Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2017, 22:30   #141
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

kako da mi monitor prima kablovsku tv? Nisam nista pokusavao,pa sam proguglao da moze dvb-t2 prjemnik za digitalne programe,da umjesto antene nakacim kablovsku. Ili postoji neka jeftinija kombinacija.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 0:17   #142
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Ne, DVB-T2 je prijemnik za zemaljsku televiziju (ono T znači terrestrial), tebi treba DVB-C prijemnik (C = cable). Naravno, postoje i kombinovani uređaji koji u sebi imaju i DVB-T2 i DVB-C tjuner (tako da ako već imaš DVB-T2 uređaj, možda ima i DVB-C tjuner, proveri).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 15:06   #143
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Da li bih mogao iz starog crt tv-a da izvadim maticnu plocu sa demodulatorom i mozda izvucem nesto za monitor od kompa? (Zice za RGB )

Poslednja ispravka: припjat (21.11.2017 u 15:51)
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2018, 18:46   #144
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Crkao mi HDMI ulaz na TV (pod garanc.). No to je tema za sebe (horor sa prodavcem na G)... E sad, prelazno resenje sam video u ovom kablu


https://ibb.co/eqwCZd


Koliku rezoluciju moze priustiti ovaj vga - scart NA led fullHd TV-u? I da li neko ima iskustva sa laptopa ovim kablom?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2018, 20:50   #145
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

tu ces imati samo sliku ali ne i zvuk, tako da bolje opravi tv
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2018, 23:25   #146
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
barajevatz kaže: Pregled poruke
tu ces imati samo sliku ali ne i zvuk, tako da bolje opravi tv
Meni i treba samo slika, zvuk mi ide preko eksterne SB kartice na pojacalo Ali mislim da gresis, jer stiglo mi par informacija (iskustava) da ovaj kabl ne moze da poveze komp sa TV-om... Voleo bih da nije tako, ali...

TV nece da sredi firma na Govnotron (uredjaj pod garanc.), poslednji uredjaj koji sam tamo kupio!... Ogradili se, kazu po testovima i procedurama proizvodjaca radi - a ja nosio licno u servis gde smo utvrdili da ne radi... LUDILO MOZGA

Posto sam pravno lice, nemam pravo da zastitu potrosaca...a da ih tuzim zbog HDMI...bas mi smorno...
Ostaje mi pisanje pisma LG proizvodjacu.. Strasno gde zivimo....
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2018, 12:34   #147
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Zašto bi baš VGA na SCART, imaš li neki drugi video ulaz na telvizoru osim HDMI koji ne radi i SCART?
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2018, 21:06   #148
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Zašto bi baš VGA na SCART, imaš li neki drugi video ulaz na telvizoru osim HDMI koji ne radi i SCART?
Ne, samo jos za obicnu antenu i satelit.

Preporucuju mi da se zalim proizvodjacu licno pismom (PTT)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2018, 22:04   #149
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Povezivanje PC&lt;–&gt;TV - crno-bela slika

Jesi li probao malo klasičnog dizanja frke i prećenja inspekcijama? Mislim ludilo je da se pozivaju na procedure i proizvođača ako ulaz jasno ne radi.

Ludilo mozga da čovek uredno plati proizvod u domaćoj prodavnici i da mu se ovako nešto radi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2018, 22:59   #150
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC&lt;–&gt;TV - crno-bela slika

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jesi li probao malo klasičnog dizanja frke i prećenja inspekcijama? Mislim ludilo je da se pozivaju na procedure i proizvođača ako ulaz jasno ne radi.

Ludilo mozga da čovek uredno plati proizvod u domaćoj prodavnici i da mu se ovako nešto radi.
Jesam drugar, 4x je TV bio u servisu... Licno sam na kraju nosio TV da im pokazem da nije ispravan! Njihov odgovor je - da jesu uocili da uredjaj nije ispravan, ali testovi i procedure proizvodjaca kazu da radi...i samim tim on radi?!?! Imam sacuvan taj MAIL, ne mogu jos da verujem sta su napisali......
Jer oni (Govnotron) su kaze nemocni protiv odluke servisa?! Kupio sam TV za firmu, pa mi ostaje jedino sud kao opcija (nema zastite potrosaca za ' nas' ) A oni upravo to racunaju, jer je ludilo pokretati tuzbu za HDMI... Gde zivimo, uvek se ovako podsetim... Ostaje samo da cutim...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2018, 9:39   #151
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Ne znam šta da kažem, baš su pajvani. Možda vredi pisati pismo LG-u i kratko i jasno izložiti u koliko si nezgodnoj situaciji i koliko se to loše odražava na njihov brend. Vrede ponekad takve stvari, radio sam skoro 5 god u servisu pa sam ljude koji su pređeni upućivao da pišu mail-ove rukovodstvu, vredelo je ponekad.

