Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2018, 13:37   #1
Dijenek
Novi član
 
Član od: 8.9.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Pozdrav!

Da li da kupim ovaj racunar (dole) ili da sastavljam svoju konfiguraciju, o cemu inace nemam pojma?
Mislim da ova konfuguracija, iscitavajuci postove na forumu, zadovoljava sve zahteve za najnovivim igrama, s obzirom na cenu naravno.
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguraci...roductId=70869


Za monitor bih jos mogao da izdvojim 15 hiljada, da li je to nesrazmerno u odnosu na kuciste s obzirom na grafiku i ostalo?

Da li je potrebno ostaviti pare za windows ili to moze drugar da instalira?
Dijenek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 15:18   #2
MacvaSabac
Član
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 266
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 54 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Pokusaj da uglavis 1060 6gb, ne 3. Izbaci Z370 plocu i kupi neku jeftiniju. Procesor ne moze da se klokuje. Pitaj koji hard ugradjuju. Blue i P300 su veoma povoljni i odlicni za svoju cenu. To napajanje je neko kinesko, imas LC Power od 600w. Nije ni ono bajno, barem je provereno i lepo bi radilo. To kuciste neka ostane, ako ikako budzet dozvoljava. Nije los Winston.

Da rekapituliram :

1) 1060 6gb umesto 3gb
2) Hard WD Blue ili Toshiba P300
3) LC Power napajanje umesto tog kineza
4) Sadasnje kuciste ili neko jeftinije
5. Neka H ploca umesto Z, pod uslovom da ih uopste imaju na stanju, jer su kod nas siromasne ponude. Ta Z370 kosta 13-14k, a H od 6-7. Pa prebaci na graficku.


Javice ti se i ostali clanovi.

EDIT: Nikakve pare ne ostavljaj za Windows. Neka ti prijatelj instalira operativni sistem. Tako je za tebe najbolje. Dovoljno je to novca za neki FullHD monitor koji ce te lepo sluziti. Ja imam ovaj: https://www.emmi.rs/monitor-monitor-....com&code=d309 Nije najbolji a nije ni najmanje los. 24 incha, full hd za 15600k dovoljno. Nisam zeleo uzimati nista ispod toga.

Poslednja ispravka: MacvaSabac (27.4.2018 u 15:36)
MacvaSabac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MacvaSabac na korisnoj poruci:
Dijenek (27.4.2018)
Stara 27.4.2018, 16:22   #3
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Ovakve prebuild masine cesto su nebalansirane. Ploca je previse za taj CPU, pitanje je koje ide tacno napajanje i HDD, koji model tacno graficke. Previse nepoznanica da bi se dala preporuka, samo na osnovu oglasa. Licno bi pre uvek sastavio sopstvenu masinu za te potrebe.
Evo ti masina za slicnu cenu, ali boljeg kvaliteta:
CPU Core i3-8100
MB Asrock B360 PRO4
RAM 2x4GB DDR4 2400MHz Adata XPG Red
HDD 1TB WD Blue
GeForce GTX1060 Asus Phoenix 3GB DDR5
Kuciste Raidmax Vortex V4
Napajanje Chieftec GPS-600A8
Cena 80k din.
Mozes za oko 1500 din vise da uzmes 2TB HDD ili ako imas novca za SSD 240GB Patriot Burst. Mozes komotno da uzmes Ryzen 2200G i Asrock AB350M Pro4 maticnu, ako volis AMD vise. U principu ne bi video nikakve razlike u realnom radu, i ako je Intel I3 8100 nesto brzi u igrama. Ne bi bila nikako greska.
Za monitor sacekaj nekog ko vise prati vesti, a za widnows si dobio odgovor.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Dijenek (27.4.2018)
Stara 27.4.2018, 16:33   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Možda bi odgovarao BenQ VZ2470H sa AMVA panelom?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 0:26   #5
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

@Dijenek, pošto sam bio u sličnoj situaciji u gledao mnoge od tih Emmi modela, moj savet ti je da ipak sam sastaviš konfiguraiciju, koja će te izaći otprilike isto novca, ali će ipak sigurnost u to što kupuješ biti veća. Ako im zatražiš promenu određenih komponenti, cena skače nesrazmerno (Ja sam recimo trazio da mi se Rx560 zameni sa 1050 koja je ista cena na sajtu, i izašlo me je 5.000 više, pa sam se tada odlučio da sam sklopim konfiguraciju). A napajanja u tim konfiguracijama su katastrofalna i treba ih zaobići, pogotovo kad je u pitanju mašina kakvu ti kupuješ.

