat od prodaje. Bune se izdavači i oni najviše i guraju te go**ave DRM-ove i copyright niz grlo, jer im se ne sviđaju milionske cifre koje dobijaju.

4. i 5. Koji sve veći broj igara? 4 igre ne čine ceo tiraž naslova i žanrova.

6. Jeste, to si lepo rekao, a šta ako si povremeni igrač (da ne kažem casual, sepe mi se od takvog načina izražavanja). Šetao sam kroz Ušće, video igru u izlogu, ušao, platio i d'izvineš popušio? Šta onda?

7. Besplatnih igara nema, flash igrice ne računam, jer su upravo to, igrice. A operativnih sistema hvala Bogu pa ima, i koriste se (barem ih ja koristim).

To nije ni bila poenta teksta, nego sam sao dao predložak nekih osnovnih stvari u današnjici našoj. Naravno da ih boli uvo dal' mi imamo para za bilo šta, ali kako je krenulo sa internetom, ne bi me začudilo da jednog dana svako od nas odigra Call of Duty: Personal War, sve podređeno tebi i onome šta i kako voliš u igrama.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Oxygen (26.4.2010)
Stara 24.4.2010, 21:23   #103
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

@nameless1
Za prvi deo teksta si u pravu (ovo podvučeno).
Za drugi deo teksta, reći ću ti: ''Radovane, preterano *****'' (nije psovka nego citat).
Ne zagovaram pirateriju, sem kada nam se nameće nešto. Tada ih treba urnisati, da se niko drugi više nikada ne seti da u svoju igru stavi neku takvu glupost. Još malo pa će početi sve da traži potvrdu verodostojnosti, a to nam nikako ne treba, jednostavno ja NEĆU da moje lične podatke čuvam bilo gde drugde, sem kod mene na kompjuteru. Jel' smo to sad razjasnili? U tome je cela poenta.
Opet, o piratovanju igara za PC. Bez ljutnje, ali pričaš kao da si ispao juče iz hibernacije. Jel' su pucale kompanije ranije zbog piraterije na PC-u? Možda da, možda ne. Ali igre su se kupovale, setite se samo prethodnih 10 godina (dovoljan period, relativno se tada i igračka industrija za PC i razvila dovoljno), svih starih hitova, koji su se prodavali u basnoslovno velikim tiražima. Konzole su postojale i ranije, ali su činile 10% ukupnog tržišta, no to se sve promenilo kada je Micro$oftu zinulo **** da uzme svaki mogući dinar iz svačijeg džepa, odjednom piraterija, huka, buka..
Ne uništavaju igre za PC piraterija na dotičnom, uništavaju ih konzole.
Taj trend o piratovanju je uzeo zamaha baš najviše od lansiranja XBOX 360 i PS3. Jednostavno, lakše im je da naprave igru za jednu (ili dve) univerzalne platforme, nego da gledaju u pasulj šta mi imamo po kompovima (jeste, i to se uzima u obzir, niko nije lud da napravi uber zahtevnu igru sa havarija detaljima koje može da pokrene 1% igračke scene, i proda 5 kopija).

Piratovanja je bilo i biće dok je sveta i veka, jednostavno, oni takođe zarađuju na piratieriji. Koji će ti đavo gomila diskova u kompu i najače komponente ako se batali razvoj igara za PC? Da bi igrao pasijans i tetris? Nešto čisto sumnjam da bi proizvođaći hardvera dopustili tako nešto, kao što je stagnacija prodaje hardvera (uvek se više hardver prodavao no softver, znate i sami da je tako), a i igre su i jedan od vodećih faktora za ovako brz i eksponencijalan porast snage ličnih računara.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Oxygen (26.4.2010)
Stara 24.4.2010, 21:38   #104
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Piraterija nije ta koja uništava gaming (u kom smislu uništava? Koliko znam oni svake godine obore par rekorda u prodaji i obrću sve više para). Uostalom, vidi kad su još počeli da kukaju, trebalo bi da su svi propali 5 puta do sad.

Te što prodaju piratske kopije i tako zarađuju i treba rasterati i pohapsiti.
Tačno, to i ja govorim. Te što prodaju i zarade, njih hapsiti.
Gledano, kako možeš da ukradeš igru? To nije nešto opipljivo (barem naš zakon nema nikakvih odredbi o tome). To je informacija. Skineš, odigraš, obrišeš. Niko nikada neće ni znati da li si ti to posedovao ili ne.