Što se tiče VGA na SCART - unutar SCART konektora na TV-u se verovatno nalaze klasične analogna kompozitna veza (ista kao što je na tri činča - žuto/belo/crveni) i video se tim putem obično prenosi u maksimalnoj rezoluciji od 576i. Ne znam da li će to i kako da rdi preko VGA izlaza na karti ali slika sigurno neće biti na nivou digitalnog signala putem HDMI koji je 720p ili 1080p.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 8:26   #152
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Crkao mi HDMI ulaz na TV (pod garanc.). No to je tema za sebe (horor sa prodavcem na G)... E sad, prelazno resenje sam video u ovom kablu


https://ibb.co/eqwCZd


Koliku rezoluciju moze priustiti ovaj vga - scart NA led fullHd TV-u? I da li neko ima iskustva sa laptopa ovim kablom?
Televizor kog proizvođača? Koji model? Koliko znam moderni TV večinom imaju pored HDMI i VGA ulaz. Čak i najeftiniji. Jer malo je nelogično da ostave SCART a da ne ugrade VGA ulaz u TV.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 11:44   #153
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

LG 43'' (108cm) lh510v.. Placen 50k pre vise od godinu dana, odlican ekran - ali osakacen sa ulazima ...1 HDMI...scart, 1 USB, antena i za satelitsku?! (ono kad zicica prva udje - pa se navrne ) To je to... Ima li neko mocno resenje? Bacicu ga kroz prozor!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 12:03   #154
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
LG 43'' (108cm) lh510v.. Placen 50k pre vise od godinu dana, odlican ekran - ali osakacen sa ulazima ...1 HDMI...scart, 1 USB, antena i za satelitsku?! (ono kad zicica prva udje - pa se navrne ) To je to... Ima li neko mocno resenje? Bacicu ga kroz prozor!
Hmm, LG i njegova implementacija. Mislim, drugar je imao problem sa njima jer USB ne prepoznaje flešku, tj USB im je samo za servisiranje, tj update softvera.

Elem, šta hoćeš da prikačiš na TV? Laptop ili Desktop? Pošto nema VGA (debilno, jer kinezi tipa Vivax i Hisense to ugrađuju, ili čak Philips) onda ti preostaje samo HDMI na Scart adapter/konverter. HDMI ubaciš u komp, a scart u TV i imaš sliku i ton, ali ne u punom kvalitetu.

Konkretno treba ti ovo čudo:

http://www.deltamobile.cz/en/product...hdmi-na-scart/
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Shonkas (1.7.2018)
Stara 1.7.2018, 14:08   #155
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Hmm, LG i njegova implementacija. Mislim, drugar je imao problem sa njima jer USB ne prepoznaje flešku, tj USB im je samo za servisiranje, tj update softvera.

Elem, šta hoćeš da prikačiš na TV? Laptop ili Desktop? Pošto nema VGA (debilno, jer kinezi tipa Vivax i Hisense to ugrađuju, ili čak Philips) onda ti preostaje samo HDMI na Scart adapter/konverter. HDMI ubaciš u komp, a scart u TV i imaš sliku i ton, ali ne u punom kvalitetu.

Konkretno treba ti ovo čudo:

http://www.deltamobile.cz/en/product...hdmi-na-scart/
Laptop na na LG i to samo zbog gejminga.. Zvuk mi ide preko spoljne zvucne karte, a slika koliko toliko da bude pristojna... Ovo je moj poslednji LG kupljen proizvod i zadnja stvar firme G*gatron... Znaci ciganisu se za jedan obican TV....šibicari...ne znam kako da nazovem ljude koji beze od svoje garancije
Elem...ima li ovo kod nas da potrazim...adapter? Inace igram u 720p cak i nize rezolicije
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 9:46   #156
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Nažalost ovde kod nas nema, jedino preko da se naručuje. Problem je što je HDMI digitalni port, a scart analogni i to kompozitni. Postoje kablovi koji na jednom kraju imaju HDMI a na drugom SCART, ali to nije to jer onda zbuniš TV (koji je već ionako zbunjen), tako da treba ti kao što sam ti već rekao HDMI 2 SCART adapter/konverter koji će digitalni signal da pretvori u analogni, a onda će TV taj isti analogni da pretvori u digitalni.

Uzgred, jesi li siguran da je HDMI neispravan? Zato što postoji mogućnost da je TV pobrljaveo i uključio enkripciju HDMI ulaza, zaključavši HDMI. Jesi li prikačinjao nešto drugo na HDMI na TV-u? Ulazio u sistemska podešavanja TV-a?
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 19:52   #157
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Nažalost ovde kod nas nema, jedino preko da se naručuje. Problem je što je HDMI digitalni port, a scart analogni i to kompozitni. Postoje kablovi koji na jednom kraju imaju HDMI a na drugom SCART, ali to nije to jer onda zbuniš TV (koji je već ionako zbunjen), tako da treba ti kao što sam ti već rekao HDMI 2 SCART adapter/konverter koji će digitalni signal da pretvori u analogni, a onda će TV taj isti analogni da pretvori u digitalni.