Realno, pogledaš cene na KP, Monitor, Emmi i drugim sajtovima za svaku komponentu koju kupuješ i iskombinujes i svuda kupis jeftiniji model (A veruj mi, nekad za isti proizvod razlika bude i do 2.000 dinara), tamo gde kupis najviše delova odneses sve i oni ce da ti sastave profesionalno i bez greške (Ja sam recimo u Monitor odneo i ovom metodom uštedeo skoro 5.000 dinara).

Moja preporuka je Ryzen, ali sam bio veoma blizu da uzmem i sličnu konfiguraciju koju ti je Vlad Cepesh predložio (Samo slabiju grafičku i napajanje) i to što je on predložio je zaista i najbolje u tom rangu ako mislis Intel umesto Ryzen-a.

Za WIN, obavezno 10 i drugar da ti instalira slobodno. Skines sa zvaničnog sajta verziju i podesis. Ako si mozda imao original Win7, i dalje postoje opcije sa kojima možes da sa njim prakticno verifikujes i 10-ku.
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mihael87 na korisnoj poruci:
Dijenek (28.4.2018)
Stara 28.4.2018, 12:51   #6
Dijenek
Novi član
 
Član od: 8.9.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Hvala vam ljudi sto ste izdvojili vreme da mi odgovorite.
Sada mi je mnogo jasnije sta treba da menjam. Iskombinovati cu nesto, videcu da balansiram.

Nedoumice, ok sve mi je jasno ali u cemu je razlika u maticnoj ploci izmedju Z i H?
To je znacajna usteda ako mogu da promenim.

Moja iskustva sa Intel-om je da se pregreva, cesto mi se znalo desiti da se laptop ugasi tokom igranja.
Ako je Intel brzi u igrama od Ryzena da li je stablniji? Ako bi mogli da birate sa istom cenom, koji bi prije uzeli?


Ne verujem da sam sposoban da sve delove ja sam pojedinacno odaberem i njima isporucim. Mogu jedan ili dva dela, pa da ustedim tu, ili da ovako vec napisanu konfuguraciju njima donesem pa da sastave, a ja donesem jedan deo.
To se vec postavlja pitanje garancije tih delova, pa ako ne rade moras da ponovo cekas itd

Hvala jos jednom!
Dijenek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 12:56   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Na Z pločama može da se klokuje CPU, na H ne. Ali jača od neke B360 (Asrock Pro4) ti je nepotrebna.

Intel je potpuno stabilan i ne pregreva se osim ako ga neko klokuje van kapaciteta kulera koji ima, što je i normalno, tada se i AMD pregreva. AMD opcija ti je R3 1200 i B350 ploča i obavezan overklok na 3.9-4GHz da bi stigao i3-8100. Stičem utisak da bi radije prošao bez OC-a, stoga je i3 jednostavnije rešenje.

Neka ti drugar instalira Windows 10 LTSB.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Dijenek (28.4.2018)
Stara 28.4.2018, 13:59   #8
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Dijenek, ako si navikao na Intel, onda ti je ovo sto je preporucio Vlad Cepesh savršeno, slično sa kompjuterom koji si hteo da kupis (Taj link iz prvog posta), ali bolje (Zbog kucista i napajanja minimum), a ponovo jeftinije 2.000 dinara.

Picard, ako zeli AMD, a sa ovim budžetom, on lagano može da ukombinuje i Ryzen 5 (Pa čak i da ide sa 1300x i da se ne cima oko overkloka ako ne zeli), a da nema potrebe da se cima oko overkloka, a da ima jači procesor od i3-8100.