Jednostavno, to uvaženo mišljenje uopšteno nije lepo definisano, je8eš ga, da je moguće, i nov auto bi skinuo sa neta onda (kao što pročitah negde na netu danas, i would download a car, if i could, but i would make it to be Honda Prius, to compesate my stealing with slight hybrid humming of its eco-friendly engines )

Uopšteno, cela ta priča oko copyright-a i zaštite je previše naduvana. Industrija koja objavljuje tuđe stvari, se buni što je to neko drugi uzeo. Pa i oni su uzeli to od nekoga, jes' da su mu platili, ali koliko? Platiš nekome 100k dolara da ti odradi igru, a posle namlatiš 20+ miliona i kukaš što ti je neko uzeo 500k? Daj molim te, barem kad su igre u pitanju, to nije informacija od koje život zavisi nego ćef i uživanje.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 22:10   #105
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Da li neko moze da mi listu ili neki sajt o igrama koje sadrze online proveru odnosno autorizaciju ili da je potreban stalan internet?
@jozvan_kg Postoje besplatne igre. Najcesce su to liberated igre, ili open sourced igre.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 22:17   #106
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
@Ne uništavaju igre za PC piraterija na dotičnom, uništavaju ih konzole.
E tu si u pravu, recicu ti i zasto. Dragon Age, cista PC igra po uzoru na stare klasike, pravljena iskljucivo za tu platformu, izasla i za Xbox i PS3 u jadnom i okrzanom stanju, prodala se najvise na PS3, pa na Xboxu, pa tek onda na PC-u. A tvrdim ti da se, na ovaj i 'onaj' nacin, najvise odigralo na PC-u. Ti imas ozbiljnu rupu u logici, na razumes kako funkcionise industrija, citaj biznis. Novac je taj sto unistava PC gaming, jednostavno jedan ogroman deo PC igraca, ili nema, ili nije spreman da izdvoji pare za igru (ovakvih je najvise), pa se okrece pirateriji, dok konzolasi kupuju igre (na PS3 ne postoji piraterija). Novac se uvek krece tamo gde ce se najvise oploditi, a to su, u ovom slucaju, konzole (da je pre stanje u PC gamingu bilo tako dobro, i da su se igre masovno prodavale, do ovakvog jadnog stanja ne bi doslo). Malo je danas developera, i izdavaca koji ce uloziti veliki novac, rad i trud da naprave neku Pc exkluzivu, zato sto znaju da ako to naprave za konzole, ostvarice mnogo vise novca. Otuda multiplatforming. I da, po stoti put, developeri dobijaju novac od prodaje igara u vidu dogovorenog procenta i premije. Veca prodaja, veci prihodi za njih. Tako da oni nisu odusevljeni ili ambivalentni kada im milioni ljudi kradu igre.
Branis nesto sto se ne da odbraniti. Ali sada se vec igramo gluvih telefona. Necu vise pisati na ovoj temi. Poz.

P.S. Vidim da dosta vas pise ovde, znaci da vas interesuje stanje u PC gamingu. Ako zaista zelite da ga podrzite i ucinite boljim, skupite novac i kupite neku igru koja vam se svidja, ukoliko ste u mogucnosti. Na taj nacin cete pokazati postovanje ljudima koji su je pravili (nagraditi njihov trud i rad), i poslati jedan signal vise da se takve igre proizvode u buducnosti. Ukoliko ste u mogucnosti, a to ne cinite, onda sta god ovde da napisete, nema ama bas nikakvu tezinu, i predstavlja pucanje iz prazne puske.. Odoh u grad.

Poslednja ispravka: nameless1 (24.4.2010 u 22:37)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 22:51   #107
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
i poslati jedan signal vise da se takve igre proizvode u buducnosti.
E pa baš tu je problem. Ako kupujemo igre sa zaštitom kao što ima AC2, to će im samo pokazati da mogu da nas zaje*avaju i uvaljuju svakakav spyware i ko zna šta uz igre.
Neću hiljadu dodataka, razne Live, klub, party i ostale programe za nadgledanje. Oću samo igru, koju mogu da instaliram dok ne pokvarim CD.
Citat:
skupite novac i kupite neku igru koja vam se svidja, ukoliko ste u mogucnosti.
Ovo podržavam.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
3LANCER (25.4.2010), jozvan_Kg (24.4.2010), Lich_king2 (25.4.2010), player1 (25.4.2010), Uros12 (25.4.2010)
Stara 25.4.2010, 0:05   #108
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

^Tačno tako.
Jednostavno, hoćemo igru, bez zagušavanja sa dodatnim glupostima. Uz sve to pride, šta će se desiti ako firma pukne i pogase se serveri? Opet izvisi kupac, kako god se okrene.

