Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2013, 21:57   #1601
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kako se hype oko serije zahuktavao a posto preferiram da dobru seriju odgledam u celosti po zavrsetku serijala a kako se ne bih mucio cekajuci nedelju dana do nove epizode, i naravno smatrajuci da je svako knjizevno delo visestruko lepse i potpunije iskustvo od njegove ekranizacije, poceo sam prvo knjigu da citam.

Ipak, posle jedva sedamdesetak procitanih strana (sto je vise nego dovoljno da me neko delo "zaludi"), pustio sam prvu epizodu serije koje sam vec pripremio da gledam kada procitam knjige a u zelji samo da "bacim pogled".
Mozda zbog malo sporije radnje u pocetku knjige, obilja likova koje treba zapamtiti i prihvatiti, ili zato sto je serija fantasticno opisala te prve strane knjige odbacio sam knjigu i nastavio da gledam seriju. Likove koje sam do tada upoznao sam skoro identicno zamisljao kao i u seriji, zid i desavanja van zida takodje, dok sam Zimovrel zamsljao dosta veci ali sa slicnom ako ne i identicnom atmosferom. Kada je krenula treca sezona sa zadovoljstvom sam zbog devojke ponovo pogledao prve dve sezone dok sam cekao da se nove epizode "nagomilaju".

Seriju smatram jednom od najboljih koje sam ikada gledao, uz jedva nekoliko zamerki.

Ekranizacija knjizevnog dela je uradjena mnogo bolje od bilo koje druge ekranizacije koju sam gledao. Znam da se Iris i mozda drugi nece sloziti sa ovom mojom konstatacijom jer sam zaista malo procitao, ili mozda zaista nije moguce uraditi bolju ekranizaciju od ove jer ipak treba na ekranizaciji zaraditi, pribliziti je ljudima koji nikada ni jednu knjigu nisu procitali, ili jednostavno neke stvari ne mogu biti prikazane na malim ekranima zbog moralnih nacela. U svakom slucaju, ostaje zal jer su zaista mogli snimiti bar 20 epizoda po sezoni pokrivajuci vise detalja knjige. 10 epizoda po sezoni je zaista premalo za ovako obimnu pricu. S obzirom da sada producenti pozuruju pisca da zaokruzi pricu, iako citam komentare da je jako spor u pisanju, postoji ogromna verovatnoca da ce doci do degradacije u kvalitetu kako knjiga, tako i serije. Videcemo.....

Od ostalih mana serije, nije mi se dopao Gvozdeni presto koji izgleda jadno u seriji, dvorana je takodje mogla biti znacajno upecatljivija. Mislim da je Marti postavio kako zaista presto treba da izgleda! Ne vidim da je bi bio problem tako snimiti uzevsi u obzir zaista kvalitetno snimljene ostale detalje i nivo produkcije. HBO je zaista uradio dosta dobar posao.

Jako mi je zasmetalo vrlo malo detalja oko toga
Spoiler za spojleri su uvek potrebni:
kako je Zimovrel spaljen i logiku spaljivanja sam tek shvatio sa razotkrivanjem price o Boltonima i remziju.

Druga velika stvar koja mi je jako zasmetala u seriji je veoma lose objasnjenjo i potpuno nelogicno ponasanje John Snow-a kada se sukobio sa divljanima i kada su mu vukovi pomogli da ih pobedi a on se dao u bekstvo iako je video vukove.
Ako nekoga ko je procitao knjige ne mrzi da pise zaista bih zeleo da cujem logicno objasnjenje te scene. Thanks!

"Red Wedding" scena je na mene ostavila veoma jak utisak iako citam da je u knjizi bilo znacajno krvavije i da su neke stvari bez potrebe drugacije opisane u seriji (ubistvo Frey-ovog sina a ne supruge etc). Jako mi je krivo jer je Rob po meni bio dobar lik, koji je meni licno davao nadu da stradanje Starkova nije uzaludno i da pravda i postenje mogu pobediti. Naprasno, posle pogibije Roba mi je Deneris postala znacajno draza!


