Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2018, 17:52   #1
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Corsair Gaming Audio Series SP2500

Da li neko ima ove zvučnike ili ih je lično isprobao/slušao, i da li ih vredi kupiti?
Treba mi kvalitetan 2.1 sistem, za ove zvučnike sam čitao na nekom forumu da ih hvale, ali najviše bih voleo da čujem od nekoga ko se više razume u tu tematiku. Nemaju da se kupe kod nas, ali vidim da se i dalje proizvode i da se mogu kupiti u inostranstvu, pa ako valjaju iskopao bih način da mi neko donese iz inostranstva.
Bio sam blizu da kupim Logitech z623, pošto su ti zvučnici svuda na Top 10 listama po netu, na stranim sajtovima, svi ih hvale, preporučuju, međutim onda sam naleteo na neki strani forum, gde je jedan ispljuvao ove zvučnike maksimalno, ne bi to bio problem, nego što trenutno imam Logitechov slabiji sistem Z333 s kojim uopšte nisam zadovoljan, i sve zamerke koje imam, taj na forumu je bukvalno iste zamerke naveo i za Z623. Bas je dobar i snažan, to je ok, mada ima nekako tup zvuk, ali sateliti su očaj živi, srednjih i visokih tonova kao da uopšte nema, kad pojačam malo više od pola, to je toliko izobličeno, i pretvori se u običnu buku gde se ne čuju ni tonovi ni vokal, nego bole uši od lošeg zvuka. Jedino se bas čuje i on nadjača sve druge tonove. Jednom rečju krš od zvučnika, a pritom ja nisam uopšte nešto zahtevan niti zakeralo što se toga tiče, ali jednostavno loše zvuče. Sve ove zamerke sam čuo i za z623, znači sve je isto, samo što je još veća snaga.
Ovi Corsair zvučnici su navodno bolje optimizovani i imaju bolji zvuk, tj. čuju se i ti srednji i visoki tonovi sasvim lepo. Ako neko možda ima te zvučnike, pa bi mogao da potvrdi da li valjaju, s obzirom na to da nisu baš ni jeftini, cena im je oko 250 evra.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 18:01   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Corsair Gaming Audio Series SP2500

Ako ti je bitan dobar stereo zvuk za te pare onda je logičan izbor polovno stereo pojačalo, par zvučnika i solidna zvučna ili DAC, eventualno neki bolji aktivan 2.0 sistem. Na tvom mestu uopšte ne bih razmatrao stvari poput tog Corsa. To što valjaju ili ne valjaju nekom drugom tebi ne mora da znači mnogo, druge uši, drugi mozak.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 18:30   #3
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Corsair Gaming Audio Series SP2500

A koji aktivan 2.0 sistem bi bio bolji? Jer kod tih sistema čujem da bas nije dovoljno dobar, nego se oseća da fali sabvufer, a to mi onda opet ne rešava stvari.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD HDMI Audio Device - Zvuk preko HDMI kabla. Gwynbleidd Grafika 3 14.11.2017 17:35
Problem sa zvukom. radulence84 Kvarovi 0 5.10.2011 10:36
Realtek HD Audio drivers Predrag Stankovic Audio softver 3 3.1.2011 20:42
Da li je neko koristio VIA VT1708S Audio Codec? McNAIR Zvuk na računaru 0 1.9.2009 15:40
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com