Ako ti je svejedno, mogu ja da ti sastavim i vrhunsku AMD konfiguraciju do 80-85k, pa da uporedis i ako uzmes, miran si ponovo nekoliko godina (Čak po mom mišljenju i malo sigurniji u odnosu na Intel), a možes lagano posle da nadograđuješ komponente.

Ako ne zelis da se smaras sa kupovinom na više različitih mesta, evo ti recimo konfiguracija za EMMI, upravo ta koju je Vlad Cepesh predlozio, a koju bih ja, da uzimam takav komp, 100% uzeo pre nego ovu koju si naveo u prvom postu i koja je skuplja.

KONFIGURACIJA!

EDIT:

Sad kad sam bacio pogled, vidim da su u međuvremenu sklonili MB Asrock B360 PRO4 iz ponude, iako je bila u prvobitnoj konfioguraciji i linku. U tom slučaju, možeš da ideš sa MB LGA1151 Gigabyte B360 HD3 koja košta 10.490, pa bi ti konačna cena bila 80.011 dinara.

A ako želiš bolji, noviji procesor, pogotovo za gejming, onda možeš recimo ovu AMD konfiguraciju, koja je malo skuplja, ali je meni procesor vrhunski. Maticna ti omogucava i overklok ako pozelis, a sad je overklok bukvalno dva klika posla. Na sve to, u budućnosti ćeš moći lepo da nadograđuješ tu konfiguraciju ako poželiš, a miran si godinama.

KONFIGURACIJA AMD RYZEN!

Poslednja ispravka: Mihael87 (28.4.2018 u 15:32)
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mihael87 na korisnoj poruci:
Dijenek (30.4.2018)
Stara 30.4.2018, 14:28   #9
Dijenek
Novi član
 
Član od: 8.9.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Ok, ipak odustao sam od Ryzen 5 i AM4 procesora. Na googlu sam sumirao misljenje da igre jos uvek ne koriste vise jezgra, Ryzen je bolji kod multitaskinga, tipa smimas i igras a pojedinacno Intel brze obavalja operacije. Nema novijih igara kojima su bolje performanse zbog Ryzen od Intela. I plus skuplji je dosta, tako da cu se za sada zadovoljiti sa i3-8100 a nabildovati ostale delove. Mozda za dve godine promenim. Evo konfuguracije koju sam uz vasu pomoc sastavio

Intel® Core™ i3-8100
MB LGA1151 Asrock Z370 Pro4
HDD SATA3 WD Blue 2TB WD20EZRZ, 64MB/2 godine
DIMM DDR4 2x4GB 2400MHz Adata XPG Z1 CL16 Red
GeForce GTX1060 Asus 6GB DDR5, 2xHDMI/1xDVI-D/2xDP/192bit/TURBO-GTX1060-6G
Raidmax Vortex V4,
600W Chieftec GPS-600A8, Smart series


Najveci problem mi je sada graficka, ako dignem sa 3GB na 6GB cena se podigne za deset hiljada. Ali bolje da se tu otvorim i dam pare pa ustedim na monitoru, zvucnicima, testaturi i ostalim dodatnim uredjajima.
Takodje podigao sam maticnu sa 360 na 370, procitao sam da je to iznad minimuma. Razlika i ceni nije velika, ali ne bih je morao da menjam za nekoliko godina, pretpostavljam. Ali nikako nisam dobar u sastavljanju, sve nesto dodajem ali isppadne na kraju prevelika cena.

Da li da ostanem na ovoj grafickoj,a ako da onda da li je onda izbalansirana masina u odnosu na pare i karakteristike? Jel ovo ok graficka za igre, posto sam na svoju volju izabrao da bi podigao na 6GB?
I da li hladnjak moze kasnije da se nadogradi, moze neki jeftini na ovo kuciste?
Dijenek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 18:23   #10
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

1060 Turbo nije za preporuku. Subjektivna impresija. Druga najjeftinija je skuplja za hiljadu dinara.
Emmi.

Posto si rekao da konfiguraciju ne bi mijenjao duzi vremenski period, isao bih na seldece:
Kasnije bi se mijenjala graficka karta. Na tebi je da odlucis.