Nadam se da nisu bili potrebni spojleri jer je treca sezona davno zavrsena.

Poslednja ispravka: Iris (16.7.2013 u 22:30)
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2013, 1:59   #1602
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

9m4ZPULXJKw
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DylaN na korisnoj poruci:
darko31 (20.7.2013)
Stara 20.7.2013, 9:07   #1603
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ovo za one koji su zaboravili kakav je bio Džejmi Lanister prije nego mu se promijenila karma.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2013, 18:54   #1604
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kastovana glumica za ulogu Ellarie Sand.

Licno, sasvim sam zadovoljan izborom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2013, 14:16   #1605
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Roger Ashton-Griffiths kao Mace Tyrell u cetvrtoj sezoni.

Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 4:17   #1606
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Dreamfall (13.1.2014), Game fever (13.1.2014), Skenderevo (13.1.2014)
Stara 10.2.2014, 20:58   #1607
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Game of Thrones

Novi klip

Novi klip .
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2014, 17:22   #1608
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Novi trailer

GoT
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2014, 0:03   #1609
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sta mislite koliko ce sezona ovo da traje realno ??
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2014, 0:37   #1610
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sedam
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2014, 8:19   #1611
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Po meni najveći problem za snimanje serije biće kada snime sezone po knjigama 4 i 5 i nadam se 6 i kad dođe red na poslednju sezonu po poslednjoj knjizi a debeli je još ne bude napisao.
Zato mislim da će naredne knjige možda malo više da razvuku a ne smo sezona po knjizi (nešto kao knjiga 3) kako bi mu dali šansu da završi serijal. Naravno, brdo para se podrazumeva...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 0:16   #1612
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

Postoji i mogucnost da oni snime do kraja a onda tek da izadju knjige...

Nekako sumljam da ce da ga cekaju producenti, jer i da razvuku 4 i 5 knjigu na po 2 sezone to mu daje samo jos 4 godine fore. A njemu treba i vise od toga da zavrsi ovu 6tu knjigu i celokupnu 7mu.

Sad, mi ne znamo kako tacno glasi ugovor izmenju njih, pa mozemo samo da nagadjamo.

U svakom slucaju, ja sam vec skinuo 1,2,3 sezonu ponovo da ogledam pre nego sto pocnem 4tu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 0:23   #1613
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ja bih bio srećan kada bih znao da će u naredne četiri godine sigurno da završi i samo šestu knjigu, a da će sedmu uopšte da završi šire nego što pandrkne od holesterola....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 13:46   #1614
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sad kao neko ko prati Martinove izvestaje i medijsko prisustvo, mogu vam reci sa prilicnom sigurnoscu da serije nece preteci knjige, osim u slucaju da Martin jelte, pandrkne. Liku se svasta moze reci i osporiti ali nije sigurno idiot, nema sanse da ce dozvoliti tako nesto i to se moze jasno reci na osnovu njegovih izjava.

Cetvrta i peta knjiga iako mozda ne po kvalitetu po obimu su daleko vece nego prve i sa ogromnim obiljem behind the scene desavanja koja se mogu i trebaju ukljuciti u narativ serije kao ravnopravno sa niti iz knjiga, to se vec radilo u prve tri serone da ne navodim primere. Takodje ima mnogo likova koji su dosta vremena u nekom limbu neaktivnosti a za neke vaznije likove je imperativ da se to direktno prikaze "gde su, s kim su i sta rade"

Licno ja da snimam seriju i da se striktno drzim knjiga bez problema od 4. i 5. dela napravim 6 sezona, ako se razmasem sa prethodno predocenim desavanjima mozda i 7-8 a ova dvojca sa njihovim razvlacenjem i ubacivanjem nepotrebnih i glupih likova i forsiranjem seksa i nasilja ladno mogu 10 sezona da naprave bez nekog vidnog usporenja ili degradacije kvaliteta (koji je naravno i sad daleko od savrsenog pa i odlicnog)

I naravno sam Martin je rekao da ako do problema dodje bice radjeni Dunk and Egg, koji ce realno i ovako kad tad biti radjeni jer nije HBO lud da propusti tolike pare, ili mozda jos neki prequel ili spin-off.