Uzgred, jesi li siguran da je HDMI neispravan? Zato što postoji mogućnost da je TV pobrljaveo i uključio enkripciju HDMI ulaza, zaključavši HDMI. Jesi li prikačinjao nešto drugo na HDMI na TV-u? Ulazio u sistemska podešavanja TV-a?
U servisu se kunu da radi....prikacena je MTS televizija....SBB nece....laptop ne! Osim jednom jedan...ne znam kako.... Ali npr..kupio sam novi MAC, prikacio i NO SIGNAL...moj laptop na 2 samsung TV-a u kuci radi...na LG (posle godinu dana) NE! Iako mi se pri kacenju laptopa otvori opcija HDMI (pobeli) na LG..... ali nista vise od toga
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 13:31   #158
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Imas sledece tri opcije:
1.Ako ti postoji onaj SmartShare msl. da mozes da dijelis sliku putem neta tako bar kod mene.
2.Imas opciju da uzmes tipa hdmi =>rf modulator.To nisam koristio ali znam da slika nije za pohvalu.
3. Takodje imas tih hdmi=>scart
Ali inace mi je skroz cudno da ima tako malo portova.
Ja imam lg-tv i ima vise portova nego moj desktop pc.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 14:20   #159
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
припjat kaže: Pregled poruke
Imas sledece tri opcije:
1.Ako ti postoji onaj SmartShare msl. da mozes da dijelis sliku putem neta tako bar kod mene.
2.Imas opciju da uzmes tipa hdmi =>rf modulator.To nisam koristio ali znam da slika nije za pohvalu.
3. Takodje imas tih hdmi=>scart
Ali inace mi je skroz cudno da ima tako malo portova.
Ja imam lg-tv i ima vise portova nego moj desktop pc.
1. Nije smart
2. Pored HDMI je glupo se ograniciti na rezoluciju 576i
3 Pogledati pod 2
4. Jeste cudno...bas su stedeli na ulazima...

Imam pod 5

5. Televizor pod garancijom saljem u lokalni servis da ga otvore i poprave ...i platim naravno...

Stvarno zivimo u banana drzavi, ma koliko je ja voleo...pocinjem da je mrzim !
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2018, 11:24   #160
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Povezivanje PC<–>TV - crno-bela slika

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
1. Nije smart
2. Pored HDMI je glupo se ograniciti na rezoluciju 576i
3 Pogledati pod 2
4. Jeste cudno...bas su stedeli na ulazima...

Imam pod 5

5. Televizor pod garancijom saljem u lokalni servis da ga otvore i poprave ...i platim naravno...

Stvarno zivimo u banana drzavi, ma koliko je ja voleo...pocinjem da je mrzim
!
Nije pristojno vređati banane ni krive ni dužne zbog tupavih servisera i muljatora od uvoznika.

Muljatori su i to neviđeni. Komšija kupio Hisense TV od 32 inča i naravno poverovao Internetu da isti imaju DVB-T2 tjuner. Sav srećan otkačio set top box, ubacio antenski kabl i krenuo da traži kanale, kad ono šipak, NO SIGNAL. Da nisam bio prisutan pomislio bih da je pogrešno uključio antenski kabl u ulaz za Analognu TV (televizor ima dva antenska ulaza, ulaz za satelitsku TV, dva HDMI, VGA, SCART, dva USB-a i činčove). Nažalost nije uključio u pogrešan antenski ulaz. Češljamo podešavanja sledeća tri sata i opet ništa. Jednostavno nema DVB-T2 u sistemskom meniju, samo DVB-T i tačka. Poslivši da su mu uvalili ko zna šta, guglam model, i nalazim da on stvarno ima DVB-T2, ali ovaj primerak ga nema. Hteo ne hteo, povezujem komšiji set top boks koristeći HDMI, dobija sliku i ton, ali nije to to. Komšija je čak razmišljao da vrati TV, jer je "neispravan". Odlazimo u radnju, raspravljamo se sa neobaveštenim prodavcima koji nam pokazuju isti takav tv i koji gle čuda ima DVB-T2 tjuner. Što je najgore smatraju da nema razloga za zamenu. Da bih ja na kraju rekao mamlazima da se ne prave pametni, nego neka lepo priznaju svoju grešku (namernu čini mi se) jer su prodali model pravljen za HRVATSKO TRŽIŠTE (Hrvatska koristi običan DVB-T). Epilog. Ne vraćaju TV, ne vraćaju pare, a komšija i dalje koristi set top box iako ima novi TV, i razmišlja da pređe na SBB. (sva sreća tv ima DVB-C). Tako je i sa tvojim TV-om. Uvezli ko zna šta u ko zna kakvom stanju i sada se prave blesavi. Ti ćeš platiti zamenu konektora ili čak cele matične jer je neko hteo i uspeo da valja krševe i zaradi na tome.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pc -> tv, pc->tv, povezivanje pc i tv, sa pc na tv, sa pc-a na tv, sa pc-ja na tv, televizor, tv prijemnik

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizontalno "pomeranje" slika koristeći CSS Neky Web dizajn 14 8.4.2008 0:19
Crno bela slika... internacional 1 Kvarovi 6 11.8.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com