@nameless1
O tome i ja pričam, ako se nadješ u mogućnosti i pri parama, kupi igru. Ukoliko ne postoji uslov za tako nešto, nabavi pirat, odigraj i obriši, pa kad dođeš u mogućnost, kupiš original. Ja sam skoro uzeo Mafiu, originalno pakovanje, sa sve štampanim manualom, platio 400 dinara, i nije mi žao (jes' da nisu neke pare, ali nisu mi ni sa neba pale baš).
Takvu vrstu piraterije podržavam, i uvek ću.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 16:03   #109
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
6. Jeste, to si lepo rekao, a šta ako si povremeni igrač (da ne kažem casual, sepe mi se od takvog načina izražavanja). Šetao sam kroz Ušće, video igru u izlogu, ušao, platio i d'izvineš popušio? Šta onda?
Na kutiji lepo piše da je za igranje potrebna stalna internet konekcija. Ako kupiš takvu igru, a nemaš internet, sam si kriv. To je k'o da kupiš novu igru, a ne znaš da neće da radi na tvojoj Pentijum četvorci iz 2003, pa se onda žališ kako su izdavači zli.
Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Piraterija dovidi do propasti gaminga, pa kakav je moze slobodno da propadne, zadnjih 6 godina nisam odigrao ni jednu igru koja mi se bas svidela, i to sve zbog toga sto svi prave genericeke sutere gde supermarinci ubijaju koga sve nepravili
Onda nemoj da igraš šutere. Ne znam, ja se igram odavno (petnaestak godina), a nove strategije i (naročito) pucačine su mi zabavnije od starih. Roleplay i avanture su sad u lošijem stanju, ali se ipak povremeno pojavljuju odlične igre.
Citat:
kad smo vec kod milijardi dolara, Blizzard zaradjuje stotine njih od pretplate za WoW i umesto da poklanja Diabla i Starcraft, on na njih ugradjuje laserske GPS-ove i zavlaci narod, sa odlaganjima, sa tri kampanje i slicno, i jel treba takvim ljudima dati pare
Čekaj, neka firma kojoj se jedna igra odlično proda treba sve ostale da deli ljudima besplatno? Ta firma bi bankrotirala.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 16:35   #110
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

A da li se neko od vas koji branite legalno zapitao da li, na primer, ja, kao šesnaestogodišnjak, mogu da priuštim sebi da izdvojim po 50-70e svakog meseca za svaki novi hit? Jedva sam skupio pre 2 god 300e za ovaj računar iz profila i sada umesto da ga upgradeujem da bih igrao novije naslove treba da kupujem originale?

Gimme a break!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
shrafko (10.5.2010)
Stara 25.4.2010, 21:22   #111
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A da li se neko od vas koji branite legalno zapitao da li, na primer, ja, kao šesnaestogodišnjak, mogu da priuštim sebi da izdvojim po 50-70e svakog meseca za svaki novi hit? Jedva sam skupio pre 2 god 300e za ovaj računar iz profila i sada umesto da ga upgradeujem da bih igrao novije naslove treba da kupujem originale?

Gimme a break!
Ma ajde bre, svi se nesto zale, pa koji razvojni tim bi uopste radio neku igru da zna da ce da bude na gubitku. Oni si i ovako imaju visemilionske prihode, a vecina ljudi koji igraju pirate cisto sumnjam da kad bi piraterija nekako bila nemoguca kupovala bog zna koliko originalne naslove.
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 21:56   #112
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A da li se neko od vas koji branite legalno zapitao da li, na primer, ja, kao šesnaestogodišnjak, mogu da priuštim sebi da izdvojim po 50-70e svakog meseca za svaki novi hit? Jedva sam skupio pre 2 god 300e za ovaj računar iz profila i sada umesto da ga upgradeujem da bih igrao novije naslove treba da kupujem originale?

Gimme a break!
Niko te ne bije po usima da igras igre
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 13:59   #113
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Ali igranjem ne čini nikakvu štetu jer ionako ne bi kupio original.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
doctor (26.4.2010)
Stara 26.4.2010, 14:16   #114
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Mislim da smo vrlo blizu te buducnosti nazalost.

Nema nishta od toga, ne mogu da pohvataju onolike tajkune a mene ce da jure. Tj. ne samo mene vec skoro citavu Srbiju. To su ciste gluposti, zakon postoji cisto iz kurtoazije. Da ljudi znaju da postoji i da ga se plashe. Moja sestra koja studira u Italiji nema niti jedan jedini originalan disk, pa slobodno sheta Italijom i skida tamo bez problema. Italijani su, shto se toga tice, gori nego mi. Imaju pare, ali ne kupuju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 14:42   #115
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ali igranjem ne čini nikakvu štetu jer ionako ne bi kupio original.
Apsolutno.