Tako da apsolutno nema bojazni da ce gledaoci serije moci da okrenu stolove i pobede nas, sto smo citali knjige, u nasoj omiljenoj igri spoilovanja, osim ako Mrtin ne rikne ali onda nece biti sta da se spoiluje.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 14:42   #1615
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Marti nece riknut jer ga Java cuva.
Mozda mu Dijana dodje glave mada je i to mala sansa.
Orli ga je pokusao nebrojeno puta ali to je vec karma.
Ipak postoji sansa malo veca zbog toga sto je nebrojeno puta menjao kompjutere i ako se desi da na Mac-u ostane....vjerovatno ce ga srcka spicit !

Sem ako mu Tyrel nedodje u posetu i da mu neki vraski savjet ?!

Bilo bi ok da sezone netraju duze od 5 godina od ove zadnje.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 22:19   #1616
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

GoT trailer 3


Jos jedan trejler, opet obecavaju fantasticnu sezonu prepunu dogadjaja, ali sa druge strane i nasi politicari sad obecavaju...

Odmah mi je zasmetalo sto Meeren nije od odgovarajuce cigle, a cini mi se da nije ni od cigle nego od kamena, zaista zasto se ne potrude bar oko tih malih stvari koje im nista ne menjaju u produkciji i koncepciji.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 23:48   #1617
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kako sam se obradovao kad sam ovo video, najjaci od svih mi je
Spoiler za Ma klikni slobodno:
Braavos


Nego btw http://metro.co.uk/2013/09/09/sherlo...rones-3955458/ (malecki spojler)
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 9:09   #1618
Sanja_
Novi član
 
Član od: 27.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ja bih bio srećan kada bih znao da će u naredne četiri godine sigurno da završi i samo šestu knjigu, a da će sedmu uopšte da završi šire nego što pandrkne od holesterola....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Serija je zaradila tolike pare da ce ga i ako pandrkne zameniti i nastaviti serijal. Ima dosta njih koji ni ne znaju da knjige postoje a prate serijal.
Sanja_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 12:24   #1619
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
Sanja_ kaže: Pregled poruke
Serija je zaradila tolike pare da ce ga i ako pandrkne zameniti i nastaviti serijal.
Ne sumnjam da bi to uradili ali da li stvarno misliš da bi to bilo to? Čovek je još prilikom početka pisanja knjige imao u glavi viziju završetka čitave priče.Tokom vremena i kroz razne knjige,kako su pojedinci postajali popularni i gubili glave,sve to je dodatno evoluiralo, da ne pominjem sad i broj likova za koje nisam siguran da čak i sam Martin zna šta će biti s njima. Bojim se da bi to bilo tek da se završi knjiga ali da bi sve izgubilo smisao onog što je Martin zamislio na samom početku.
Na kraju krajeva kako to sve izgleda može da se vidi na poslednjoj knjizi serijala "Točak Vremena" napisanoj nakon Džordanove smrti - vidi se očita razlika u pisanju i dinamici u odnosu na prethodnih 13 delova, a sve je ipak dosta manje kompleksno u odnosu na PLiV. A još ako uzmemo u obzir da je Džordan sam odabrao naslednika... Doduše, Martin je kao takođe dao neke instrukcije ali mislim i dalje da to nije to. A i svako od nas bi verovatno mogao da završi knjige na svoj način, to ne sumnjam ...
Ja bih ipak voleo da ne dolazimo u neku od takvih situacija, da to padne na nekog drugog, već da debeli sam zapečati sudbinu Vesterosa, pa ma kakva onda god bila.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 16:46   #1620
Sanja_
Novi član
 
Član od: 27.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Game of Thrones

Slazem se da je najbolje da pisac koji je poceo i zavrsi ali velika je to produkcija i ako primete da neki lik ima "dobru prodju" kod publike bice forsiran kao i u ostalim serijama. Iskreno mislim da ni pisac u ovom trenutku nema konce u svojim rukama vec pise kako mu sugerisu.
Sanja_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com