1. Procesor: Intel i5 8400
2. Maticna ploca: Asrock B360 PRO4
3. Ram memorija: 1x8 do 10 000. dinara
4. Hard disk: Toshiba P300 1tb ili WD Blue 1tb
5. Graficka karta: Asus GTX 1060 3gb Pheonix
6. Kuciste: MS Industrial (po izboru)
7. Napajanje: Chieftec gps 600 a8

Ne vise od 84 600 dinara.

Poslednja ispravka: s[C]ream Zombi[E] (30.4.2018 u 20:18) Razlog: cjena
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s[C]ream Zombi[E] na korisnoj poruci:
Dijenek (2.5.2018)
Stara 30.4.2018, 20:09   #11
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Za CPU si u pravu generalno, Intel je nesto bolja opcija za gaming, ali da bi osetio tu razliku treba ti makar 1070 ili RX Vega 56. Sa 1060 6GB ili RX 580 uz neki recimo R3 2200 ili I3 8100 procesor nema neke preterane razlike. Svaki CPU jaci od toga da bi primetio razliku, trebala bi ti i jaca graficka.
Razlika izmedju 1060 3GB i 6GB je u vecini slucajeva oko 10%, osim par igara gde bi morao da smanjis teksture sa Ultra na Very High i slicno. Da bi izbegao povremena zamrzavanja.
Licno sto bi menjao na tvom sistemu je I5 8400 i 1060 3GB. I onako nema neke preterane razlike izmedju Ultra i Very High. I onako bi svakako pre menjao GPU, nego CPU ako bi ikada radio upgrade. Neko moje razmisljanje. Ostalo ne moras da menjas. Mada je ovo subjektivna stvar. I da ostanes na toj kombinaciji, ne bi pogresio nikako.
Sto se tice kulera, uz Intel non-K dolazi Box kuler koji radi pristojan posao. Ako hoces uzmi LC Power LC-CC-120 kuler. Jeftin, a odlicno hladi. Narocito bi uz I5 8400 CPU vise drzao frekvenciju blizu max turbo frekvenciji (4,1GHz, 3,8GHz za svih 6 jezgara ako se ne varam).
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Dijenek (2.5.2018)
Stara 5.5.2018, 13:51   #12
Dijenek
Novi član
 
Član od: 8.9.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Narucio sam. Hvala vam ljudi, jos jednom, na pomoci.

Promenio sam I5 8400 i 1060 3GB, za monitor sam se snasao.

Sada me brine, posto kazu da oni sastavljaju, ljudi koji rade u emmi, da li ce da li su zaista oni kompetentni da urade, ali valjda ce biti ok.
Dijenek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2018, 15:50   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

sastaviće da radi, ali ono ništa ne može da zameni kad ga sam sastaviš pa svaki kabl možeš da razmišljaš po sat vreme gde ćeš da staviš..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2018, 15:55   #14
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

i laptop ako ti do sad nije crko od pregrevanja odnesi na ciscenje, laptop kakav god da je NE SME da se ugasi od pregrevanja, ai bas bi voleo da upoznam strucnjake koji coveku koji je laik za racunare savetuju plocu po tome moze li se klokovati ili ne

Poslednja ispravka: barajevatz (5.5.2018 u 15:56) Razlog: dopuna
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2018, 16:41   #15
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Kakve veze ima laptop da li se pregreva ili ne, sa kupovinom maticne ploce ili sastavljenjem sistema?
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2018, 19:04   #16
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Tri pitanja u vezi kupovine racunara iskljucivo za igre

Pomenuo je da mu se laptop gasi od pregrevanja pa sam nadovezao da ne bude da i novi komp mu se tako gasi jer kad vec kupuje novo da odrzava da bi mu duze trajalo
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Pomoc oko kupovine novog racunara... dakilica Šta da kupim? 24 7.8.2008 11:57
Nekoliko pitanja u vezi RAM-a Isko Šta da kupim? 10 27.11.2007 21:02
HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara cur3 Šta da kupim? 51 20.6.2006 11:15
koje su dobre igre za umrezena dva racunara?!? JANISKO Mrežne igre 12 11.5.2006 11:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com