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Niko te ne bije po usima da igras igre
Niti da ih kupim.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 20:32   #116
Oxygen
Član
 
Član od: 4.8.2009.
Poruke: 51
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Zalosno je kako kukaju ti koji valjaju milione u gaming industriji. Dok su se jedni od najboljih developera razisli, propali, bas zbog gusenja od strane giganata. Nema nam vise jednog mog omiljenog, Bullfroga!!!

Uglavnom, igre kao i filmovi i muzika, su sve losiji, i tek sad ne zasluzuju da budu placeni koliko oni traze.
Verovatno ce 2020. godine, u SAD, da dele specijalce sa igricom, da stoji pored tebe i da gleda da li postupas sa igricom na korektan nacin

Da pare idu direktno razvojnom timu, to bi bila druga prica. Samo sto one idu od prodavnice pa na dalje...ovako necu da dajem desetine evra za nadr*anu grafiku, za koju treba nov hardver, dok je igra u globalu ocajna. Bolje onda da skinem prasinu sa Spectrum ZX-a, ubacim kasetu i igram.

Poslednja ispravka: Oxygen (26.4.2010 u 20:43)
Oxygen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 20:33   #117
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ali igranjem ne čini nikakvu štetu jer ionako ne bi kupio original.
Nije poenta u steti, vec u samom nacinu na koji se izrazio. "Jedva sam skupio za komp, sad jos trebam da dajem za originale?" zvuci kao da posto poto mora da igra igre.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 14:56   #118
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

mislim da je ova tema pravo mesto...text iz nfo fajla Settlers-a

Citat:
Scene-related rants & stuff:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
As far as previous 'cracks' of Ubisoft's new DRM system are concerned:

Both of Skidr0w's releases show us they haven't had a look (probably
even didn't find) the actual protection code and everything hints on em
using parts of publicly collected 'challenge/response' pairs. Luckily
Assassin's Creed II is probably the only target ever where this approach
of 'emulating' the server by a static lookup will yield any measurable
success (due to a basic design flaw in an otherwise pretty neat
idea of software protection). In fact, we considered this approach as
generally too unreliable and 'unworthy' of a scene crack, so we didn't
care about doing it. Instead we opted for going for the arguably
most challenging implementation of Ubisoft's new DRM first
(emulating actual server-side game code). So here it is: The first
Ubisoft DRM crack!

@RELOADED:
Congrats on your recent advances in automating your Solidshield VM cracks.
We actually respect that. However, we wonder why you didn't go all the way
and recompiled the fixed decompiler output to optimized native x86 code as
we did as early as with Perry Rhodan (followed by Anno 1404).

Although we think there's not much merit to discussing technical details in
.nfos (mostly because it's impossible for anyone lacking the skills and
sources to fact-check these statements) we feel the need to preempt all
that made-up "they-ripped-it-from-some-unprotected-tuvaluan-multi12-binary"
bullshit that's sure to follow:

We invite anyone who is able to and interested enough in this to check the
history of scene-released Solidshield VM cracks taking into account things
like availability of possible alternate sources for the protected code
fragments at the time of release, similarity to compiled code (i.e. 'copy &
paste cracks' from differently protected or unprotected binaries), the
rebuilt code's resemblence of the original VM instructions regarding
sequence of mnemonics etc.pp. We're pretty confident (read '100% certain')
you'll come to the conclusion that we were first with respect to rebuilding
actual Solidshield VM code.

Nvm, 'mild respect'!


P.S.
Finally, there's a chance of the good ol' times coming back (when
protections had to be dealt with on a per title basis by skilled
individuals) and an opportunity of telling the sharpies from the fakers
again. Thanks Ubi! (Yup, we're actually serious about this )
dakle, opet prepucavanja izmedju grupa...ali uglavnom Ubisoftov drm je
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 15:03   #119
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Pa normalno da ima prepucavanja između Razora i SKIDROW-a jer ovi nisu ništa uradili.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 16:11   #120
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Online provjera autentičnosti igre, zbogom offlineri

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Nije poenta u steti, vec u samom nacinu na koji se izrazio. "Jedva sam skupio za komp, sad jos trebam da dajem za originale?" zvuci kao da posto poto mora da igra igre.
Pa gamer sam od kako sam dobio prvi komp. A šta misliš što sam skupljao keš za novi? Mogao sam da nastavim da radim na 900MHz...
Zaista mi ne pada pamet da u skorije vreme počnem da kupujem igre. Nemam ni za pristojan hardver a kamoli za softver.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
drm, online


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Nonfantasy online igre... stepanov Mrežne igre 2 3.3.2009 16:17
Online igre ККреспОО Male igre 6 3.2.2008 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com